יום שלישי , ינואר 19 2021
שעת נעילה, כאן 11

וידאו: שעת נעילה ונשיא המדינה

“שעת נעילה” – מביעים הערכה ללוחמי יום כיפור בפרויקט עדויות מיוחד בהובלת נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, שלחם בה כקצין מילואים.

לקראת סיום העונה של “שעת נעילה”, כאן יוצאת בפרויקט הוקרה מיוחד עבור הלוחמים – “ארכיון עדויות ממלחמת יום כיפור”. לראשונה, יועמד לרשות הציבור ארכיון ייחודי ובו אלפי עדויות שנאספו בקהילת “שעת נעילה” מאז עליית הסדרה וממשיכות להתווסף מדי יום. לטובת השקת הפרויקט, תעלה בכאן דיגיטל סדרת סרטונים, המזמינה את הקהל להיכנס לקהילת “שעת נעילה” בפייסבוק במטרה להביע את הערכתם ללוחמי יום כיפור בתגובות ולהוסיף עדות משלהם.

את סדרת הסרטונים יפתח נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין. הסרטון יעלה ביום שני ה- 30.11.2020, ביום השידור של פרק 8 של “שעת נעילה”, ובו מספר הנשיא על הקרב בו השתתף ועל תחושותיו בעקבות הצפייה ב”שעת נעילה”. בנוסף, מזמין הנשיא את הציבור להוסיף עדות משלו ולהביע את תמיכתו בלוחמי יום כיפור.

העדויות הרבות ייאספו ויאגודו על ידי כאן דיגיטל באזור ייעודי באתר “כאן”, שיהיה ארכיון חי ונושם לסיפורי הלוחמים ובני משפחותיהם, שחווים עד היום על בשרם את המלחמה והשלכותיה.

עם עליית הסדרה החל סביבה שיח חסר תקדים וקבוצת הפייסבוק שמונה כיום כ-40 אלף חברים, הפכה לארכיון חי ונושם. לוחמים שיתפו בחוויותיהם, לאחר 47 שנים של דממה. משפחות דיווחו על צפייה משותפת והביטוי ״אנחנו חיים משני לשני״ הוא אחד השגורים בקבוצה. דור הלוחמים עונה כדרך קבע לאינספור שאלות של בני הדור הצעיר שלא הכירו את המלחמה, לא הבינו את השפעותיה על מי שהיו אז חיילים צעירים. לא ידעו מה המחיר אותו הם משלמים עד היום. פוסט-טראומה שרבים חששו, התביישו, לחלוק במשך חמישה עשורים, התקבלה בשיח של חמלה וסובלנות ברשתות החברתיות ובתוכניות המלוות.

Check Also

וידאו: שיחה על “מלקולם ומארי”

ג’ון דייויד וושינגטון מדבר על המשחק לצד זנדאייה בדרמה “מלקולם ומארי”, שתעלה בחודש הבא בנטפליקס. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.