שבת , יוני 19 2021
דצמבר 2020 ב- yes דוקו

דצמבר 2020 ב- yes דוקו

 

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\2020_DECEMBER_DOCU_page-2.jpg

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\2020_DECEMBER_DOCU_page-3.jpg

המניע | The MotiveG:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\ישראלי\yes-Docu_Israeli_רקע-לבן.jpg

בכורה: ימים ראשון-רביעי, 27.12-30.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

וב-STINGTV.  (כל פרקי הסדרה יעלו ל-VOD החל מיום חמישי, 24.12).

התחרות הרשמית – פסטיבל ירושלים 2020

מותחן פסיכולוגי ישראלי ב-4 פרקים. 

סיפורו של א', נער מחונן, שלילה אחד, כשהיה בן 14, ירה מטווח אפס באביו, באמו ובשתי אחיותיו. מאותו רגע בו מחק את כל משפחתו מעל פני האדמה, הוא שם לעצמו מטרה אחת: לבנות את חייו מחדש בדרך להצלחה. 

יש שרואים בו ילד תמים וטוב לב שלרגע אחד נכנס בו שד, כפי שטען במשפט, ויש כאלה שרואים בו מפלצת קרה ומחושבת.

 

בליל שבת ה- 22 לפברואר 1986, התעורר א', בן 14, באמצע הלילה, לקח את רובה ה-M16 שאביו הביא משרות המילואים שלו וירה מטווח אפס בראשם של אביו, אמו ושתי אחיותיו.  לאחר הירי החליף את בגדיו המוכתמים בדם בבגדים חדשים, יצא מהבית ורץ אל בית השכנה.  כשעה מאוחר יותר, כשהגיע חוקר המשטרה, ושאל את א' מדוע הוא רצח את בני משפחתו, ענה לו הילד שנכנסה בו רוח רעה ויצור ירוק פקד עליו להרוג את כל בני המשפחה.                                                                                                                                         \\yesdbs.co.il\Env\Users\Folders\Desktop\adit\קרדיט צילום גבי בהרליה.jpg

פסיכיאטרים רבים מהארץ ומרחבי העולם הגיעו לחקור את המקרה שלא היה לו אז תקדים בעולם כולו: ילד שרוצח את כל בני משפחתו. כולם רצו לדעת רק דבר אחד: מה הייתה הסיבה לרצח המחריד. אף אחד מהם לא קיבל תשובה, א' מעולם לא שינה את גרסתו. 

אחרי 35 שנים שהסיפור הזה נשאר תעלומה, מתיישב אל מול המצלמה האדם הכי קרוב לילד, אז והיום, שמסכים בפעם הראשונה לדבר: יוסי ארנון, עורך הדין של א', מספר בפעם הראשונה את הגרסה שלו ומודה שהסיפור על היצור הירוק היה שקר מוחלט שהילד המציא. \\yesdbs.co.il\Env\Users\Folders\Desktop\adit\קרדיט זיו ברק (צבע).jpg

 35 שנה אחרי הטבח הנורא, יוצאים הבמאים טלי שמש ואסף סודרי (יוצרי "מוות בבאר-שבע" – זוכה פרס אופיר ופסטיבל IDFA) לפגוש את עורך-הדין, וגם את חוקרי המשטרה, השופט, המאבחן הפסיכיאטרי, התובע, המדריך במעון לעבריינים צעירים, העיתונאית.  כל אחד מהאנשים האלה מספר את הסיפור מהזווית שלו ושופך אור נוסף על דמותו המתעתעת של הילד. את כולם לא חדל להטריד, במשך כל השנים שחלפו מאז, הניגוד הבלתי-נתפס בין הנער הממושקף, קטן הקומה, המבריק, קר הרוח ונעים ההליכות – לבין המעשה המפלצתי שעשה.

\\yesdbs.co.il\Env\Users\Folders\Desktop\adit\קרדיט שי מאיר (צבע).jpg

 

הפקה בימוי ועריכה: טלי שמש, אסף סודרי | תחקיר: טלי שמש, שירה פלורנטין, אלונה עבדי | צילום: אסף סודרי, סלומון צ'קול. (4X30 דק', ישראל, 2020).

