יום שני , ינואר 25 2021
אוקטובר 2020 ב- יס דוקו

אוקטובר 2020 ב- yes דוקו

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\2020_OCTOBER_DOCU_page-2.jpg

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\2020_OCTOBER_DOCU_page-3.jpg

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\2020_OCTOBER_DOCU_page-4.jpg

לקראת הבחירות לנשיאות ארה"ב 2020, נשדר בבכורה את הסרט הישראלי "הלובי", החושף את מאחורי הקלעים של ארגון איפא"ק ואת מערכת היחסים המורכבת בין ישראל לארה"ב. בנוסף אליו נשדר שבוע שלם של סרטים חדשים הנכנסים לקרביים של השיטה הדמוקרטית האמריקאית:  הלוביסטים, המלחמות ברשתות החברתיות והפייק ניוז, המאבקים כנגד השלטון הנוכחי, וכמובן – טראמפ, שחולל הרבה מהתופעות הללו.  

מיום ראשון ה-25.10 עד יום שבת ה- 31.10 ב-yes דוקו, 

ב-STINGTV וב-yesVOD 


G:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\ישראלי\yes-Docu_Israeli_רקע-לבן.jpg

הלובי | Kings of Capitol Hill

בכורה: יום רביעי, 28.10, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

זוכה פרס התחקיר – פסטיבל דוקאביב 2020 

איפא"ק (ארגון הלובי היהודי בארה"ב) מקדם את האינטרסים של מדינת ישראל מול בתי הקונגרס וענפי הממשל האמריקניים. מה שהתחיל את דרכו כארגון ליברלי (המשקף את מרבית יהודי ארה"ב) הפך במרוצת השנים לאחד הארגונים החזקים בגבעת הקפיטול. מזה 60 שנה, מסרבים ראשי איפא"ק להתראיין לתקשורת. כעת, לראשונה, האנשים שהקימו והובילו את הארגון בעבר חושפים את המתרחש מאחורי הקלעים ואת מערכת היחסים המורכבת בין ישראל לארה"ב — ברגע שאין רלוונטי ממנו. רגע בו יהדות ארה"ב והמפלגה הדמוקרטית, שתמיד עמדו לצד ישראל, מסרבות ליישר קו עם המדיניות הנצית של נתניהו וטראמפ, לצד הכח האוונגליסטי העולה אשר הפך בשנים האחרונות לדומיננטי ומשפיע תחת ממשל טראמפ. כיצד שינויים אלה ישפיעו על איפא"ק ועל מאזן הכוחות במזרח התיכון? \\yesdbs.co.il\Env\Users\Folders\Desktop\adit\קרדיט  לעמ Amos Ben Gershom.jpg

 

בימוי: מור לושי, הפקה: דניאל סיון, מור לושי, מפיקים אחראים: ג'וש בראון, בן בראון, דן בראון, ג'יימס הייגוד, ברברה דובקין, אריק דובקין, בת' ארל, רוני מרדינגר, ג'יימס הייגוד, עורכים: דניאל סיון, ג'יימס הייגוד, זאק קשת, צילום: אבנר שחף, מוסיקה מקורית: אלדד גואטה, עיצוב פסקול ומיקס: נין חזן.

הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה. 

(90 דק', ישראל, 2020)

להרוג את הדרקון | Slay the Dragon

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: מיום ראשון, 25.10. 

שידור ביום שני, 26.10, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.

המונח "gerrymandering" (הטייה בקביעת מחוזות בחירה) בא לתאר את היכולת של נבחרי הציבור האמריקאי לשרטט את גבולות מחוזות הבחירה שלהם בבחירות האזוריות בצורה שתדלל את הכוח של הצד השני ותאפשר להם לנצח בבחירות, גם אם אין להם באמת רוב.

מעבר לאינטרסים הפוליטיים שמתניעים את השיטה הזו, ה-"gerrymandering" למעשה מביאה לשחיקת הדמוקרטיה, להתעלמות מהמצביעים וגורמת לכך שאירועים פוליטיים שונים שהתרחשו בשנים האחרונות לא היו קורים בלעדיה. 

הסרט הדוקו-פוליטי "להרוג את הדרקון" מצביע על קשר ישיר בין ההטייה הזו למשבר המים של פלינט במישיגן, להגבלות שהטיל סקוט ווקר, מושל ויסקונסין, על זכויות איגודי העובדים במדינה, להצעות חוק שונות בנושאי גזענות, אפליה נגד טרנסג'נדרים, הצבעת מיעוטים בבחירות ואפילו סייעה לטראמפ להיבחר ב-2016. Gerrymandering is bad for democracy. Slay the Dragon shows how to ...

אך לצד סדקי הדמוקרטיה שעולים משרטוט הגבולות היצירתיים והמעוותים, אנו פוגשים בסרט גם כמה נקודות אור, כמו קייטי פאהי ממישיגן שהקימה את קבוצת "Voters Not Politicians" הפועלת להקמת גוף עצמאי, שאינו חלק מבית המחוקקים, שישרטט את הגבולות או קבוצת אקטיביסטים מוויסקונסין, שמגיעה עם התביעה לשינוי החוק עד לבית המשפט העליון בארה"ב. 

הבמאים ברק גודמן וכריס דוראנס מציגים סרט מקיף ומעורר השראה, שמשלב בין העובדות והמפות לעבודתם הבלתי נלאית של אקטיביסטים במטרה לגרום לצופים לצאת ולפעול בעצמם כדי להבטיח את שלומה של הדמוקרטיה בארה"ב.

בימוי: ברק גודמן וכריס דוראנס (101 דק', ארה"ב, 2020).

לצפייה בטריילר

 

המאבק |  The Fight 

בכורה: יום ראשון,25.10, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\the-fight-aclu-documentary.jpg

פסטיבל דוקאביב 2020, פסטיבל Sundance 2020 -פרס מיוחד על עשייה קולנועית עם השפעה חברתית

ההכרזה האומללה של טראמפ ב-2017 על איסור הכניסה לארה"ב ממדינות עם רוב מוסלמי  הצליחה לעורר גל של הפגנות ברחבי ארה"ב. אלו הצטרפו למספר עצום של תביעות משפטיות כלפי ממשל טראמפ בכל הנוגע לזכויות מהגרים, להט"בים, מיעוטים ונשים. 

