יום רביעי , פברואר 24 2021
ספטמבר 2020 ב- yes דוקו

ספטמבר 2020 ב- yes דוקו

 

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\2020_SEPTEMBER_DOCU_page-2.jpg

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\2020_SEPTEMBER_DOCU_page-3.jpg


G:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\ישראלי\yes-Docu_Israeli_רקע-לבן.jpg

רוקפור: מכונת הזמן | Rockfour: Time Machine

יום רביעי, 16.9, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל דוקאביב 2020 – סרט הפתיחה!

סיפורה של אחת מלהקות הרוק החשובות בישראל: שני חברי ילדות מחולון – אלי לולאי וברוך בן יצחק, מתחילים בסוף שנות השמונים לייצר מוסיקה עם סאונד חדש שיוגדר לימים כ"רוק פסיכדלי". לאחר צירופו של מרק לזר ללהקה באה גם הצלחה מקומית גדולה עם אלבומם השני, "האיש שראה הכל". הם לוטשים עיניהם לקריירה מעבר לים ומתחילים לכתוב באנגלית. חברת תקליטים אמריקאית מחליטה להוציא אותם לסיבוב הופעות ארוך ברחבי ארה"ב. במשך 4 שנים הם יחרשו את אמריקה, יחממו כוכבים גדולים לצד הופעות במועדונים קטנים, עד הפיצוץ: אלי, שהשאיר בבית אישה וארבעה ילדים קטנים, מתקשה להתמודד עם הריחוק ממשפחתו ועם האינטנסיביות הבלתי-אפשרית של היחסים בתוך הלהקה. בסערת רגשות הוא מחליט לחזור לארץ. הלהקה מחליטה להישאר ולהמשיך להופיע בלעדיו, מה שגורם לשבר גדול ולפרידה. \\filesrv.yesdbs.co.il\ProductionsMedia\דוקו\הפקות 2020\רוקפור מכונת הזמן\קרדיט צלם  אלדד שושן1low res.jpg

עשר שנים אחרי הניתוק הכואב, אלי מחליט לחזור אל הלהקה שהמשיכה בינתיים להוציא אלבומים בלעדיו. רוקפור חוזרת להרכב מלא ומתחילה שוב להופיע.

אלא שעכשיו המציאות השתנתה: הרוק הוא כבר לא מיינסטרים, אלבומים לא נמכרים, ולכולם כבר יש משפחה וילדים בבית. לא בטוח שהפעם יהיה לזה סוף טוב.   

עם חומרי ארכיון נדירים שצולמו בזמן אמת במשך 30 שנות קיומה של הלהקה, ותוך מעקב עכשווי על המתרחש בימים אלה, משרטט הבמאי גד אייזן את סיפורה המרגש ועתיר העליות והמורדות, של להקה ייחודית ושל הסולן שלה – אלי לולאי, בתוך התעשייה כפוית הטובה של המוסיקה הישראלית.

 

בימוי וצילום: גד אייזן | עריכה: נואית גבע, יונתן צור | פסקול: אלי לולאי, ברוך בן יצחק, מרק לזר | עורך פסקול: רונן נגל | עיצוב תמונה: אהרון פאר.

הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת קרן מקור.

 

* * *

 

ארבע המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:

 

מריאן ולאונרד: מילים של אהבה  – Marianne & Leonard: Words of Love

בכורה: יום ראשון, 6.9, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

פסטיבל Sundance 2019

סיפור האהבה היפה והטראגי של לאונרד כהן והמוזה הנורבגית שלו – מריאן אילן.

