יום שישי , מאי 14 2021
יולי 2020 בערוץ yes דוקו

יולי 2020 בערוץ יס דוקו

 

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2020_JULY_DOCU_page-2.jpg

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2020_JULY_DOCU_page-3.jpg


G:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\ישראלי\yes-Docu_Israeli_רקע-לבן.jpg

בחודש יולי נשדר שני סרטים ישראלים בבכורה:

 

לציון יום השנה ה-21 למותו של הזמר, המשורר, הפזמונאי והמלחין עם הקול הייחודי – מאיר אריאל, נשדר בבכורה את הסרט –

 

מאיר אריאל: שיר כאב  |  Meir Ariel, Song of pain

בכורה: יום רביעי, 15.7, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

סרט תיעודי על חייו, יצירתו ואישיותו של מאיר אריאל, כפי שמעולם לא נחשפו. 

הסרט, שמתחיל ומסתיים במחלקה הפנימית בבית החולים בימיו האחרונים של מאיר אריאל, סוקר את גלגוליו מלאי התהפוכות של אחד היוצרים הכי משפיעים במוזיקה ובתרבות הישראלית – ומספק מבט חדש, מקורי ואינטימי על  האירועים שעיצבו את חייו. כל תחנה חושפת תקופה בחייו של מאיר אריאל ואת הגלגולים השונים שעבר: מ"הצנחן המזמר" ל"בוב דילן הישראלי", מזמר חינני ואהוד לאדם מושמץ ונרדף – ומיוצר שולי בחייו ללב הקונצנזוס לאחר מותו.  \\filesrv.yesdbs.co.il\ProductionsMedia\דוקו\הפקות 2020\מאיר אריאל\מאיר צילום רפי גולדמן.jpg

בהשתתפות:  שלום חנוך, תרצה אריאל, יואב קוטנר, יענקלה רוטבליט, דורי בן זאב, אריק קנלר, יהודה עדר, שוש בוזגלו, שירז אריאל, שחר אריאל ואודי אריאל.

 

במאי: אליאב לילטי, תסריטאי: תומר שריג, עורכים: אור לי- טל ואליאב לילטי, תחקיר: דניאלה רייס רזון,

מפיק: אריק ברנשטיין- עלמה הפקות. 

הסרט הופק עבור yes דוקו (87 דק', ישראל, 2020)


 

וסרט ישראלי נוסף בבכורה:

 

המהפכה של דני | My Disease – Our Revolution

בכורה: יום רביעי, 29.7, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

דני וסלי, חולה פרקינסון, יוצא למסע מרגש במטרה לעזור למיליוני חולים ולחולל מהפכה בעולם הפארמה.

דני, (63), שאובחן כחולה בפרקינסון לפני 7 שנים, מגלה בשיחה מקרית עם מדען, שיש חומר מוכּר שיכול לעזור לו ולמיליוני חולים אחרים. 

הבעיה – החומר ניתן לרכישה בזול בכל בית-מרקחת, ולכן חברות הפארמה – לא רק שאינן משקיעות במחקרו כי אין בכך תועלת כלכלית, אלא אף נלחמות כנגד המחקרים המצביעים על יעילותו. 

דני מחליט לא לוותר ויוצא למסע מרגש על מנת לשנות את השיטה, לנצח את המערכת ולהחזיר את הכוח לחולים עצמם.

הסרט מלווה את המסע האמיץ של דני ושל חבריו בעודם מנסים לחולל מהפכה של ממש בעולם הרפואה באמצעות מודל של גיוס המונים לצורך מחקר על התרופה. 

האם יצליחו לשנות את השיטה?C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\NirKafri (2 of 23).jpg

 

במאי : ניסן כץ, מפיקים : ניסן כץ וניר כפרי, עורך : אלכס ניימן, צלם ראשי : ניר כפרי, מוסיקה מקורית : עדי ריינרט

(53 דק', ישראל, 2020)


 

ארבע המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:

 

חללית כדה"א | Spaceship Earth

בכורה: יום ראשון, 5.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

הסיפור מאחורי הניסוי המדע-בדיוני שקרה באמת.

