יום חמישי , יולי 16 2020
העזנו לחלום, כאן 11

העזנו לחלום

 

העזנו לחלום: כאן אירוויזיון 2019 -מאחורי הקלעים של האירוויזיון המוצלח ביותר בעשור

בסדרת דוקו חדשה של כאן 11, חושפת אורנה בן דור צוהר מרתק אל מאחורי הקלעים של אירוויזיון 2019 בישראל ומתלווה לרגעים המותחים מיום זכייתה של נטע ברזילי בליסבון ועד לטיאוט אחרון פתיתי הקונפטי מבימת אירוויזיון 2019 בתל אביב.

 

 

הסדרה תשודר בכאן 11 החל מיום ב', 11.5 בשעה 22:15 

 

בסדרת דוקו בת שלושה פרקים, מציגה אורנה בן דור את תהליך הפקת אירוויזיון 2019 בישראלל על שלל רגעי האושר, המתח, הקשיים והמאבקים עד להגשמת החלום- הפקת האירוויזיון המוצלח ביותר בעשור האחרון. כנגד כל הסיכויים מצליח כאן, תאגיד השידור הישראלי, גוף שידור הנמצא אז בתחילת דרכו, להוציא לפועל את אחת ההפקות המורכבות והמרשימות שידעה התחרות לאורך שנותיה, תוך שהוא צולח את הקשיים הבירוקרטיים והתקציביים שניצבים בפניו, את איומי הטרור ואת כובד הידיעה שחובת ההוכחה- עליו.

 

פרק 1 – חולמים, יום ב 12/5 בשעה 22:15

פרק זה ילווה את ההחלטה להביא את האירוויזיון לארץ. קרקורי התרנגולת המנצחים של נטע בליסבון ב-2018 היוו יריית פתיחה למסע לאומי ארוך שייגמר רק שנה לאחר מכן.  תאגיד השידור כאן, מקבל על עצמו להפיק את התחרות מתוקף תקנון השידור האירופאי הציבורי. אך מי ישלם על החלומות האלה? הממשלה מסרבת לשתף פעולה. המשרדים השונים מערימים קשיים   והרחוב מתחיל לבעבע ותובע את קיום האירוויזיון בישראל. ואז יוצאים לדרך…

 

פרק 2 – הבועה, יום ג – 13/5, בשעה 22:15

מתחילים לעבוד בכל הכוח. אמנים מהשורה הראשונה נרתמים לאירוע, מתוך תעוזה לקחת חלק בחלום. ופתאום בחירות, אך כשהמדינה גועשת- בועת האירוויזיון ממשיכה לעבוד במלוא המרץ.

אלא שדווקא אז, כשנראה שעלינו על מסלול בטוח להמראה, החמאס מחליט לקלקל את המסיבה ולהתקיף את עוטף עזה ואת שמי תל אביב. צוות המנחים מתחיל להתרגש, ובעיקר המנחה הצעירה והפחות מוכרת, לוסי איוב, דמות מרכזית בסדרה, שמייצגת את החלום לדו קיום ומיזוג תרבויות, בדומה לאופייה של תחרות האירוויזיון.

 

פרק 3 –  שלוש דקות של תהילה, שבת 16/5, בשעה 21:15

השבועיים האחרונים. המתח  והלחץ שמזמנים השבועיים האחרונים בלתי ניתנים לתפיסה. מה יתרחש על הבמה? מחזרה לחזרה משתנים הטקסטים והליינאפ וסימני השאלה בדבר הצלחת האירוע מטרידים. אך הסוף כבר ידוע וההצליה חקוקה על דפי היסטורית תחרות הזמר הגגולה בעולם.

 

ביום שבת, מיד לאחר שידור הפרק האחרון בסדרה, ישודר אירוע האירוויזיון הלא תחרותי של ה- ebu החל מהשעה 22:00.

 

הפקה: קסטינה הפקות,

יוצרת: אורנה בן דור

העזנו לחלום, כאן 11

 

Check Also

טריילרים לשבת

הסרט “מאדאם קירי” אמור היה להגיע לבתי הקולנוע באפריל. אבל בשל מגיפת הקורונה הוא יעלה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.