יום ראשון , אוגוסט 9 2020
מדעקידס, צילום: יח"צ לוקהיד מרטין

מסימני הקורונה: מדעקידס

לוקהיד מרטין ממשיכה לתמוך בגני הילדים "מדעקידס" גם בתקופת הקורונה: תתרום 350 אלף ש"ח להקמת "מדעקידס אונליין" – תכנית לימודים מדעית מקוונת הכוללת מאות טאבלטים, מרכז לימודים אינטראקטיבי, יצירת תכנים מדעיים והעברתם לתלמידי הגנים בחודשים הקרובים

 

התרומה המיידית תאפשר את הפעלת הפרויקט בטווח הזמן המיידי בסיוע קרן רש"י וארגון "בית יציב" בגני הילדים המדעיים פורצי-הדרך "מדעקידס" בירושלים, באר שבע וקרית מלאכי על ידי אנשי צוות שיוכשרו לכך

חברת לוקהיד מרטין ממשיכה את התמיכה בחינוך לתחומים מדעיים בישראל גם בתקופת הקורונה. החל משנת 2015 הקימה לוקהיד מרטין שבעה גני ילדים מדעיים כחלק מתוכנית "מדעקידס", בשיתוף פעולה עם קרן רש"י, משרד החינוך, ארגון "בית יציב" ועיריות ירושלים, באר שבע וקרית מלאכי.

בחודשים האחרונים, ישראל מתמודדת עם האתגרים הרבים שהביאה עימה מגפת הקורונה. אחד מהאתגרים החברתיים המשמעותיים ביותר של הקורונה הוא השינוי בשגרת החיים והפסקת הפעילות השגרתית של כלל מערכות החינוך במוסדות הלימוד, ובתוכם גני הילדים. הילדים בישראל, כמו חבריהם ברחבי העולם, שוהים בביתם ומערכת החינוך נמצאת באתגר אמיתי של שימור שגרת לימודים רציפה, כאשר הריחוק החברתי מהחברים והצוות החינוכי מתחזק מיום ליום. כפועל יוצא, מערכת החינוך בישראל עברה בשבועות האחרונים משיעורים בכיתות ללמידה מקוונת.

יהושע (שיקי) שני, מנכ"ל לוקהיד מרטין ישראל, יזם תרומה מיידית של החברה בסך 350 אלף ש"ח למימון תכנית ייחודית ומקיפה ללימודים מקוונים, "מדעקידס-אונליין": התוכנית כוללת את מאות תלמידי גני הילדים בירושלים, באר שבע וקרית מלאכי אשר במסגרתה ימשיכו לקחת חלק בשיעורים מדעיים ולהעשיר את הידע ותחומי העניין שלהם, גם בימים אלו של שהות ממושכת בבתים. תכני הלימוד האינטראקטיביים שמופקים בימים אלו יכללו שיעורי העשרה מדעית מקיפה בתחומי ה-STEM (מדעים, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה), ניסויים מדעיים וכן העשרה פרטנית. התרומה תממן רכישה של מאות טאבלטים וחיבור לרשת אינטרנט מהיר, הפקת תכנים מדעיים ייחודיים לתוכנית והעלאתם למערכת לימודית מיוחדת וכן את הכשרת המדריכים החינוכיים המקצועיים, בנוסף לצוותי הגננות שימשיכו בהעברת התכנים הלימודיים הרגילים.

צוותי "מדעקידס" יקימו מרכז פעילויות מדעיות אינטראקטיביות שיתכלל את כלל התוכן החינוכי ויפקח על הכיתות הווירטואליות. "מדעקידס-אונליין" יסייע לא רק לסגור פערים לימודיים בזמן הקורונה אלא, יהווה כלי עבור תלמידי הגנים להמשיך ללמוד, לצרוך תוכן חינוכי ולתפעל מערכות דיגיטליות. הטאבלטים יחד עם הגישה לכלל התכנים החינוכיים-מדעיים יישארו בידי התלמידים גם לאחר סיום משבר הקורונה וילוו אותם בהמשך דרכם בתוכנית "מדעקדיס" בבתי הספר היסודיים ולאחר מכן גם בתיכון.