פסטיבל Sundance 2020

בשנת 1991 נערך ניסוי מדעי יוצא דופן: שמונה גברים ונשים הוכנסו למשך שנתיים לתוך "ביוספרה 2", חממה אטומה במדבר אריזונה ששימשה העתק מיניאטורי מדויק של סביבת כדור הארץ. הניסוי של "ביוספרה 2" מומן על ידי טייקון נפט מטקסס מתוך כוונה לייצר, לפי תוצאות הניסוי, טכנולוגיה המשמרת סביבה מבודדת וברת-קיימא בעלת רישיון להתיישבות בחלל. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\large-cin_spaceshipearth_thumb_1600x900_1_.jpg

על אף שההתחלה נראתה מבטיחה, תוך זמן קצר הפך הניסוי לסימולציה דיסטופית, כשבתוך ומחוץ לביוספרה החלו הדברים להתדרדר ולאיים על המשך קיומה. 

"ביוספרה 2" אמנם יצרה הד תקשורתי נרחב אך בפועל רק מעטים נחשפו אל האנשים שיצרו אותה. בסרט החדש והמסקרן "חללית כדה"א" מביא הבמאי מאט וולף, בעזרת חומרי ארכיון נדירים שתיעדו את הקמת הניסוי והרצתו, וראיונות עכשוויים עם חלק מהאנשים שהגו והוציאו לפועל את הניסוי ועדיין נותרו בחיים, את סיפור הקבוצה המיוחדת הזאת – חבורה של היפים חולמניים, שפתחו קומונה בסוף שנות ה-60, ובעזרת חלומות, אמונה והרבה עבודת צוות קשה הקימו בהצלחה מפתיעה פרויקטים שונים ומשונים ברחבי העולם, עד שהגיעו לרעיון של ה"ביוספירה 2". 

אם הסיפור של "חללית כדה"א" משמש כסיפור אזהרה מפני הכוחות המאיימים על כדור הארץ שלנו, הרי שהוא גם  דוגמא מעוררת השראה למה שקבוצה יצירתית קטנה יכולה להשיג.

בימוי: מאט וולף (120 דק', ארה"ב, 2020). 

לצפייה בטריילר.

 

ליאם גלאגר: כמו שזה היה | Liam Gallagher: As it was

בכורה: יום ראשון, 12.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

סיפור הקאמבק הגדול של סולן להקת אואזיס, ליאם גלאגר.  GUEST_2cf0d74c-1859-4c29-9818-1f2fcb05a4b0

גלאגר נגע בפיסגה כסולן להקת "אואזיס" בשנות ה-90. הוא ואחיו נואל שיתפו פעולה במשך 18 שנה עד שהלהקה התפרקה ואז מצא עצמו גלאגר מנודה, ללא כסף (התמלוגים הגיעו אל אחיו שכתב את שירי הלהקה), מכור לאלכוהול וסמים, סובל מדיכאון ומסובך במאבקי גירושין קשים. אך מתוך המשבר העמוק, בעזרת עזרה מאחיו הגדול פול ומהמנהלת האישית שלו מימי, הוא מצליח לברוא את עצמו מחדש ב-2017 עם קריירת סולו עצמאית ואלבום הסולו הראשון שלו –

 "As You Were".   בסרט החדש של ה-BBC, שמלווה את גלאגר במהלך המהפך שעבר וסיבוב ההופעות לאלבומו הראשון, הוא חוזר לביתו במנצ'סטר, מספר למצלמה על היחסים ההרסניים עם האח נואל ומוסיף – "אני לא עושה את זה כדי להיות מפורסם יותר, אני מספיק מפורסם. אני לא עושה את זה בשביל הכסף. הצטרפתי ללהקה כי אני אוהב מוסיקה…זה חלק מלומר – אני בחיים. להיות כאן, לא להיות פגוע. לא לתת לאחרים להוריד אותך, כל אלה שאמרו שאתה מת, שאתה הולך לפוצץ את המוח המזוין שלך בסמים, כל כותרות העיתונים שהמתינו לסופי, אני לא חושב שזה הולך לקרות."

(87 דק', אנגליה, 2019)

לצפייה בטריילר

 

ושתי סדרות דוקו חדשות בבכורה: 

 

תעלומת הכוכב הסקנדינבי |  Scandinavian Star

בכורה: ימים שלישי וחמישי, החל מה-7.7,  בשעה 21:00 ב-yes דוקו, Scandinavian Star (TV Series 2020) - IMDb

ב-yesVOD וב-STINGTV. 

כל הסדרה תעלה במלואה ל-VOD ב-7.7.