הסדרה הופקה עבור yes דוקו בתמיכת קרן מקור ומפעל הפיס

 

* * *

 

לכבוד חנוכה, נשדר ב-yes דוקו סופשבוע של "נשים על הבמה":

 

לציון 4 שנים למותה של הזמרת-יוצרת, הפזמונאית והמלחינה, זוכת פרס אקו"ם ופרס על מפעל חיים של אקו"ם, נשדר בבכורה את הסרט – G:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\ישראלי\yes-Docu_Israeli_רקע-לבן.jpg

 

אהובה עוזרי: צלצולי פעמונים | Ahuva Ozeri: The Bells Ringing

 

בכורה: יום חמישי, 17.12, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

התחרות הרשמית – פסטיבל ירושלים 2020  

 

בקיץ 1998, אחרי עשרים ושלוש שנות שתיקה, המוזיקאית המחוננת אהובה עוזרי מתכננת קאמבק. היא מקליטה אלבום חדש – ״צלצולי פעמונים״.  \\yesdbs.co.il\Env\Users\Folders\Desktop\adit\קרדיט רונן ללנה.jpg

במשך כמעט שנתיים, מתחילת תקופת ההקלטות ועד יציאת האלבום, מלווה אותה הבמאי עופר פנחסוב. 

האוצר הארכיוני הזה נחשף היום לראשונה. 

תוך כדי ההקלטות, כשהיא בשיא אונה היצירתי, אהובה משתפת את פנחסוב, ללא פילטרים – בקורותיה בילדותה בכרם התימנים; בשנותיה כילדת חוץ בקיבוץ; בפריצה המקצועית שלה; בכתף הקרה שקיבלה מהתקשורת הממוסדת למרות מכירות של מאות אלפי עותקים מאלבומיה; בשמועות לגבי חייה הפרטיים; בהחלטתה לרדת מהבמה למשך שני עשורים בגלל מה שתפסה כבגידת המוסיקאים המזרחיים בה; ובהווי הסוער של השכונה שלה – כרם התימנים – ממנה נבע מעיין היצירה שלה.    

אלבום המופת "צלצולי פעמונים" יצא בדצמבר 99' והפך להצלחה גדולה – הפעם גם במיינסטרים הישראלי, שבעבר התנכר למוסיקה שייצרה – רגע לפני שחלתה בסרטן הגרון ולא שרה יותר, עד מותה בדצמבר 2016.  

בשילוב ראיונות עכשוויים עם אנשים שהיו קרובים אליה, ועם המון מוסיקה מרגשת ששרה אהובה, חודשים ספורים לפני שנכרתו מיתר הקול שלה, משרטט הסרט באופן נוגע ללב את חייה של מוסיקאית ייחודית, פורצת דרך, שגדלה בשכונה ללא תקווה, אך השפעתה על המוסיקה הישראלית ניכרת עד היום.  

בהשתתפות: אשר ראובני, משה דעבול, ניצן זעירא, שרה דנוך, משה בן-מוש, רמי דנוך, אבנר דן ועוד. 

 

תסריט, בימוי והפקה: עופר פנחסוב | תחקיר: עופר פנחסוב ודודי פטימר | צילום: רן אביעד ודניאל קדם | עריכה: נועה קידן ותמר קיי | צבע: רון בן מאיר | מיקס ועיצוב פס קול: רונן נגל | עיבוד מוזיקלי: משה דעבול | מוזיקה: אהובה עוזרי. 

הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת קרן מקור והקרן החדשה לקולנוע וטלויזיה. (97 דק', ישראל, 2020)

הגו-גו'ז | The Go-Go’s  

בכורה: יום רביעי, 16.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

פסטיבל דוקאביב 2020, פסטיבל Sundance 2020

סיפורה של להקת הרוק הנשית המצליחה בכל הזמנים. 

עם שורשים בסצנת הפאנק באל.איי, חברות הגו-גו'ז, שבאופן חסר תקדים עד אז כתבו, שרו וניגנו בעצמן את המוסיקה שלהן – לא "שיחקו" תפקיד של ילדות רעות כפי שנטען לעיתים – הן היו פאנק רוקריות אמיתיות. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\the_go_gos_copy.jpg

עם גישה מלאה ללהקה שאלבומיה נסקו לראש המצעדים, הסרט הכּנה ועתיר הארכיונים, מספר את סיפורן של הנשים פורצות הדרך הללו, של הדינמיקות מאחורי הקלעים, של עליית הלהקה בשנות השמונים ונפילתה, ושל אינספור הקאמבקים והגלגולים שהן עברו מאז. 