"מדעקידס-אונליין" תכלול לא רק תוכן לימודי בתחומי ה-STEM אלא גם תתמקד בהיבטים החברתיים-רגשיים של התלמידים בתקופה זו: גיבוש חברתי, דיאלוג רגשי, פעילויות תרפיות, שליטה בתגובות רגשיות, שיתוף חוויות, הומור, הצבת יעדים ועמידה בהם, זיהוי אתגרים והזדמנויות והתמודדות עם קשיים. הפעילויות המקוונות יתבצעו בהיקפים שונים, החל מפעילות פרטנית, עבור בקבוצות למידה קטנות ועד פעילות של כלל ילדי הגן בכדי לענות על צרכי הילדים הן בצד החינוכי והן בצד הרגשי.

מטרתם של גני הילדים פורצי-הדרך "מדעקידס" הינה לחשוף את הילדים לעולם המדעי והטכנולוגי בגיל הרך באמצעות לימוד תיאורטי, התנסויות מעשיות ועריכת ניסויים. נושאי הלימוד בתחומי המדעים והטכנולוגיה בהיקף מצטבר של למעלה מ-300 שעות שנתיות, מועברים על ידי מחנכים ומדריכים מקצועיים. כיום, בוגרים נבחרים מתוכנית גני "מדעקידס" ממשיכים בתוכנית העשרה בתחום הרובוטיקה גם בכיתות א'-ו', בתמיכה של לוקהיד מרטין. זאת, כחלק מהאמונה של לוקהיד מרטין בקידום לימודי ה-STEM מגני הילדים, דרך בתי הספר ועד האוניברסיטאות.

יהושע (שיקי) שני, מנכ"ל לוקהיד מרטין ישראל אמר כי "מגפת הקורונה הוציאה אותנו מהשגרה שהכרנו וגרמה לנו לחשוב מחדש על הדרכים לבצע בצורה בטוחה את הפעילויות היומיומיות שלנו, כדוגמת השתתפות בשיעורים פרונטליים בבתי הספר והגנים. בתקופה מאתגרת זו, עלינו להתמקד בלמצוא דרכים יצירתיות ויעילות לשמירה על השגרה הלימודית, כך שיכללו תוכן מעניין וחדשני יחד עם הנאה וכיף. התרומה הזאת היא חלק מהדרך שסללה עבורנו יו"ר, מנכ"לית ונשיאת לוקהיד מרטין, מרילין יוסון, שחנכה באופן אישי את כל גני הילדים "מדעקידס" בישראל, החל משנת 2015. לוקהיד מרטין תמשיך לקדם את תוכניות הלימוד המדעיות כאבני היסוד בחינוכם של המוחות הצעירים – הדור הבא של המדענים, הרופאים והחוקרים בעולם ובישראל. לוקהיד מרטין גאה לתמוך בדור הצעיר של מדינת ישראל, מגני הילדים, לבתי הספר ועד האוניברסיטאות".

אודות לוקהיד מרטין 

לוקהיד מרטין היא חברה גלובאלית בתחום הביטחון והחלל, המעסיקה כ-110,000 איש ברחבי העולם ועוסקת בעיקר במחקר, תכנון, פיתוח, יצור, אינטגרציה ותחזוקה של מערכות, מוצרים, אמצעים ושירותים טכנולוגיים מתקדמים. ללוקהיד מרטין מערכת ענפה ורבת-שנים של שיתופי פעולה עם תעשיות ההיי-טק והתעשייה הביטחונית בישראל.

 

מדעקידס, צילום: יח"צ לוקהיד מרטין

Check Also

סיפורים במונו מהבית

  אוגוסט 2020  'סיפורים במונו' מהבית בהנחיית יואב קוטנר על יצירותיהן והשפעתן על הפסקול הישראלי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.