יוצרי הסדרה המצליחה "הגשר" מציגים סדרת דוקו-פשע חדשה שיוצאת בעקבות תעלומת השריפה הגדולה על מעבורת "הכוכב הסקנדינבי", בה נהרגו 159 נוסעים ואנשי צוות באפריל 1990.

בערב חג הפסחא ה-6 באפריל 1990, יצאה המעבורת "הכוכב הסקנדינבי" מאוסלו בנורבגיה לפרדריקסהאבן בדנמרק, עם 383 נוסעים ו 99 אנשי צוות. באמצע הלילה הוצתה שריפה על המעבורת ו-159 נוסעים איבדו את חייהם. תוך זמן קצר מצאו עצמן הרשויות בדנמרק, שוודיה ונורבגיה מתמודדות עם אירוע רצח נרחב ובינלאומי. 

שלושים שנה אחרי שהתרחש האסון הטראגי חוקרת סדרת הפשע האמיתי החדשה את כל הפרשה המסועפת -מהשתלשלות האסון, דרך היבטים כלכליים של הפרשה, שגררו את התערבותה של ארה"ב, ניסיונות ההכחשה של הרשויות, משחקי הכוח הפוליטיים ושלושה עשורים של ספקולציות בנוגע לנוסעים, לאנשי הצוות שאולי הציתו במזיד את המעבורת, ועד בעלי המעבורת וחברות הביטוח הבינלאומיות. 

במאי הסדרה, מיקלה קרו, שעבד על הסדרה במשך 4 שנים לצד התסריטאי ניקולאי שרפיג (התסריטאי של הסדרה הדנית המצליחה "הגשר"), מציגים סדרה סוחפת ומרתקת שמביאה מידע חדש וראיונות עם אנשים שמעולם לא התראיינו.  הצוות ראיין מעל 120 אנשים הקשורים לפרשה וערך תחקיר מקיף ברחבי העולם – מארה"ב דרך קוסטה ריקה, פורטו ריקו, הפיליפינים, ברבדוס, קנדה, נורבגיה, שוודיה, ספרד , פורטוגל וסקוטלנד – כל זאת במטרה לנסות ולהביא סופסוף לפתרון תעלומת האסון של "הכוכב הסקנדינבי".  

בימוי: מיקלה קרו (6X60 דק', דנמרק, 2020)

לצפייה בטריילר

 

האיש הלא נכון – עונה 2 | Wrong Man – Season 2

 

בכורה: ימים שלישי וחמישי, החל מה-7.7,  בשעה 23:00 ב-yes דוקו, 

ב-yesVOD וב-STINGTV. כל הסדרה תעלה במלואה ל-VOD ב-7.7.

הסיכוי האחרון בשלוש פרשות חדשות.

עונה חדשה לסדרת הפשע בה מתחקה הבמאי הדוקו-אקטיביסט,  ג'ו ברלינגר, כמו בפרשת "גן העדן האבוד", אחר סיפורם של שלושה אסירים, שככל הנראה הואשמו ברצח שלא ביצעו מעולם ונכלאו למשך עשרות שנים. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\v1.jpg

אחרי הצלחתה המסחררת של טרילוגיית "גן עדן אבוד", שבה הוכיח ברלינגר את חפותם של שלושה צעירים שהורשעו ברצח שלא ביצעו – הגיעו אליו עוד עשרות מכתבים מאסירים שטוענים לחפותם. ברלינגר החליט לעקוב בשתי העונות של הסדרה "האיש הלא נכון" אחר סיפורם של שישה מתוכם. 

לצורך בדיקה והוכחת חפותם הרכיב ברלינגר צוות חקירה מיוחד הכולל את רולנד קובי, עוה"ד מומחה לזכויות האדם, סו אן רובינסון, תובעת לשעבר, ג'ו קנדי, חוקר NCIS בדימוס, ז'אנל ווגנר, חוקרת פרטית ואירה טוד, בלש מקרי רצח. כל אלו חושפים במהלך 6 פרקי הסדרה ראיות חדשות, מציעים חשודים חלופיים ומעלים תאוריות אפשריות שיוכיחו כי שלושת האסירים שהושמו בכלא לשנים רבות – כלל אינם אשמים.

שני הפרקים הראשונים של העונה החדשה מביאים את סיפורה של וונדה סמית' מטנסי שהורשעה ב-2016 ברצח האכזרי של ג'סי מוריסון בת ה-21. וונדה היתה הסבתא של אחד מילדיה של מוריסון ועזרה לה לגדל אותו ובכל זאת בליל הרצח נמצא דמה של הנרצחת במכוניתה של וונדה. על סמך ממצא זה היא הורשעה על אף שטענה שאדם אחר, שמאיים כעת גם על חייה, ביצע את הרצח.    