הסרט מעורר ההשראה, "המאבק", מביא מבט מקרוב על עבודתם של 4 עורכי דין באגודה לזכויות האזרח. עורכי הדין של האגודה מקבלים פניות מאנשים שהזכויות שלהם מופרות ויוצאים לקרבות משפטיים במטרה להגן עליהם. אנו עוקבים אחריהם בעודם פונים לבתי המשפט, אוספים ראיות ומגבשים טיעונים משפטיים, אך ככל שעובר הזמן מצטברים עוד ועוד מקרי הפרת זכויות – 

ה-Travel Ban, אופן הפרדת משפחות בגבול, ההפגנה בשרלוטסוויל, תהליך האישור של השופט ברט קוונו לביהמ"ש העליון ועוד.

הבמאים אליז שטיינברג, ג'וש קריגמן ואלי דפרס מציגים לצופים רכבת הרים של הצלחות וכישלונות בקרב להגנה על חרותם של אזרחי ארה"ב, כשהתוצאות יכולות להיות הרסניות לנו ולדורות הבאים. 

בימוי: אליז שטיינברג, ג'וש קריגמן, אלי דפרס (96 דק', ארה"ב, 2020)

 

דמוקרטיה למכירה | Democracy for $ale

בכורה: יום רביעי ,28.10, בשעה 22:30 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

בארה"ב של היום קבוצות לובי, תאגידים ומיליארדרים משקיעים מיליוני דולרים כדי להבטיח שהמועמד ה"נכון" יזכה בבחירות. אפילו הנשיא לשעבר, ג'ימי קרטר, כבר התבטא בנושא וטען שאמריקה היא "אוליגרכיה עם שוחד בלתי מוגבל".

התופעה הזאת משפיעה על כל תחום, החל מבחירת הפקידים המקומיים וכלה בבחירות לנשיאות, יוצרת אינספור ניגודי אינטרסים ומערערת את בסיס הקיום של מי שהוגדרה בעבר כ"מודל לדמוקרטיה". גם על חיי היומיום יש לכך השפעה רצינית: מחירי התרופות הם הגבוהים בעולם, שיעורי המס לעשירים יורדים כל הזמן וישנה התעלמות מוחלטת מהתחזית הקודרת של שינוי האקלים העולמי. ההיקף של התופעה מדהימה וכך גם העונשים שניתנים על כך. בעיני רבים, המצב הוא לא יותר מ"שחיתות חוקית".

הדוקו-פוליטי "דמוקרטיה למכירה" יוצא לסקר את התופעה תוך שהוא עוקב אחרי המועמדים בשטח, לאורך קמפיין הבחירות, ומשמיע את קולותיהם של התושבים, שחייהם הושפעו ישירות מהשחיתות הנרחבת.

בימוי: ג'ניפר דשאמפס (52 דק', צרפת, 2020)

לצפייה בטריילר


C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

הנשק המושלם | Perfect Weapon     

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: מיום שבת, 17.10.  

התחזקות מלחמת הסייבר והפיכתה לדרך העיקרית שבה מדינות מתחרות ופוגעות אחת בשניה.HBO in Production on Cyber War Documentary - Variety

ביוני 2018 הוציא הכתב לביטחון לאומי של "הניו יורק טיימס", דיוויד סנגר, את הספר "הנשק המושלם: מלחמה, חבלה ופחד בעידן הסייבר", שהפך במהרה לרב-מכר. רגע לפני הבחירות לנשיאות, יוצא הסרט בעקבות הספר וחוקר את התגברות העימות בסייבר  ואת האופן שבו הפך לדרך העיקרית בה מדינות מתמודדות ופוגעות אחת בשניה. 

הבמאי ג'ון מאגיו ("העיתונאי: סיפור חייו של בן ברדלי") מציג בסרט ראיונות בלעדיים עם גורמים בכירים בצבא ובמודיעין וכן דיווחים חדשים מהשטח של חזית  מלחמות הסייבר.

בימוי: ג'ון מאגיו (ארה"ב, 2020)

 

לואיס לנצח | Siempre, Luis    C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: מיום רביעי, 7.10. 

שידור ביום שלישי, 27.10, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\200758-2-1100.jpg

פסטיבל Sundance 2019

דוקו פוליטי, אך עם הרבה רגש והומור, על דמות אמריקאית יוצאת דופן וגאה.

כשלואיס א. מירנדה ג'וניור עזב בשנות ה-70 את פורטו ריקו לטובת העיר ניו יורק היו לו חלומות גדולים – אך רק מעטים ידעו עד כמה רחוק הוא הגיע. לאחר שהפך ליועץ פוליטי בכיר של ראש עיריית ניו יורק, אד קוץ', כמנהל ענייני ההיספנים, הוא בנה קריירה פוליטית ענפה בייצוג הקהילה הלטינית בניו יורק וסייע לבחירתם של כמה מהפוליטיקאים העוצמתיים ביותר במדינה. 

הסרט שליווה אותו במהלך שנה אינטנסיבית, מראה איך מסירותו של לואיס למשפחה ולמדינה מניעה אותו קדימה, למרות הבעיות הבריאותיות מהן הוא סובל לאחרונה. לואיס מגלה שתמיד יש עוד מה לעשות, במיוחד כאשר הפורטוריקנים זקוקים לו. לאחר ההרס שהביא ההוריקן "מריה", הוא פעל למען גיוס כספים ומודעות של הציבור ואף ניהל את הלוגיסטיקה שמאחורי הבאת ההפקה עטורת הפרסים של בנו לין מנואל מירנדה – המחזמר "המילטון" לאי. 

בימוי: ג'ון ג'יימס (96 דק', ארה"ב, 2019) 


C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

537 קולות | 537 Votes 

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: מיום חמישי, 22.10. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\timedec042000.jpg

שידור ביום חמישי, 28.10, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.

סרט חדש של הבמאי, זוכה האוסקר®, סידני פולאק ("זיכרונות מאפריקה") בוחן מחדש את אחד האירועים הדרמטיים ביותר בתולדות הבחירות בארה"ב – תוצאות הבחירות בפלורידה בשנת 2000 – תוצאות  שהביאו להכרזתו של ג'ורג' בוש לנשיא ארה"ב, על אף שאל גור קיבל בפועל יותר קולות מהציבור האמריקאי.

