יום שני , מרץ 27 2023
מארס 2021 ב- yes דוקו

מארס 2021 ב- yes דוקו

 

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\2021_MARCH_DOCU_page-3.jpg

המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:

 

רגע לפני הבחירות, סרט שרלוונטי כל כך לתקופה בה אנו חיים –

 

השפעה: עלייתו ונפילתו של ספין-דוקטור | Influence

בכורה: יום ראשון, 7.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

פסטיבל Sundance 2020

"למה לספר את האמת כשאפשר לשקר?" (טימותי בל)

סיפור עלייתו ונפילתו של לורד טימותי בל, מנהל פרסום ואיש יחסי ציבור שהיה ידוע בזכות דוקטורינת הספין הגיאו-פוליטית השנויה במחלוקת שלו. בשנות ה-80 לקח בל את הידע הרב שלו בפרסום והשתמש בו לטובת שירותי תדמית וקמפיינים פוליטיים עבור "אנשים עם בעיות", כפי שאהב לקרוא להם (בינהם, הגנרל פינושה, אלכסנדר לוקשנקו, (נשיא בלארוס), הממשל בסעודיה ובבחריין ועוד שלל טיפוסים מפוקפקים). הוא עיצב קמפיינים תמציתיים ואכזרים עבור פוליטיקאים, דיקטטורים, חברות מתועבות וסלבריטאים לא פופולריים באותה צורה בה מיתג מוצרים. https://www.sundance.org/images/filmguide/2020/200575-1-1100.jpg

בשנת 1987 הקים את "בל פוטינגר", שהפכה במהרה לאחת מחברות ניהול המוניטין המשפיעות ביותר בעולם – עד שאחד מהקמפיינים שלו עורר מחלוקת בין-גיזעית בדרום אפריקה. הוא ניסה להגן על נשיא דרום אפריקה, ג'ייקוב זומה, וצייר את מתנגדיו כתומכי אפרטהייד. כשהקמפיין שלו נחשף, הלקוחות ובעלי המניות נטשו, החברה קרסה והמוניטין של BP נהרס באופן בלתי הפיך. 

יוצרי הסרט, דיאנה ניל וריצ'רד פופלאק, מביאים סיפור מרשים על פוליטיזציה של תקשורת מודרנית בעזרת קטעי ארכיון וראיונות עם בל ועם האנשים שעבדו איתו, בעדו או נגדו. 

בימוי: דיאנה נילה, ריצ'רד פופלק (87 דק', דרום אפריקה/קנדה, 2020) 

לצפייה בטריילר

 

סורוס | Soros

בכורה: יום ראשון, 21.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

פסטיבל טלורייד 2019C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\202011soros_opensociety_paris.jpg

דיוקן מרתק של האקטיביסט המיליארדר, מי שנחשב לאחת הדמויות המשפיעות והשנויות ביותר במחלוקת בימינו.

ג'ורג' סורוס, איל ההון היהודי, שנודע בזכות עמדותיו הליברליות-שמאלניות, תורם סכומי כסף נכבדים לארגוני זכויות אדם, למוסדות ולקידום פעילות פוליטית בעולם. הוא מואשם הן על ידי אידיאולוגים בימין והן בשמאל לגבי האופן בו הוא משתמש בכספו הרב למען מאבקיו  – מבחירות חופשיות וחופש העיתונות ועד לזכויות האזרח ותמיכה במיעוטים. 

עם גישה חסרת תקדים לאיש ולמעגל הפנימי שלו, הבמאי האמריקאי ג'סי דילן (בנו של בוב דילן) עוקב אחר סורוס במסעותיו ברחבי העולם ומציג באור הזרקורים את ההיסטוריה האישית שלו, העושר הפרטי והאקטיביזם הציבורי. סורוס נחשף בסרט כגאון מתוסבך שהעבר שלו כילד יהודי בתקופת השואה הוליד אצלו מסע צלב לכל החיים נגד סמכות ושנאה.

