יום שני , פברואר 6 2023

הודעת יח"צ: אירועי חנוכה ברמת גן

כל אחד הוא אור קטן וכולנו רמת-גן 

אירועי חנוכה בעיר רמת-גן 2020 

בצל הקורונה, רמת-גן חוגגת את חג החנוכה 2020 במגוון אירועים חיים ומקוונים בהתאם להנחיות התו הסגול. סיורים ברחבי העיר בקבוצות קטנות, שירה בציבור דרך הזום, פעילויות ספורט לנוער, אירוע הדלקת נרות של הקהילה הגאה, משחק אינטראקטיבי לכל המשפחה, שעות סיפור ופעילויות של מוזיאון האדם והחי. כלל האירועים כרוכים בהרשמה מראש באתר העירוני. 

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: " במיוחד בזמן הזה, עלינו לדאוג שהנר ימשיך לדלוק ושנחגוג את חג החנוכה בצורה בטוח וביחד עד כמה שאפשר ולפי ההנחיות. פעלנו השנה ויזמנו תוך חשיבה מחוץ לקופסא, בשביל להציע לתושבים מגוון רחב של פעילויות שמותאמות לרוח התקופה. כוחנו הוא בחיבור הקהילתי, אנו הופכים ממעטים לקבוצה, מנר קטן לאור גדול. זוהי העיר רמת-גן". 

העיר רמת-גן מזמינה את תושביה לשלל פעילויות לכל המשפחה במהלך חג החנוכה. השנה האירועים יתקיימו מעט אחרת בעקבות הטיפול במשבר הקורונה ויתקיימו אירועים בקבוצות קטנות ומגוון של פעילויות אינטראקטיביות בהם יוכלו להשתתף כלל התושבים. כלל האירועים כרוכים בהרשמה מראש באתר העירוני. 

 

מסיירים בחנוכה: סיורים ברחבי העיר לכל המשפחה 

מוזיאון בית קריניצי ומוזיאון האדם וחי חברו לעיריית רמת-גן, ויחדיו הם מזמינים את התושבים להצטרף למגוון סיורים מרתקים ברחבי העיר. במהלך חג החנוכה, יתקיימו סיורים ייחודיים כמו סיורי הגנן ברמת-גן בשיתוף ביה"ס למשחק בית צבי שבו הדמות המיתולוגית של  משה כבשני, הגנן שתכנן את גניה הקלאסיים של העיר, לוקח את התושבים 64 מטרים מעל פני הים, לסיור מומחז ומרתק אל הסודות הצפונים בין פיתוליו של הפארק הלאומי, גן אברהם,  אל מפקדת צה"ל הראשונה, ספסל ביאליק, אירועי השבעת צה"ל, הצגת סיפורו של הצייר רובין ואפילו אל ה"כלניות". הסיור יתקיים בימי החג בימי ראשון, שלישי, רביעי וחמישי בשעה 10:00. 

 

בנוסף, ב-15.12 יתקיים סיור ערב בו התושבים יצוידו בעששיות דולקות ויצאו לתצפית עוצרת נשימה מפסגת גן אברהם, בליווי סיפורי צ'יזבט צללים ופתרונות. ב-16.12 יתקיים סיור לילי נוסף בפארק הלאומי שנקרא 'חכמים בלילה'. שני הסיורים יתקיימו החל מהשעה 16:00. 

 

סיור חוויתי נוסף יתקיים ביוזמת המחלקה לתרבות תורנית ועמותת "יחד" שמזמינות את הציבור לסיור חנוכה חוויתי בלב רמת-גן שיעבור בין בתי הכנסת בלב העיר, שם תוכלו להיחשף לסיפורים ייחודים מההיסטוריה הרמתגנית. הסיורים יתקיימו בערבי שני ושלישי, 15-14.12.20, בין השעות 18:30 ל- 20:30. מי שידריך את הסיור יהיה ערן לנסקי, מורה דרך ושחקן. בליווי נגינה ושירה של אורי וייל ובמעמד עו''ד מנחם דוד, סגן ראש העיר ומחזיק התיק לתרבות תורנית. 

 

פעילויות מיוחדת לכבוד חג החנוכה במוזיאון האדם והחי 

ב-15.12 וב-17.12 בשעה 12:00, ייערך סיור במוזיאון יכירו הילדים את בעלי החיים במוזיאון ויקבלו הצצה אל חייהם גם בתקופת הקורונה. 

בנוסף, תתקיים במוזיאון שעת סיפור לקטנטנים של הספר 'האריה והעכבר' ב-13.12 וב-16.12 בשעה 09:00.  

 

"אז בואו ונדליק ביחד נר": ערב שירה בציבור של שירי חנוכה 

ב- 10.12 בשעה 18:00 תתקיים שירה בציבור עם הזמר פרדי ברק, מוביל ומנחה מפגש משפחתי המוקדש לחנוכה בזום. האירוע ילווה בשירי חנוכה, שירי אור, גבורה ושירי הארץ היפים. מילות השירים יוקרנו גם הם בזום ופרדי יציג גם סיפורים קצרים אודות השירים, שמאחוריהם עומד סיפור מיוחד. 

שבוע לאחר מכן ב-17.12 בשעה 18:00, יתקיים ערב שירה נוסף וטקס הדלקת נרות בהשתתפות הילה איתן. 

 

אירועי ספורט לבני הנוער 

עיריית רמת-גן מזמינה את בני הנוער הרמת-גנים לחגוג את חנוכה עם מגוון פעילויות ספורט שיתקיימו ברחבי העיר. טורניר כדורסל 'סטריט בול' 3 X 3 ייערך ב15.12 במגרשי הספורט של תיכון אוהל שם בין השעות 09:00-16:00. טורניר כדורגל ייערך במגרשי הספורט של תיכון אוהל שם ב17.12 החל מהשעה 09:00. פעילות טניס שולחן תיערך ב13-14.12 באולם הספורט של בית הספר מורדי הגטאות בעיר. 

 

'"באנו חושך לגרש" – הדלקת נרות של הקהילה הגאה בבית קריניצי 

ב- 13.12 תתקיים הדלקת נרות חגיגית של המחלקה לקידום הקהילה הגאה בבית קרינצי שתיערך בשלושה סבבים: 17:00, 18:00 ו-19:00. 

יש לבדוק גם

קוראים ברומנים של קפקא

קריאה ברומנים הלא גמורים של קפקא! ימי חמישי בחודש פברואר. 20:30-19:30. מפגש זום מנחים: עודד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.