יום שלישי , יולי 14 2020
ויהי צחוק, מוזיאון בית התפוצות, צילום יח"צ

ויהי צחוק

 

מוזיאון בית התפוצות ייפתח מחדש לקהל הרחב עם סיורים חינמיים וכרטיס חינם לביקור נוסף.

 

אחרי כמעט ארבעה חודשים, ב -1.7.20 ייפתח מחדש מוזיאון בית התפוצות, המוזיאון היהודי המשפיע בעולם, בהתאם להנחיות משרד הבריאות והתו הסגול. במהלך התקופה בה לא פעל נערך המוזיאון לפתיחה המחודשת – ההיערכות כוללת את כל הוראות ההגנה, שמירת מרחק וחיטוי מלא. הכניסה למוזיאון תתאפשר בהתאם להנחיות.

בית התפוצות, מוזיאון העם היהודי הגדול והחשוב בעולם, נמצא בעיצומו של תהליך התחדשות ארוך המשקף את השינויים המהותיים שחלו בתרבות ובחברה היהודית והישראלית.

מדובר במוסד עולמי המספר על תרבות אחת רבת פנים, עשירה ועתירת רבדים אשר שואף להעניק לדור הבא את המפתח להבנת זהותו היהודית, לחזק את תחושת השייכות ולהעמיק את הקשר בין היהודים החיים בישראל לבין היהודים ברחבי העולם ומטפח בגאווה את המורשת היהודית.

המוזיאון יחזור לפעילות בימים ב'-ה' בין השעות 10:00 – 17:00 וביום ו' בין השעות 9:00-14:00 בהם יוכלו ליהנות המבקרים מסיורים מודרכים בחינם וכמובן לבקר בתערוכות הקיימות בו כיום. כמו כן, לבאי המוזיאון יינתן כרטיס חינם לביקור נוסף בתצוגת הקבע החדשה של המוזיאון.

בין התערוכות המוצגות כיום: 

"הללו-יה! כינוס, תפילה, לימוד – בית הכנסת אז והיום" – תערוכה זו, המוקדשת לבתי הכנסת בעבר ובהווה, מציגה את אוסף דגמי בתי הכנסת רב המוניטין של בית התפוצות. בתצוגה  21 דגמים של בתי כנסת, אשר כל אחד מהם מציג פנים שונים בתפקידי הליבה של בית הכנסת: מפגש חברתי, לימוד, יצירה ותפילה. התערוכה תציג פעילויות הקשורות בבית הכנסת, ובהן תפילה, חתונה, בר/בת-מצווה, מפגשים קהילתיים, אירועי גיוס תרומות וועוד.

"ויהי צחוק – הומור יהודי מסביב לעולם" – תערוכת ההומור הגדולה המספקת מוצגים נדירים והמון צחוק. מהאחים מארקס עד הגשש החיוור, מג'רי סיינפלד עד שייקה אופיר, משאולי של "ארץ נהדרת" ועד מירי פסקל ועוד רבים וטובים מכל התקופות ומכל העדות יחד עם קטעי סרטים, מופעי סטנדאפ מקוריים, פריטי אספנות, כרזות וצילומים.

ויהי צחוק, מוזיאון בית התפוצות, צילום יח"צ

"לוכד ההיסטוריה", רטרוספקטיבה ראשונה מסוגה – תערוכה העוסקת בחייו וביצירתו של הצלם דיוויד סימור ("שים") – מגדולי צלמי העיתונות במחצית הראשונה של המאה ה – 20 וממייסדי סוכנות הצילום מגנום ומאבות הצילום העיתונאי הפוליטי. התערוכה מתמקדת בתצלומיו מימי ראשית המדינה ובהם תצלומי צבע שמוצגים בפעם הראשונה. בנוסף, מוצגים גם פריטים אישיים מעיזבונו של שים שנהרג בשנת 1956 במהלך סיקור מבצע קדש. 

"הנני הנני – מיצג וידאו במלאת שנה למותו של לאונרד כהן" –  מיצג מרגש ומיוחד אשר הוקם במלאת שנה למותו של כהן המבוסס על השיר Im ready, my lord. המיצג מורכב מקטעים מתוך סרט דוקומנטרי שיצרה הטלוויזיה הקנדית בשנת 1964, ומצילום של דמויות במוזיקה הישראלית שמאזינות לשיר, כשברקע קולו של לאונרד כהן.

"מבצע משה: 30 שנה אחרי" – לציון 30 שנה לעליית יהודי אתיופיה. התערוכה מספקת הצצה לסיפורם של מי שחוו את העלייה מאתיופיה. מוצגים בה סיפוריהן של עשר משפחות מאז ועד היום, תוך התייחסות לקשיי העקירה, ההגירה וההיקלטות, ולקבלת הפנים של החברה הישראלית. 

Check Also

סרטי הקיץ של וורנר ויוניברסל

  הסרטים הגדולים של הקיץ מחכים לכם בקולנוע   חברת Tulip Entertainment, המפיצה והנציגה הבלעדית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.