יום חמישי , יולי 16 2020
שטוקהולם, כאן 11, צילום: דורון עופר

שטוקהולם עונה 2

 

אם אי אפשר לנסוע לשטוקהולם, נביא את שטוקהולם ל-כאן

העונה השנייה של הסדרה "שטוקהולם" תעלה ב-כאן 11 ובדיגיטל ביום העצמאות, יום רביעי, 29 באפריל בשעה 18:05. כל פרקי הסדרה ישודרו החל מה-30 באפריל, מדי יום חמישי בשעה 22:00. במרכז העונה השנייה חבר מעברו של אבישי מנסה להתקרב לחבורה ומעורר את חשדם באשר למניעיו. בתפקידים הראשיים: שלמה בראבא, ששון גבאי, דב גליקמן, תיקי דיין ולאורה ריבלין. יוצרת ותסריטאית: נעה ידלין

 

 

מה הייתם עושים אם לחוג החברים הקרוב שלכם היה חודר אדם זר שהיה מתגלה עד מהרה כמי שיודע עליכם כל פרט וסוד אפשרי, אפילו כזה שלא גיליתם לאף אחד? ומה היה קורה אם אותו אדם היה איש עשיר לכאורה המרעיף עליכם בנדיבות מכספו על מנת לשבור את התנגדותכם?

 

כל אלה ועוד עומדים במרכז העונה השנייה של "שטוקהולם" ,שעונתה הראשונה התבססה על ספרה המצליח של נעה ידלין, שגם יצרה את הסדרה וכתבה את התסריט לשתי העונות. העונה השנייה של הסדרה "שטוקהולם" תעלה ב-כאן 11 ובדיגיטל ביום העצמאות, יום רביעי, 29 באפריל, בשעה 18:05. כל פרקי הסדרה ישודרו מדי יום חמישי, החל מה-30 באפריל, בשעה 22:00.

 

בתחילת העונה מובא אבישי (אותו גילם בעונה הראשונה גידי גוב) למנוחות, לאחר שדבר מותו נודע ברבים. אל החבורה המתאבלת (לאורה ריבלין, תיקי דיין, ששון גבאי ודב גליקמן), מצטרפת דמות חדשה, גרשי זומר (שלמה בר אבא), החי מזה עשרות שנים בארצות הברית, שם צבר הון. גרשי מתגעגע מאוד לישראל הישנה והתמימה שבה גדל בצעירותו, ומנסה להחיות דרך החבורה את הארץ שהכיר ואהב. הם מצדם מתקשים לקבל את החבר החדש שמתגלה כמי שיודע עליהם כל פרט, ומרעיף עליהם מכספו, ותוהים לגבי מניעיו האמיתיים, והיחסים בינם לבינו, וחילוקי הדעות ביניהם מאיימים ליצור קרע בחברות הוותיקה.  

תיאור דמויות  

גרשי זומר (שלמה בראבא) – אלמן. בצעירותו היה שותף לדירה של אבישי, ואחר כך היגר לארה"ב, שם עשה הון בעסקי הסיבים האופטיים. ציוני מאוד ואחוז נוסטלגיה לישראל של פעם. במהלך העונה יתמודד עם החשדות מצד החברים ביחס לזהותו האמיתית, וגם עם התאהבות מפתיעה.

זוהרה ז"ק (לאורה ריבלין) – בעלת עסק לכתיבת ספרי זיכרונות משפחתיים. סובלת ממצב כלכלי רעוע, בין השאר עקב תביעה שהגישה נגדה משפחתו של ניצול שואה שאתו עבדה. זוהרה לא נישאה מעולם ואין לה ילדים; היא היתה מאוהבת באבישי שנים ארוכות, וקיימה איתו מערכת יחסים רומנטית. בעונה הזאת תתמודד עם שינוי דרמטי במצבה הכלכלי, וכן עם ניסיונות חיזור נמרצים מכיוונים בלתי צפויים.

יהודה חרל"פ (דב גליקמן) – חברו הקרוב ביותר של אבישי ואדם אמיד ביותר. בעונה הזאת יתמודד עם מאבק גירושים קשה מול אשתו לשעבר, שיביא אותו אל סף עוני; וינסה לקדם את הרומן שכתב ויצא סוף סוף לאור, "חלומות מקורדרוי".

נילי שקולניק (תיקי דיין) – רופאת ילדים בפנסיה, גרושה ואם לילדים בוגרים, המבקשת לנצל את ימי הפנסיה כדי לפצות על שנות הקריירה והנישואין המשמימות ולהתחמק ככל האפשר מטיפול בנכדים. בעונה הזאת תתמודד עם חייו החדשים של בעלה לשעבר – הכוללים אישה צעירה והרה – וכן עם התאהבות סוחפת משל עצמה.

עמוס ברזאני (ששון גבאי) – פרופסור לכלכלה באוניברסיטת תל אביב, נשוי באושר ואב לילדים. מתוסכל מאוד מהעובדה שאינו מוערך דיו בעבודתו. בעונה הזאת ייאבק על ראשות החוג לכלכלה, תפקיד שאבישי חברו הטוב מילא בעבר, וכן עם בעיות בחיי המין.

דרורה שר-שלום (שושיק שני) – אחותו של המנוח. מתגוררת בדירה שכורה בטבעון ומתפרנסת בדוחק כגומלת מסוכר. בעונה הזאת תיאבק עד חורמה בחבריו של אחיה, שהסתירו את דבר מותו גם ממנה.

עדית חרל"פ (עידית טפרסון) – אשתו של יהודה. בעונה הזאת תנהל אתו מאבק גירושים מכוער, וכן תגלה מחדש את מיניותה.

ליאת (נועה קולר) –  זוגתו החדשה של רם, בעלה לשעבר של נילי, ממנו נכנסה להריון. בעונה הזאת תנסה להתקרב אל נילי, ולהפוך את כולם למשפחה אחת גדולה ומאושרת.

חיים רינסקי (רמי הויברגר)- עורך דינו של אבישי המנוח, והממונה על ענייני הירושה והעיזבון שלו.

אנדרה בנבניסט (עמנואל הלפרין) –  פסל בעל שם, המבקש מזוהרה לכתוב את הביוגרפיה שלו, ועל הדרך חושף פן מטריד באישיותו.

 

יוצרת ותסריטאית: נעה ידלין

במאי: אילן עבודי

מפיקים: דפנה פרנר ושי אינס

מפיקה בפועל: אלינור לוי

חברת הפקה: ארצה הפקות

 

Check Also

אודיו: סוף עונה וזהו זה!

סוף העונה ב”זהו זה!” עם “ערב קוסמי עליז” ו”צריך להזיע” כוכבי “זהו זה!” יבצעו לרגל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.