יום שני , יוני 1 2020
Home / טלויזיה / סליחה על השאלה ילדים
סליחה על השאלה ילדים, כאן 11

סליחה על השאלה ילדים

 

"סליחה על השאלה ילדים" ב-כאן חינוכית

התכנית ששבתה את לבבות הצופים ממשיכה לגעת בעצבים חשופים של החברה הישראלית והעונה בגרסה חדשה עם ילדים. החל מ- 2 באפריל בדיגיטל, 5 באפריל, יום ראשון בשעה 14:00 וב-20:30 בכאן חינוכית ובקרוב גם בכאן 11.

 

 

בהמשך להצלחתה של "סליחה על השאלה", תעלה בכאן עונה חדשה ומיוחדת לסדרת הדוקו-ריאליטי, זוכת פרס האקדמיה, "סליחה על השאלה ילדים". "סליחה על השאלה" מייצרת הזדהות ומעודדת סובלנות לאחר, ולכן הוחלט בעונה החדשה לתת ביטוי גם לילדים המרגישים שונים בסביבתם.  

 

חשיבותה של "סליחה על השאלה" נעוצה בניסיונה לשנות תפיסות עולם ולעורר מודעות לקשיים עימם מתמודדות קבוצות שונות באוכלוסיה. עבור הקהל הצעיר, החשיבות של עידוד האמפתיה לאחר, הבנת הקושי שלו והיכולת להכיל את השונה- אף גדולה יותר. 

 

כל פרק מתמקד בקבוצה אחרת של ילדים בעלי מחנה משותף, ילדים שמתמודדים עם מציאות חיים מורכבת.  

בין קבוצות הילדים שמופיעים העונה: אחים לילדים עם צרכים מיוחדים, חירשים וכבדי שמיעה, הפרעת קשב וריכוז, ילדים לחללי צה"ל, עיוורים, ילדים שעברו חרם, מאומצים, ילדי עובדים זרים, ילדי עוטף עזה, עולים חדשים, תאומים, ילדים על כיסאות גלגלים, ערבים, מחוננים ומורים, עודף משקל, חרם חברתי, נכות, עובדים זרים, הספקטרום האוטיסטי, עולים חדשים, אימוץ, מחוננים, ילדים של מפורסמים ואישי ציבור, פוביות, טבעונות ועוד. 

 

פורמט התוכנית נשאר כפי שהוא; גם בגרסת הילדים השאלות הן שאלות ישירות, שאלות שכל אחד היה רוצה לשאול, אך מעולם לא העז או שפשוט לא ניתנה לו ההזדמנות. השאלות קיבלו מענה כן ולעיתים אף תמים והתשובות קוראות תיגר על דעות קדומות, אפליה ותפיסות סטריאוטיפיות. הצופים יוכלו להיפתח ולהכיר מוגבלויות שלא הכירו בעבר ואפילו תרבויות שלא נחשפו אליהן ביום יום.  

 

"סליחה על השאלה", סדרה שהצליחה להגדיר מחדש את גבולות הדוקו-ריאלטי, מביאה למסך דמויות אמיתיות וכנות, שחושפות סיפורים מטלטלים ומרגשים באמצעות שיח אנושי גבוה, נטול דרמטיות ומתובל בלא מעט הומור. התוכנית מבוססת על הפורמט "You can't ask that" של רשת ABC האוסטרלית, זוכת פרס Rose d'Or בקטגוריית דוקו ריאליטי הטובה ביותר. הפורמט, נקנה כבר ע"י כ-30 מדינות ברחבי העולם. 

 

סליחה על השאלה ילדים, כאן 11

Check Also

אירוויזיון 2020 ללא תחרות

  Eurovision: Europe Shine a Light – בשידור חי בכאן 11 ובדיגיטל בשבת הקרובה בשעה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.