יום שני , יוני 14 2021
נובמבר 2020 ב - yes דוקו

נובמבר 2020 ב – yes דוקו

 

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\2020_NOVEMBER_DOCU_page-2.jpg

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\2020_NOVEMBER_DOCU_page-3.jpg

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\2020_NOVEMBER_DOCU_page-4.jpg

עוד יום בגן עדן | Another Day in ParadiseG:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\ישראלי\yes-Docu_Israeli_רקע-לבן.jpg

בכורה: יום רביעי, 11.11, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

דוקאביב 2020 – הבחירה הרשמית\\yesdbs.co.il\Env\Users\Folders\Desktop\adit\פוסטר עוד יום בגן עדן נקי.jpg

באי קטן ושקט בהוואי, מתאיה ותומר נמצאים בתהליך לקראת הורות משותפת. הם לא יודעים שתוכניתם תיקטע על ידי ניסיון התאבדות של טרינה, אמה של מתאיה. 

כשטרינה מתעוררת אחרי כמה חודשים בתרדמת, חיי כולם משתנים. המאבק שהתחולל בזמן שהייתה שרויה במוות קליני, השאלה האם צריך היה להשאיר אותה בחיים – שבים ותופסים את מרכז הבמה. היחסים המורכבים, ההיסטוריה המשפחתית הטרגית ומחלת הנפש ממנה סובלת האם, מעצבים את ״עוד יום בגן עדן״ כסרט המהרהר בזכותו הבסיסית של אדם לעצב את גורלו, לחיות או לחדול. 

 

בימוי, הפקה וצילום: תומר חלפון | עריכה: תומר חלפון, תמר קיי | עיצוב פסקול: אנדרס רפפורט, מיכל גדעון | מוזיקה: טוביאס אלוף. (62 דק', ישראל/ארה"ב, 2020). 

הסרט הופק עבור yes דוקו.

G:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\ישראלי\yes-Docu_Israeli_רקע-לבן.jpg

הפסנתרן מרמאללה | The Pianist from Ramallah  

בכורה: יום רביעי, 25.11, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.\\yesdbs.co.il\Env\Users\Folders\Desktop\adit\Misha and Zubin.jpg

סרט המלווה במשך 4 שנים את מוחמד "מישה" אלשייך, פסנתרן מוכשר בן  13 מרמאללה, בן לאב פלסטיני ואמא שהגיעה מרוסיה, הלומד פסנתר אצל מורה יהודיה בירושלים. מוחמד חי בין שלוש תרבויות ובין מחסומים וחיילים,  ומנסה להגשים את חלומו להיות פסנתרן מקצועי וגם להישאר שמח.

 

בימוי: אבידע לבני | | צילום: נאייף חמוד | עריכה: נילי פלר | הפקה: אודי זמברג, איתן אבן – "תוצרת הארץ הפקות".

הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת קרן רבינוביץ' ומפעל הפיס. (ישראל, 2020)

בדילוגים קלים | With Slight Steps

בכורה: יום רביעי, 18.11, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

 

דוקאביב 2020 – מקום שני, תחרות הסטודנטים


\\yesdbs.co.il\Env\Users\Folders\Desktop\adit\קרדיט יובל ברגר.jpg

תרצה בת ה-97, הכוהנת הגדולה של המחול הישראלי העממי, חיה כבר שנים "על הקו" שבין ישראל לגרמניה. שם, היא ממשיכה לעבוד במרץ ומלמדת בקביעות ריקודי עם ישראלים. 

שיחת טלפון שמקבל נכדה, גיא, רגע לפני ביקורה בארץ מביאה אותם לצאת למסע משותף אל אובדן החלום הישראלי שלה. לפני שיסתיים הביקור ותשוב תרצה חזרה לגרמניה ידרשו משניהם כנות, הכלה והרבה אהבה.

 

בימוי ותסריט: גיא הודס | צילום: יובל ניצן, יובל ברגר | הפקה: ענבר הודס אבגר | עריכה: יובל ניצן | מוזיקה מקורית: אלברטו שוורץ | עריכת סאונד: טל שמחס 

הסרט הופקה עבור yes דוקו בתמיכת קרן גשר.

(29 דק', ישראל, 2020).

