יום רביעי , דצמבר 1 2021
מארס 2020 ב - yes דוקו

מארס 2020 ב – yes דוקו


C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2020_MARCH_DOCU_page-1.jpg
C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2020_MARCH_DOCU_page-2.jpg
C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2020_MARCH_DOCU_page-3.jpg

ארבע המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:

 

לשרוד את אר.קלי 2: החשבון נסגר | R. Kelly: The Reckoning

בכורה: ימים ראשון-חמישי, 29.3-2.4, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

וב-STINGTV.  

שנה בדיוק לאחר שידור הסדרה "לשרוד את אר קלי", שהביאה עדויות חדשות של עשרות נשים לפיהן הזמר והמפיק אר. קלי, ניצל אותן מינית, נפשית ופיזית והתעלל בהן במשך יותר משני עשורים – נשדר את סדרת ההמשך "לשרוד את אר.קלי 2: החשבון נסגר", שעוקבת אחר השתלשלות האירועים מאז שידור הסדרה.

להזכירכם, בששת פרקי הסדרה המקורית רואיינו יותר מ-50 אנשים, ביניהם צעירות שנפגעו, מייסדת תנועת #MeToo, טראנה בורק, המוזיקאים ג'ון לג'נד וסטפני "ספארקל" אדוארדס, מנחת הטלוויזיה וונדי וויליאמס, אשתו לשעבר של קלי אנדריאה קלי, חברתו לשעבר קיטי ג'ונס, אחיו קארי וברוס קלי, ועוד רבים אחרים. כל אלה שרטטו היסטוריה ארוכה וכואבת של האשמות כלפי קלי שלא זכו להתייחסות בתקשורת. לפי אחת הטענות, בגלל שמדובר בנשים אפרו-אמריקאיות. 

בעקבות שידור הסדרה החל גל מחאה חדש בשם #muteRKelly להסרת המוזיקה שלו מאתרי המוזיקה ומהרשתות החברתיות. זמרים רבים שעבדו עימו, כמו צ'אנס הראפר, ג'ון לג'נד, סלין דיון וליידי גאגא, יצאו בהודעות גינוי והבטחה שלא יעבדו איתו יותר והרשויות בג'ורג'יה הודיעו על פתיחה מחדש של החקירה הפלילית כנגד הזמר, שעם סיומה הואשם הזמר ב-10 סעיפים של תקיפה מינית חמורה.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\PRC_115859789.jpg

סדרת המעקב אחרי הפרשה מביאה בחמישה פרקים חדשים עדויות נוספות של צעירות שהשתתפו בסדרה המקורית ומספרות על האיומים קשים על חייהן שספגו לאחר שידור הסדרה, לצד ראיונות עם הוריהן שהואשמו שלא דאגו מספיק לבנות. אחיו של קלי מספרים על ההתעללות המינית שעבר קלי בעצמו כילד בן 14 ע"י קרוב משפחה והסיפור המלא מאחורי הריאיון השערורייתי שהעניק קלי לגייל קינג , לאחר שחרורו מהמעצר.

(4X60 דק'+1X90 דק', ארה"ב, 2020)

לצפייה בטריילר

 

משפחת חצות | Midnight Family

 

בכורה: יום שלישי, 3.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

זוכה פרס השופטים פסטיבל Sheffield 2019, פסטיבל Sundance 2019, פסטיבל ירושלים 2019

