יום חמישי , נובמבר 26 2020
יחסים פקוחים, זהר כרמי וליאת שדה-סעדון, עברית, ivrit

יחסים פקוחים

"הספר הוא מסמך פוקח עיניים ולב לנושאים הבסיסיים העומדים במרכזו של הלב האוהב. מומלץ ביותר לאוהבים, ולאלו שרוצים לאהוב, באמת." פרופסור אהרון בן־זאב, החוג לפילוסופיה באוניברסיטת חיפה ולשעבר נשיא האוניברסיטה. נחשב לאחד המומחים המובילים בעולם בחקר הרגשות ובחקר האהבה הרומנטית.

יחסים פקוחים סיפורים אמיתיים על יחסים א-מונוגמיים

מאת זהר כרמי וליאת שדה-סעדון

33 מונולוגים השופכים אור על עולם שנמצא בצללים

"איחלתי לעצמי להתאהב במישהו אחר ושיהיו לי את הכוחות לקום וללכת. והנה, יש לי מישהו אחר, ואני לא רוצה ללכת. אני יכולה לקבל הכול, גם וגם, לא צריך לבחור שום דבר. למה צריך להתפשר על משהו בחיים האלה, לא מגיע לנו לקבל הכול?" | "מה זה אומר עליי, אם אני מאמינה באלוהים אבל לא מקיימת את מה שהוא רצה. והאם מה שהוא רצה לפני אלפי שנים בכלל רלוונטי למה שקורה בתרבות ובחברה שלנו היום? אולי פשוט הדת לא התעדכנה. "

"יחסים פקוחים" מביא את סיפוריהם החשופים של 33 אנשים שבחרו בא־מונוגמיה לסוגיה ולגווניה. הסיפורים משמיעים קולות אישיים ואמיצים, מספרים על הקנאה שלעיתים שורפת את הנשמה, על האושר שמעוררת האהבה ועל מכאוביה. הם מתארים את הגילוי המיני, את החששות מחשיפה ואת החופש לחיות על פי צו הלב.

לאורך הספר מלוות את הקריאה שיחות בין הכותבות, הדנות זו עם זו על הדילמות שעולות מתוך הסיפורים. הן מתלבטות, משתפות במחשבות, במידע ובתחושות. תוך כדי כך הן מתייחסות גם למושגים מתוך העולם הא־מונוגמי, כמו נישואים פתוחים, זוגיות מאפשרת, פוליאמוריה, חילופי זוגות, סולו־פולי, אנרכיית יחסים, מונוגמיש, מונוגמי פלוס ועוד.

כתיבת הספר נמשכה מעל שלוש שנים. "בעולם הא־מונוגמי, שהוא כמו מאיץ חלקיקים בהיבט של התפתחות אישית, זו תקופת זמן משמעותית, קצת כמו שנות כלב בשנות אדם." מעידות הכותבות, ולכן חזרו אל המרואיינים, ובחלק מהמקרים התרחשו התפתחויות מפתיעות, וכך נולד פרק האפילוגים שבסוף הספר.

ב"יחסים פקוחים" מוטל ספק במסר החברתי המסליל ומקדש הדרך האחת להיות ביחסים. בכך תורם הספר לקידום הלגיטימציה החברתית לחירות של כל אדם לעצב את מערכות היחסים המשמעותיות בחייו. 

זהר כרמי, נשואה לאחד, אמא לשלושה, מנחת סדנאות, מטפלת וואטסו, דולה, כותבת.
ליאת שדה-סעדון, נשואה לאחד, אמא לשניים, מיישמת תוכנה, כותבת בשביל הנשמה.

ניתן להזמין הספר דרך אתר "עברית" ובעמוד הספר.

328 עמ' | 98 ₪

Check Also

חודש הספר ב”עברית”

  חודש הספר באתר "עברית" כל הכיכר בכף ידך מהיום, ה-3.6.20 ועד ה-4.7.20, הוצאות הספרים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.