יום שישי , ינואר 27 2023
יוון, מבט על- אירופה, נשיונל ג'יאוגרפיק

וידאו: "מבט על: אירופה" – עונה חדשה

ערוץ נשיונל ג'אוגרפיק ממריא שנית כדי להביא עוד צילומי אוויר מרהיבים של יבשת אירופה בעונה השנייה של "מבט על: אירופה"
הסדרה תשודר בלעדית בערוץ נשיונל ג'אוגרפיק
ימי ראשון בשעה 21:00 החל מ-7 בפברואר
העונה והחדשה שופכת אור על כמה מפלאי הטבע ופרויקטי ההנדסה המרשימים ביותר של אירופה. ששת הפרקים של הסדרה הדוקומנטרית לוקחים את הצופים למסע מעורר השתאות מעל צרפת, טורקיה, פינלנד, שוודיה, יוון והונגריה.
גלו את אירופה כפי שמעולם לא ראיתם אותה, בעונה השניה של הסדרה הדוקומנטרית המפעימה של נשיונל ג'יאוגרפיק, "מבט על- אירופה" (Europe from Above) אשר תשודר בערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק החל מ-7 בפברואר.
העונה החדשה והבלעדית, הכוללת שישה פרקים, מספקת תמונות מרהיבות של ציוני הדרך התרבותיים והגיאוגרפיים החשובים ביותר בצרפת, טורקיה, פינלנד, שוודיה, יוון והונגריה וסוחפת את הצופים למסע חזותי מרהיב סביב כל אחד מאתרים אלה.
"מבט על- אירופה" מביאה צילומי אוויר מדהימים המספקים נקודת מבט ייחודית על באופן שבו מסורת, הנדסה ופלאי הטבע עיצבו את היבשת ומתווים דיוקן דינמי של האזור ושל האנשים שמפיחים בו חיים.
כל אחד מהפרקים מתמקד במדינה אחת באירופה במסע מעורר השתאות בין יצירות הטבע לסיפורים אנושיים והישגים הנדסיים שממשיכים לעצב את המדינות הדגולות האלו גם כיום.
במהלך הסדרה חגים הצופים מעל אתרים היסטוריים מוכרים כגון הפרתנון הניצב על האקרופוליס של אתונה העתיקה, שם מתבצע כיום פרויקט שימור עצום, בוחנים את החווה הגדולה בעולם שנבנתה על גג בניין בפריס ומקבלים הצצה לפרויקט הבנייה של רפסודה במשקל 12,000 טונות בפינלנד, לפני שתצא להפלגה של 270 קילומטרים במורד הנהר עד ליעדה.
העונה החדשה כוללת גם תמונות עוצרות נשימה של הקמת גשר קנקלה במערב טורקיה, אשר עם סיומו יחבר את אירופה לאסיה, אבני האייל היקרות והעצומות בשוודיה וזירת הקרח הגדולה באירופה בפארק העירוני של בודפשט, מקור גאווה חשוב של העם ההונגרי.
העונה השנייה של "מבט על- אירופה" תשודר החל מ-7 בפברואר, בכל יום ראשון בשעה 21:00 נשיונל ג'יאוגרפיק.
מפיק הסדרה הוא מארק ברידג' והמפיק בפועל הוא קרלו מסארלה.

תקצירי הפרקים:
מבט על: אירופה – יוון
המציאות המצערת היא שיוון מתמודדת עם רמת זיהום גבוהה ביותר של הים עם קרקעית ים אשר במקומות רבים נראית כמו מטמנת אשפה. עם זאת, התושבים המקומיים אינם נכנעים למצב העניינים הזה. צילומי האוויר מתעדים צוות השולה כמות עצומה של פסולת מן האוקיאנוס. באתונה, מקדש הפרתנון האיקוני והעתיד הוא מלאכת מחשבת של הנדסה, ארכיטקטורה ופיסול ביוון העתיקה, וממשיך ועוד על תילו כבר יותר מ-2,500 שנים. המקדש העתיק עבר רעידות אדמה, ביזה ומלחמות וכיום זקוק לשיפוץ משמעותי. העובדים נדרשים להשיב למקומן מאות אבנים עתיקות כמו גם לבני שיש חדשות כדי ליצור קירות שלמים. צפו בעבודת השחזור העצומה הכוללת הנפה של 12 טונות של לבנים ושיבוצן המדויק במקום הנכון.

