שבת , יולי 4 2020
מאה מטר, עברית, ivrit

מאה מטר

"מאה מטר" – אסופת סיפורים חדשים מאת מיטב סופרי ישראל במתנה לקהל קוראי הספרות הדיגיטלית

בעוד מכבשי הדפוס של הוצאות הספרים עומדים מלכת בצל משבר הקורונה העולמי וקהל הקוראים הישראלי נתון בבידוד, סופרות וסופרי מקור רבים נענו באהבה ליוזמת "עברית" שמבקשת להגביר חשיפה ויצירה של ספרות ישראלית, ומעניקים את סיפוריהם כמפלט, במתנה

באסופה "מאה מטר" סיפורים חדשים מאת אוריאל קון, אילנה ברנשטיין, אלי שמואלי, בועז כהן, טל ניצן, מאשה צור גלוזמן, משה סקאל, ערן בר-גיל, ערן צור, רון דהן, רוני גלבפיש, רינת שניידובר, שרי שביט, ותמר מרין

ב"מאה מטר" סופרות וסופרי מקור מתקהלים יחד, מבלי לשמור מרחק של שני מטרים בין סיפור לסיפור, כדי להגיש לקוראים הישראלים הפוגה ממציאות ימינו. בין הסיפורים באנתולוגיה זו תמצאו עלילות ששואבות מאירועי התקופה ועלילות שרחוקות מהם בזמן ובמרחב; דמויות שיעוררו בכם רגשות עזים ואחרות שתתקשו להיפרד מהן בסוף הקריאה; ובעיקר, אסופת הסיפורים הקצרים מגישה לכם פיסות חיים של אחרים שייגרמו לכם, באמצעות מילים בלבד, לצאת מהסגר ולהרגיש פחות לבד.

"מאה מטר" הוא ספר דיגיטלי שרואה אור בשל אירועי הימים האלו ביוזמת ובהפקת "עברית", חנות הספרים הדיגיטליים והמודפסים הגדולה בישראל, המציעה גם אפליקציה ייעודית לקריאת הספרים.

***

ב"עברית" מתאימים את הפעילות לרוח התקופה, מוציאים לאור ספרים בפורמט דיגיטלי ומציעים מבצעים מיוחדים ומתנות למבודדים. מ"עברית" נמסר כי נרשמת עליה של עשרות אלפי מצטרפים חדשים וצמיחה בנתוני ההורדה של הספרים הדיגיטליים. לנתונים אלו נלוות גם תגובות מחממות לב מקהל הקוראים לגבי היוזמות היוצאות ברוח הימים, בהן ספר בפורמט דיגיטלי בלבד של אשכול נבו, ספר שנכתב בהמשכים ובזמן אמת מאת מירב הלפרין, ובהמשך אפריל צפוי לראות אור ספר חדש של ערן בר-גיל בפורמט דיגיטלי בלבד. 

 

כדי להוסיף ולהקל על קהל המבודדים הצעיר, להוסיף קצת נחת להורים שילדיהם מול המסכים בין כה וכה – אלפי ספרי נוער מוצעים ב-20 ₪ במקום מחירם המלא בימים כתיקונם. 

 

גיא בן נון, מנכ"ל עברית: "אנחנו פועלים במספר חזיתות כדי להקל על קהל הקוראים, ערים לביקוש ויוצאים ביוזמות חדשות כדי להחיות את עולם הספרות בימים אלו. מרגש אותנו שסופרים רבים נרתמים לעשייה ומשמח שקהל הקוראים מצביע במכשירים ומצטרף אלינו לקריאה דיגיטלית במכשירים הסלולריים ובטאבלטים, שיכולה להקל על כולנו בתקופה המורכבת הזו".

 

"עברית" הינה חנות הספרים הדיגיטליים והמודפסים הגדולה בישראל המציעה גם אפליקציה ייעודית לקריאת הספרים. עברית מבית ידיעות אחרונות ו-YNET מאפשרת רכישה נוחה וקריאה קלה בכל טאבלט או סמארטפון ומציעה אלפי כותרים בתחומים רבים ומגוונים לקהל הולך וגדל של קוראים המצביעים ברגליים ורוצים להתקדם עם הטכנולוגיה המציעה פשטות, נוחות ושפע של ספרים במרחק נגיעה.

Check Also

וידאו: הנסיכה הקסומה- גירסת הסלבז

מה עושים הכוכבים הגדולים בעולם כשנהיה משעמים בסגר? הם ממחיזים את “הנסיכה הקסומה”! יו ג’קמן, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.