השניים התאהבו אחד בשני ב-1960 באי היווני הידרה, כשהיו חלק מקהילה בוהמית של אמנים, סופרים ומוסיקאים זרים. ב-1968 פגש במאי הסרט, ניק ברומפילד, אז בן 20, את מריאן אילן לראשונה בהידרה. היא הציגה לו את המוסיקה של לאונרד כהן ועודדה אותו לביים את סרטו הראשון. הסרט שיצר מביא את סיפור מערכת היחסים שלהם מהימים הראשונים בהידרה, בתקופה הצנועה של ה"אהבה החופשית" והנישואין הפתוחים ומספר עד כמה התפתחה אהבתם כשלאונרד הפך למוזיקאי מצליח. הקשר של מריאן ולאונרד הפך לסיפור אהבה שנמשך שנים. לאורך הסרט אנו מתוודעים לטרגדיה שקרתה לאלה שלא עמדו בפני יופיה של הידרה, מתוודעים לעליות ולמורדות בקריירה של לאונרד ומבינים כמה כוח הביאה ללאונרד השראתה של מריאן. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\leonard-large.jpg

מריאן ולאונרד מתו בהפרש של שלושה חודשים זה מזה.

בימוי: ניק ברומפילד (97 דק', ארה"ב, 2018)

 

סיד וג'ודי | Sid & Judy  

בכורה: יום שלישי, 8.9, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV. 

BFI LondonC:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\ETTJe3mXkAEWfy9.jpg

חמישים שנה אחרי מותה הטרגי של ג׳ודי גרלנד – סיפור חייה הדרמטי נפרש בסרט משובץ פנינים שטרם נראו ונשמעו: צילומים מחייה, קטעים מהופעות וגם הקלטות שהקליטה גרלנד עצמה.

ג׳ון האם וג׳ניפר ג׳ייסון לי משחזרים בקולם את סיפור הרומן הסוער בין גרלנד וסיד לופט, בעלה השלישי (מתוך חמישה) – ואורגים לתוכו את התחנות החשובות בחייה: מערכת היחסים הרעועה שלה עם אמה, צעדיה הראשונים בהוליווד ובברודוויי, ידידותה עם הנשיא קנדי, התמכרותה לאלכוהול והקאמבק המופלא שלה. 

האנקדוטות הרבות, צילומיו הנהדרים של ריצ׳רד אבדון וקטעי סרטים אבודים מאירים את דמותה המסתורית של גרלנד, עליה אמרה בתה לייזה מינלי: "אפשר להכיר אותה רק אם אתם מבינים שאתם לא מבינים".

בימוי: סטפן קייאק (97 דק', בריטניה, 2019)

 

אודרי פלאק: מלכת הלבבות | Queen of Hearts: Audrey Flack

בכורה: יום ראשון, 13.9, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל דוקאביב 2020, פסטיבל DOC NYC 2019

סיפורה של האמנית החזותית פורצת הדרך.

הקריירה השנויה במחלוקת של אודרי פלאק – פמיניסטית, מורדת, אמא, אמנית ומורה, עוררה מחלוקת לאורך 40 שנות הקריירה שלה. מי שהחלה את דרכה באקספרסיוניזם המופשט בשנות ה-50 ועברה לפוטוריאליזם בשנות ה-70, היתה בין הנשים הראשונות שנכללו אי פעם בספר "תולדות האמנות" המפורסם של אנתוני ג'אנסון. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Queen-of-Hearts-Audrey-Flack-Still-1.jpg

כיום אודרי, בת 88, עדיין יוצרת, חוקרת ומעוררת השראה עם הסגנון הייחודי שלה. בסרט החדש היא חוזרת אל הקנבס לראשונה אחרי עשרות שנים וחושפת את המאבקים שהיו לה כאמנית ואם, המנסה למצוא את מקומה הראוי בעולם האמנות.

בימוי: דבורה שאפר (75 דק', ארה"ב, 2019)

לצפייה בטריילר


 

ללכוד את לי מילר | Capturing Lee Miller  

בכורה: יום שני, 14.9, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

פסטיבל דוקאביב 2020Lee Miller 766x430 - Capturing Lee Miller

הצלמת והאמנית לי מילר מוכרת בעיקר בזכות דיוקנה העצמי באמבטיה של היטלר. חייה האישיים היו יוצאי דופן בדיוק כמו התמונות שצילמה. מילר שהחלה את דרכה כדוגמנית צעירה בשנות ה-20 בארה"ב, הצטלמה לשער של ווג והפכה למוזה של אמנים גדולים כמו מאן ריי ופבלו פיקאסו, עברה תוך זמן קצר לצד השני של העדשה. 