בימוי: ג'סי דילן (85 דקות, ארה"ב, 2020) 

לצפייה בטריילר

 

אלף חתכים | A Thousand Cuts  

בכורה: יום שלישי, 9.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

פסטיבל sundance 2020, פסטיבל hotDOCS 2020, פסטיבל SXSW 2020

ב-2016 זוכה רודריגו דוטרטה, המועמד הפוליטי השנוי במחלוקת, בנשיאות הפיליפינים ומבטיח מלחמת חורמה בתעשיית הסמים. שעות בודדות לאחר כניסתו לתפקיד כבר נערמות גופות ברחובות. המנהיג זוכה מיד לאהדה רבה בקרב התושבים בזכות מדיניותו הנחרצת, אך תוך זמן קצר מתברר שהדברים אינם כפי שנראים מעל פני השטח. https://www.sundance.org/images/filmguide/2020/200626-2-1100.jpg

אתר החדשות המקוון המוביל במדינה, "רפלר" חוקר את מעשי הרצח וחושף שהמלחמה של הממשלה בסמים מופנית בעיקר כלפי עיתונאים, אנשי עסקים ופקידים מהשכבות העניות של האוכלוסייה ולא כלפי הסוחרים העשירים. בניסיון לדכא את הפרסומים של האתר יוצא דוטרטה במסע דיסאינפורמציה ופייק-ניוז רב עוצמה, שמתפשט כמו להבות ברחבי הרשתות החברתיות. 

הבמאית רמונה ס. דיאז עוקבת בסרטה "אלף חתכים" אחר שחקני המפתח משני הצדדים במלחמה שהולכת ונהיית מסוכנת יותר ויותר בין התקשורת לממשל. מצד אחד, מריה רסה, מנכ"לית אתר החדשות "רפלר", המייצגת את העיתונות שפועלת ללא חת ולמרות המעצרים וההטרדות ממשיכה לפרסם מאמרים נגד פשעי המשטר. בצד השני, הגנרל רונלד "באטו" דלה רוזה מוביל מסע הוצאה לפועל נגד המכורים. כשכל צד נלחם את מלחמתו, אנו הופכים להיות עדים למאבק אפי ומתמשך למען האמת וזכויות האדם. מאבק שחוצה כבר מזמן את הגבולות של הפיליפינים.

בימוי: רמונה ס. דיאז (110 דק', ארה"ב, 2020)

לצפייה בטריילר


 

ולציון יום האישה הבינלאומי נשדר את הסרט – 

 

רוח הזמן: מעצבות האופנה הגדולות ביותר

The Air of the Time: Celebrating a Century of Women Designers   

בכורה: יום שני, 8.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ויויאן ווסטווד בסביבה - פורטל היופי הישראלי Barosh

ב-yesVOD וב-STINGTV.  

סיפורן של מעצבות האופנה הגדולות של המאה.

קוקו שאנל, קרולינה הררה, ויויאן ווסטווד, דונה קארן, דיאן פון פירסטנברג, גבריאלה הרסט והנאקו מאידה – לכל המעצבות הגדולות היתה השפעה עצומה על עולם האופנה כפי שאנו מכירים אותו היום. לכבוד יום האישה הבינלאומי נשדר את הסרט שיביא את סיפורן. 

מעצבים בני זמננו, בינהם טוני מלילו (ATM), ג'ונסון הרטיג (Libertine) וכן עורכי האופנה האמיש בולס (ווג), קן דאונינג (ניימן מרקוס) ובטי הלברייך (ברגדורף גודמן)  מתראיינים בסרט ומדברים על העבר, ההווה והעתיד של עולם עיצוב האופנה ומעלים את תובנותיהם לגבי השפעת המעצבות על עולם מעצבי האופנה הגברי ועל החשיבות הגדולה בכך שנשים ייצרו בעצמן את אופנת הנשים.

בימוי: ג'ולי רוואן (58 דק', ארה"ב, 2020) 

 

* * *

 

1 במרץ – 6 במרץ

 

עירום בקולנוע | Skin: The History of Nudity in the Movies  

בכורה: יום שלישי, 2.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

מתי סצנות עירום חיוניות לעלילת הסרט ומתי הן מיותרות ונועדו רק כדי למשוך את הצופים?

