יום חמישי , אוגוסט 5 2021
מנצחת, ישי שריד, עם עובד

מנצחת

ספר חדש לישי שריד

מנצחת

                                                   195 עמ' * 82 ש"ח

 

ישי שריד יצר בספרו החדש "מנצחת" דמות של אישה שאפתנית ויצרית, שפילסה את דרכה במנגנונים הגבריים של האלימות הממוסדת עד שנעשתה מנטורית של ההרג. 

זהו סיפורה של אביגיל, פסיכולוגית צבאית, ששירתה שנים רבות בצבא ופיתחה מומחיות מעמיקה במנגנון הנפשי של חיילים בקרב. שלא כקב"נים אחרים, תמיד ראתה את עצמה כחלק מהכוח הלוחם והצטרפה ללא היסוס לאימונים ולפעילות מבצעית.

לאביגיל יש מערכת יחסים קרובה ורגישה עם הגבר המרשים שהכירה לפני שנים רבות כמג"ד צעיר וכעת הוא יושב בלשכת הרמטכ"ל. ברגעים מכריעים היא נקראת לייעץ לו כיצד להשיג ניצחון מוחץ במערכה הקרבה ובאה. 

בין השאר היא מטפלת בנפגעי נפש ובהלומי קרב. בניגוד לכללים המקובלים, היא קושרת קשרים אישיים קרובים עם כמה ממטופליה: נוגה, טייסת צעירה, ששובצה לטייסת של מסוקי קרב ועברה אירוע טראומטי בסדרת שבי; מנדי, אמן שמתמודד עם רוחות הרפאים של אנשים שהרג במבצעים מיוחדים; וניבי, צנחן שלקה בהלם קרב וזקוק נואשות לעזרתה. 

כאשר בנה שאולי, שאותו גידלה כאם יחידה, מחליט להתגייס דווקא לצנחנים, משימת חייה, אמונתה המקצועית ונאמנותה לצבא יעמדו במבחן דרמטי. וכאשר תיקרה בפניה הזדמנות לחוות בעצמה את מעשה ההרג, יתעוררו בה דחפים שלא שיערה את עוצמתם.

מנצחת הוא ספרו השישי של ישי שריד, והספר החמישי שרואה אור ב"ספריה לעם".

לימסול תורגם לאחת עשרה שפות, זכה ב"פרס בגדול לספרות בלשית" בצרפת, ב"פרס ג'ורג'טי הבינלאומי" באיטליה, ונכלל ברשימה הקצר של פרס IMPAC המוענק בדבלין. גן נעמי נכלל ברשימה הקצרה של "פרס ספיר" ותורגם לגרמנית. השלישי – זכה בפרס ברנשטיין ותורגם לצרפתית ולאיטלקית. מפלצת הזיכרון תורגם עד כה לחמש שפות, נכלל ב"מצעד הספרים" של משרד החינוך לבתי ספר התיכוניים ועובד למונודרמה.

 

 

יש לבדוק גם

איילין

  ספר חדש ב"ספרייה לעם" – עם עובד   זוכה פרס פן המינגווי ומועמד ברשימה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.