יום שלישי , ספטמבר 29 2020
רדיוס 100 מטר, מתוך אפליקצית בוסקו

הודעת יח”צ: BOSCO

האפליקציה תתריע אם הילדים מתרחקים יותר מ-100 מטר מהבית

 

 

 

אפליקצית Bosco עודכנה עם מפה ברדיוס של 100 מטר מבית המגורים לעזרת בני המשפחה

 

 

 

אפליקצית ההגנה על ילדים ברשת Bosco מתעדכנת היום עם מפה המסמנת רדיוס של 100 מטר מבית המגורים, כך שההורים יוכלו להנחות את הילדים ובני הנוער עד איזו נקודה בדיוק הם רשאים לנוע. גם ההורים עצמם יוכלו להעזר בה כשיצאו להתאווררות מחוץ לבית.

 

במקרה שאחד הילדים יתרחק יותר מעבר לגבול המפה יקבלו ההורים התרעה מיידית כדי שיוכלו לבקש ממנו לחזור אם אין לכך הצדקה מיוחדת.

 

ינון לנדברג, מנהל אפליקצית בוסקו, מסר שהפיצ'ר החדש נועד להגן על הילדים והוריהם מפני הפרה של הכללים. "מבוגרים רבים מתקשים לדעת להעריך מרחקים, ולא כל שכן ילדים ובני נוער, ועלולים להתרחק יתר על המידה, במיוחד אם בתווך יש מבנים שונים. העדכון החדש שהכנסנו יאפשר גם למבוגרים, אם הם מתלווים לילדים שלהם, להפקיד על הוראות הממשלה."

 

העדכון החדש מצטרף לכלי נוסף להגנה על הילדים וההורים שכבר פועל באפליקצית Bosco ומעניק להורים התרעה אם מתברר שילדיהם נכחו בקרבה פיזית לחולי קורונה מאובחנים. המידע מתקבל בהתאם לניטור של תנועות הילדים ובני הנוער והצלבה של נתוני המיקום והשעה אל מול המידע שפרסם משרד הבריאות. לדברי לנדברג, כעת כשמספר החולים עבר את ה-2000 אין אפשרות מעשית לעקוב אחר כל המסלולים, המיקומים והשעות בלי כלי דיגיטלי שיסייע בכך.

 

אפליקצית Bosco מנטרת דרך קבע את פעילות הילדים ובני הנוער במרחב הדיגיטלי ומספקת להורים נתונים על השימוש הסלולרי. מנתוני האפליקציה עולה שהסגר הביתי הביא לזינוק של קרוב ל-100% בזמן שמעבירים ילדים עם הסמארטפון והוא הגיע השבוע ל-8:40 שעות בממוצע לילד. חלק מזמן השימוש מוקדש ללימודים מרחוק, אולם רובו המכריע לסרטוני יוטיוב, קבוצות הווטסאפ, טיקטוק  ואפליקציות שיחה בוידיאו. מהשוואה שערכה אפליקציית בוסקו עולה שלפני כחודש, בתקופת השגרה בסוף פברואר, עמד השימוש הסלולרי הממוצע על 4:30 שעות ביממה. עוד עולה מההשוואה שמספר ההודעות בקבוצות הווטסאפ אצל הילדים קפץ פי 5 ואילו אצל בני נוער בגיל 13 ומעלה נרשמה כמות הודעות של פי 7.5 מהמקובל טרם משבר הקורונה.

 

לאפליקצית Bosco חצי מיליון משתמשים ברחבי העולם, ובהם 25 אלף משפחות בישראל. השימוש בה הוטמע בין השאר במסגרת שיתופי פעולה עם עיריות יקנעם ואילת במגמה להביא להפחתה באלימות ברשת והנהגת כללים לשיח מכבד בין הילדים ובני הנוער.

 

רדיוס 100 מטר, מתוך אפליקצית בוסקו

Check Also

הקהל במשחק האמיתי? דמויות מסאות’פארק

כן, כן. במשחק של “דנבר ברונקוס” נגד “טמפה ביי באקנאירס” היה קהל מיוחד: דמויות קרטון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.