הסאגה הפוליטית בפלורידה בשנת 2000 החלה בבלבול מוחלט בערב הבחירות כשרשתות הטלוויזיה הכריזו לראשונה על אל גור כמנצח במדינה ולאחר מכן תיקנו את עצמם והכריזו על פלורידה כשייכת לג'ורג 'בוש, עד שהבינו שהבחירות בפלורידה צמודות מדי מכדי להתקשר אליו באותו ערב ולהכריז עליו כמנצח. אחרי חודש של מספרים ותמרונים משפטיים של מחנות בוש וגור, שהתנהלו כמו אופרת סבון בלתי נשכחת, ולאחר שנפסלו קולותיהם של יותר מ- 175,000 מצביעים – הוכרז בסופו של דבר ג'ורג' בוש כמנצח בזכות 537 קולות בלבד. 

הסרט החדש, שמבוסס על הספר "ספירה מחדש" (Recount) מאת השחקן דני סטרונג ("משחקי הרעב", "באפי ציידת הערפדים"), משרטט את האירועים שהתרחשו מאחורי הקלעים בפלורידה באותה שנה בעזרת האנשים שלקחו חלק בדרמה – המצביעים, הפוליטיקאים וצוותי הרפובליקנים והדמוקרטים שהוצבו בפלורידה בחודש שלאחר הבחירות. 

בימוי: סידני פולאק (117 דק', ארה"ב, 2020)

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

הנשמה של אמריקה |  The Soul of America  

בכורה ב-yesVOD: יום רביעי, 28.10. שידור ביום חמישי, 29.10, בשעה 23:30 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

הסופר והביוגרף, זוכה פרס פוליצר, ג'ון מיצ'ם, עסק בספרו האחרון, "הנשמה של אמריקה" בניתוח של הפוליטיקה והחיים העכשוויים באמריקה תוך התבוננות לאחור, לזמנים קריטיים בהיסטוריה בהם התקווה גברה על ההפרדה והפחד. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\Jon%20Meacham%20Photo%20and%20Book%2003082018.jpg

הסרט החדש "הנשמה של אמריקה", מבוסס על רב המכר של מיצ'ם, ויוצא בעזרתו של הסופר לחקור את ההיסטוריה של אמריקה, מהתקופה הקולוניאליסטית ועד היום, בוחן אירועים היסטוריים כמו המאבק למען זכות הבחירה של נשים, רדיפה של יפנים אמריקאים, המקרתיזם והמאבק למען חקיקת זכויות האזרח בשנות ה-60,  תוך שהוא מתחקה אחר העליות והמורדות של סוגיות ציבוריות שונות, ביניהן – גזע, זכויות אזרח, הגירה, זכויות נשים ואיומים פנימיים וחיצוניים על התהליך הדמוקרטי. 

בימוי: קייטי דיוידסון (60 דק', ארה"ב 2020)

 

וסרטים נוספים העוסקים בפוליטיקה האמריקאית שנשדר, בשידור נוסף, באותו שבוע:

 

הביצה | The Swamp       

יום שלישי, 27.10, בשעה 19:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

דוקו-פוליטי הנכנס אל מאחורי הקלעים של פעילות "שדולת החופש" בבית הנבחרים האמריקאי.

"שדולת החופש" Freedom Caucus)) הוקמה ב-2015 בבית הנבחרים האמריקאי ע"י קבוצה של 9 חברי קונגרס רפובליקנים והיא נחשבת לאגף "מסיבת התה" של המפלגה הרפובליקנית. השדולה נהייתה גוש חזק בתוך המפלגה הרפובליקנית שמייצג קבוצת חברי קונגרס שמרנים וליברטיאניים הנלחמים למען אותה אידאולוגיה של "תנועת מסיבת התה" – נגד רגולציות פרו-צרכניות. וכך, למרות מספרם הגבוה של מושבי הרפובליקנים בבית הנבחרים, ללא קולותיהם של חברי השדולה, לעיתים זה לא מספיק כדי לקדם חוקים חדשים. 

הסרט הדוקו-פוליטי החדש של HBO עוקב באופן חסר תקדים אחר פעילותם הפרלמנטרית של חברי "שדולת החופש", כשלעיתים הם משתפים פעולה בנושאי חקיקה שונים ולעיתים, ממניעים הזויים, הופכים לאויבים באותה מפלגה עצמה. 

בימוי: מורגן פם (60 דק', ארה"ב, 2020)

 

הבחירות בארה"ב: מלחמת הסייבר | Kill Chain: The Cyber War on America's   

יום חמישי, 29.10, בשעה 20:30 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

איך ישפיעו התקפות הסייבר על הבחירות לנשיאות בארה"ב?

התקשורת האמריקאית כבר חשפה בעבר שככל הנראה תוצאות הבחירות לנשיאות ב-2016 שובשו ע"י האקרים. אך מי היו אותם האקרים, מה בדיוק הם עשו? והחשוב מכל – מה המשמעות של כל זה לגבי הבחירות הקרובות? 

מומחי סייבר צופים שהאקרים מרוסיה וממדינות נוספות יבצעו שוב תקיפה וישבשו את רשתות המחשוב, שסופרות את קולות ההצבעה באמריקה.

הסרט של HBO מביא שלושה חוקרי סייבר מאסקולות שונות: הארי הרסטי, מרילין מארקס ואלכס הלדרמן, שחושפים בסרט ראיות משמעותיות לגבי הפגיעות הטכנולוגית של ההצבעה האלקטרונית. 

אז איך הפכה לוחמת הסייבר בימינו לזירת המלחמה החדשה והעיקרית שבה מדינות פוגעות אחת בשניה?

במאי: ג'ון מאגיו (60 דק', ארה"ב, 2020)

 

הילרי | Hillary

ימים ראשון-רביעי, 25.10-28.10, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

סדרה המציגה דיוקן אינטימי יוצא דופן של מי שהחלה את דרכה כגברת הראשונה של ארה"ב והפכה במהרה לדמות ציבורית רבת השפעה.

הסדרה בת 4 הפרקים, "הילארי" שוזרת צילומים שטרם נראו מ"מאחורי הקלעים" של קמפיין הבחירות לנשיאות ב-2016 לצד פרקים ביוגרפיים מחייה של המדינאית האמריקאית, שכיהנה כחברת הסנאט מטעם מדינת ניו יורק, כמזכירת המדינה בממשל אובמה והיתה לאישה הראשונה שהועמדה לנשיאות מטעם מפלגה גדולה בארצות הברית. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\hillary_1280.jpg

בעזרת ראיונות בלעדיים עם הילרי רודהאם קלינטון עצמה, ביל קלינטון, צ'לסי קלינטון, הנשיא לשעבר ברק אובמה, חברים, עמיתים ועיתונאים, לצד צילומים אותנטיים שצולמו לאורך הקמפיין, הסדרה בוחנת כיצד הפכה הילארי בזמן כה קצר לאחת הנשים הנערצות והמושמעות בעולם. 

