יום שישי , מאי 7 2021
לוגו פופ טארטס

בחרת בחיים

בחרת בחיים: לימוד קבוצתי אקטיבי, פאנל משתתפים ממעגל השכול ומומחה תוכן, בשילוב קטעי מוסיקה ושירה על מנת לייצר שיח ולהעלות מודעות כדי לעודד את המחויבות והאחריות החברתית שיש לנו כלפי הנופלים.

מיזם ׳בחרת בחיים׳ מבקש שיום הזיכרון לחללי מלחמות ישראל יהיה יום המפגיש אותנו עם זיכרון שמחייה ומפרה את החיים, דרך שיח, העלאת מודעות, יצירת תכנים, לימוד ופעילויות בעלות משמעות. כל זאת במטרה לעודד את המחויבות והאחריות החברתית שיש לנו כלפי הנופלים למען חברה סובלנית, ערכית ונאמנה איש לרעהו.

״בחרת בחיים" הינו מיזם שהוקם בשנת 2014 על ידי נטע ביתן-כפרי, ששכלה את אחיה, אסף, בפעילות מבצעית בחברון בשנת 2003. המיזם הוקם מתוך תחושה שיום הזיכרון הלאומי הפך  ליום אבל המקדש את מותם של הנופלים ומשתתף בצערן של המשפחות השכולות, אך נוגע מעט מאוד במשמעות הזיכרון החברתי והאחריות הקולקטיבית שיש לנו כחברה שהרי "במותם ציוו לנו
את החיים".

בשנים האחרונות הובילו במיזם פרויקטים לאומיים שונים המשלבים בין חינוך, אמנות, תרבות וחברה, סדנאות, הנחיות ואירועי תוכן, המתרגמים הלכה למעשה את מטרות המיזם. בין היתר, קוימו אירועים לקהל הרחב בערב יום הזיכרון, ימי עיון למובילי חינוך, הדרכות מקצועיות למנהלים, הדרכות לקצינים המלווים משפחות שכולות ועוד.
כבכול שנה, מתקיים אירוע בערב יום הזיכרון, בו לוקחים חלק מאות משתתפים מכלל החברה. האירוע כולל לימוד קבוצתי אקטיבי, פאנל משתתפים ממעגל השכול ומומחה תוכן, בשילוב קטעי מוסיקה ושירה.
בשנים שעברו התקיימו האירועים בנווה צדק, בבארבי ובקריית המלאכה בת"א, בשיתוף גלריות לאומנות. בעקבות נגיף הקורונה, בשנה שעברה וגם השנה יתקיימו אירוע מקוון בזום, גם בהשתתפות ישראלים שגרים בחו"ל.

השנה יחול הערב בתאריך 13.4.21, החל משעה 18:30. במהלכו: יערך לימוד אקטיבי בקבוצות בנושא הערב – "הדהוד ממרחקים – הרחוק הקרוב" מתוך טקסטים מארון הספרים היהודי והישראלי, עם מנחי עמותת "קולות" על כמיהה, געגוע ובהקשר לריחוק החברתי שנחוו ע"י הציבור בשנה האחרונה. נקבל את הצפירה ע"י שירת אוברטונים וקטע מוסיקלי ונסיים בפאנל (בהשתתפות פרופ' חביבה פדיה ואנשים ממעגל השכול, לרבות אחות שכולה שמתגוררת בבוסטון) ובקטעי כתיבה וקריאה של הציבור.

Check Also

יום הזיכרון בסלקום טיוי

לציון יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה,  סלקום tv בשיתוף פעולה עם "בית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.