יום שני , מאי 17 2021
אב טיפוס – סודות החשיבה המנצחת , חנה נגאר-וקנין

אב טיפוס- סודות החשיבה המנצחת

איך זה שילד אחד מצליח וילד אחר פחות? איך זה שיש ילדים שמתמודדים עם קשיים ואתגרים ויש ילדים שלא?  הספר 'אב טיפוס – סודות החשיבה המנצחת' עונה על שאלות הללו בדרך עקיפה הנעימה לקריאה ולהבנה.

הספר "אב טיפוס" מעמיד את הקורא בפני בחירה איזה אב טיפוס הוא רוצה להיות? האם 'אב טיפוס' מנצח או 'אב טיפוס' המוותר לעצמו?

בעולם בו ילדים נחשפים למודלים של הצלחה מהירה ואושר סתמי חשוב עוד יותר לחשוף אותם אל דמות המפגינה התמדה ונחישות גם במצבי הקושי ואי הצלחה מבלי לאבד את מצב הרוח ואת החשיבה החיובית.

הספר מאפשר הצצה לעולמם של ילדים מצליחנים ומאפשר להם להבין כיצד ילדים מצליחנים חושבים, איך הם מתנהגים ומהו הסיפור הפנימי שהם מספרים לעצמם על עצמם. המודעות לשיח פנימי חיובי מאפשרת לילדים לבנות אישיות יציבה וחזקה יותר.

תקופת הנעורים קריטית מפני שהיא מהווה חלון הזדמנויות המאפשר למתבגר לבנות תפיסה מנטלית חזקה, שתסלול לו את הדרך להצלחות בחייו.

 

אב טיפוס – סודות החשיבה המנצחת

חנה נגאר-וקנין

ההצלחה אינה מקרית. למצליחנים יש דפוס חשיבה מסוים המתואר בספר באמצעות סיפור מרתק על נער בשם יהל המתאמן בחוג טיפוס. באימונים הוא בוחר לטפס על קיר טיפוס עם המסלול הקשה ביותר לעומת חבריו אשר בחרו לטפס מסלולים קלים יותר כדי לחוות הצלחה מיידית. המדריך מתפעל מהיכולת של יהל לדחות את האושר הנובע מהצלחה מיידית לטובת אימון על ערכים אחרים כמו נחישות התמדה חיזוק הגוף חשיבה מאומצת וכדומה. התפעלותו של המדריך נועם מעוררת את סקרנות שאר הנערים הצעירים המתחילים לשאול שאלות שהתשובות עליהן משנות את התפיסה של הקורא על המושגים כשלון, הצלחה וכדומה.

בהמשך כשיהל מגיע הבית הוא משתף את אימו בהתפעלות של המדריך ממנו, האם באורך רוח והמון חוכמה מלמדת את בנה את חמשת הסודות להצלחה בכל אתגרי החיים. לאורך כל הספר יהל משתוקק ללמוד ולהבין לעומק את חוכמות החיים וזה מה שגורם לאימו להמחיש יותר לעומק את הסודות להצלחה בחיים.

לאורך כל הספר ישנם משפטים מעצבי תודעה המדגישים מסרים חיוביים ונועדו לפתח חשיבה חיובית. המשפטים מחזקים את הנפש ואת רוח הילדים. הספר במהותו הוא קלאסיקה ומותאם גם להורים, מורים מנטורים ולכל המעוניין לחזק את רגשית ומנטאלית את ילדים ולנסוך בהם חוסן נפשי.

חנה נגאר היא דוקט' באוניברסיטת בן גוריון, מרצה ומכשירה מורים, הוגה דעות בת זמנינו, חוקרת תודעה ולמידה, מומחית לחוסן נפשי. הסופרת מכוונת את ספריה לבניית שני יסודות באישיות האדם האחד, להתמודד מבלי להישבר נפשית. השני, להיות איתן בכדי לא להיסחף להתנהגויות סיכון ולגדול כאדם מוסרי.

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.