 

וינר | Weiner

יום שלישי, 27.10, בשעה 23:40 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

סרט התעודה האמריקאי הטוב ביותר – פסטיבל סאנדנס 2016, פסטיבל ירושלים 2016

פוליטיקאים רבים חזו בקריירה שלהם סוטה מהמסלול, אך רק מקרים מעטים שכאלה נלכדו בעדשת המצלמה בסרט כ"כ שנון, דרמטי ומצחיק עד כאב כמו "וינר". 

תוך גישה חסרת תקדים לאנתוני וינר, למשפחתו ולצוות הקמפיין שלו לראשות עיריית ניו-יורק, הסרט מתעד קריסה פוליטית במימדים אֶפּיִים. מה שמתחיל כחזרה בלתי-צפוייה לחיים הפוליטיים של וינר לאחר ששימש כחבר בקונגרס האמריקאי ופרש בעקבות שערוריית מין, מקבל תפנית מפתיעה בעיצומו של הקמפיין החדש: הוא מודה בהאשמות החדשות על סֶקְסְטִינג. 

כשהתקשורת עטה על השערורייה החדשה ועוקבת אחרי כל צעד שלו, וינר מנסה נואשות להמשיך ולחתור לתפקיד בו הוא חושק. גם עבודתה של אשתו, הוּמָה עבֶּדין, שמשמשת בתפקיד בכיר מאד בקמפיין של הילארי קלינטון לנשיאות, מסבכת עוד יותר את העניינים. 

האם הלחץ הגובר והסיקור מסביב לשעון ישימו קץ לאספירציות הפוליטיות של אנתוני וינר? האם אשתו תמשיך לעמוד לצד בעלה הסורר למרות שזה עלול לסכן את הקמפיין של הילארי (מישהו אמר "האישה הטובה")?

סרט מרתק ופוקח עיניים על פארסה פוליטית לצד טרגדיה אישית, ועל תוצאותיו של היבריס. 

בימוי: ג'וש קריגמן, אליס סטיינברגוש קריגמן (96 דק', ארה"ב, 2016)

 

41  

יום חמישי, 29.10, בשעה 18:45 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\038476927ffc63c05f7d1fc5058edc29.jpg

הסרט הדוקומנטרי הראשון, שמספר את סיפורו של ג'ורג הרברט ווקר בוש, הנשיא ה-41 של ארה"ב, בגוף ראשון. בזכות הגישה חסרת התקדים אל בוש האב אנחנו נחשפים לשיאים של חייו: אנו מבקרים בבית הקיץ האהוב שלו בקנבנקפורט, מיין ובספריה הנשיאותית בטקסס; שומעים סיפורים על ילדותו, משפחתו, שירותו כטייס במלחמת העולם ה-2,  על תפקידו כראש ה-CIA וכמובן על חייו הפוליטיים. 

הסרט צולם לאורך 17 חודשים, בהפקת ג'רי ויינטראוב, חברו הטוב של בוש (שעליו גם נעשה הסרט הדוקומנטרי "בדרכו", ששידרנו), שמלווה אותו כבר שנים רבות.

בימוי: ג'פרי רות' (101 דק', ארה"ב, 2011)

 

ג'ון מקיין: למי צלצלו הפעמונים | John McCain: For Whom the Bell Tolls

יום רביעי, 28.10, בשעה 18:15 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\2500.jpg

 

דיוקן ייחודי ומרתק של פוליטיקאי מהמשפיעים ביותר בהיסטוריה האמריקאית, ג'ון מקיין, המספק גישה חסרת תקדים לחיי יוצא הצבא הוותיק, לצד ראיונות עם משפחתו, חבריו וקולגות. בימוי: פיטר קנהרדט. 2018.

 

וסרטים רבים נוספים.


 

* * *

G:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\דוקו מיוזיק\DocoMusic-black-w_bg.jpg

2020

וכמדי שנה בקיץ ישדר ערוץ yes דוקו שבוע שלם של  סרטי המוזיקה החדשים והחמים ביותר בעולם, 

מיום ראשון ה-11.10 עד יום שבת ה- 17.10, 

ב-yes דוקו, ב-STINGTV וב-yesVOD.


 

אבבא לעד | ABBA Forever: The Winner Takes It All 

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: מיום ראשון, 11.10. 

שידור ביום שישי, 16.10, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.

פסטיבל IDFA 2019

50 שנה מאז שהמייסדים של הלהקה המיתולוגית נפגשו, 40 שנה מאז המופע האחרון שלהם, 20 שנה מאז עליית המופע ההיסטרי "מאמא מיה" ורגע לפני האיחוד המדובר ב-2021 והוצאת 5 שירים חדשים, מגיע סרט הדוקו-מיוזיק החדש "אבבא לעד" ומביא את כל הסיפורים שטרם סופרו על הלהקה האייקונית.

הסרט, שכולו חגיגה מוסיקלית, מספק הצצה מבפנים אל סיפורה של הלהקה ואל האופן בו נוצרו הלהיטים הבלתי נשכחים שלה, הוא משלב את כל השירים הגדולים, לצד ראיונות אותנטיים עם ארבעת חברי הלהקה ועמיתים רבים שעבדו איתם, חלקם מעולם לא התראיינו עדיין בתקשורת. 

בימוי: כריס האנט (54 דק', אנגליה-שוודיה, 2019)

לצפייה בטריילר


Watch Abba Forever: The Winner Takes It All | Episodes | TVNZ OnDemand

 

פעם היינו אחים: רובי רוברטסון והבנד 

Once Were Brothers: Robbie Robertson and the Band

בכורה: יום ראשון, 11.10, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל דוקאביב 2020, פסטיבל TIFF 2019, פסטיבל IDFA 2019

סיפור חייו של רובי רוברטסון שיצר את אחת הלהקות המיתולוגיות בהיסטוריה של המוסיקה הפופולארית – הבנד (The Band).  