הפרקים השלישי והרביעי מתמקדים בסיפורה של פטי רורר, שהואשמה ברצח חברתה ובנה התינוק רק בגלל שבעלה של הנרצחת טען שהיא קינאה בה והיא לא הצליחה לספק אליבי מספיק חזק ליום הרצח. 

בפרקים החמישי והשישי, הסוגרים את העונה השנייה, בודק צוות המומחים של הסדרה את הראיות שהובילו להרשעתו של קנת' קלייר, הומלס אפרו-אמריקאי, ברצח האכזרי של הצעירה לינדה רוג'רס ב-1984, לאחר שהורשע רק על סמך עדות ראייה של ילד.  

בימוי: ג'ו ברלינגר (6×54 דק', ארה"ב, 2019)

 

* * *

5 ביולי – 11 ביולי 

 

חללית כדה"א | Spaceship Earth

בכורה: יום ראשון, 5.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 6

 

רוצח נעלם בחשיכה – פרק 2     

 

בכורה: יום שני, 6.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה היילייטס יוני

 

תעלומת הכוכב הסקנדינבי – פרק 1+2 

בכורה: ימים שלישי וחמישי, ה-7.7+9.7,  בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

וב-STINGTV.

ראה עמ' 7

 

האיש הלא נכון – עונה 2 – פרק 1+2 

בכורה: ימים שלישי וחמישי, ה-7.7+9.7,  בשעה 23:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

וב-STINGTV.

ראה עמ' 8

12 ביולי – 18 ביולי 

 

ליאם גלאגר: כמו שזה היה | Liam Gallagher: As it was

בכורה: יום ראשון, 12.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 7

 

רוצח נעלם בחשיכה – פרק 3     

 

בכורה: יום שני, 13.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה היילייטס יוני

 

תעלומת הכוכב הסקנדינבי – פרק 3+4 

בכורה: ימים שלישי וחמישי, ה-14.7+16.7, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, 

ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 7

 

האיש הלא נכון – עונה 2 – פרק 3+4 

בכורה: ימים שלישי וחמישי, ה-14.7+16.7, בשעה 23:00 ב-yes דוקו, 

ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 8

 

מאיר אריאל: שיר כאב

בכורה: יום רביעי, 15.7, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 4

 

ילדי השואוביז | Showbiz KidsC:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: ביום רביעי, 15.7. 

שידור בערוץ ביום שני, 20.7, בשעה 22:00 

הילדים של עולם הבידור בארה"ב נחשפים למצלמה בסרט חדש של HBO. Showbiz Kids Doc is in the works… – Alex Winter

הסרט "ילדי השואוביז" עוקב אחר מספר ילדים מתעשיית הבידור האמריקאית בחייהם היומיומיים, מלווה אותם במהלך האודישנים, בחזרות ובצילומים ומציג את העליות והמורדות איתם הם נאלצים להתמודד כבר בגיל כה צעיר. במקביל אליהם מביא הסרט ראיונות עם שחקני עבר מפורסמים, שהחלו גם הם את דרכם המקצועית כילדים, בינהם אלייז'ה ווד ושון אסטין ("שר הטבעות"), קורי פלדמן ("אני והחברה"), אליסה מילאנו ("מי הבוס"), אוון הנזי ואחרים. אלה מספרים למצלמה על המחיר הקשה שגבתה מהם התהילה. 

את הסרט ביים אלכס ווינטר ("מסמכי פנמה"), שהחל בעצמו את דרכו על הבמות כילד פלא (בתמונה) בהצגות של "המלך ואני" ו"פיטר פן". 

בימוי: אלכס ווינטר  (90 דק', ארה"ב, 2020)


 

19 ביולי – 25 ביולי 

 

ורדה על אנייס | Varda Par Agnes  

 

בכורה: יום ראשון, 19.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\1550350039035_0620x0435_0x0x0x0_1573336450157.jpg

פסטיבל TIFF 2019

סרטה האחרון של הבמאית החשובה אנייס ורדה, שהלכה לעולמה לפני שנה, במרץ 2019. 

