יום שישי , מאי 7 2021
אבנים עם לב אדם, צילום: דורית פוקס

אבנים עם לב אדם

מיזם "אבנים עם לב אדם": מאות פוקדים את קברי חללי צה"ל עבור משפחות שכולות המתגוררות בחו"ל

 

אבנים עם לב אדם  – מיזם ייחודי ומרגש שנוסד בשיא מגיפת הקורונה מתוך מטרה ליצור חיבור בין הציבור הישראלי למשפחות השכולות בארץ ובתפוצות, ממשיך גם השנה לאחר ביקוש של משפחות שכולות וחברים רבים הנמצאים מעבר לים שאינם יכולים לעלות על קבר יקיריהם.

 

במסגרת המיזם, מתנדבים יעטרו חלוקי נחל בסמלים של אהבה ותמיכה ויניחו אותם על קברי חללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה עבור משפחות שכולות שנמנע מהן לעלות לקברי יקיריהן. המיזם מושתת על מתנדבים אשר ילמדו מקרוב את הסיפור האישי והמורשת של החייל שנפל, יניחו אבן על הקבר, ידליקו נר זיכרון וישלחו תיעוד למשפחה השכולה.

 

עד כה הגיעו יותר מ60 בקשות מ12 מדינות שונות ביניהן נורווגיה, איטליה, בריטניה, צ'כיה וארצות הברית, של משפחות וחברים שנמנע מהם השנה לעלות לקבר ביום הזיכרון. בנוסף הצטרפו למיזם גם 85 מנהלי בתי ספר שלקחו את הפרויקט למימד נוסף – כל תלמיד קיבל חלל ללמוד עליו ולהכין עבורו אבן אישית. ביום הזיכרון התלמידים יניחו את האבן המיוחדת על קבר החלל עליו למדו. לפרויקט נרשמו כבר למעלה מ400 מתנדבים שרוצים לקחת חלק פעיל במיזם, מתוכם גם צלמים שהתנדבו לבוא ולתעד את הנחת האבן והדלקת הנר כדי לשלוח למשפחות השכולות.

יוזמת המיזם מיכל וואכטל חלמיש: "בשנה האחרונה הפכנו לעולם מאוד וירטואלי, למדנו לחבק ולהפגין תמיכה דרך הזום, אבל בעיניי אין תחליף לתמיכה שהיא פיזית. לכן היה לנו חשוב להעניק מוחשיות להנצחה ומיזם האבנים הוא הדבר הכי קרוב שאפשר לעשות כדי לחבר את אותן משפחות שכולות לקברי יקיריהן. מבחינתנו הפרויקט הזה הוא הכי קרוב לדבר האמיתי. אמא שכולה שנמצאת בחו"ל, שכל מה שנשאר לה זה חלקת קבר בארץ והיא לא יכולה לבקר בישראל, יודעת עכשיו שמישהו פקד את החלקה, ניקה אותה, הניח אבן והיה שם. זו דרישת שלום מעבר לים שהיא כמעט פיזית״.

לינק לאתר הפרויקט-

https://stoneswithahumanheart.com/%d7%90%d7%95%d7%93%d7%95%d7%aa-2/

Check Also

יום הזיכרון בסלקום טיוי

לציון יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה,  סלקום tv בשיתוף פעולה עם "בית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.