עירום בקולנוע היה מאז ומתמיד נושא שיחה פרובוקטיבי ומעורר מחלוקת. כיום קשה לדמיין מצב שבו שחקנית נאלצת להתפשט שלא מרצונה, אבל בעבר לא תמיד היה ברור מתי זו בחירה של השחקנית ומתי הבמאי או החוזה שלה מכריחים אותה להתפשט. Skin' documentary bares the naked truth about movie nudity

הסרט החדש, "עירום בקולנוע", סוקר את תולדות העירום בסרטים ההוליוודיים, החל מתקופת הסרט האילם ועד ימינו, ובוחן את השינויים במוסר, שהובילו לשימוש בעירום בסרטים, תוך שימת דגש על השפעות פוליטיות, סוציולוגיות ואמנותיות. הסרט עוסק בשורשיה הא-מורליים של הוליווד, בצנזורה ש"ניקתה" את הוליווד ועוקב אחר המהפכה שדחפה לשוויון מגדרי בסרטים העלילתיים של ימינו והקמת איגוד סרטי הקולנוע האמריקאי (MPAA).

אז איך שינה העירום את תרבות הקולנוע לאורך השנים ואיך נראות סצינות העירום בעידן ה-#METOO?

בהשתתפות מריאל המינגווי ואריק רוברטס ("Star 80"), קריסטין דה-בל ("אליס בארץ הפלאות"), קמיל קיטון ("אני יורקת על קברך") קן דוויטיאן ("בוראט"), שאנון אליזבת ("אמריקן פאי") ואחרים.

בימוי: דני וולף (ארה"ב, 2020)

לצפייה בטריילר


C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

באותה נשימה | In The Same Breath

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: יום רביעי, 3.3. שידור ביום שני 22.3 בשעה 22:00 ב-yes דוקו.a group of people posing for the camera

סרט הפתיחה – פסטיבל sundance 2021

סרטה החדש והמדובר של הבמאית הסינית-אמריקאית, ננפו וואנג ("אומה של ילד אחד"), יוצא נגד התעמולה והמידע המוטעה שהפיצו הממשלות בסין ובארה"ב במהלך התפשטות נגיף הקורונה בשתי הערים – ווהאן ווושינגטון.

וואנג, במאית סינית שחיה בעשור האחרון בארה"ב, יוצאת לדרך עם סרטה מנקודת מבט אישית כשהיא עוסקת במקור ל-COVID-19 ובהתפשטותו מוווהאן לארצות הברית. אך המבט האישי הופך במהרה לסרט תיעודי נוקב ורחב יריעה על התגובות הדומות להפליא של הנשיא שי ג'ינפינג והנשיא דונלד טראמפ למגפה: שני הגברים הפיצו בכוונה דיסאינפורמציה וזרעו בלבול המוני ברגעים הקריטיים ביותר של המגפה. 

בעזרת עשרות ראיונות, ממקור ראשון, של סינים ואמריקאים, וואנג בונה בסרטה כתב אישום הרסני כנגד תגובת ההנהגה למגפה ומצביעה על רמה חסרת תקדים של הונאה ושיתוק ברמות הגבוהות ביותר של הממשל. התוצאה היא טרגדיה שנובעת מאפקט דומינו מהיר של כיסויים, ניהול כושל ושקרים. אך למרות הגילויים המקוממים שהסרט הזה חושף, כוחו העיקרי טמון דווקא בסיפורי האנשים שסיכנו הכל למען אחרים – ולמען האמת.

בימוי: ננפו וואנג (95 דק, ארה"ב, 2021)

לצפייה בטריילר

 

לגו-לנד: עולם של פלא | Inside Legoland: A World Of Wonder

בכורה: ימי חמישי, החל מה-4.3, בשעה 21:15 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

וב-STINGTV.  כל פרקי הסדרה יעלו ב-VOD ב-4.3.

סדרה חדשה מביאה הצצה מרתקת אל מאחורי הקלעים של פארק השעשועים "לגו-לנד" בוינדזור, אנגליה Inside Legoland: A World of Wonder - Channel 5

פארק "לגו-לנד" בוינדזור הוא הפארק הפופולרי ביותר באנגליה והעשירי באירופה. המתקנים, המודלים, המלונות בפארק וסדנאות הבניה שנמצאות בו – כולן סובבות סביב נושא ה"לגו". 