 

* * *

 

 

 

שתי סדרות פשע אמיתי חדשות בחודש נובמבר –

 

אני, צלף |   I, Sniper  

בכורה: ימי חמישי, החל מה- 5.11, בשעה 23:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

וב-STINGTV. (כל פרקי הסדרה יעלו ל-VOD החל מה-5.11)

מפגש מקרי בשנת 2002 בקריביים בין לי מאלבו, נער בן 17 מג'מייקה, שחיפש דמות אב, לג'ון מוחמד, בן 41, חייל לשעבר בצבא ארה"ב, מוביל במהרה למסע רצחני ובלתי נתפס. בעוד השניים נוסעים לאורך ארה"ב הם מבצעים רצף מחריד של מקרי שוד וירי, כשמוחמד לוקח את מאלבו תחת חסותו ומאמן אותו לקראת יעדם הסופי: וושינגטון די. סי. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\RZY5ZNOC7RHQPMJCOFWN66UFDE.jpg

סדרת הפשע האמיתי החדשה מביאה את סיפורם של השניים, בעזרת קולו של מאלבו מהכלא, ראיונות עם ניצולים, בני משפחות של הקורבנות וחוקרי המשטרה בפרשה ועוקבת אחר מסעם, במהלכו רצחו באופן רנדומלי 17 אנשים מזדמנים, פצעו 10 והטילו אימה במשך 4 חודשים על כל אזור וושינגטון הבירה. 

בימוי: אורסולה מקפרלן (6X55 דק', ארה"ב, 2020)

 

פרקי הסדרה:

פרק 1 – הדרך לוושינגטון: פרק המספר את סיפור המפגש בין השניים ומתרכז בדרך שעשו בעודם נוסעים לכיוון וושינגטון הבירה.

פרק 2 – הסערה: השניים מגיעים לוושינגטון הבירה ומתחילים להפעיל את שלטון הטרור שלהם במחוז מונטגומרי שבפרברי וושינגטון. הם מבצעים את הירי מתוך תא המטען של רכבם ותוך פחות מ-24 שעות הורגים 5 אנשים ועוזבים את העיר. כל זה מתרחש שנה אחת אחרי אסון התאומים – מה שמכניס את המשטרה לכוננות מלאה.

פרק 3 – קרא לי אלוהים: אזור ההרג מתרחב כשמאלבו ומוחמד עוזבים את מחוז מונטגומרי ויורים בילד בן 13. כאשר כלי התקשורת מפנים את הזרקור כלפי המשטרה, מתברר שלחוקרים אין שום מידע מלבד השימוש של הצלפים במשאית לבנה.

פרק 4 – הוא אמר לי שהוא אוהב אותי: ככל שמסע ההרג של השניים נמשך, מאלבו מתחיל לגלות את האופי האמיתי של מערכת היחסים שלו עם מוחמד. העבר הצבאי של מוחמד מתחיל לבוא לידי ביטוי ברמזים לטרור שהוא מפעיל כלפי העולם.

פרק 5 – הילדים שלכם לא בטוחים: 19 יום לתוך החקירה, עם 12 הרוגים, המשטרה עדיין מחפשת משאית לבנה. הצלפים משחקים עם החוקרים ומשאירים להם סדרת רמזים קריפטיים לפענוח. הרשת מתחילה להיסגר עליהם אך לא לפני שהצלפים מצליחים להרוג שוב.

פרק 6 – סוליטארי: כשהמצוד הולך ומתהדק, המכונית של הצלפים מתגלה בשעות הלילה על ידי אזרח עירני. לי מאלבו צריך להיפרד מאביו הרוחני כדי להציל את חייו.

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

  

רצח במידל-ביץ' | Murder on Middle Beach  

בכורה ב-yesVOD: בכל יום שני, החל מה-16.11, יעלה פרק חדש ב-yesVOD 

וב-STINGTV. הסדרה תשודר בימי שלישי, החל מה-17.11 בשעה 22:00 ב-yes דוקו.

סדרת פשע אמיתי חדשה ומטלטלת של הבמאי מדיסון המבורג בעקבות פרשת רצח אימו – פרשה שלא נפתרה עד היום.

ברברה המבורג, 41, נמצאה ללא רוח חיים ב-3 במרץ, 2010, בחצר ביתה במדיסון, קונטיקט, כשעל גופה פגיעות ברוטליות רבות. באותו יום הייתה אמורה להופיע בבית המשפט כדי לדון בבקשת בעלה לשעבר, ג'פרי, לביטול תשלומי הוצאות לה ולילדיה. איש לא הואשם עד היום בהריגתה. Barbara Hamburg / COPYRIGHT, 2009

10 שנים לאחר האירוע חוזר הבמאי מדיסון המבורג בסדרת פשע-אמיתי חדשה ומלאת טוויסטים אל ילדותו ומשפחתו כדי לנסות ולהבין מי מכל האנשים שהקיפו אותה אחראי לרצח האכזרי והבלתי פתור של אימו.