הכישרון הגולמי של רוברטסון – ילד שנולד לאמא ילידה אמריקאית ולאבא יהודי מהמר שנהרג בתאונת פגע וברח – הביא אותו למרכזה של מהפיכה תרבותית. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\The%20Band-GettyImages-94282048.jpg

הוא התחבר לארבעה גברים שהפכו לאחים של ממש, ויחדיו הקימו את הלהקה. מהליווי של בוב דילן במסע ההופעות שלו ב-66' "אלקטריק", ועד פירוקה של הלהקה ב-76' בהופעה שתועדה בסרט "הוולס האחרון", מילדותו ועד היום, בשילוב חומרי ארכיון נדירים ומרהיבים – מביא הסרט את מסע חייו של המוזיקאי פורץ הדרך. 

עם: ברוס ספרינגסטין, אריק קלפטון, ון מוריסון, פיטר גבריאל. מפיקים אחראים: מרטין סקורסזה, רון האוורד

בימוי: דניאל רוהר (100 דק', קנדה, 2019)

לצפייה בטריילר

 

דיוויד פוסטר: לא לציטוט | David Foster: Off the Record

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: מיום ראשון, 11.10. 

שידור ביום שני, 12.10, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.

הסיפורים מאחורי להיטיו הגדולים של אחד ממפיקי התקליטים והכותבים המשפיעים ביותר בתולדות מוזיקת הפופ – דייוויד פוסטר. 

המוזיקאי דייוויד פוסטר זכה לכינוי – "Hit Man", והסטטיסטיקה המרשימה שלו מצדיקה את הכינוי – 16 פרסי גראמי, 3 מועמדויות לאוסקר, זוכה פרס גלובוס הזהב ומקום של כבוד בהיכל התהילה של כותבי השירים. הוא עבד על אינספור אלבומים, שנמכרו ביותר מחצי מיליארד עותקים, של האמנים המצליחים ביותר בכל הזמנים, ביניהם – וויטני יוסטון, מייקל ג'קסון, מדונה, סלין דיון ורבים אחרים. בין להיטיו המוכרים –  "אין לי כלום" של וויטני יוסטון, "תמיד אוהב אותך" של דולי פרטון ו"תהילת האהבה" של פיטר סרטה. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\David Foster Off the Record movie review (2020)  Roger Ebert.jpg

הסרט הדוקומנטרי החדש, "דייוויד פוסטר: לא לציטוט", מתחקה אחר הקריירה הענפה של פוסטר, מביא את הסיפורים המרתקים שמאחורי השירים ומציג את ההיסטוריה הרומנטית הארוכה והפומבית של הפזמונאי בן ה-70 שהיה נשוי חמש פעמים וכעת נמצא בזוגיות עם הזמרת-השחקנית קתרין מקפי ("סמאש").

בין המתראיינים בסרט: ברברה סטרייסנד, סלין דיון, שיקגו, ליונל ריצ'י, מייקל בובלה ומפיקים עמיתים שלו –  דיאן וורן וקווינסי ג'ונס. אך במרכז הסרט פוסטר עצמו, פריק של שליטה, מודע לעצמו בכל רגע עם אגו בריא, אך גם עם חוש הומור טוב, בעודו מתעמת מול המצלמה עם הצלחותיו וגם כישלונותיו.

בימוי: בארי אבריץ' (89 דק', ארה"ב, 2020)

לצפייה בטריילר

 

מי הוציא את הכלבים? | Who Let The Dogs Out? 

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: מיום ראשון, 11.10. 

שידור ביום חמישי, 15.10, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.

פסטיבל HotDocs 2019

מי באמת אחראי ליצירת השיר שלעולם לא תוכל להוציא מהראש שלך?

חשבתם שהתשובה לשאלה היא פשוטה, נכון? להקת Baha Men. אך למעשה, סיפור המצאת הלהיט מסובכת יותר מכפי שאפשר להעלות על הדעת. כשהאמן והמומחה הגדול ביותר בעולם ללהיט, בן סיסטו, יוצא למסע אובססיבי של שמונה שנים בחיפוש אחר התשובה, הוא חושף תהום עמוקה של מחלוקות וקרבות משפטיים. המרדף אחר האמת הוא בלתי נלאה, והתוצאה מרתקת ומבדרת, בו זמנית, ומעלה שאלות חשובות בנושא זכויות יוצרים ומקוריות באמנות. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\bahha-men-who-let-the-dogs-out.jpg

בימוי: ברנט הודג' (70 דק', קנדה, 2019)

 

אהבה בוויליום גבוה | Loud Krazy Love  https://cdn2.hubspot.net/hubfs/4207734/lkl-new/images/image-1.jpg

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: מיום ראשון, 11.10. 

שידור ביום שלישי, 13.10, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.

סיפורו של הגיטריסט, בריאן "הד" וולש, ממקימי להקת המטאל –"Korn"  ושל בתו הקטנה שהצילה את חייו.

המוזיקה של בריאן "הד" וולש הפכה את להקת הנו-מטאל – "Korn" ללהקת המטאל המצליחה ביותר בארה"ב בשנות ה-90, סיפקה זהות לדור שלם שלא מצא את עצמו ווולש עצמו הפך לכוכב רוק עולמי. אך עם הזמן, הפרסום, העושר והסגידה לאור הזרקורים גרמו לו לתיעוב עצמי ולבריחה לאזור הדמדומים. כל זה קרה עד היום שבו נולד לו נס קטן. 

בשנת 2005, לאחר שביטל חוזה הקלטות של 23 מיליון דולר, כשהוא מכור לקריסטל מת' וזוגתו שהתמכרה גם היא לסמים עזבה את הבית, כל מה שהוא רצה היה להיות אבא טוב לילדה שנולדה לו. 

הסרט "אהבה בווליום גבוה" מביא מסע מרגש של בריאן ובתו ג'נה בעודם גדלים יחדיו בתוך הבלגן בחייו עם הרבה אומץ ואמונה יוצאת דופן. סרט שהוא יותר מ"דוקו מיוזיק" קלאסי. התמודדות של נערה עם דיכאון בגיל ההתבגרות לצד חיפוש אחר זהות ותקווה של האב, שמוכן לעשות הכל למען הילדה שהוא אוהב.