מבט על: אירופה – טורקיה
במערב טורקיה נבנה גשר קנקלה, מבנה ענק ופורץ דרך אשר עם סיומו, יחבר את אירופה ואסיה ויהפוך לגשר התלוי הארוך בעולם. צוות ההפקה המוטס הצטרף למהנדסים העומלים על אחד מפרויקטי הבנייה השאפתניים ביותר בהיסטוריה ועוקב אחר הקמת מגדלי התמיכה הענקיים המונפים ומוצבים במקומם מגובה של יותר מ-300 מטרים. לאחר מכן מצטרף הצוות לארכאולוגים, בשעה שהם מנסים לחשוף את סודותיה של העיר היוונית העתיקה היראפוליס. במבט מלמעלה, נראה כאילו העיר חולקה לשניים, לא על-ידי אדמה שכוסתה בשלג אלא על-ידי משקעים מינרליים הנוצרים במעיינות טבעיים. המבט ממעוף הציפור חושף טראסות לבנות כקריסטל מלאות עד קצותיהן במים חמים ומפלי מים שופעים.
מבט על: אירופה – צרפת
עם יותר משני מיליון בני אדם, פריז היא העיר המאוכלסת ביותר בצרפת. ואולם, במבט מהאוויר, ניתן להבחין בסוד הכמוס של בירת צרפת: גן עדן ירוק גבוה מעל הרחובות העמוסים. צפו במחזה שמעולם לא ראיתם של צוות גננים הטורח על הקמת החווה הגדולה בעולם על גג של בניין כחלק ממאמץ לחולל מהפך במרחקי השינוע של מזון במדינה. בדרום צרפת, גשר מיו (Millau Viaduct) הוא הגשר הגבוה בעולם ואחד מההישגים ההנדסיים הגדולים בהיסטוריה. אבל כיצד מתחזקים את הגשר? מלמעלה אפשר לראות כיצד מתקנים את הנורות המאירות את תחתית הגשר וכיצד מבטיחים שהמכוניות החולפות עליו לא ייפגעו מהברקים המכים במגדלי הגשר העצומים מדי שנה.
מבט על: אירופה – הונגריה
בפארק העירוני של בודפשט מתחולל מדי חורף שינוי מדהים בטירה מרהיבה ובאגם המשמש לשיט סירות כאשר האגם הקפוא הופך לזירה הגדולה באירופה להחלקה על הקרח. החלקה היא אחת המסורות העתיקות ביותר של העיר ומקור גאווה לתושבי הונגריה. הצילומים מן האוויר עוקבים אחר האחריות הכבדה של האנשים הממלאים את המשימה הקשה של שמירה על זירת הקרח עם שתי מיישרות קרח במקום אחת. גולת כותרת נוספת של בודפשט היא רעפי ז'ולניי (Zsolnay) המעטרים את גגות העיר. הודות לצילומי האוויר, ניתן להעריך את המסורת והחשיבות של הרעפים מהתבוננות בכמה מהבניינים הבולטים ביותר בעיר: כנסיית מתיאש, כנסיית סנט לסלו, בניין האוצר של הונגריה, וכנסיית סילגי דז'ה (Szilágyi Dezső).
מבט על: אירופה – שוודיה
צילומי אוויר ייחודיים חושפים את אחד האוצרות העתיקים והיקרים ביותר של שוודיה – אבני אלה (Ale Stones). האבנים הן שורה של 59 סלעים עצומים, אשר כל אחד מהם שוקל עד חמש טונות. הם ניצבים בדרום שוודיה לפחות מאז 600 לפנה"ס. צילומי CGIמתוחכמים חושפים שהאבנים סותתו בצורת גוף של ספינה, עם חרטום מחודד וירכתיים המחוברות בדפנות. מי הציב את הסלעים האלה במקומם? ומדוע האתר היה כה חשוב לאבות המייסדים של שוודיה? באי הנדרסון שבצפון הרחוק של המדינה, מתגוררים 12 איש בלבד. כדי לרכוש מצרכים, הם צריכים לשוט בסירה אל היבשת, אך מדי חורף קופאים המים סביב האי ותושביו בונים כביש קרח עצום של 15 קילומטרים. שימו לב כיצד הנוף משתנה בעקבות בניית הכביש שהקמתו מחייבת רמת דיוק הנדסית גבוהה ביותר.

מבט על: אירופה – פינלנד
פינלנד היא המדינה המיוערת ביותר באירופה והפרק הזה מספק הצצה למאמץ הנדסי כביר של בניית רפסודה של 12 טונות והשטתה במורד הנהר לאורך 270 קילומטרים עד לאגם סאימה. הסיכון גדול מאחר והרפסודה המורכבת שווה מיליוני אירו ואם תישבר, שבריה עלולים לזרוע נזקים רבים בנתיבי המים העמוסים שבתוך המדינה. אגם סאימה הוא הגדול ביותר במזרח פינלנד וביתה של הפוסה הטבעתית, יונק ימי הנמצא בסכנת הכחדה בכל העולם. צוות הצילום עוקב אחר מאמציו של מומחה להגנת בעלי חיים שמנסה להציל את בעלי החיים הנדירים הללו ולוודא שסביבתם תהיה מוגנת מפני הסיכונים שמציבים בני האדם. המרוץ רחוק מסיומו ורק 400 פרטים של מין זה נותרו בסביבתם הטבעית.

יש לבדוק גם

עכשיו בנטפליקס: לוקווד ושות, ועוד

Lockwood & Co. שלושה בני נוער ציידי שדים – שני בנים מוכשרים ונערה אחת בעלת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.