בימוי: מדיסון המבורג (4X60 דק', ארה"ב, 2020)

 


 

 

 

* * *

 

המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:

 

#לא כשיר: הפסיכולוגיה של דונלד טראמפ

#Unfit: The Psychology of Donald Trump

בכורה: יום ראשון, 15.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל DOCEDGE 2020C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\106131449_2643302752550828_6230900837290108586_o.jpg

האם דונלד טראמפ כשיר לשמש כנשיא ארה"ב?

שבועיים לאחר הבחירות בארה"ב מביא yes דוקו סרט חדש המנתח, לראשונה, את אישיותו של האיש החזק בעולם ואת מצבו הנפשי, דרך עיניהם של אנשי המקצוע בתחום בריאות הנפש. נבחרת של פסיכולוגים, עיתונאים, היסטוריונים ומומחים פוליטיים מהשורה הראשונה מביאים הערכות, מנקודת מבטם המקצועית, על התנהגותו, בוחנים את הנטיות הנרקיסיסטיות שלו ומזהירים שחוסר היציבות שלו עלולה להביא, בסופו של דבר, לאסון.

בימוי: דן פרטלנד (83 דק', ארה"ב, 2020)

לצפייה בטריילר

 

החפרפרת | The Mole Agent  

בכורה: יום ראשון, 22.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל סאנדנס 2020, פסטיבל דוקאביב 2020

סרחיו הוא מרגל צ'יליאני. בערך. לפחות מוצע לו את התפקיד הזה אחרי בחינות קפדניות שעורך לו הבלש רומולו, חוקר פרטי הזקוק לחפרפרת אמינה כדי לחדור לבית אבות. 

הלקוחה של רומולו, בתה המודאגת של אחת מדיירות בית האבות, חושדת שאמה עוברת התעללות ושוכרת אותו כדי לגלות מה באמת קורה שם. 

עם זאת, סרחיו בן ה-83, הוא לא בדיוק 007, ולא חזק בכל הקשור לטכנולוגיה ולטכניקות ריגול. אבל עם זאת, הוא סטודנט נלהב, שמחפש דרכים להסיח את דעתו לאחר שאיבד לאחרונה את אשתו. מה יכולה להיות הסחת דעת טובה יותר מכמה פעולות ריגול סמויות? 

תוך כדי איסוף המודיעין, סרחיו מתקרב אט-אט לדיירים ומבין שהאמת המתגלה מתחת לפני השטח אינה דווקא החשדות שבגללם הוכנס לבית האבות.

הסרט "החפרפרת" שמתחיל כסרט ריגול משעשע, מתגלה במהרה כסרט מכמיר-לב עם דמויות כובשות. סרט על חמלה ובדידות שחודרת ללב הצופים ומלמדת אותנו משהו נוסף על החיים.

בימוי: מייטה אלברדי (90 דק', צ'ילה/ארה"ב/גרמניה/הולנד/ספרד, 2020)

 

משקל הזהב | The Weight of Gold

בכורה: יום ראשון, 29.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

האתגרים הנפשיים איתם צריכים אתלטיים אולימפיים להתמודד –  בדוקו ספורט חדש, מבית HBO Sports. 

הסרט "משקל הזהב" מגיע לשידור אחרי שמגפת הקורונה הביאה לדחיית המשחקים האולימפיים של 2020 בטוקיו. דחייה זו היא הראשונה מסוגה בתולדות ההיסטוריה האולימפית והיא החמירה מאוד את מצב בריאות הנפש אצל האתלטים. 

