יום שישי , ינואר 15 2021
לולו , גיל ססובר, כנרת-זמורה

לולו

חדש בהוצאת כנרת-זמורה


 

לולו

גיל ססובר

 

"…הרגיש כי הוא רוצה לגדול למענה ושתגדל היא לכבודו. שתפתיע אותו. שתגיד דברים שלא ידע. זכר שהקריאה לו שפינוזה וכך רצה שתדבר. על האדם. על הברואים. על הקיום. רצה שתסביר לו את דרך הדברים. שתיקח אותו הלאה למקומות שלא הכיר. רצה שתאיר לו תאים חשוכים. שתוכל לכופף את ידו. להשפיל. רצה שתסמם את חושיו במגעה. שתעיר אותו וזקפה לו והוא בפיה. רצה להתעורר והיא עליו רוכבת כסנאי הנס משרפה. רצה שתבוא ללא תחתונים ותניח ידו בערוותה באמצע היום וכולם רואים. רצה שיתעוור מקנאה כי הביטה באחר. רצה שיעלה אל ביתה ואיברו מתעורר ואינו יודע מה יעלה בגורלו, והוא כולו חרד, גווע אל מגעה, מתחנן."


 

סיפור אהבתם של הגיבור ושל לולו, אשת הרנסנס הצעירה והיפהפייה, הוא סיפור אהבה עדין בין גבר מפוכח במיטב שנותיו, ובין צעירה שהחיים טרם צילקו אותה. סיפור אינטימי וארוטי, מלא ערגה ודחיה, בדידות וכמיהה.  

 

גיל ססובר כותב על גבריות כפי שאף יוצר ישראלי לא כתב לפניו, בעדינות ובחספוס; ברוחב יריעה ולב. זהו קול גברי ייחודי, היודע את דרך הסירה בלב ים ודרך הגבר בעלמה, ולא מהסס, לא מתנצל, ומספר הן את האמת והן את הבדיה על עוצמתם ושבריריותם של החיים ושל האהבה.  

 

לולו כתוב בתנופות רגש טוטאליות, עצומות, מתמסרות, באופן שבו כבר לא כותבים על אהבה. ואין זו רק אהבה לאישה אלא גם אהבה לים – ושתי האהבות הללו הן קודש למה שלא ניתן לשלוט בו או להכיל אותו, שהוא חופשי מעצם מהותו העצמאית והבלתי נכנעת ובזה מקור כוחו. זהו ספר שחיוניות אדירה מפעמת בו – מתיאורי סקס לסצינות דייג, מתיאורי נוף עד לדיאלוגים – כתיבה עם כוח גברא המפעפע בכל.

 

גיל ססובר שחי ביפו, הוא סופר, מזכיר איגוד הדייגים בישראל ובעל טור האגרוף ב'הארץ' לולו הוא ספרו התשיעי. 


 

206 עמודים, 98 ₪ 

 

Check Also

בנות הלילך

חדש בהוצאת כנרת-זמורה   בנות הלילך מרתה הול קלי מאנגלית: שאול לוין   רומן היסטורי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.