במקסיקו־סיטי, עיר שבה מפעילות הרשויות 45 אמבולנסים עבור אוכלוסייה של יותר מתשעה מיליון איש, האמבולנס הפרטי של משפחת אוצ'ואה מתפקד ככוח הצלה חיוני אף שהוא פועל ללא היתר רשמי. יש להם רשת של קשרים במשטרה, וכל שיחת חירום שמופנית אליהם מניבה לשוטרים שוחד בסך 300 פסו. בעבור הטיפול והנסיעה ייגבה סכום של 3,800 פסו, אבל בניגוד לאמבולנסים מתחרים, הם לא יותירו ברחוב חולים שידם אינה משגת לשלם. בשעה שהשחיתות המשטרתית הולכת ומתפשטת, המתחרים לא בוחלים באמצעים – ותעריפי השוחד מזנקים. משפחת אוצ'ואה חייבת לגייס מספיק כסף כדי להכשיר את העסק המשפחתי. סרטו עטור הפרסים של לוק לורנטזן הוא ללא ספק אחת מיצירות התעודה המרתקות של השנה. מאז הקרנת הבכורה שלו בסאנדנס הפך הסרט ללהיט פסטיבלים, ואף זכה בפרס הגדול של פסטיבל שפילד. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Midnight_Family_Still_01.jpg

בימוי: לוק לורנטזן (81 דק', ארה"ב/מקסיקו, 2019)

לצפייה בטריילר


 

מאמינים בדינוזאורים | We Believe in Dinosaurs

בכורה: יום ראשון, 22.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

פסטיבל DOC NYC 2019

בניית מוזיאון "תיבת נוח" מעלה מחדש את  סיפור היחסים המוזרים של אמריקה הדתית עם המדע.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\1294331919-We-Believe-In-Dinosaurs-Movie-Trailer.jpg

בחברון, קנטאקי, הולך ומוקם מוזיאון "תיבת נוח" עצום, מלא במודלים של חיות, אנשים ודינוזאורים בהשקעה של 120 מיליון דולר, שמטרתו להוכיח עד כמה התנ"ך מדויק מבחינה היסטורית ומדעית. הכוחות העומדים מאחורי המיזם הם "נוצרים בריאתנים" (שמאמינים שהעולם נברא ע"י אלוהים, כמו שכתוב בתנ"ך, ולא מאמינים בתורת האבולוציה). יוצרי המוזאון טוענים שכל הדינוזאורים ושאר מיני החיות שנכחדו, הם כולם למעשה מינים שטבעו בשיטפון הגדול לפני אלפי שנים, אותו שטפון שנוח שרד בזכות התיבה שלו ושלא מדובר בחיות שחיו פה לפני מיליוני שנים, כפי שטוענת האבולוציה.

הסרט "מאמינים בדינוזאורים", שמלווה את יוצרי המוזאון עם הקמתו ואת מתנגדיו, מביא את סיפור המתח האינסופי בין המדע לדת ובין החילונים לדתיים באמריקה ומציג איך בעולם של "פייק ניוז" מוזאון אחד, שאמור לארח 1.4 מיליון מבקרים בשנה, עשוי לשנות תודעה של אוכלוסייה שלמה. 

בימוי: קלייטון בראון, מוניקה לונג רוס (98 דק', ארה"ב, 2019)

לצפייה בטריילר

 

מסמכי פנמה | Panama Papers

בכורה: יום שלישי, 17.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

פסטיבל IDFA 2018, פסטיבל Hotdocs 2019

סיפור הדלפת "מסמכי פנמה", שחשפו את שערוריית השחיתות הנרחבת ביותר בהיסטוריה.

ב-2015 הדליף אלמוני 11.5 מיליון מסמכים חסויים של חברת עורכי הדין "מוסאק-פונסקה" מפנמה. חברת עורכי הדין התמחתה ביצירת חברות offshore (שנפתחות מחוץ למדינה בה חי הבעלים של החברה) על מנת להסתיר את הבעלים האמיתיים של נכסים ברחבי העולם דרך רישומם במקלטי מס שונים. המסמכים חשפו את פעולותיה ב-200,000 חברות לאורך 40 שנה וסיפקו מידע על העברות כספים חשודות בין חברות שונות, הונאות, העלמות מס, תשלומי שוחד לפקידי מדינה, הלבנות כספים, התערבויות בבחירות ואפילו רצח.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\DtGm4A4WkAEHQog.jpg