במאי הסרט, ברט רפקין, מביא אל המסך קשת רחבה של אתלטים אולימפיים, בינהם מייקל פלפס (שחייה), אפולו אונו (החלקה על הקרח), שון ווייט (גלישת שלג), לולו ג'ונס (אצנית משוכות), גרייסי גולד (החלקה אומנותית), בודי מילר (גולש סקי), דייוויד בודיה (קופץ למים), סשה כהן (החלקה על הקרח), ואחרי מותם גם את סיפורם של סטיבן הולקומב ז"ל (נהג מזחלות) וגולש הסקי ג'רט "ספידי" פיטרסון (באמצעות אמו לינדה פיטרסון). הם מדברים בכנות ובישירות על ההתמודדויות הנפשיות הנדרשות מהם כאתלטים שצריכים להיות בשיאם בכל רגע ומשעבדים בשביל כך את כל חייהם. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\phelps-weight-of-gold.jpg

הסרט, המלווה בקריינות של מייקל פלפס, מעלה לדיון את המצוקה של בריאות הנפש בקרב הספורטאים האולימפיים מתוך מטרה לעודד אחרים לפנות לעזרה ולשים דגש על הצורך בתמיכה רחבה וזמינה עבורם.

בימוי: ברט רפקין (60 דק', ארה"ב, 2020)

לצפייה בטריילר

 

תהיה סטרייט | You'll Be Straight

בכורה: יום ראשון, 1.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

עדויות מצמררות, ממקור ראשון, של שלושה צעירים הומוסקסואלים שעברו "טיפולי המרה" בארה"ב.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\50484ed1aadfdb44972a161665f65fbdc5411cea.jpg

700,000 צעירים בארה"ב כבר עברו עד היום "טיפולי המרה", שנועדו "לרפא" את ההומוסקסואליות שלהם. טיפולים אלו, המנוהלים בד"כ על ידי קהילות דתיות, מבטיחים "לתקן את הסטייה" בנטייה המינית ולהביא לשינוי הזהות הפנימית של המטופל.

מתיו, ג'ורדן ולוקאס נרשמו לטיפולים אלו לאחר שחוו לחץ חברתי, משפחתי ודתי ועברו גיהינום: בידוד במחנות המרה, טיפולים פסיכולוגים, השפלה, מניעת מזון, אלימות פיזית ונפשית. 

כיום מתקיים קרב פוליטי בארה"ב להפסקת טיפולים אלו ולהכרה בקורבנות שחוו אותם, אך ככל הנראה מדובר עוד בתהליך ארוך, בהתחשב בכך שהטיפולים האלו עדיין מותרים ב-41 מדינות ויש להן גיבוי של ממשל טראמפ.

הסרט התיעודי "תהיה סטרייט" לוקח אותנו למסע מקליפורניה ועד אלבמה וחושף את העולם האכזרי של טיפולי ההמרה דרך העדויות העוצמתיות של הקורבנות ובעזרת קולם של הפעילים המנסים להילחם בהם. 

בימוי: קרוליין בנרוש (70 דק', צרפת, 2020)

 

* * *

 

1 בנובמבר – 7 בנובמבר

 

תהיה סטרייט | You'll Be Straight

בכורה: יום ראשון, 1.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 10


 

10 סיבות לשקיעת הטיטאניק | Mistakes That Sunk the Titanic 10

בכורה: יום שלישי, 3.11, בשעה 21:05 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

מה היו הסיבות האמתיות לטביעתה של "הטיטאניק", ספינת הנוסעים הגדולה ביותר בעולם בתקופתה?

אניית הנוסעים "הטיטאניק" טבעה באוקיאנוס האטלנטי באפריל 1912 במהלך שייט הבכורה שלה מסאות'המפטון לניו יורק והביאה למותם של יותר מ-1500 איש. דפי ההיסטוריה מתארים את הגורם הרשמי לאסון כפגיעה בקרחון ענק אך כעת סרט דוקומנטרי חדש מציג 10 סיבות נוספות, ופחות ידועות, שהביאו לטביעתה של האנייה. 10 Mistakes That Sank the Titanic | Sky.com

בין הסיבות הנוספות המוצגות בסרט – משקפת, שהייתה מאפשרת לצפות מראש בקרחון המתקרב, נשארה נעולה בקופסא כי הקצין שהחזיק במפתח הוחלף ולא העביר אותו הלאה, נוסעים שהחליטו לפתוח את האשנבים כדי לנסות ולראות מה קורה לאחר ההתנגשות ולא סגרו אותם שוב במהלך החילוץ הגבירו את קצב חדירת המים לאנייה, המהירות המוגזמת שבה שטה הטיטאניק בגלל גחמותיו האישיות של הקברניט, מסמרים באיכות ירודה שחוברו באופן ידני בחרטום האונייה בגלל גודלה העצום וסיבות נוספות.