הסדרה הכיפית החדשה לכל המשפחה, " לגו-לנד: עולם של פלא", מלווה את העובדים בפארק במשימות היומיומיות ובהכנות לקראת חג ה"האלווין". וויל, עובד בצוות הבונה את המודלים, מישל, שאחראית על ניקיון אלפי המודלים עם מברשת שיניים (המבנים בפארק מורכבים מ-90 מיליון חתיכות לגו..) צ'ארלי, שאחראי על תפעול ותיקון חלקי הלגו הזזים בפארק, דילן הגנן שגוזם את העצים החוסמים את מסלולי הרכבות וקמרון שעובד בבתי המלון בפארק – כל אלה חושפים בפנינו את מקום העבודה הכי משמח בעולם.

(4X45 דק', אנגליה, 2020)

להצצה לקטע מהסדרה

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\SugarCrash6.jpg

מכורים לסוכר | Sugar Crash

בכורה: יום חמישי, 4.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

כמה סוכר אכלתם היום? לרוב האנשים אין מושג אבל במדינות המערב אדם ממוצע אוכל כ-60 גרם סוכר ביום והצעירים – אף יותר. הבעיה היא שגם כשאנשים מנסים להפסיק לאכול סוכר – הם פשוט לא מצליחים,  והסיבה לכך היא שהסוכר ממכר בדיוק באותה רמה כמו סמים קשים. 

הסרט החדש "מכורים לסוכר" יוצא לבדוק איך אפשר להיגמל מסוכר. לשם כך ד"ר אמיר קאהן, הרופא הבריטי המתמחה במחלות מטבוליות, מעמיס על עצמו כמויות אדירות של סוכר למשך חודש שלם ואח"כ, בבת אחת, מנסה, אל המול המצלמות, להיגמל לגמרי מכל אוכל המכיל סוכר. הסרט מלווה את המאבק שלו במהלך הגמילה, בעליות ובמורדות וחושף בפני הצופים איפה מסתתר כל הסוכר באוכל שאנחנו אוכלים.

בימוי: נתניאל ג'סל (46 דק', אנגליה, 2020)

 

 

7 במרץ – 13 במרץ

 

השפעה: עלייתו ונפילתו של ספין-דוקטור | Influence

בכורה: יום ראשון, 7.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

ראה עמ' 4

 

רוח הזמן: מעצבות האופנה הגדולות ביותר

The Air of the Time: Celebrating a Century of Women Designers   

 

בכורה: יום שני, 8.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

ראה עמ' 6


 

אלף חתכים | A Thousand Cuts  

בכורה: יום שלישי, 9.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

ראה עמ' 5

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

יומני הקורונה ניו יורק | Covid Diaries NYC

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: יום רביעי, 10.3. שידור ביום חמישי, 11.3 בשעה 22:00 ב-yes דוקו

סרט קצר המלווה מספר דמויות בניו יורק בעודן מתמודדות עם ההשלכות הנוכחיות של מגפת הקורונה. 

בין הדמויות – צעיר החי עם סבתו ועוסק באיסוף זבל מעשירים וכעת מפחד להידבק מהם ולהדביק את סבתו, צעירה המתמודדת עם בעיות נפשיות ולא מקבלת כעת טיפולים, גבר מבוגר שנאלץ להמשיך לנסוע ברכבת העמוסה מדי בוקר לעבודה ומפחד לחלות ומשפחה ממוצא לטיני שלא מפחדת להמשיך ולהפגין עד שאם המשפחה נהיית חולה בעצמה.תוצאת תמונה עבור Corona Diaries NYC hbo

בימוי: מרשל פילטקס, ארסלי קולון, קמיל דיאמנד, שיין פלמינג 

(40 דק', ארה"ב, 2021) 


 

21 במרץ – 27 במרץ

סורוס | Soros

בכורה: יום ראשון, 21.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

ראה עמ' 4

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

היום בו עצר הספורט | The Day Sports Stood Still

בכורה: יום חמישי, 25.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

במרץ 2020 עצר עולם הספורט העולמי מלכת. סרט הדוקו-ספורט החדש של HBO מביא את סיפור מגפת הקורונה דרך עיניהם של הספורטאים בכל העולם שברגע אחד, לראשונה בהיסטוריה, הפסיקו להתחרות.

