יום ראשון , יולי 5 2020
הקנוניה נגד אמריקה , פיליפ רות, עטיפת הסדרה

הקנוניה נגד אמריקה

"יכול מאוד להיות שזהו הספר הטוב ביותר של רות עד כה" (וושינגטון פוסט)

הקנוניה נגד אמריקה

פיליפ רות 

מאנגלית: שרה ריפין


 

הקנוניה נגד אמריקה מהי?

כאשר גיבור התעופה המהולל, צ'רלס א' לינדברג, הביס את פרנקלין רוזוולט בניצחון גורף בבחירות לנשיאות של שנת 1940, הציף הפחד כל בית אב יהודי באמריקה. לינדברג האשים את היהודים על שהם דוחפים את אמריקה לעבר מלחמה מיותרת נגד גרמניה הנאצית, וכאשר התמנה למשרת הנשיא השלושים ושלושה של ארצות הברית, הוא דן בדבר "הבנות ידידותיות" עם אדולף היטלר ונראה כמשלים ללא קושי עם כיבוש אירופה.

 

פרשייה דמיונית זו היא הרקע  לספר החדש והמדהים של זוכה פרס פוליצר, פיליפ רות, המספר על חיי משפחתו בניוארק ועל חייהן של מיליון משפחות הדומות לה ברחבי הארץ כולה – במשך השנים המפחידות של כהונתו של לינדברג, כאשר לאזרחים היהודים של אמריקה היו כל הסיבות לחשוש מפני הגרוע מכול.  

 

פיליפ רות (1933/2018) מהסופרים החשובים בעולם. בשנת 1997 זכה בפרס פוליצר על ספרו "פסטורלה אמריקנית". ב-1998 קיבל את המדליה הלאומית לאומנויות בבית הלבן, וב-2002 הוענק לו הפרס היוקרתי ביותר של האקדמיה האמריקנית לאמנות ולספרות, ה-Gold Medal in Fiction. הוא זכה פעמיים בפרס הספר הלאומי, בפרס פן/פוקנר ובפרס חוג מבקרי הספרות הלאומי.

 

"רות מספר את הסיפור באופן עובדתי ומשכנע כל כך, עד שלקורא בספר נדמה שגם העולם שלו הולך ונעשה פנטסיה שברירית." (טיים)

 

"רומן פוליטי משובח… מתקבל על הדעת באופן מטיל אימה… אתה הופך את הדפים, נדהם ומפוחד." (ניו יורק טיימס)

 

"ספרו החזק ביותר של רות, עד כה. מבלבל, ובה בעת מחדד את המבט על המציאות. מרגיז ומביך… דמיוני ומהימן." (סן פרנסיסקו כרוניקל)

 

"הרומן העצום הזה, הכל כך משלהב  ונוגע ללב, עוסק בתמה מרכזית של החיים האמריקנים: "זה לא יכול לקרות כאן"… יכול מאוד להיות שזהו הספר הטוב ביותר של רות עד כה, וייתכן בהחלט שהוא יעורר יותר מחלוקת מכפי שעוררו כל ספריו גם יחד." (וושינגטון פוסט)

 

415 עמודים, 96 ₪ 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.