בימוי: אליסון אלווד (98 דק', ארה"ב, 2020)

 

לינדה רונסטאדט: הסאונד של קולי | Linda Ronstadt: The Sound Of My Voice  

בכורה: יום שישי, 18.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

פסטיבל TRIBECA 2019

סיפורה של הדיווה הראשונה של עולם המוזיקה.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\GUEST_72a79108-47f8-497c-814b-2282b3149986.jpg

מאז שפרצה לסצנת המוסיקה בשנת 1967, נחשבת לינדה רונסטאדט, כבר יותר מ-50 שנה, לסמל. המנעד הקולי הרחב שלה והשאפתנות יוצאת הדופן הביאו ליצירת שירי רוק, פופ, קאנטרי, קלאסי ונשמה בלתי נשכחים. היא הקליטה יותר מ-30 אלבומים והשתתפה בכ-100 אלבומים אחרים. עם שירים כמו ""You're No Good, " "When Will I Be Lovedו"Blue Bayou" – רונסטאדט מילאה אולמות ענק, זכתה ב-11 אלבומי פלטינה, 11 פרסי גראמי® עם 26 מועמדויות, פרס אמי® ונחשבת עד היום לאחת המבצעות המגוונות ביותר. 

הדוקו מיוזיק החדש מביא את סיפורה של הזמרת האגדית בת ה-74 ואת עוצמת השפעתה על עולם המוזיקה בעזרת ראיונות עם האמנים שעבדו לצידה, בינהם  דולי פרטון, אמילו האריס, בוני רייט וג'קסון בראון לצד קטעים בלתי נשכחים מהופעותיה המרגשות.

בימוי: רוב אפשטיין, ג'פרי פרידמן (95 דק', ארה"ב, 2019). לצפייה בטריילר

 

בטי וייט: האישה הראשונה של הטלוויזיה

Betty White: The First Lady of Television

בכורה: יום שבת, 19.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

מסע בעקבות חייה של אגדת הטלוויזיה והקולנוע, הכוכבת האהובה שחוגגת 80 שנות קריירה מפוארות: בטי וייט. 

היא הייתה האישה הראשונה שהפיקה תכנית טלוויזיה לאומית, האישה הראשונה שכיכבה בסיטקום, המפיקה הראשונה ששכרה במאית והאישה הראשונה שקיבלה מועמדות לאמי®. http://d1qbemlbhjecig.cloudfront.net/prod/blog/20180628_143259_531623_press-release.jpeg

הסרט החדש "בטי וייט: האישה הראשונה של הטלוויזיה" מביא גישה ישירה ובלעדית לבטי ולצוותה, מציג את רגעי הקסם בהופעות הרבות שלה ורגעים אינטימיים בביתה עם חבריה הקרובים, ביניהם דובי גריזלי במשקל 900 קילו. 

לצד שפע הקטעים המצחיקים מהקריירה הארוכה שלה מתראיינים גם שלל כוכבים שעבדו לצידה, כגון – ואלרי ברטינלי, ג'ורג'יה אנגל, טינה פיי, ואלרי הרפר, ג'ניפר לאב יואיט, גווין מקלאוד, קרל ריינר, ריאן ריינולדס, טום סאליבן, אלכס טרבק ורבים אחרים.

בימוי: סטיב ב'וצר (57 דק', ארה"ב, 2020)

לצפייה בטיזר

 

כמו כן נשדר בשידור נוסף את:

 

חסד מופלא: אריתה פרנקלין | Amazing Grace

יום שישי, 18.12, בשעה 23:35 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

תיעוד נדיר מתוך הופעה מחשמלת של אגדת המוזיקה אריתה פרנקלין, שהופיעה בפני קהל מעריצים בכנסייה בלוס אנג'לס בשנת 1972. אלבום ההופעה נחשב לאלבום הגוספל הנמכר ביותר בכל הזמנים. במאי: סידני פולק. 2019.

 

נטלי ווד: מה שנשאר מאחור | Natalie Wood: What Remains Behind

יום שישי, 18.12, בשעה 18:40 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

נטשה ווגנר, ביתה של נטלי ווד ("סיפור הפרברים"), יוצאת למסע בעקבות מורשת חייה של אימה. קטעי ארכיון, יומן אישי ומכתבים שטרם נחשפו מציגים בפנינו את האמא, האישה והחברה שמאחורי השחקנית האגדית. בימוי: לורן בוזרו. 2020.