בימוי: טריי היל וסקוט מאיו (88 דק', ארה"ב, 2018)

לצפייה בטריילר

 

וסרטי דוקו מיוזיק נוספים שנשדר, בשידור נוסף, באותו שבוע:


G:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\ישראלי\yes-Docu_Israeli_רקע-לבן.jpg

רוקפור: מכונת הזמן – Rockfour: Time Machine

יום רביעי, 14.10, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל דוקאביב 2020\\filesrv.yesdbs.co.il\ProductionsMedia\דוקו\הפקות 2020\רוקפור מכונת הזמן\קרדיט צלם  אלדד שושן1low res.jpg

הסרט "רוקפור מכונת הזמן" הולך 30 שנה לאחור ומציג את סיפור להקת הרוק מהחשובות בישראל שקמה ב-1988 בחולון ע"י אלי לולאי וברוך בן יצחק. לאחר הצלחה מקומית גדולה עם האלבום "האיש שראה הכל" עברה הלהקה לכתוב באנגלית. בשנת 2000 יצאה הלהקה למסעי הופעות מפותלים בארה"ב על פני  4 שנים, בחיפוש אחר ההצלחה העולמית. ברגע האמת עזב אלי לולאי הסולן את רוקפור בסערת רגשות וחזר לארץ. כעבור עשר שנים הוא חוזר אל הלהקה שהמשיכה בלעדיו. רוקפור חוזרת להרכב מלא עם אלי לולאי והקהל מתלהב מחדש אבל אף אחד לא בטוח האם הפעם יהיה לזה סוף טוב. 

בימוי: גד אייזן (90 דק', ישראל, 2020)

 

מריאן ולאונרד: מילים של אהבה – Marianne & Leonard: Words of Love

יום שבת, 17.10, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\leonard-large.jpg

פסטיבל Sundance 2019

סיפור האהבה היפה והטראגי של לאונרד כהן והמוזה הנורבגית שלו – מריאן אילן.

הסרט מביא את סיפור מערכת היחסים שלהם מהימים הראשונים בהידרה, בתקופה הצנועה של ה"אהבה החופשית" והנישואין הפתוחים ומספר עד כמה התפתחה אהבתם כשליאונרד הפך למוזיקאי מצליח. הקשר של מריאן ולאונרד הפך לסיפור אהבה שנמשך שנים. לאורך הסרט אנו מתוודעים לטרגדיה שקרתה לאלה שלא עמדו בפני יופיה של הידרה, מתוודעים לעליות ולמורדות בקריירה של לאונרד ומבינים כמה כוח הביאה ללאונרד השראתה של מריאן. 

בימוי: ניק ברומפילד (97 דק', ארה"ב, 2018)

 

מאיר אריאל: שיר כאב  |  Meir Ariel, Song of painG:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\ישראלי\yes-Docu_Israeli_רקע-לבן.jpg

יום רביעי, 14.10, בשעה 22:30 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

סרט תיעודי על חייו, יצירתו ואישיותו של מאיר אריאל, כפי שמעולם לא נחשפו. \\filesrv.yesdbs.co.il\ProductionsMedia\דוקו\הפקות 2020\מאיר אריאל\מאיר צילום רפי גולדמן.jpg

הסרט, שמתחיל ומסתיים במחלקה הפנימית בבית החולים בימיו האחרונים של מאיר אריאל, סוקר את גלגוליו מלאי התהפוכות של אחד היוצרים הכי משפיעים במוזיקה ובתרבות הישראלית – ומספק מבט חדש, מקורי ואינטימי על  האירועים שעיצבו את חייו. כל תחנה חושפת תקופה בחייו של מאיר אריאל ואת הגלגולים השונים שעבר: מ"הצנחן המזמר" ל"בוב דילן הישראלי", מזמר חינני ואהוד לאדם מושמץ ונרדף – ומיוצר שולי בחייו ללב הקונצנזוס לאחר מותו.  

בהשתתפות:  שלום חנוך, תרצה אריאל, יואב קוטנר, יענקלה רוטבליט, דורי בן זאב, אריק קנלר, יהודה עדר, שוש בוזגלו, שירז אריאל, שחר אריאל ואודי אריאל.

במאי: אליאב לילטי (ישראל, 2020)

 

ספרינגסטין: Western Stars | Western Stars

יום שלישי, 13.10, בשעה 23:30 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\3T6IMD33.jpg

פרס איגוד המבקרים האמריקאי 2019

הגרסה הקולנועית לאלבום האחרון והמצליח של הבוס. 

מעריציו של הזמר האגדי מוזמנים לצפות ולהקשיב לביצועים מרגשים של כל שירי אלבום האולפן היחיד שהקליט בחמש השנים האחרונות. זאת תוך שילוב חומרי ארכיון וקריינות אישית ונוגעת של ספרינגסטין עצמו, העוסקת בנושאים שמעסיקים אותו מאד – אהבה ואובדן, בדידות ומשפחה, וחלוף הזמן.  

בימוי: ט'ום זימני, ברוס ספרינגסטין (ארה"ב, 2019)

 

ליאם גלאגר: כמו שזה היה | Liam Gallagher: As it wasGUEST_2cf0d74c-1859-4c29-9818-1f2fcb05a4b0

יום ראשון, 11.10, בשעה 23:45 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

סיפור הקאמבק הגדול של סולן להקת אואזיס, ליאם גלאגר.  

גלאגר נגע בפיסגה כסולן להקת "אואזיס" בשנות ה-90. הוא ואחיו נואל שיתפו פעולה במשך 18 שנה עד שהלהקה התפרקה ואז מצא עצמו גלאגר מנודה, ללא כסף (התמלוגים הגיעו אל אחיו שכתב את שירי הלהקה), מכור לאלכוהול וסמים, סובל מדיכאון ומסובך במאבקי גירושין קשים. אך מתוך המשבר העמוק, בעזרת עזרה מאחיו הגדול פול ומהמנהלת האישית שלו מימי, הוא מצליח לברוא את עצמו מחדש ב-2017 עם קריירת סולו עצמאית ואלבום הסולו הראשון שלו –

 "As You Were".   בסרט החדש של ה-BBC, שמלווה את גלאגר במהלך המהפך שעבר וסיבוב ההופעות לאלבומו הראשון, הוא חוזר לביתו במנצ'סטר ומספר למצלמה על היחסים ההרסניים עם האח נואל. 