בין המעורבים – ראשי מדינות ומקורביהם (פוטין, טראמפ, דיוויד קמרון, מלך סעודיה ואחרים), בעלי הון, ספורטאים (ליאו מסי, ויליאן, אנדי קול), סלבריטאים (אמה ווטסון, סיימון קאוול, אלמודובר, שרה פרגוסון) וגם ישראלים  (עו"ד יעקב וינרוט, עו"ד דוב ויסגלס, עידן עופר וטדי שגיא). במשך כמעט שנה עבדה קבוצה של 376 עיתונאים מארגון ICIJ (ארגון בינלאומי של עיתונאים חוקרים) מאחורי דלתות סגורות עד שחשפה ב-3 באפריל 2016 את הגילויים מאחורי המסמכים סודיים. 

בעקבות החשיפה הודיע ראש ממשל איסלנד על התפטרותו מתפקידו, לאחר שנערכה נגדו באיסלנד ההפגנה הגדולה ביותר אי פעם. חוץ ממנו התפטרו נושאי תפקיד נוספים ברחבי העולם שהיו קשורים לגילויים שנחשפו. 

סרט הדוקו "מסמכי פנמה" מביא גישה בלעדית אל הצוות שחשף את עבודת ההדלפה הגדולה בהיסטוריה וזכה על כך בפרס פוליצר לשנת 2017.

בימוי: אלכס ווינטר (97 דק', ארה"ב, 2018)

לצפייה בטריילר

* * *

 

1 במרץ – 7 במרץ

 

דייגו מראדונה | Diego Maradona   

בכורה: יום ראשון, 1.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

ראה היליטס פברואר


 

משפחת חצות | Midnight Family

 

בכורה: יום שלישי, 3.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

ראה עמ' 5

 

8 במרץ – 14 במרץ

 

לציון יום האישה הבינלאומי נשדר את הסרט – 

המעודדות של דאלאס | Daughters of the Sexual Revolution  

בכורה: יום ראשון, 8.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

פסטיבל SXSW 2018

איך השפיעו המעודדות של "הדאלאס קאובויס" על המהפכה המינית של שנות ה-70?

להקת המעודדות האייקונית של קבוצת ה-NFL "הדאלאס קאובויס" הוקמה ב-1967 לאחר שמנהל הקבוצה הבחין בתשומת לב שמשכה באבלס קאש, מוכרת הצמר גפן המתוק, במהלך המשחקים. הרעיון היה לייצר ענין נוסף בקרב צופי המשחק גם בהפסקות והוא תפס תאוצה לאורך השנים בקרב קבוצות נוספות ב-NFL וב-NBA. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\0S7Q07ED.jpg

הסרט שלפנינו מביא את סיפור הקמתה של להקת המעודדות המפורסמת, שיצרה תופעת תרבות-פופ נרחבת ושנויה במחלוקת בעיצומה של המהפכה המינית של שנות ה-70. סוזן מיטשל, הכוראוגרפית המיתולוגית והמעודדות עצמן, מספרות למצלמה עד כמה היה חשוב לבחור נשים ממגוון שונה של מוצאים כדי שכל צופה יוכל להזדהות עם מישהי, על האיסורים הרבים שהוטלו עליהן ואיך למרות ששידרו סקס – המסר שלהן היה "Look but not touch".  

הסרט הכיפי והנוסטלגי מציג קטעי ארכיון נדירים מהחזרות ומהמופעים לצד אירועים נוספים שהתרחשו בשנות ה-70 בהקשר של המהפכה המינית. 

בימוי: דנה אדם שפירו (80 דק', ארה"ב, 2018) 

לצפייה בטריילרC:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

 

אקסיוס – עונה 3 | AXIOS  

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV בימי שני, החל מה-2.3. 

