יום שני , מרץ 27 2023
הסטורי של אווה

הסטורי של אווה- הוט

לראשונה בטלוויזיה:

"הסטורי של אווה" ישודר ב-HOT ביום השואה

היצירה זוכת הפרסים "הסטורי של אווה", המספרת את סיפורה האמיתי של ילדה יהודייה שנרצחה בשואה מנקודת מבטה ועלתה לאינסטגרם בשנת 2019, תגיע ביום הזיכרון לשואה ולגבורה לראשונה לטלוויזיה רק ב-HOT. הסרט יעלה במלואו לשירות ה-VOD ו-VOD Young של החברה החל מיום רביעי ה-7.4 ויהיה זמין לצפייה במהלך יום השואה ב-HOT VOD young ולמשך חודש ב-HOT VOD.

 

"הסטורי של אווה" הוא פרויקט של היזם הישראלי מתי כוכבי ובתו מאיה, באמצעות חברת ההפקות שלהם Stelo Stories. הוא מתאר את חייה של אווה היימן, נערה יהודייה מבודפשט שהייתה בת 13 כשהנאצים פלשו להונגריה. הסרט מצולם וערוך כאילו אווה עצמה צילמה אותו במכשיר הטלפון שלה והעלתה לאינסטגרם.  

 

מאז עלה לאוויר, בשנת 2019, הסרט גרף מעל ל-300 מיליון צפיות ברחבי העולם ושורה של פרסים יוקרתיים, בראשם פרס ה-Webby, הנחשב לאוסקר של העולם הדיגיטלי. "הסטורי של אווה" נחשב כיום לפרויקט ההנצחה המצליח ביותר בעולם והוא הצליח להנגיש את אירועי השואה למאות מיליוני צעירים שלפני כן לא נחשפו אליהם.  

 

מה אם לילדה בשואה היה אינסטגרם?

כשהנאצים פלשו להונגריה ב-1944 אווה היימן הייתה נערה בת 13. הדברים שהעסיקו אותה עד אז היו חברתה הטובה ואהבה צעירה ומרגשת. כמו נערות רבות בגילה, היא תיעדה את חייה ומחשבותיה ביומן. עשרות שנים לאחר שאווה שיתפה את סיפורה בדיו, התיאורים שלה התעוררו לחיים בסיפורי אינסטגרם (סטוריז) ובסרט מקורי פורץ דרך.

יומנה וחייה של אווה היימן נחשפו ביום הזיכרון לשואה ולגבורה 2019 בפרויקט אינסטגרם ראשון מסוגו, שיצר היזם הישראלי מתי כוכבי יחד עם בתו ומאיה – "הסטורי  של אווה". אווה העניקה הזדמנות מצמררת לחוות את סיפורה האמתי של נערה יהודייה שחיה בתקופת השואה באמצעות סטוריז עכשוויים, שעלו בפרופיל אינסטגרם ייעודי שהוקם לזכרה. בכל שעה במשך 24 שעות עלה לרשת סטורי, המספר חלק נוסף בסיפורה של אווה. הסטוריז הראשונים תיארו ילדות רגילה של נערה יהודייה בהונגריה, בהמשך את פלישת הנאצים ועד המשלוח לאושוויץ. מאות מיליונים ברחבי העולם ליוו את אווה עד לשילוחה למחנה ההשמדה אושוויץ יחד עם סביה.  עמוד האינסטגרם של אווה נותר פעיל גם בהמשך וביום השואה הבין לאומי 2020 עשרות מנהיגי מדינות כתבו לה מסרים נגד אנטישמיות.

הפרויקט המיוחד מבוסס על יומן אישי שהשאירה אחריה אווה, שעובד לתסריט והופק עם צוות של כ-400 אנשי הפקה, שחקנים וניצבים, ששחזרו את חייה של הנערה. הסרט חולק לסטוריז מצולמים אשר מבוססים על היומן הכתוב, אשר מתארים את האירועים בחודשים האחרונים לחייה, החל מהיכרות עם משפחתה וחברותיה, דרך פלישת הנאצים לעיר מגוריה, החלת חוקי הגזע והטלאי, העקירה מהבית והמעבר לגטו, האלימות, ועד לעלייתה לרכבת לאושוויץ.   

מטרת "הסטורי של אווה" היא להציע דרך רלוונטית וחדשנית ללמד ולשמר את זיכרון השואה כיום, בעיקר בקרב צעירים, במיוחד בתקופה של אנטישמיות מתגברת ועל רקע מספרם ההולך ומתמעט של ניצולי השואה. ההפקה פורצת הדרך הותאמה במיוחד לצפייה דרך מסכי טלפון ומציעה דרך חדשה להנצחת השואה תוך חיבור בני הנוער לזיכרונה.

 

יש לבדוק גם

מארס 2023 בערוצי הסרטים של HOT

בכורות החודש בערוצי הסרטים   האיש שלא היה – Operation Mincemeat (בריטניה, 2021 )    …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.