במהלך מלחה"ע ה-2 נהייתה  מילר ל"צלמת המלחמה" היחידה באירופה, כשתמונות קשות ומזעזעות שצילמה תיעדו, בין השאר, את רגעי השחרור של מחנה דכאו. 

לאורך כל הקריירה שלה נחשבה מילר לצלמת ואמנית משמעותית ופורצת דרך של תקופת הסוריאליזם, כזו שמרדה בכל המוסכמות בנוגע לנשים. 

בעזרת תמונות סטילס מפורסמות שלה מכל הזמנים, קטעי ארכיון שמהווים אילוסטרציה של התקופה וראיונות עם הביוגרפית שלה, בנה ונכדתה, מביא הסרט את סיפורה של מי שנחשבת עד היום לאחת הצלמות החשובות של המאה ה-20.

בימוי: טרסה גריפית (60 דק', אנגליה, 2020)

 

* * *

31 באוגוסט – 12 בספטמבר


 

לציון 23 שנה למותה הטראגי של דיאנה, הנסיכה מוויילס, נשדר את הפרק הראשון בסדרה החדשה – 

 

הארמון והתקשורת | The Palace & the Press  

בכורה לפרק הראשון: יום שני, 31.8, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

וב-STINGTV. שאר פרקי הסדרה יעלו בהמשך.

כל האמת מאחורי כותרות העיתונים המפורסמות על בית המלוכה הבריטי בסדרה חדשה.

למשפחת המלוכה ולעיתונות הצהובה היו מאז ומתמיד יחסים מורכבים. לפעמים הם חברים ולפעמים אויבים. הסדרה החדשה מביאה אל המסך את מאחורי הקלעים של היחסים המרתקים הללו. 

אז כיצד העורכים והכותבים השיגו את הסקופים המלכותיים ואת הכותרות האייקוניות בעמודים הראשיים ואיך עצם היצירה של כותרות אלו הצליחה לעצב בכל פעם מחדש את היחס של הציבור כלפי בית המלוכה?

(4X46 דק', אנגליה, 2020)

 

פרק 1: הנסיכה דיאנה: פרק הפתיחה מביא את סיפור היחסים המסובכים של התקשורת עם "נסיכת הלבבות". אייקון בלתי נשכח, אישה שהחיים שלה האישיים שלה נפרשו לאורך שני עשורים על גבי העמודים הראשיים של העיתונות עד שהסתיימו בטרגדיה גדולה.

שאר פרקי הסדרה שישודרו בהמשך השנה – 

פרק 2: הכל נלקח בחשבון: הפרק יחשוף איך בני המלוכה הפכו למטרה ע"י הצהובונים. לצד רגעים בהם איפשר בית המלוכה לתקשורת לחדור לחדרי חדרים, היו גם לא מעט רגעים בהם הם ניצלו את הזכויות שלהם לרעה – ואז התקשורת ידעה מיד לחשוף זאת בפני הציבור.

פרק 3: הדור הצעיר תחת אש: הפרק עוסק בבני המלוכה הצעירים, ויליאם והארי, בנות זוגן וילדיהם, שגדלים בצורה מודעת יותר לתקשורת. הדור הצעיר שמכיר טוב יותר את עולם המדיה ההפכפך ואת השפעת הרשתות החברתיות, דור שמנסה להקדים תמיד בצעד אחד את התקשורת המסורתית ואת הצהובונים, יודע לאזן בין הדמות הציבורית ולרוב מצליח לגרום לצהובונים לפרסם את מה שהם רוצים. אך גם כאן מדובר בצעירים שנאבקים כל הזמן ולא תמיד מצליחים להישאר בשליטה.

פרק 4: בני המלוכה מתנהגים רע: הפרק עוסק באירועים שונים שהתחוללו לאורך השנים, בהם עמדה על הפרק  ההתנהגות הפחות הולמת את בית המלוכה. 