 בימוי: מייק איביי (52 דקות, אנגליה, 2020) 

לצפייה בטריילר

אני, צלף |   I, Sniper  

בכורה: ימי חמישי, החל מה- 5.11, בשעה 23:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

וב-STINGTV. (כל פרקי הסדרה יעלו ל-VOD החל מה-5.11)

ראה עמ' 7


 

8 בנובמבר – 14 בנובמבר


 

ג'אמפ שוט: הסיפור של קני סיילורס  

Jump Shot: The Kenny Sailors Story  

בכורה: יום ראשון, 8.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל SXSW 2019

הסיפור שעדיין לא סופר על האדם שהמציא את זריקת הכדור המפורסמת.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\688e47bacf089f0021ea3b96268d7ca8_XL.jpg

בכדורסל של ימינו, זריקת הכדור לסל תוך כדי קפיצה ושחרור הכדור מאזור המצח עם יד אחת כבר נראית ברורה מאליו, אבל האמת היא שמאחורי הזריקה המפורסמת עומד שחקן הכדורסל האמריקאי קני סיילורס, שהמציא את הזריקה בשנות ה-40 של המאה הקודמת, בעת ששיחק בליגת ה-BAA וה-NBA. הדוקו-ספורט החדש מביא את סיפורו מעורר ההשראה.

סיילורס גדל במדינת ויומינג ולאחר שירות קצר בצבא ארה"ב השלים את לימודיו והוביל את קבוצת הכדורסל של אוניברסיטת ויומינג לזכייה היחידה שלה בטורניר אליפות המכללות. בהמשך עבר לשחק בליגת ה-BAA (שהפכה לליגת ה-NBA) בקבוצות שונות, ביניהן – "קליבלנד רבלס", "שיקגו סטאגס", "דנוור נאגטס", "בוסטון סלטיקס" ו"בולטימור בולטס" עד שפרש בגיל 30. אחרי פרישתו מהכדורסל נעלם לתוך השממה של אלסקה ונשכח מדפי ההיסטוריה של הכדורסל.

כעת, 60 שנה לאחר מכן חוזר הדוקו-ספורט המרתק אל האיש והאגדה, שהלך בינואר 2016 לעולמו כשהוא בן 95, ומוכיח עד כמה חשובה היתה התרומה שלו להיסטוריה של הכדורסל. 

בסרט משתתפים כמה אגדות כדורסל, בינהם סטפן קרי, קווין דורנאט, דירק נוביצקי ובובי נייט ואחרים.

בימוי: ג'ייקוב המילטון (80 דק', ארה"ב, 2020)

לצפייה בטריילר

עוד יום בגן עדן | Another Day in Paradise

בכורה: יום רביעי, 11.11, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 5


 

טרנסהוד | Transhood C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: יום שישי, 13.11. 

שידור בערוץ ביום שני, 16.11, בשעה 22:00. 

סרט חדש של HBO מביא מעקב מרתק של 5 שנים אחרי ארבעה בני נוער טרנסג'נדרים (החל מגילאי 4, 9, 12 ו -15) בעודם מגדירים מחדש את תהליך התבגרותם. הילדים ובני משפחותיהם נחשפים למצלמות באופן אינטימי ומספרים איך מתקבל השינוי המגדרי בסביבה המסורתית והלא-סלחנית של קנזס סיטי, טקסס, שבליבה של אמריקה. 

לאורך הסרט עולות שאלות שנויות במחלוקת לגבי מניעיהם של ההורים ולגבי הרווחים המשניים שעולים מהזהות כמשפחה טרנסית. ארבעת הילדים נאלצים להתמודד עם משברי הגדילה הטיפוסיים – אקנה, יריבות בין אחים, הורים שמתגרשים והתפרקות משפחה, אך בניגוד לבני גילם ה"רגילים" הם מוצאים עצמם מתמודדים גם עם "דיספוריה" בגוף, טיפולים הורמונליים, איומי אלימות כלפיהם וקבלת החלטות משנות חיים.  

בימוי: שרון ליס (96 דק', ארה"ב, 2020)


 

15 בנובמבר – 21 בנובמבר

 

#לא כשיר: הפסיכולוגיה של דונלד טראמפ

#Unfit: The Psychology of Donald Trump

בכורה: יום ראשון, 15.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 9


 

רצח במידל-ביץ' | Murder on Middle Beach

בכורה ב-yesVOD: בכל יום שני, החל מה-16.11, יעלה פרק חדש ב-yesVOD 

וב-STINGTV. הסדרה תשודר בימי שלישי, החל מה-17.11 בשעה 22:00 ב-yes דוקו. 