(87 דק', אנגליה, 2019)

 

בחזרה לוודסטוק | Woodstock: Three Days That Defined a Generation   

יום שישי, 16.10, בשעה 24:25 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.\\yesdbs.co.il\Env\Users\Folders\Desktop\adit\בחזרה לוודסטוקPAR293238.jpg

פסטיבל דוקאביב 2019, פסטיבל טרייבקה 2019

הסיפור שמאחורי ה"שלושה ימים של שלום ומוזיקה".

באוגוסט 1969, שבועות ספורים לאחר שהאמריקאי הראשון צעד על הירח, הגיעו כמעט חצי מיליון בני אדם לחווה בצפון מדינת ניו יורק כדי לשמוע מוזיקה, אך מה שקרה באותו אירוע הפך להרבה יותר מעוד קונצרט. שלושת ימי פסטיבל וודסטוק הפכו לאירוע אגדי, למהפכה תרבותית שהגדירה דור שלם

וסימנה את סופו של אחד העשורים הסוערים ביותר בהיסטוריה המודרנית.  

הסרט "וודסטוק" מפנה את עדשת המצלמה אל האנשים שארגנו את הפסטיבל ואל הקהל הצעיר, הרטוב והמורעב, שצעד עשרות קילומטרים כדי להגיע אל העיר המאולתרת שנוצרה בין-לילה על כמה דונמים של אדמות חקלאיות והצליח לייצר מניפסט של "שלום ואהבה", לספק לעולם תרבות אנטי-ממסדית בלתי נשכחת.

בימוי: ברק גודמן (106 דק', ארה"ב, 2019)

 

סווייד: רוצים את הכל | Suede: The Insatiable Ones

יום שבת, 17.10, בשעה 23:40 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל דוקאביב 2019C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\suede-hp-gq-21nov18_sky-dean-chalkley_b.jpg

להקת סווייד הוכתרה בשנות ה-90 כ"להקה החדשה הטובה ביותר בבריטניה" עוד בטרם שחררה אפילו אלבום בכורה אחד. עם צאת אלבום הבכורה Suede, שנמכר בטירוף, כבר הפכו חברי הלהקה לאחד הגורמים הדומיננטים בבריט-פופ. 

הסרט החדש על הלהקה הבלתי נשכחת מביא גישה נדירה אל חברי הלהקה מרגע עלייתה ועד תחייתה המחודשת. בעזרת ארכיונים מקוריים מחלק הסרט את סיפור הלהקה לחמישה פרקים, מביא את רגעי השיא לצד רגעי השפל, בודק מה הביא  לפריצה הגדולה וסוקר את המאבק המתמשך של הכוחות הפנימיים בלהקה שרצו להתפצל, מאבק שרק מעטים האמינו שהלהקה תצליח לשרוד. הסרט מספר גם על ההצלחה הבינלאומית, על השימוש הכבד בסמים ועל התחייה האמנותית של הלהקה ב-2010, לאחר שכבר נראה היה שלא תחזור. 

בימוי: מייק כריסטי (113 דק', אנגליה, 2018)  

 

אריתה פרנקלין: חסד מופלא | Amazing GraceC:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\amazing4.0.jpg

יום שישי, 16.10, בשעה 19:20 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל DOC NYC 2019, פסטיבל ברלין 2019, פסטיבל דוקאביב 2019

את אלבומה "חסד מופלא" הקליטה אריתה פרנקלין ביומיים. הסרט שתיעד את ההקלטה בכנסייה בקליפורניה חיכה 46 שנה עד לצאתו. האגדה אומרת כי סידני פולק, הבמאי, שכח להשתמש בקלאפר, הלוח המסייע לסנכרון שבין התמונה לקול, ולכן לא הצליח לערוך אז את החומר המצולם. זה, כנראה, לא כל הסיפור. פרנקלין, שמאחוריה היו 31 (!) להיטים בצמרות המצעדים בארה"ב, התנגדה להפצת הסרט, ורק אחרי מותה העניקה אחייניתה את האישור המיוחל. התוצאה מסעירה וסוחפת, כצפוי מזמרת הגוספל הגדולה של כל הזמנים. פרנקלין מהפנטת ממש, וכמוה המקהלה הנהדרת של הכומר ג'יימס קליבלנד. די להביט בפני הנוכחים בכנסייה כדי להבין מה הפך את האלבום הזה ללהיט ענק. 

בימוי: סידני פולאק, אלן אליוט (87 דק', ארה"ב, 2018)

Coldplay: ראש מלא חלומות | Coldplay: A Head Full of Dreams

יום שבת, 17.10, בשעה 20:15 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

דיוקן רחב ואינטימי המשרטט את נסיקה של להקת הרוק הבריטית האהובה – "קולדפליי"C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\OIP.jpg

מתחילת דרכה של הלהקה בפאבים בקמדן ועד האצטדיונים המלאים ברחבי העולם כולו, בלב הסיפור של הלהקה המופלאה ניצבת האחווה הבלתי ניתנת לערעור של חבריה, אחווה  ששרדה לאורך שנים עליות ומורדות. 

הבמאי מאט וויטקרוס, שביים ב-2016 גם את הסרט המצליח "סופרסוניק" על להקת "אואזיס" פגש את ארבעת חברי "קולדפליי" כבר בתקופת הקולג' בלונדון, עוד לפני שהקימו את הלהקה. כבר מהחזרות הראשונות בחדר שינה סטודנטיאלי צפוף, וויטקרוס היה שם כדי לתפוס את הרגע – את המוזיקה ואת מערכות היחסים ביניהם. 

בעזרת ארכיונים, שטרם נראו, מצילומים מאחורי הקלעים ומהופעות חיות, הסרט "Coldplay: ראש מלא חלומות" מביא את הסיפור של שני העשורים של הלהקה בעודה עורכת את סיבוב ההופעות שובר הקופות השלישי בגודלו בכל הזמנים – A Full Of Dreams Tour , לעיני יותר מ-5.5 מיליון מעריצים ברחבי העולם.

בימוי: מאט וויטקרוס (115 דק', אנגליה, 2018)

 

וסרטים רבים נוספים.

 

* * *

 

1 באוקטובר – 17 באוקטוברC:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

 

קלף חופשי: נפילתו של שדרן הספורט

Wild Card: The Downfall of a Radio Loudmouth  

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: יום חמישי, 8.10.   

דוקו ספורט חדש מביא, בגוף ראשון, את סיפורו של מגיש הספורט הידוע לשימצה מרדיו WFAN, קרייג קרטון, ואת פרשת ההתמכרות שלו להימורים ולספסור כרטיסים שהביאה לנפילתו. 