עונה חדשה של סדרת הדוקו המרתקת של HBO – "אקסיוס". הסדרה מלווה את עורכי אתר החדשות האמריקאי "אקסיוס" ומציגה את האופן הייחודי בו מסקר האתר מגוון רחב של תחומים באופן שמותאם לקהל הטלוויזיוני והאינטרנטי כאחד.

אתר החדשות האמריקאי "אקסיוס" נוסד ב-2016 ע"י מייק אלן, רוי שוורץ וג'ים ונדהיי (ממייסדי אתר החדשות "פוליטיקו"). הייחוד שלו הוא ביכולתו לשלב חדשות בלעדיות עם כיסוי מאיר עיניים ותובנות אמינות באופן שנועד מראש לשיתוף. הכתבות, שנוגעות לתחומי הכלכלה, הפוליטיקה האמריקאית והעולמית, הבריאות, הטכנולוגיה והתקשורת, תמיד ממוקדות. בד"כ לא עולות על 300 מילה ונכתבות מראש כך שניתן יהיה להעלות אותן בפלטפורמות כמו פייסבוק, טוויטר וסנאפצ'ט לצד פרסומן בניוזלטרים של אקסיוס ובאתר עצמו. 

הבמאים זוכי האמי® מת'יו או'ניל ("בגדד ER”" ) ופרי פלץ ("אזהרה: התרופה הזאת יכולה להרוג אותך") מציגים ראיונות בלעדיים עם העיתונאים המובילים של אקסיוס לצד שילוב ייחודי של התוכן החדשותי שלו ובכך עוזרים לצופים להבין טוב יותר את המגמות הגדולות שמעצבות מחדש את אמריקה ואת העולם כולו.

בימוי: מתיו או'ניל, פרי פלץ (12X30 דק' ארה"ב, 2020) 

 

איך לנצח את משבר הדיור | Push

בכורה: יום שלישי, 10.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

פסטיבל HotDocs 2019, פסטיבל DOX CPH 2019C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Push_4.jpg

מחירי הדיור בערים ברחבי העולם מרקיעי שחקים. ההכנסות לנפש, לעומת זאת, אינן גדלות. הסרט החדש עוסק במשבר הדיור העולמי ושופך אור על סוג חדש של "בעל בית חסר פנים". 

דרך מעקב אחר לילני פרחה, המפקחת מטעם האו"ם למגורים ראויים, בעודה מסיירת בערי העולם – טורונטו, הארלם, סטוקהולם, ברצלונה, ברלין ועוד, אנו למדים עד כמה הולך ונהייה כבר קשה לחיות בערים ואיך משבר הדיור משפיע על כולנו. לצידה מתראיינים מומחים בינלאומיים לכלכלה, ביניהם ג'וזף סטיגליץ, זוכה פרס נובל, שוכרים וכרישי הנדל"ן שרוכשים שכונות שלמות, משפצים אותן ומוכרים ברווחים עצומים.

בימוי: פרדריק גרטן (60 דק', שוודיה, 2019)

לצפייה בטריילר

 

נשות טרויה | Women of TroyC:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV מיום רביעי 11.3. שידור בערוץ ביום שני, 16.3, בשעה 22:00. 

דוקו-ספורט חדש מבית HBO מביא את סיפורה של הכדורסלנית שריל מילר וחברותיה לקבוצת אוניברסיטת דרום-קליפורניה בשנות ה-80 ואת השפעתן המכרעת על ליגת ה-WNBA של ימינו.

הכדורסלניות של אוניברסיטת דרום קליפורניה זכו לכינוי "נשות טרויה" ע"ש הקבוצה בה שיחקו – USC Trojans. היכולת של שריל מילר, סינתיה קופר, פאולה ופאם מקגי, ג'ולייט רובינסון, רונדה ווינדהאם ואחרות לפרוץ בספורט הגברי הזה, תוך שהן מתגברות על קשיי היומיום במגרש ומחוצה לו, היא שהפכה אותן לבולטות במקצוע. הן זכו באליפות המכללות הלאומית ב-1983 ו-1984, היו קבוצת המכללות הראשונה של הנשים שביקרה בבית הלבן של רונלד רייגן והיו אלו שהפכו את כדורסל הנשים ל"מיינסטרים" – מה שהביא בסופו של דבר להקמת ליגת ה-WNBA באמצע שנות ה-90. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\cq5dam.web.1200.675.jpg

