יום ראשון , מרץ 7 2021
בזמן אחר, ג'יליאן קנטור, ידיעות ספרים

בזמן אחר

בזמן אחר

מאת ג'יליאן קנטור


 

האנה גינסברג היהודייה מתעוררת בשדה נטוש בפאתי ברלין בשנת 1946, היא לא יודעת מה קרה לפני שהגיעה לשם ולא זוכרת מה קרה בעשור שחלף. היא רק יודעת שהיא יהודייה שנתפסה על ידי ה-S.S, בגלל שהייתה בת זוגו של מקס בייסינגר הגרמני, באחת מהתקופות החשוכות בהיסטוריה של השלטון הנאצי.


כריכה.png

בזמן אחר, הוא רומן סוחף על אהבה, הישרדות, על תשוקה ועל מוזיקה. האנה גינסברג היא יהודייה וכנרת קלאסית, שיש לה תוכניות ארוכות טווח בכל הנוגע לעתידה כמוסיקאית. מקס בייסינגר, הוא צעיר גרמני בעל חנות ספרים ששומע את האנה מנגנת ונסחף אחרי התווים עד שפוגש בה.

 

בין השניים נרקם סיפור אהבה לצד עליית היטלר והתנועה נאצית לשלטון. האנה אינה יודעת שלמקס יש סוד – והוא משוכנע שהסוד הזה יכול להציל את האנה כשגרמניה תהפוך למקום מסוכן בשבילה.

 

האנה מתעוררת מבולבלת ומפוחדת באמצע שדה נטוש בפאתי ברלין, היא מבררת את מקום הימצאותה ומגלה שהשנה היא 1946. אין לה מושג איך הגיעה לשם, מה קרה בעשור שאותו היא לא זוכרת ואיפה מקס והאם הוא עדיין בחיים, הזיכרון האחרון שלה הוא שהם נתפסו ע"י ה-S.S בגלל שעברו על החוק שאוסר על גרמני לצאת עם יהודייה.

 

"הפרוזה הסוחפת וחדת המבט של קנטור מרתקת אותנו אל היסטוריה מטלטלת ומזכירה לנו את הכוח הנצחי שבקשר אנושי וברגעים ששורדים לכל החיים." פאם ג'נוף, מחברת רב-המכר "סיפורו של יתום".

 

334 עמ' |  98 ₪

 

Check Also

הרפון

"מרתק. הסיפור הלא מדובר של כוח המשימה הסודי שפתח חזית חדשה וחזקה במלחמה בטרור." – תמיר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.