ב-7 בספטמבר 2017 נעצר המגיש הכוכב של תחנת הספורט הבולטת של ניו יורק, קרייג קרטון ע"י ה-FBI והואשם בקשירת קשר ובהונאה. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\LO7JZ4IT.jpg

הדוקו-ספורט החדש של HBO מביא, בעזרת ראיונות אינטימיים וחושפניים עם קרטון עצמו את השתלשלות האירועים שהביאו למעצרו. מדירה מפוארת בטרייבקה ואחוזה של מיליוני דולרים בניו ג'רזי לדרגש העליון בכלא צפוף; מראיונות עם כוכבי ספורט וסלבריטאים להתיידדות עם מאפיונרים ופושעים; מארגון משחקי הסופטבול של סלבריטאים באצטדיון ינקי למשחק סופטבול עלוב של קבוצת ספורט בתוך הכלא, מרווחים של מיליונים להקצבה של 100 דולר. 

קרטון שוחרר מהכלא ביולי 2020 ומדבר לראשונה למצלמה, בגילוי לב, על טראומות מילדותו, על תקופת התהילה ועל הנפילה הגדולה שבאה בעקבותיה.

בימוי: מרטין דאן ומארי מק'גוברן (85 דק', ארה"ב, 2020)


 

שבוע דוקו מיוזיק 2020

ימים ראשון-שבת, 11.10-17.10, ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 12-18

 

18 באוקטובר – 24 באוקטובר

 

מיני סדרה חדשה:

עלייתה של שושלת מרדוק | The Rise of the Murdoch Dynasty

בכורה: ימים ראשון-שלישי, 18.10-20.10, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, 

ב-yesVOD וב-STINGTV.

סדרה חדשה מביאה את סיפורו של מי שנחשב לאלוהי חדשות הטלוויזיה והעיתונות לאורך 50 השנים האחרונות. 

יש הטוענים שהשפעתו של קית' רופרט מרדוק על השינוי שעברה החברה המערבית גדולה יותר מזו של מלכת אנגליה, נשיאי ארה"ב וכל נשיאי האיחוד האירופי. מרדוק, המיליארדר האוסטרלי-אמריקאי, שייסד את עיתון "הסאן", רכש את עיתון ה"טיימס" הלונדוני וה"ניו יורק פוסט", עומד בראש חברת המדיה "ניוז קורפ", בעלת השליטה ברשת הטלוויזיה "פוקס", בחברת הפצת הסרטים "פוקס המאה ה-20", בעיתון "וול סטריט ג'ורנל" וב-39 אחוז ממניות SKY הבריטית. בידו כוח והשפעה יוצאי דופן ובלתי ניתנים לריסון. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\20696823-high-res-the-rise-of-the-murdoch-dynasty.jpg

הסדרה החדשה, בת 3 פרקים, מביאה מחקר מקיף ומרתק על שושלת מרדוק, משרטטת את העליות והמורדות של  האימפריה – מהשאפתנות שהביאה להצלחתה, ועד לחשיפת פרשת האזנות הסתר לאנשי ציבור, שהביאה לסגירת העיתון "News of the World" ולפגיעה קשה בתדמיתו של מרדוק ושל החברה שבבעלותו. 

הצצה חד פעמית לקשר שבין תקשורת-הון-שלטון לצד דיוקן מרתק של איל תקשורת, שבשבילו העולם לעולם אינו מספיק.

בימוי: ג'יימי רוברטס (3X52 דק', בריטניה, 2020)

 

מיידן |Maiden   

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: יום שלישי, 20.10. 

שידור ביום חמישי, 22.10 בשעה 22:00 ב-yes דוקו.

פסטיבל Sundance 2018, פסטיבל Tiff 2018, פסטיבל דוקאביב 2018C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\תמונות-לאתר-החדש-162.jpg

כשטרייסי אדוארדס, צעירה בריטית בעלת ניסיון מועט בלבד בשיט, הרכיבה ב-1989 צוות כל-נשי כדי להתחרות במרוץ הקשוח סביב העולם, המתחרים ראו בה לא יותר מקוריוז. אבל אדוארדס וחברותיה התכוונו לנצח. הן התגברו על אינספור קשיים בים – שלדבריה "מנסה להרוג אותך, ללא הפוגה" – על הסקסיזם ועל הזלזול, ובתום 167 יום הגיעו לקו הגמר, מלוות בתשואות המעריצים. 

הבמאי אלכס הולמס משוחח עם השייטות המביטות שלושים שנה לאחור אל המסע פורץ הדרך ומעורר ההשראה. הראיונות איתן עטופים בצילומים עוצרי נשימה מן המרוץ, שצולמו בזמן אמת על הסיפון, במהלכן של סערות פרא, בעת שבנות הצוות ניסו והצליחו להילחם בגלים שניסו להטביען.

במאי: אלכס הולמס. (97 דק', אנגליה, 2018)

לצפייה בטריילר


 

שבוע בחירות לנשיאות ארה"ב 2020

ימים ראשון-שבת, 25.10-31.10, ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 5-11

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

השריפה של קליפורניה | Burning Ojai: Our Fire Story

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: מיום חמישי, 29.10.  

שידור ביום שני, 2.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\1210_nws_ldn-l-tomas-fire-23-121016.jpg

בלילה חם בדצמבר 2017, בהרי מחוז ונטורה, קליפורניה, פרצה שריפת "תומאס" – השריפה הגדולה ביותר בתולדות המדינה. הרוחות היבשות והחמות שהגיעו ממדבר קליפורניה הביאו להתפשטות האש בשטח עצום של למעלה מ-1100 דונם, יצרו נזקים בהיקף של 2.2 מיליארד דולר וגרמו לפינוי של מאות אלפי תושבים. הסרט החדש של HBO מביא את סיפורה של העיר אוחאי שהיתה בין מוקדי האש העיקריים, בוחן את הגורמים לשריפות האש הקטסטרופליות שמתרחשות מדי שנה ומביא את סיפור ההרס הנורא לצד ההישרדות וההתחדשות של הקהילה באזור.  (40 דק', ארה"ב, 2020).

Check Also

הרייגנים

  הרייגנים THE REAGANS     הסדרה בוחנת את אחד הזוגות הפוליטיים החזקים ביותר בכל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.