הסרט מביא ראיונות, בגוף ראשון, עם השחקניות האמריקאיות הגדולות בכל הזמנים – שריל מילר, ג'ולייט רובינסון, סינתיה קופר, פאולה ופאם מקגי, רונדה ווינדהאם והמאמנת הראשית של ארה"ב, לינדה שארפ. בסרט בולטת גם תצוגת הכדורסל המרשימה של הנשים במשחקן מול "לואיזיאנה טק" באליפות המכללות הלאומית ב-1983. תצוגת כדורסל שהפכה לרגע מרכזי בתולדות הספורט הנשים והשפיעה על חייהן ועל הדורות הבאים.

בימוי: אליסון אלווד (60 דק', ארה"ב, 2020)

 

15 במרץ – 21 במרץ

 

שון סקאלי והאמנות של הכל   

Unstoppable: Sean Scully and the Art of Everything

בכורה: יום ראשון, 15.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

שנה בחייו של שון סקאלי, אחד הציירים המובילים בעולם האמנות המופשטת. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\p075jjpp.jpg

סקאלי בן ה-73, מהאמנים העשירים בעולם, פתח במהלך השנה המתועדת 15 תערוכות במוזיאונים הגדולים ביותר לאמנות ברחבי העולם. הסרט מלווה אותו במהלך עבודתו ובעודו טס מתערוכה לתערוכה, תוך שהוא חושף למצלמה את סיפור חייו יוצא הדופן: ילדותו כחסר בית, בעוני רב, ברחובות דבלין ולונדון וחברות בכנופיות רחוב. כל מקום בו שהה השאיר עליו רושם שונה שתרם להתפתחותו כיוצר וכצייר. 55 שנה לאחר מכן הפכו ציורי הפסים המופשטים שלו והמרקמים העשירים שלהם, שמגלמים בתוכם נופים ואדריכלות, שדות וקווי חוף לתזכורות לחוויותיו האישיות. האמנות של סקאלי פרצה גבולות, הפכה להצלחה בלתי רגילה וכל ציור שלו נמכר היום במאות אלפי ליש"ט. 

סרט הדוקו-ארט המרשים הזה מספק הצצה אל מאחורי הקלעים של עולם האמנות – האספנים, הסוחרים, המכירות הפומביות ובעלי הגלריה – דרך דמותו הטוטאלית של האמן.

בימוי: ניק ווילינג (81 דק', אנגליה, 2019)

לצפייה בקטעים מהסרט

 

מסמכי פנמה | Panama Papers

בכורה: יום שלישי, 17.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

ראה עמ' 6    

 

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

פוסט אמת: המחיר של פייק ניוז

After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News  

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV מיום שישי 20.3. שידור בערוץ ביום שני, 23.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו

איך ניתן כבר להבדיל בין חדשות אמיתיות ל"פייק ניוז"?

הסרט החדש של HBO עוסק באופן בו השתלטו ה"פייק ניוז" על חיינו. באמצעות הצגת קטעי ארכיון נבחרים שפורסמו במהלך שבוע אחד, באופן שקרי, בתקשורת ובאמצעות אימות שלהם אל מול מידע של ארגונים המחויבים לבדיקת עובדות, יספק הסרט הוכחות לאופן בו אנו תופסים ומאמינים ל"פייק ניוז". כמו כן, עיתונאים ואנשי אקדמיה ידונו לאורך הסרט במגמת החדשות המזויפות ההולכת ומתרחבת.