 

מריאן ולאונרד: מילים של אהבה  

Marianne & Leonard: Words of Love

בכורה: יום ראשון, 6.9, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

ראה עמ' 5

 

סיד וג'ודי | Sid & Judy  

בכורה: יום שלישי, 8.9, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV. 

ראה עמ' 5

 

לציון 19 שנה לאסון התאומים ולפלישה האמריקאית לאפגניסטן שבאה בעקבותיו, נשדר את הסרט:

 

המלחמה הארוכה ביותר | The Longest War

 

בכורה: יום חמישי, 10.9, בשעה 23:00 ב-yes דוקו, C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\20-04-The-Longest-War-AUAF-Showtime.jpg

ב-yesVOD וב-STINGTV.  

יוצרי הסדרה "הומלנד", אלכס גנזה והווארד גורדון והבמאי זוכה ה-Emmy® גרג ברקר ("המצוד: ללכוד את בן-לאדן"),  מביאים אל המסך יצירה דוקומנטרית קצבית ויוצאת דופן על מלחמת אפגניסטן – המלחמה הארוכה ביותר בהיסטוריה של ארה"ב.

בעזרת עדויות ממקור ראשון של גורמי מפתח במלחמה – החל מאנשי מודיעין אמריקאים, חיילים ובני משפחותיהם, פקידים אפגניים, עיתונאים ועד אנשי צבא וממשל בכירים, המשולבות עם סיפורים וחוויות אנושיות של אנשים שחוו את המלחמה על בשרם, מוצגת בפנינו בצורה מרתקת הדרמה ארוכת השנים שמאחורי מעורבותה של אמריקה באפגניסטן. 

בימוי: גרג ברקר (81 דק', ארה"ב, 2020)

לצפייה בטריילר

 

13 בספטמבר – 19 בספטמבר

 

אודרי פלאק: מלכת הלבבות | Queen of Hearts: Audrey Flack

בכורה: יום ראשון, 13.9, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 6


 

ללכוד את לי מילר | Capturing Lee Miller  

בכורה: יום שני, 14.9, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

ראה עמ' 6

 

ילד אהבה | Love child

בכורה: יום שלישי, 15.9, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

פסטיבל דוקאביב 2020, פסטיבל Tiff 2019, פסטיבל DOC NYC  2019

דיוקן נוקב של מבקשי מקלט הנואשים להתחיל בחיים חדשים אך מוצאים עצמם בלימבו בירוקרטי.

סהאנד וליילה, שני אזרחים איראנים, ניהלו מערכת יחסים מחוץ לנישואין, על אף החוק האיראני שקובע גזר דין מוות בגין בגידה. כשהבן שלהם, שנולד מהיחסים האסורים, מגיע לגיל 4 הם מחליטים לברוח לטורקיה. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\lovechild_0HERO.jpg

הבמאית הדנית אווה מולווד מלווה את המשפחה במסעה רווי הקשיים משנת 2012 ומציגה רגעים קטנים של שמחה: מסיבת יום הולדת, קניית אופניים, עבודה חדשה, לצד החיים הקשים והסבך הבירוקרטי, שאיתו הם נאלצים להתמודד לאורך השנים: מבחן אבהות, תעודות גירושין וסיפוק הוכחות לכך שהם נרדפים במדינתם. האם האהבה שמחברת את המשפחה הזו, תגבר על הייאוש ותאפשר להם להתחיל בחיים חדשים?

בימוי: אווה מולווד (112 דק', דנמרק, 2019)


 

רוקפור: מכונת הזמן | Rockfour: Time Machine

בכורה: יום רביעי, 16.9, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

ראה עמ' 4

 

20 בספטמבר – 26 בספטמבר

 

אדם דיגיטלי | iHuman

בכורה: יום שלישי, 22.9, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

פסטיבל IDFA 2019

כיצד הבינה המלאכותית תכתיב את עתידנו?

