יום ראשון , אוקטובר 2 2022
סם שפיגל, סיפורים מהבידוד

הזוכים במיזם "סיפורים מהבידוד"

                   

 

  הוכרזו הזוכים במענקי הפקה במיזם "סיפורים מהבידוד"

של סם שפיגל ביה"ס ליצירה קולנועית וקרן גשר לקולנוע רב תרבותי 

 ליצירת סרטים קצרים על רקע משבר הקורונה

 

התסריט "הקורוענא של שורה ביילא" מאת רינה קרפול זכה במענק הפקה בסך 130,000 ₪

"המספרים המרוכבים" של עומר שטרנברג זכה במלגת הפקה לסרט גמר בסך 17,000 ₪

 

הוכרזו הזוכים במענקי הפקה במסגרת המיזם "סיפורים מהבידוד":

 

במסלול הסרט העצמאי הקצר – זכה התסריט "הקורוענא של שורה ביילא" מאת רינה קרפול במענק הפקה של 130,000 ₪ מנימוקי ועדת הלקטורה : "זהו תסריט מקורי, מלא הומור ונוגע ללב. היוצרת מביאה  קול ייחודי וזוית חד פעמית על תקופת הקורונה. "

ובמסלול סרטי גמר סטודנטים – זכה התסריט "המספרים המרוכבים" מאת עומר שטרנברג במלגת הפקה לסרט גמר בסך 17,000 ₪. 

מנימוקי ועדת הלקטורה: "זהו תסריט רגיש שמביא יכולת התבוננות על השפעת הסגר על התא המשפחתי ומתאר באופן  עדין את הכמיהה למחוזות אחרים, מתוך הבדידות." 

התסריט "אליפות עולם" מאת גדעון טוקטלי יקבל מענק פיתוח נוסף בסך 3,000 ₪ .

 

המיזם  "סיפורים מהבידוד", יצא לדרך עם תחילת משבר הקורונה, במטרה לעודד יוצרי קולנוע מקרב סטודנטים ובוגרים של סם שפיגל ביה"ס ליצירה קולנועית, לכתוב וליצור למרות הסגר שהיה על ישראל, ולהביא אל המסך סיפורים העוסקים בתקופה ייחודית והיסטורית זו. בשלב הראשון, מתוך 104 סיפורים קצרים שהוגשו למיזם, נבחרו חמישה סיפורים שזכו במענקי פיתוח של קרן גשר לקולנוע רב תרבותי: במסלול הסרט העצמאי הקצר – "מים עומדים" מאת ציביה יעקב ברקאי, "הקורוענא של שורה ביילא" מאת רינה קרפול ו"פרוצדורה פאסיבית" מאת דינה זילברג. במסלול סרטי גמר סטודנטים – "המספרים המרוכבים" מאת עומר שטרנברג ו"אליפות עולם" מאת גדעון טוקטלי.  כל אחד משלושת הזוכים במסלול הבוגרים לסרט עצמאי, קיבל מענק פיתוח ע"ס 8,000 ₪ והזוכים במסלול הסטודנטים קיבלו מענקי פיתוח ע"ס 3000 ₪.

 

דנה בלנקשטיין כהן, מנהלת סם שפיגל, ביה"ס ליצירה קולנועית: "אני מודה לקרן גשר לקולנוע רב תרבותי ולזיו נווה, מנכ"לית הקרן, על ההירתמות המהירה, השותפות והתמיכה בפרויקט המדהים הזה. אני שמחה שאנו מצליחים להביא אל המסך גם בתקופה מורכבת זו, קולות מרתקים ומגוונים של בוגרים וסטודנטים של ביה"ס סם שפיגל, שימשיך בכל עת, לפתח ולקדם  יוצרים ויצירה קולנועית" .

 

זיו נווה, מנכ"לית קרן גשר לקולנוע רב תרבותי: "המיזם "סיפורים מהבידוד", שיצא לדרך עם החלת הסגר הראשון, היה לסנונית הראשונה שקראה ליוצרות וליוצרים לשאוב השראה לסרטם מהמציאות המורכבת שכפתה עלינו הקורונה. קרן גשר, שמרכז עניינה לקדם ולעודד יצירה העוסקת במציאות החברתית והשפעותיה, הרימה את הכפפה והסרטים שיבשילו בזכות היוזמה של דנה בלנקשטיין-כהן וביה"ס סם שפיגל, מבטיחים נקודות מבט מרתקות וייחודיות על העידן החדש.

 

 

יש לבדוק גם

פיצ'ר גיימינג חדש של נטפליקס

מנויי החברה יוכלו ליצור שם משתמש ציבורי ייחודי שניתן להשתמש בו בכל משחקי Netflix.   במשחקים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.