 

באהבה, גילדה | Love, Gilda

יום שבת, 19.12, בשעה 23:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

מועמד לאמי 2019. סיפורה של הקומיקאית היהודייה גילדה רדנר. זוכת פרסי האמי והגראמי הפכה להצלחה מסחררת ב-"נשיונל למפון", "סאטרדיי נייט לייב" ועוד. ארכיון נדיר חושף אוצר קומי נפלא מבית היוצר שלה. בימוי: ליסה ד'אפוליטו. 2018.

 

מריה קאלאס – במילותיה | Maria By Callas

יום שישי, 18.12, בשעה 20:05 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

40 שנה לאחר מותה, לוקח אותנו הבמאי טום וולף למסע אינטימי ומרתק אודות חייה האישיים והסוערים של מריה קאלאס, שנחשבת בעיניי רבים לזמרת האופרה הגדולה בכל הזמנים. כולל קטעי ארכיון שלא נראו מעולם. 2017.

 

קייט נאש: להמעיט בערכה | Kate Nash: Underestimate The Girl

יום שישי, 18.12, בשעה 18:35 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

קייט נאש הגיעה לפסגת מוזיקת הפופ הבריטית בגיל 18, אלבומי זהב, ראש מצעד הסינגלים הבריטי והצלחה מטאורית הם דברים שבשגרה. לאחר שהתמוטטה, היא מחליטה על חישוב מסלול מחדש לקדמת הבמה כיוצרת אותנטית. 

בימוי: אמי גולדסטיין. 2018.

 

ג'יין פונדה בחמש מערכות | Jane Fonda In Five Acts

יום שבת, 19.12, בשעה 16:30 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

מועמד לאמי 2019. סיפור חייה העשיר של זוכת האוסקר נחשף במהלך מסע אינטימי לתוך ליבה של האישה האמיתית מאחורי האייקון, שילוב של רגישות, משיכה, תמימות ואומץ בחיים שעברו אינספור שינויים לאורך השנים. 

בימוי: סוזן לייסי. 2018.

 

התשוקה של אנה מניאני | Passion Of Anna Magnani, The

יום חמישי, 17.12, בשעה 16:20 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

סטיבל קאן 2019. השחקנית האיטלקייה המוכשרת אנה מניאני חוללה מהפכה נשית, בואו להכיר אותה מקרוב דרך חומרי ארכיון שטרם נראו ועד שהפכה לאייקון בהיסטוריה של הקולנוע. בימוי: אנריקו צ'ראסואולו. איטליה/צרפת, 2019.

 

דבי ריינולדס וקארי פישר: אורות בוהקים | Bright Lights: Starring Debbie Raynolds & Carrie Fisher

יום שבת, 19.12, בשעה 24:25 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

פורטרט אינטימי של מערכת היחסים המפתיעה בין שתי האגדות ההוליוודיות, האם והבת, שהיו קרובות לא רק בחייהן, אלא גם במותן. בימוי: פישר סטיבנס, אלכסיס בלום. ארה"ב, 2016.

 

וסרטים נוספים. 

המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:

 

לציון 40 שנה להירצחו של ג'ון לנון נשדר סרט חדש בבכורה  – 

 

סוף השבוע האחרון של לנון |    Lennon's Last Weekend

בכורה: יום שלישי, 8.12, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

הריאיון האחרון של גון לנון ויוקו אונו, שהוקלט בסוף השבוע שלפני מותו.

ב-6 בדצמבר באולפן ההקלטות שבו הוקלט האלבום "Double Fantasy" של לנון בניו יורק, ערך העיתונאי הבריטי אנדי פיבלס ראיון ראשון עם לנון, אחרי 5 שנים בהם לא התראיין לתקשורת, לצורך קידום אלבומו החדש. הריאיון נערך זמן קצר אחרי שלנון טען שהביטלס פופולריים יותר מישו ועורר מהומה גדולה ברחבי העולם. במהלך הריאיון הסביר לנון שהוא לא התכוון שהם גדולים יותר מישו אלא דיבר על ההשפעה הגדולה שיש לביטלס על בני הדור הצעיר. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\rs-212281-GettyImages-3042524.jpg

את הראיון קיים פיבלס בשבת בערב. 40 שעות לאחר תום הריאיון, ב-8.12, נרצח לנון בניו יורק ע"י מארק צ'פמן.