אחד האתגרים המרכזיים בתקופתנו הוא ההתמודדות של הקהילה העולמית עם הבינה המלאכותית (AI). מי ישלוט בטכנולוגיה זו? האם הרכבת שכבר יצאה מהתחנה לעולם כבר לא תיעצר? באיזו מין חברה אנו רוצים ליצור ולחיות? ומי יודע את היעד אליו אנו פונים? iHuman – the shape of things to come? – Business Doc Europe

הסרט "אדם דיגיטלי" מביא גישה מקרוב לאנשים המשפיעים בתחום ומציג מגוון רחב של השקפות, החל מאופטימיות טכנולוגית שמביא פרופ' יורגן שמידטהובר, מי שנחשב ל"אבי ה-AI", ועד לקולות יותר זהירים לגבי הנושא, שאותם מבטאים העיתונאית בתחום הטכנולוגיה, קארה סווישר, ועורך הדין לזכויות אדם, פיליפ אלסטון. 

בינה מלאכותית יכולה לקדם את הפוטנציאל האנושי עד לאינסוף אך כבר עתה נראים סימנים לכך שהיא מאפשרת למדינות מעקב מוחלט אחר אזרחים ואף תורמת לעיוותים של המציאות. חברות הייטק הקשורות לתעשיית הביטחון 

מפתחות אלגוריתמים של אכיפת החוק ומנסות לשפר את העיוותים הקיימים אך האם זה מספיק? 

בימוי: טוניה הסן סהי (99 דק', נורווגיה/דנמרק, 2019)

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

סוכני הכאוס | Agents of Chaos 

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: ימים חמישי-שישי, 24-25.9. 

שידור ב-yes דוקו בימים שישי-שבת, 25-26.9 בשעה 22:00. 

מאחורי הבמאי עטור הפרסים, אלכס גיבני, יש פילמוגרפיה ארוכה של סרטים העוסקים באופן בו אנשים וארגונים משתמשים לרעה בכוחם: דתות סודיות ("הסיינטולוגיה וכלא האמונה"), ספורטאים ("לאנס ארמסטרונג: השקר) ותאגידים ("אנרון: הבחורים החכמים ביותר בחדר"). בסרטו החדש, בן שני החלקים, "סוכני הכאוס" עוסק הפעם גיבני בפוליטיקה ויוצא לחקור את תפקידה והשפעתה של רוסיה על הפוליטיקה האמריקאית. 

בימוי: אלכס גיבני (115 דק'+131 דק', ארה"ב, 2020)

 

פיפה בקה אהובתי | I'm In Love with Pippa Bacca

בכורה: יום שלישי, 29.9, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

פסטיבל דוקאביב 2020, פסטיבל  IDFA 2019Pippa Bacca | Ethics Alarms

באפריל 2008 פירסמו כותרות העיתונים באיטליה: "גופתה של האמנית פיפה באקה נמצאה ללא רוח חיים במרחק מס' קילומטרים מאיסטנבול. כבולה וחנוקה. לבושה בבגדי כלה". 

הסרט "פיפה בקה אהובתי" מביא את סיפורן של שתי צעירות איטלקיות המחליטות, כאקט אמנותי, ללבוש בגדי כלה ולנסוע את כל הדרך מאיטליה ועד ירושלים – בטרמפים. למען השלום. 

בעזרת צילומי וידאו וסטילס בשילוב ראיונות עם הצעירה השנייה שנשארה בחיים, בני משפחתן וחברים אנו שומעים על המסע המשותף של השתיים עד שהחליטו, בין בורגס לאיסטנבול, להיפרד כל אחת לדרכה. פיפה בקה עלתה לבדה על טרמפ עם גבר באיסטנבול, נאנסה ונרצחה.

בימוי: סימון מנטי (82 דק', איטליה, 2020)

 

Check Also

וידאו SNL : קטעים נבחרים מהתוכנית עם רז’ה

הנה קטעים נבחרים מ”סאטרדיי נייט לייב”, ששידורה הסתיים בארה”ב לפני שעות אחדות. המנחה האורח: רז’ה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.