ורדה, צלמת מקצועית ואמנית פורצת דרך, לוקחת בסרט זה את המיקרופון בידיה וחולקת את סיפור חייה, סודות היצירה שלה והשקפת עולמה הייחודית בעזרת קטעי ארכיון וקטעים נבחרים מיצירות המופת שביימה במשך השנים. 

במאית: אנייס ורדה. צרפת, 2019.

לצפייה בטריילר 

 

* לפני שידור הסרט נשדר בשידור נוסף את הסרט "אנשים ומקומות" בהשתתפותה, שהיה מועמד בקטגורית הסרט התיעודי לאוסקר® ב-2017.

רוצח נעלם בחשיכה – פרק 4    

 

בכורה: יום שני, 20.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה היילייטס יוני

 

הכדורגל הבריטי: יוצאים מעורם | Out of Their Skin  

בכורה: ימים שלישי וחמישי, 21-23.7,  בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

וב-STINGTV.  

דוקו-ספורט חדש, בן 2 חלקים, מציף מעל פני השטח את היחס הגזעני כלפי הכדורגלנים כהי העור בבריטניה מאז שנות ה-70 ועד ימינו.

ארכיונים עוצרי נשימה מהליגה האנגלית לצד סיפוריהם האישיים של שחקני הכדורגל ובני משפחותיהם מציגים תחקיר תיעודי מצמרר על היחס המזלזל, המתעלל והגזעני שהופנה לאורך 40 שנה כלפי שחקני הכדורגל כהי העור, מאז הצטרפותם לליגה בשנות ה-70. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\OOTS+Poster_With+Cast+List%2Cfor+E.jpg

השחקנים הזרים הבולטים באותה תקופה – סיריל רגי'ס וויו אנדרסון, שהיו השחקנים השחורים הראשונים ששיחקו בנבחרת אנגליה, איאן רייט, שגם היה שחקן הנבחרת והמבקיע הבולט של קבוצת ארסנל בשנות ה-80, ברנדון בטסון שהיה השחקן השחור הראשון ששיחק ב"פרמייר ליג" האנגלית ואף שחקן ליברפול הצעיר, ריאן ברוסטר – כל אלו מספרים באופן כנה על החוויות המטלטלות שחוו, וחלקם חווים עד היום, מצד המנהלים, השחקנים האחרים ובעיקר קהל האוהדים וארגונים ימנים בבריטניה.  

הסרט בהנחייתו של אגדת הכדורגל הבריטית, איאן רייט.

בימוי: גבריאל קלרק וג'יי גיל (50X2 דק', אנגליה, 2018).

לצפייה בטריילר

 

26 ביולי – 30 ביולי 

 

ב-27.7 יציין העולם 67 שנה לסיומה של "מלחמת קוריאה". 

בערוץ yes דוקו נביא בבכורה את הסרט בן שני החלקים על מלחמת ההתשה שמעולם לא הסתיימה:

 

קוריאה: המלחמה שלא הסתיימה | Korea: The Never Ending War

בכורה: ימים ראשון ושני, 26.7-27.7, בשעה 21:10 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

וב-STINGTV.https://www.zed.fr/_caches/jimages/b10f865fb290629898f1dafa9e64469ed1decea0.jpg

מלחמת קוריאה נחשבת, לפי חוקרי היסטוריה רבים, כאירוע החשוב ביותר מאז מלחמת העולם השנייה – מלחמה שמעולם לא הסתיימה באמת, ומשפיעה על היחסים הבינלאומיים עד היום. אך עם זאת, למרות מיליוני ההרוגים והפליטים, המלחמה הזו כמעט נשכחה. כעת, עם חשיפתם של ארכיונים חדשים ברוסיה, ארה"ב, סין ודרום קוריאה, ניתן כבר להסתכל על המלחמה בפרספקטיבה אחרת. בעזרת סרטי ארכיון בצבע ומאות צילומים שנחשפו לאחרונה, חוקר הסרט "קוריאה: המלחמה שלא הסתיימה" מחדש את הסכסוך שמעט ידוע עליו  ומוכיח עד כמה היווה נקודת מפנה קריטית בהיסטוריה העולמית.