אנדי פיבלס, עיתונאי ה-BBC, עלה באותו הזמן על הטיסה בחזרה ללונדון מבלי לדעת על הרצח. רק עם נחיתתו הבין שהוא מחזיק בידיו 3 שעות וחצי של הקלטה נדירה שהפכה בן רגע לזיכרון האחרון מהזמר.  

הריאיון עצמו נערך ל-5 תוכניות ששודרו ב-BBC בינואר 1981 בהנחיית בריאן מתיוס. ג'ון לנון ויוקו אונו נשמעים בו מדברים בכנות יוצאת דופן על חייהם – מההיכרות ביניהם, דרך סיפור ילדותו של לנון, ההפלות הרבות שעברה יוקו והקושי להיכנס להריון עד ללידתו של שון. הם מדברים על החתונה בגיברלטר, על צילומי המיטה המפורסמים עם יציאת הלהיט "Give Peace a Chance", לנון מדבר על ההתפרקות של הביטלס ואפילו מציין עד כמה הוא מרגיש בטוח להסתובב ברחובות ניו יורק.

הסרט החדש מביא את סיפור ההקלטה הנדירה לצד ארכיונים מהופעותיו הפומביות של לנון ושל הביטלס, כמו גם צילומים של פול מקרטני וג'ורג' האריסון, רגע אחרי שקיבלו את הבשורה על מותו של לנון.

בימוי: בריאן גרנט (66 דק', אנגליה, 2020)

 

קולקטיב |  Collective  

בכורה: יום ראשון, 6.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

זוכה פסטיבל דוקאביב 2020, פסטיבל TIFF 2019C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\collective.jpg

באוקטובר 2015 פרצה שריפה במועדון הלילה "הקולקטיב" בבוקרשט, רומניה. 64 מבלים מצאו את מותם בשריפה ועוד עשרות נפצעו וסבלו מכוויות. בשבועות שאחרי השריפה, רבים מהפצועים שהכוויות שלהם לא נחשבו מסכנות חיים החלו למות בבתי-החולים. עובדה זו מניעה קבוצה של עיתונאים חוקרים לנסות להבין מה בעצם גרם למיתות המיותרות הללו. תיבת הפנדורה שהם חושפים – שחיתות בשירותי הרפואה שהעשירה את כיסם של טייקונים ושל פוליטיקאים רומנים בכירים ביותר – מטלטלת את המדינה. סרטו של אלכסנדר ננאו מביא את הסיפור המצמרר על שחיתות מאורגנת, ועל המחיר ששילמו עליה אזרחים חפים מפשע – בחייהם.       

בימוי: אלכסנדר ננאו (109 דק', רומניה, 2019)

 

אוליבר סאקס: חייו שלו | Oliver Sacks: His Own Life

בכורה: יום שלישי, 15.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

פסטיבל דוקאביב 2020

סיפור חייו ופועלו של אוליבר סאקס, הנוירולוג היהודי והסופר מדע-פופולרי ("האיש שחשב שאשתו היא כובע") נחשף ע"י סאקס עצמו אל מול המצלמה בצילומים שצולמו לפני מותו ב-2015. סאקס חולק עם הצופים שישה עשורים של חקר וכתיבה על המוח לצד פרטים אינטימיים על הקרבות שניהל במהלך חייו בהתמכרות לסמים, בהומופוביה שהופנתה כלפיו ובממסד הרפואי שהסכים לקבל את עבודתו רק עשרות שנים לאחר שנכתבה. https://jfi.org/images/Programs/WinterFest/WinterFest2020/oliversackshisownlife-2737.jpg

סאקס היה חוקר חסר מורא  של עולמות הנפש הלא ידועים, עולמות שעזרו להגדיר מחדש את ההבנה שלנו לגבי המוח והמחשבה. בספריו שילב את חוויותיו האישיות מניסיונו כמטפל ובין הנושאים המרכזיים בהם עסק היו תסמונת טורט, ALS ופרקינסון. הסרט המצליח "התעוררות" מבוסס על ספרו "יקיצות"  בו תיאר טיפול בחולים שנפגעו בילדותם ממגפת "אנצפאליטיס לתארגיקה" ונשארו במצב קטטוני.