(60 דק', ארה"ב, 2020)

 

22 במרץ – 28 במרץ

 

מאמינים בדינוזאורים | We Believe in Dinosaurs

בכורה: יום ראשון, 22.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

ראה עמ' 5

 

אקדח מספר שש | Gun No. 6  

 

בכורה: יום שלישי, 24.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

זוכה פרס BFTA 2018  

הסיפור שעדיין לא סופר על כלי הנשק הלא-חוקי הקטלני ביותר בבריטניה.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\screen_shot_2018-11-12_at_16.01.23.jpg

אקדח צ'כי 6 מ"מ חצי אוטומטי החליף ידיים במשך למעלה מעשור, שימש ל-11 יריות ולשלושה מקרי רצח. האקדח שנחשב לקטלני ביותר שנעשה בו שימוש אי-פעם בבריטניה זכה לכינוי "אקדח מספר שש". 

הסרט של ה-BBC, זוכה פרס ה-BAFTA , משחזר את הפשעים השונים בהם נעשה שימוש באקדח הקטלני ומביא את הסיפורים הדרמטיים בעזרת עדויות של קרובי הקורבנות שנותרו מאחור. לצדם מובאות עדויות של אסירים אחרים עם עבירות נשק, המשתתפים בסדנאות פסיכו-דרמה בכלא ועוזרים לשפוך אור על הפסיכולוגיה שמאחורי הירי. 

בזמן שהממשלות נאבקות למגר את המציאות של פשעים אלימים, הסרט הזה בוחן את הסיבות לשימוש באקדחים ואת גלי ההדף שנוצרים אחרי כל ירי, עבור הקורבנות, המבצעים, הקהילות והמשטרה.

בימוי: ג'יימס ניוטון (70 דק', אנגליה, 2018)

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

הבחירות בארה"ב: מלחמת הסייבר

Kill Chain: The Cyber War on America's Elections  

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV מיום שישי 27.3. שידור בערוץ ביום שני, 6.4, בשעה 22:00.

איך ישפיעו התקפות הסייבר על הבחירות לנשיאות בארה"ב בנובמבר 2020?

התקשורת האמריקאית כבר חשפה בעבר שככל הנראה תוצאות הבחירות לנשיאות ב-2016 שובשו ע"י האקרים. אך מי היו אותם האקרים, מה בדיוק הם עשו? והחשוב מכל – מה המשמעות של כל זה לגבי הבחירות הבאות? 

מומחי סייבר צופים שהאקרים מרוסיה וממדינות נוספות יבצעו שוב תקיפה וישבשו את רשתות המחשוב, שסופרות את קולות ההצבעה באמריקה.

הסרט החדש של HBO מביא שלושה חוקרי סייבר מאסכולות שונות: הארי הרסטי, מרילין מארקס ואלכס הלדרמן, שחושפים בסרט ראיות משמעותיות לגבי הפגיעות הטכנולוגית של ההצבעה האלקטרונית. 

אז איך הפכה לוחמת הסייבר בימינו לזירת המלחמה החדשה והעיקרית שבה מדינות פוגעות אחת בשנייה?

במאי: ג'ון מאגיו (60 דק', ארה"ב, 2020)

 

לציון 50 שנה למותו של אלתרמן נשדר בשבת ה-28.3 את הסרט –


C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2017623-46.jpg

ציפור בחדר  

זוכה פרס השופטים – פסטיבל חיפה 2015 

חשיפת סיפור חייה מלאי התהפוכות ואפופי המסתורין של תרצה אתר – בתם של נתן אלתרמן ורחל מרכוס, המציג ציוני דרך מרתקים שהושפעו מהקשר הטעון עם אביה. 

בימוי: ארי דוידוביץ'. 2015.

 

29 במרץ – 4 באפריל

 

לשרוד את אר.קלי 2: החשבון נסגר | R. Kelly: The Reckoning

בכורה: ימים ראשון-חמישי, 29.3-2.4, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

וב-STINGTV.  