בימוי: ג'ון מג'יו (2X52 דק', צרפת, 2020)


 

בגלל שאנחנו בנות | Because We Are Girls  

בכורה: יום שלישי, 28.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\because-we-are-girls-documentary-ghaintpunjab.jpg

פסטיבל IDFA 2019 

שלוש אחיות, ממוצא הודי, המתגוררות בעיירה קטנה ושמרנית בקנדה חושפות סוד הרסני: שלושתן עברו התעללות מינית על ידי קרוב משפחה מבוגר לאורך כל שנות ילדותן. לאחר ששתקו כמעט שני עשורים וחצי, האחיות מחליטות סוף סוף לחשוף את הפרשה ולעבור שלב בחייהן – לא רק כדי להגן על קרובי משפחה צעירים אחרים, אלא גם כדי להוות דוגמא לבנותיהם. 

בימוי: בלייט סנגרה (85 דק', קנדה, 2020)

לצפייה בטריילר

המהפכה של דני | My Disease – Our Revolution

בכורה: יום רביעי, 29.7, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 5

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

סטוקטון | Stockton  

 

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: ביום רביעי, 29.7. שידור בערוץ ביום שני, 3.8, בשעה 22:00. 

העיר סטוקטון, שבמדינת קליפורניה, הייתה העיר הגדולה ביותר בארה"ב שהכריזה על פשיטת רגל בעקבות המשבר  הכלכלי ב-2008. כעת, כעשור לאחר ההתרסקות, ראש העיר האפרו-אמריקאי בן ה-28, מייקל טאבס, שעומד בראשה מאז 2017, מנסה להמציא מחדש את העיר. הוא נחשב למהפכן אך סופג גם לא מעט השמצות וביקורת בגלל גילו, הרקע ממנו הגיע והרעיונות הקיצוניים שלו. אך טאבס מצליח להתמודד עם נטל חובות של מאות מיליוני דולרים ועם אחוז שיעור מקרי הרצח שהלך וגבר בעיר מאז המשבר הכלכלי . הוא גייס תרומות של יותר מ-20 מיליון דולר להשקת מלגות, הקים תכנית עירונית להפחתת האלימות ברחובות והשיק תכנית כלכלית ניסיונית יוצאת דופן: למעלה ממאה משפחות עניות בעיר זכו לקבל במשך שנה וחצי  500 דולר כל חודש ללא תנאים מוקדמים. תכנית "ההכנסה הבסיסית המובטחת" שלו נועדה להוכיח כיצד אנשים קשיי יום יכולים להיות אחראים על חייהם כשעומדים לרשותם המזומנים. אחת התובנות החשובות מהניסוי שלו היתה שתוספת הזמן שהתפנתה לאנשים אפשרה להם זמן להורות, למנוחה ולקחת חלק פעיל בקהילה.A Closer Look: Stockton Mayor Michael Tubbs - Jodi Solomon Speakers

הבמאי עטור הפרסים, מארק לוין ("בולטימור מתעוררת") עוקב בסרטו החדש אחר השתקמותה של העיר ומלווה מקרוב את טאבס ואת האופן בו הוא מיישם בחיי היומיום את המדיניות יוצאת הדופן שלו. 

בימוי: מארק לוין (60 דק', ארה"ב, 2020)

 

ספורטאי על: סודות ההצלחה | In Search of Greatness

בכורה: יום חמישי, 30.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

דרך עיניהם של הספורטאים הגדולים בכל הזמנים, יוצא ה"דוקו-ספורט" החדש למסע מרתק בעקבות השאלה – מה הופך ספורטאי-על לכישרון יוצא דופן, לגדול ביותר בדורו? In Search of Greatness (2018) - IMDb

הקולנוען עטור הפרסים, גייב פולסקי ("הצבא האדום") מציג בסרטו התיעודי ראיונות מקוריים עם ספורטאי-על כגון פלה, ג'רי רייס וויין גרצקי, לצד הפרופ' לחינוך, סר קן רובינסון, העיתונאי דייוויד אפשטיין ואחרים בעודם מדברים על מוחמד עלי, מייקל ג'ורדן, סרינה וויליאמס, סימון ביילס ופלה עצמו. בעזרתם מנסה פולסקי לענות על השאלה – מה הפך את אותם ספורטאים ל"טובים בכל הזמנים"? האם זו גנטיקה מולדת, אופי יוצא דופן או כישרון ספורטיבי נדיר?

בימוי: גייב פולסקי (77 דק', ארה"ב, 2018)

לצפייה בטריילר

 

יש לבדוק גם

וידאו: טריילר לעונת הסיום של THE BOLD TYPE

העונה החמישית והאחרונה של “עושות כותרות”, THE BOLD TYPE , תעלה בארה”ב בערוץ הכבלים-בייסיק FREEFORM …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.