ראה עמ' 8

 

בדילוגים קלים | With Slight Steps

בכורה: יום רביעי, 18.11, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 6

 

משוגע, לא מטורף | Crazy, Not Insane  C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: יום חמישי, 19.11. 

שידור בערוץ ביום שני, 23.11, בשעה 22:00. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\MV5BY2NkMzU1NTgtYmU4Zi00YWE2LTliNjctYmY1MGQwYjJlNzBhXkEyXkFqcGdeQXVyMTk2ODU0OTM@._V1_UY1200_CR128,0,630,1200_AL_.jpg

פסטיבל SXSW 2019

למה יש אנשים שרוצחים ואחרים לא? מה גורם לאדם להפוך לרוצח סדרתי? הבמאי עטור הפרסים, אלכס גיבני ("הממציאה: דם והונאה בעמק הסיליקון") עוסק בסרטו החדש בפסיכולוגיה שמביאה אדם לרצוח. 

במרכז הסרט – ד"ר דורותי אוטנו לואיס, חוקרת של המוח האנושי ופסיכיאטרית שטיפלה במספר לא מבוטל של רוצחים סדרתיים, ביניהם טד בונדי, ארתור שוקרוס וג'ואל ריפקין ובחולים עם הפרעת זהות דיסוציאטיבית. אוטנו לואיס עוקבת כבר שנים ארוכות אחרי מאפייני האישיות של אנשים אלימים ולמרות שלעיתים היא סוטה מהחשיבה הקונבנציונאלית של עמיתיה למקצוע, כל מקרה שפגשה קידם אותה שלב אחד קדימה בתאוריה שלה, שמסבירה מה הופך אדם לרוצח סדרתי.

בסרט מוצגות לראשונה קלטות וידאו מרתקות מתוך המחקר שלה, שמציגות את השינוי שמתרחש אצל אנשים אלימים כשהם עוברים בין האלטר-אגו של האישיוּיוֹת השונות שלהם.

בימוי: אלכס גיבני (117 דק', ארה"ב 2020). קריינות:  לורה דארן 

 

 

22 בנובמבר – 29 בנובמבר


 

החפרפרת | The Mole Agent  

בכורה: יום ראשון, 22.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 9

 

בין העולם וביני | Between the World and MeC:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: החל מיום ראשון, 22.11. 

שידור ביום שני, 30.11 בשעה 22:00.

ב-2015 פרסם הסופר טא-נהסי קואטס את ספרו "בין העולם וביני" שזכה להד ציבורי נרחב. במרכז הספר כותב קואטס מכתב לבנו המתבגר בו הוא מספר לראשונה את סיפור ההתבגרות שלו ברחובות בולטימור האלימים ובאוניברסיטת הווארד השחורה, ומזהיר אותו מפני הניצול והביזה של בני עמו. קואטס הציג בספרו תפיסה נועזת לפיה החברה האמריקאית תומכת בעליונות הגזע הלבן.

בשנת 2018 הועלה עיבוד של הספר להצגה בתיאטרון אפולו. הספיישל החדש של HBO – "בין העולם וביני" משלב אלמנטים מההפקה באפולו, כולל קריאות עוצמתיות מספרו של קואטס לצד צילומים תיעודיים מחיי ביתם של השחקנים, צילומי ארכיון, ואנימציה. בין המשתתפים: השחקנית המועמדת לאוסקר®, אנג'לה באסט ("מה זה בכלל קשור לאהבה"), אופרה ווינפרי, האקטיביסטית אלישיה גרזה, השחקן ג'ו מורטון ("ספיד"), השחקנית פיליסיה רשאד ("משפחת קוסבי"), השחקנית פאולטה וושינגטון ("חמדת") ואחרים.

בימוי: קמילה פורבס (ארה"ב, 2020)


 

הפסנתרן מרמאללה | The Pianist from Ramallah 

בכורה: יום רביעי, 25.11, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 5

 

משקל הזהב | The Weight of Gold

בכורה: יום ראשון, 29.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 10

יש לבדוק גם

חדשות טלוויזיה: הסוף ל”פלייליסט של זואי”

עוד ביטול מהדהד.   “הפלייליסט של זואי”, הדרמה הקומית המוסיקאלית של רשת NBC , בוטלה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.