ראה עמ'


C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

כריסטיאן דוקינס: המזימה |The Scheme

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV מיום רביעי 1.4. שידור בערוץ ביום שני, 6.4 בשעה 23:00.

איך הפך סוכן שחקני הכדורסל במכללות בארה"ב, כריסטיאן דוקינס, לפושע פדרלי?

קבוצות הכדורסל במכללות בארה"ב מכניסות הון עתק – למעלה ממיליארד דולר בשנה מתקבלות מזכויות שידור של המשחקים ומי שנהנה מהרווחים הם המאמנים, שמרוויחים מיליוני דולרים לעונה, איגוד ה-NCAA (איגוד הקולג'ים האמריקאי) והאוניברסיטאות של הקבוצות. לשחקנים, לעומת זאת, אסור לקבל שכר. חלקם אמנם מקבלים מלגות לימודים בשווי עשרות אלפי דולרים, מגורים, אוכל ודמי כיס אך למעשה התעשייה סביבם, שכוללת זכויות שידור, כרטיסים, ספונסרים, מרצ'נדייס והימורים ענפים מוערכת ביותר מ-10 מיליארד דולר. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\hi-res-caba09fc74060309cfa9118a1738b63c_crop_north.jpg

כריסטיאן דוקינס, סוכן שחקנים אמביציוזי, החליט ללכת נגד מערכת הכספים המשומנת וארוכת השנים. בתחילת מאי 2019 הורשע דוקינס בבית המשפט הפדרלי בארה"ב בגין פשעים שביצע במסגרת "העולם התחתון" של כדורסל המכללות. במה שכונה – משפט ראווה של ה-NCAA – הוא הואשם, ביחד עם מרל קוד, יועץ לשעבר של אדידס, ששיחדו עוזרי מאמנים ומאמנים כדי שאלה יעזרו להם להחתים שחקנים בכירים בסוכנות של דוקינס וישפיעו עליהם בבחירת הקבוצות שבהן ישחקו. כמו כן, נהג דוקינס להעביר כספים לבני משפחותיהם של השחקנים.

הדוקו ספורט החדש עוקב אחר משפטו המסוקר של דוקינס ודן בצביעות של איגוד המכללות, שמסרב לשלם לשחקנים למרות ההכנסות העצומות שהם מייצרים לו. האם דוקינס הוא אכן קורבן של השיטה או פושע פדרלי?

(120 דק', ארה"ב, 2020)

 

ולכבוד יום הולדתו ה-75 של הזמר אריק קלפטון נשדר ביום שני ה-30.3 את הסרט –

 

אריק קלפטון: החיים ב-12 תיבות | Eric Clapton: Life In 12 BarsC:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\poster-780.jpg

פסטיבל tiff 2017, פסטיבל דוקאביב 2018

סיפורו המרתק של האייקון המוזיקלי ,שהפך את הבלוז לחלק בלתי נפרד מתרבות הפופ.

דוקו רחב יריעה, בבימויה של הבמאית זוכת האוסקר® לילי פיני זאנוק ("הנהג של מיס דייזי") המשרטט את תרומתו הנרחבת של הגיטריסט, הזמר והמלחין אריק קלפטון למוזיקה בת זמננו, בפרט, ולתרבות בכלל.  

קלפטון מספר בסרט על ילדותו הטראומטית אצל הסבים שחשב אותם להוריו, על מאבקו הקשה בסמים ובאלכוהול, על מותו הטרגי של בנו הצעיר ועל האופן בו הצליח תמיד למצוא כוחות נפש פנימיים ולרפא את עצמו, אחרי כל המשברים, בעזרת המוזיקה. 

בימוי: לילי פיני זאנוק (135 דק', ארה"ב, 2017)


 

יש לבדוק גם

חדשות טלוויזיה: "רומן יכול, לא בטוח שהוא רוצה"

שלושה פרקים בלבד נותרו בעונה השלישית של "יורשים", וקירן קלקין, המגלם את רומן רוי, נהנה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.