הסרט "אוליבר סאקס: חייו שלו" מורכב מ-80 שעות צילום ומתראיינים בו גם חבריו, עמיתיו ומטופלים לשעבר של סאקס. 

בימוי: ריק ברנס (52 דק', ארה"ב, 2019).  לצפייה בטריילר

המשאלה של רובין | Robin's Wish

בכורה: יום ראשון, 20.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

מה באמת קרה לקומיקאי הבלתי נשכח?

עם מותו של רובין וויליאמס יצרה סביבו התקשורת נרטיב של קומיקאי שנאבק בבעיות סמים ודיכאון במשך רוב חייו עד שבסופו של דבר נכנע להן. פטירתו העלתה את השאלה – האם ניתן היה למנוע את מותו אילו בני המשפחה והחברים היו מסייעים לו מקרוב במאבקיו? אך במהרה התברר שהמצב היה שונה. במהלך השנה האחרונה שלו, וויליאמס סבל מדמנציה של גופיפי לוי (Lewy Body Dementia), שכוללת הפרעות נוירולוגית מנטליות ותנועתיות קשות. הסבל הפיזי והנפשי איתו התמודד מאז חלה הוא שגרם לו להתאבד. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\Robin's Wish – חיפוש Google.jpg

הסרט "המשאלה של רובין" מביא את סיפור חייו ביחד עם רגעים מרגשים מהקריירה הענפה שלו אך מתמקד בעיקר בתקופת חייו האחרונה של מי שכונה "הליצן העצוב" ומעלה למודעות את המחלה ממנה סבל ושאובחנה רק אחרי מותו.

בימוי: טיילור נורווד (77 דק', ארה"ב, 2020)

לצפייה בטריילר


 

* * *

 

1 בדצמבר – 5 בדצמבר


G:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\ישראלי\yes-Docu_Israeli_רקע-לבן.jpg

לציון היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות, שחל ב-3.12, נשדר בשידור בכורה את הסרטים הישראלים –  

לא גיבור | Not a Hero

בכורה: יום חמישי, 3.12, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ים לא אוהב שאומרים לו לא – לא לשחק על הבמה, לא לטוס עם המשפחה, לא לצאת עם חברים לשתות בירה.  בטח לא אם הסיבה לכך היא כיסא גלגלים. \\yesdbs.co.il\Env\Users\Folders\Desktop\adit\לא גיבור.jpg

אבל כשאומרים לו לא להתגייס הוא יוצא לקרב של חייו. 

יחד עם סארט, העוזר שלו מסרי לנקה שמלווה אותו מגיל שמונה – שניהם מתגלגלים למסע כן ושונה של התמודדות עם מה זה להיות  'לא כמו כולם'. מכל הלא הזה נולד לוחם זכויות.

"לא גיבור" – מסע יד ביד עם מגבלה.

 

בימוי והפקה: רובי גת | תסריט: נוי כרמל, רובי גת, ים גת. (ישראל, 2020)

הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה ומפעל הפיס.

 

מתיר אסורים | Releases Bounds

בכורה: יום חמישי, 3.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ישראל סופר, בן 33, מסיים תואר ראשון במשאבי אנוש ונמצא כרגע בשלב של חיפוש עבודה בתחום שלמד ובהתקדמות שלב בחייו האישיים. המטרה שלו למצוא בת זוג לחיים ולהקים משפחה. ישראל הוא עיוור מלידה שלא רואה מגבלות בחייו. הוא דובק במושג כוח רצון ובשיטת ההתמדה הוא גם מצליח.\\yesdbs.co.il\Env\Users\Folders\Desktop\adit\צלם יותם שחר 4.jpg

 

בימוי והפקה: אלכס אזייב וגל פרץ | צילום: אלכס אזייב | עריכה: גל פרץ | הקלטה: שני אזולאי. הסרט הופק במסגרת מכללת תל חי בתמיכת קרן גשר.

