יום חמישי , יולי 9 2020
לוגו ידיעות ספרים

הכול בסדר

ידיעות ספרים שאוהבים

הכול בסדר

המדריך לסידור ולארגון המטבח והחיים

הכול בסדר

שי-לי ליפא

 

איך מסדרים ומארגנים את המטבח בקלות * כיצד השינוי במטבח משפיע על החיים

           למה חשוב לבשל בבית * כיצד קונים פחות וחווים יותר שפע * איך שומרים ירקות ופירות איפה שמים את החלב * כיצד מאחסנים תבלינים בצורה הטובה ביותר 

איך מאריכים חיים של עשבי תיבול * כמה זמן אפשר להקפיא פיצה

 

הכול בסדר הוא מדריך פרקטי, יצירתי ורוחני לארגון החיים באמצעות סידור המטבח. בעזרת חמישה חוקים פשוטים שכל אחד יכול ליישם, המטבח שלכם יהיה מסודר ומאורגן ולכן גם פעיל יותר, עם זרימה טובה של אנרגיה שתשפיע על בני הבית בכל תחומי החיים.

שי-לי ליפא, מחברת 11 ספרי בישול רבי-מכר ומגישת תוכניות בישול בטלוויזיה, מאמינה שהמטבח הוא הלב הפועם של הבית, ושמטבח מסודר, מאורגן ופעיל הוא הסוד לחיים טובים ומאוזנים.

בספרה הכול בסדר היא מלמדת איך לדייק את תכולת המטבח לפי צורכי היומיום, הרגלי הבישול וההעדפות הקולינריות שלכם, וכיצד לסדר אותו כמו שצריך אחת ולתמיד. בתום הקריאה תדעו איך נגמלים מצריכת יתר ותפנימו את הרעיון של מועט המחזיק את המרובה: איזה חומר גלם חשוב ואיזה סיים את הקריירה, מה נמצא בשימוש ומה סתם צובר אבק, ואיזה חפץ הוא חבר ואיזה בחזקת חפצונה נון גרטה.

 

"הכול בסדר" אינו מדריך קלאסי של סדר וארגון. הוא משלב פרקטיות ויצירתיות לצד הוליסטיות ורוחניות. הספר מתייחס ספציפית למטבח שהוא מרכז הבית, הכוח המזין, המטעין והמניע שלו. למטבח יש השפעה על הכול: על הרצון והחשק לבשל ולאכול, על טעם האוכל, על הרגלי התזונה, על הבריאות, על האושר והשמחה של בני הבית ואפילו על המצב הכלכלי והחברתי שלכם. אם נתמצת זאת למשפט אחד: כשהמטבח בסדר – הכול בסדר.

מצב המטבח הוא ראי לבני הבית ולאורח חייהם. כאשר המטבח מושבת או כשיש בו צפיפות ועומס של מזון שלא נאכל, פריטים רבים וכלים מיותרים שלא משתמשים בהם ואין להם תכלית, נוצר עומס של חלקיקים ומתפתח קושי פיזי בזרימת האנרגיה. כלומר חסר איזון שעלול להוביל לבעיות בתחומים שונים כמו פרנסה, בריאות, זוגיות, משפחה, אהבה ועוד.

מטבח מסודר, מאורגן ופעיל, שמכיל רק את הנחוץ ויש לו יכולת תפקוד גבוהה, הוא מטבח שהאנרגיה זורמת בו וממנו אל כל הבית.

בספר חמישה חוקי סדר וארגון שיש ליישם בכל אזור במטבח בנפרד: מזווה, מקרר, מקפיא, מגירת תבלינים, סכו"ם, כלי בישול ועוד. חמשת החוקים הם ה"מתכון" של שי-לי למטבח מסודר, מאורגן ופעיל. בעזרתם תוכלו לבשל את המתכון במטבח הפרטי שלכם וליהנות ממנו בכל יום. ברגע שהוא יהיה "מוכן", זה יהיה ממש כמו ללחוץ על כפתור הריסטרט של החיים.

 

חמשת החוקים

חוק מס' 1 – פחות זה יותר

חוק מס' 2 – סידור לפי קטגוריות

חוק מס' 3 – משַמֵש ראשון ממוקם ראשון

חוק מס' 4 – נראות טובה

חוק מס' 5 – מקסום מקום האחסון

 

Check Also

הדרך להצלחה

אומרים שסיפורים קורים לאנשים שיודעים לספר אותם. בספרו הראשון והחדש – "הדרך להצלחה" – חולק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.