הבמאי זוכה האמי®, אנטואן פוקואה ("מוחמד עלי: מהו שמי") מספק הצצה ייחודית לסיפור ההשבתה חסרת התקדים של ליגות הספורט בכל העולם ולאופן בו הצליחו לבצע תפנית מדהימה ולשקם את עצמם כמעט לגמרי: מרגע ההפסקה הפתאומית, דרך תפקידם הבולט של הספורטאים בשיח על העוולות הגזעיות שהסלימו במהלך המגפה ועד תחילת החזרה לתחרויות בקיץ ובסתיו.  

במרכז הסרט מופיע כוכב ה-NBA, כריס פול, שמספר על החוויה האישית שלו מהמשחק הראשון שהופסק ב-11 במרץ 2020 נגד יוטה ג'אז, על המעבר לחיים בסגר ועל תפקידו המכריע כנשיא ארגון שחקני ה-NBA  בסיוע לפתיחה מחודשת של הליגה במסגרת ה"בועה".

בימוי: אנטוני פוקואה (ארה"ב, 2021) 


 

28 במרץ – 31 במרץ


C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

גל של 30 מטר | Foot Wave 100

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: ימי שלישי, החל מה-30.3.

סדרה חדשה, בת 6 פרקים, מלווה קבוצת גולשים בחיפושם אחר הגלים הגדולים והמסוכנים ביותר בכפר החוף הקטן נזרה בפורטוגל.גולשים שנהרו לפורטוגל, נתקלו בגלים עצומים במיוחד - דיגיטל - הארץ

הנוף הגאוגרפי המיוחד של הקניון התת-אוקייני הנמצא עמוק מתחת לים בנזרה, פורטוגל, יוצר את הגלים הייחודים והעוצמתיים ביותר שנראו אי פעם בעולם.  אלו התחזקו אף יותר בשנים האחרונות וגולשים מקצועיים מכל העולם, לצד תיירים שרוצים לצפות בנוף העוצמתי, מגיעים בהמוניהם אל כפר הדייגים הקטן. 

הסדרה שופעת בסצנות מרהיבות ומהפנטות של גולשים המתמודדים עם איתני הטבע העוצמתיים ביותר. מבטיחים שהדופק יעלה אך לא תוכלו להפסיק לצפות בה.

(ארה"ב, 2021)


 

השייט האחרון | The Last Cruise  C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: יום רביעי, 31.3. 

סיפורה של ה- Diamond Princess- אוניית התענוגות שהפכה לאוניית הסיוטים.

ב-4 בפברואר 2020 שטה האונייה "דיימונד פרינסס" במים הטריטוריאליים של יפן כאשר התגלו בה 10 מקרים של הידבקות בנגיף הקורונה בזמן התפרצות המגפה. כ-3,700 נוסעים ואנשי צוות הוכנסו להסגר בן 14 ימים על גבי הספינה, בעודה עוגנת בנמל יוקוהמה. ב-6 בפברואר אותרו 10 מקרי הידבקות נוספים בנגיף ולמחרת כבר עלה מספר הנדבקים ל-61 והאוניה הפכה למוקד ההדבקות הגדול ביותר מחוץ לסין, באותה תקופה. תוצאת תמונה עבור covid 19 DIAMOND PRINCESS

הסרט החדש של HBO מביא את סיפורה של הספינה ממקור ראשון. בעזרת צילומים שלא נחשפו מעולם, שצילמו אנשי הצוות והנוסעים, אנו עדים לאופן בו האנושות פספסה את ההזדמנות הראשונה שלה ללמוד על אופיו של הנגיף המסתורי שיתפשט בהמשך בכל העולם. 

בימוי: האנה אולסון (40 דק', ארה"ב, 2021)

 

יש לבדוק גם

חוגגים 90 למייקל קיין

הג'וב האיטלקי (1969) | The Italian Job חוגגים 90 למייקל קיין | 16/3 ב-yesVOD | ספריית yes סינמטק> הקלאסיקות הגדולות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.