 

כלוב צבוע זהב |  Colored Gold Cage

בכורה: יום חמישי, 3.12, בשעה 22:35 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

בשנת 2000 נאלץ פאהד עיד, חייל לבנוני שכיר בצד"ל לעזוב את ביתו, רכושו ומשפחתו ולברוח לישראל ללא הודעה מוקדמת. כיום פאהד מתמודד עם המחיר של היותו מנותק ממשפחתו בלבנון ונאלץ לטפל בשני ילדיו המוגבלים ובאשתו המרותקת לכיסא גלגלים, ללא תמיכה של המשפחה כי הקשר איתם מסכן את חייהם. לפאהד יש אחריות יוצאת דופן על טיפול במשפחתו והרצון להיות חלק מעם ישראל. \\yesdbs.co.il\Env\Users\Folders\Desktop\adit\קרדיט טל כהן.jpg

 

בימוי ותסריט: טל כהן | הפקה: עמית כהן, טל כהן | עריכה: דניאל ברושין, גל פרץ | צילום: חמודי דרוויש, גל פרץ, בני יופה, דמיאן ג'ורז. הסרט הופק במסגרת מכללת תל חי בתמיכת קרן גשר, מענק ברנשטיין המועצה הישראלית לקולנוע – משרד התרבות והספורט.

 

לנשום מתחת למים | Breathing Under Water \\yesdbs.co.il\Env\Users\Folders\Desktop\adit\צילום - אדי שוורץ2.jpg

בכורה: יום חמישי, 3.12, בשעה 23:05 ב-yes דוקו, 

ב-yesVOD וב-STINGTV.

אדי, סטודנט לקולנוע ואמנות, שבעת לימודיו מתפרצת לו פוסט טראומה צבאית, יוצא למסע אל עומקי הנפש והתודעה. באמצעות חומרי ארכיון משפחתיים ודרך עבודות ווידיאו, הוא מתמודד עם פצעיו ועם משפחתו אשר מתקשה להכיל את מצבו ואת הפוסט טראומה שהיתה תמיד טאבו בביתו. 

בימוי: אדי שוורץ | צילום: שרון שאחאני אלעסרי, אדי שוורץ | עריכה : אדי שוורץ, שרון שאחאני אלעסרי |הפקה : אדי שוורץ, שרון שאחאני אלעסרי.

הופק במסגרת בצלאל – אקדמיה לאמנויות ועיצוב ירושלים ובתמיכת קרן גשר לקולנוע רב תרבותי.

 

וסרטים נוספים שהופקו ע"י yes דוקו ובמרכזם אנשים עם מוגבלויות.


 

* * *

 

אלוהי התינוקות | Baby God   C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: יום חמישי, 3.12. 

שידור ביום שני, 7.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל SXSW 2020

סרט חקירה תיעודי מצמרר המתמקד בצד האפל של עסקי ההפריות הלא חוקיות בארה"ב.

ד"ר קווינסי פורטייה, רופא מומחה בתחום ההפריות, זכה לכינוי "אלוהי התינוקות" של לאס וגאס לאחר שסייע למאות זוגות הנאבקים עם קושי להרות והפרה בחשאי מטופלות, ללא ידיעתן ו/או הסכמתן, בזרע שלו עצמו.Baby God

הרופא כבר הלך לעולמו אך כעת, עשרות שנים מאוחר יותר, ילדים רבים שנולדו מהתערבויותיו מגלים באמצעות דנ"א ואתרי גנאלוגיה, כי הם עצמם הקורבנות שלו. 

במרכז הסרט החדש של HBO עומדת וונדי באבסט, שוטרת לשעבר, שגילתה לאחרונה באמצעות בדיקות DNA שהיא אחת מילדיו הרבים של ד"ר פורטייה. הסרט מלווה את וונדי בעודה מתמודדת עם ההונאה המזוויעה שביצע ד"ר פורטייה, כשהיא חושפת את האחאים הרבים שלה ויוצאת כנגד החוקים שמגנים על הרופאים לפריון מפני נטילת אחריות למעשיהם.

בימוי: האנה אולסון (78 דק', ארה"ב, 2020)

 

6 בדצמבר – 12 בדצמבר

 

קולקטיב |  Collective  

בכורה: יום ראשון, 6.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

ראה עמ' 11

 

סוף השבוע האחרון של לנון |    Lennon's Last Weekend

בכורה: יום שלישי, 8.12, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

ראה עמ' 10


 

הנחש של אלבמה | Alabama Snake    C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: יום חמישי, 10.12. 

שידור ביום שני, 14.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

דוקו פשע שבמרכזו משפחה נוצרית אוונגליסטית, אמונות מיסטיות וניסיון לרצח בעזרת נחש.Alabama Snake

ב-4 באוקטובר 1991 התבצע פשע אלים בעיירה המנומנמת סקוטסבורו, אלבמה. גלן סאמרפורד, ממאמיני תנועת הנצרות הפנטקוסטליסטית, הואשם בניסיון לרצוח את אשתו בעזרת נכישה של נחש אפעה.  פרטי החקירה של האירוע והמשפט שהגיע בעקבותיה רודפים את העיירה הדרומית כבר עשרות שנים. הסרט התיעודי החדש של HBO יוצא בעקבות הפרשה ומשרטט פורטרט של איש הנחשים והלחשים, גלן סאמרפורד, תוך שהוא מביא התייחסות נרחבת לתרבות, לאמונות ולפולקלור שנקשרו לאורך ההיסטוריה ביחס למטפלי הנחשים באזורים הדרומיים של ארה"ב בעזרתו של ההיסטוריון והמומחה לפולקלור מקומי, ד"ר תומאס ברטון, שבילה את חייו בחקר של אותה תרבות.  

(90 דק', ארה"ב, 2020)

 

13 בדצמבר – 19 בדצמבר

 

אוליבר סאקס: חייו שלו | Oliver Sacks: His Own Life

בכורה: יום שלישי, 15.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

ראה עמ' 12

 

הגו-גו'ז | The Go-Go’s  

בכורה: יום רביעי, 16.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

ראה עמ' 7

 

אהובה עוזרי: צלצולי פעמונים | Ahuva Ozeri: The Bells Ringing

 

בכורה: יום חמישי, 17.12, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

ראה עמ' 6

 

לינדה רונסטאדט: הסאונד של קולי | Linda Ronstadt: The Sound Of My Voice  

בכורה: יום שישי, 18.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

ראה עמ' 7

 

בטי וייט: האישה הראשונה של הטלוויזיה

Betty White: The First Lady of Television

בכורה: יום שבת, 19.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

ראה עמ' 8

 

20 בדצמבר – 26 בדצמבר

 

המשאלה של רובין | Robin's Wish

בכורה: יום ראשון, 20.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 12

 

אוסטרליה עולה באש | Australia on Fire: Climate Emergency

בכורה: יום שלישי, 22.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

שינויי האקלים הקיצוניים ביבשת אוסטרליה הופכים את שריפות היער המתרחשות שם מדי שנה לאסונות טבע ברמה שלא נראתה מעולם.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\L4FAJOZD.jpg

ב-2019 השתוללו ברחבי אוסטרליה שריפות ענק, שהפכו שטחים עצומים לשממה של אפר. עשרות בני אדם נספו, מיליארדי בעלי חיים קיפדו את חייהם ואלפי בתים נשרפו עד היסוד. 

הסרט "אוסטרליה עולה באש" מביא מקרוב את הסיפור הדרמטי והמחריד של השריפות, עוקב אחרי מכבי האש שנלחמים באש בגבורה, מספר בעזרת צילומי וידאו ביתיים שצולמו מתוך הבתים הנשרפים, את סיפורם של  האנשים שאיבדו את כל רכושם ומלווה את האנשים שעושים מאמצים נואשים להציל את מעט החיות שעדיין נותרו בחיים.

בימוי: אריאל וויט (48 דק', אנגליה, 2020) 


C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

הסיפור של סי. סי סבטיה | Under The Grapefruit Tree: The Cc Sabathia Story

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: יום רביעי, 23.12. CC Sabathia pitching against Rays 9-8-16 (5).jpeg

סרט דוקו ספורט מבית HBO מביא את סיפורו של שחקן הבייסבול סי. סי סבטיה, שפרש בסוף עונת 2019 לאחר 19 שנות קריירה מצליחות. 

סבטיה, המגיש השמאלי, נבחר ל"אול-סטאר" 6 פעמים, זכה בפרס וורן ספאן 3 פעמים ברציפות וסיים את הקריירה הענפה עם יותר מ-250 זכיות בליגת ה-MLB. 

(65 דק', ארה"ב, 2020)


 

27 בדצמבר – 2 בינואר

המניע   

בכורה: ימים ראשון-רביעי, 27.12-30.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

וב-STINGTV.  (כל פרקי הסדרה יעלו ל-VOD החל מיום חמישי, 24.12).

ראה עמ' 4-5

יש לבדוק גם

בטי – עונה שנייה בישראל

  עונה שנייה לקומדיה של HBO המבוססת על הסרט עטור השבחים Skate Kitchen   החל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.