יום שישי , ינואר 15 2021
לוגו פופ טארטס

אצלכם בבית

"אצלכם בבית"

בית אבי חי בדיגיטל

 

עברית: https://www.bac.org.il/

אנגלית: https://www.bac.org.il/Online4U

 

שערי בניין בית אבי חי אומנם ננעלו, אך התוכן הייחודי שלו ממשיך לפעול ברשת: החל מיום ראשון הקרוב יציג בית אבי חי תוכניות און-ליין הכוללות שיעורים, סדנאות, הרצאות, שיחות והופעות בפלטפורמות הדיגיטליות השונות של בית אבי חי (אתר בית אבי חי, חשבון הפייסבוק והזום).

 

עד חג הפסח יתמקדו האירועים הוירטואליים בנושאי החג והחירות, לצד התייחסות אקטאולית למצב הבידוד מנקודות מבט שונות ויהודיות. בין התכנים שיעלו: מפגשים עם הסופר יאיר אסולין, אפרת שפירא-רוזנברג, המאייר מישל קישקה, פרופ' אביגדור שנאן, סדנאות עם שהרה בלאו, יאיר אגמון ומיה טבת דיין ואחרים,  מפגשים עם סופר הילדים האהוב ינץ לוי במהדורה מיוחדת של "הדוד אריה בבידוד", אביב בכר במופע אישי ואקוסטי המחבר בין עולם הפיוט ליצירה מקורית ועוד אירועים רבים למבוגרים ילדים וצעירים, בעברית ובאנגלית.

 

לצד זה, אוצרות מארכיון בית אבי חי (הכוללים הרצאות, הופעות וכתבות) עולים מדי יום בפלטפורמות השונות של בית אבי חי. בין היתר ניתן למצוא שם שיחה בין הסופר דוד גרוסמן לבלהה בן אליהו, המופע המלא של "ערב שירי עבדים", מיטב ההרצאות מפסטיבל " מאין Data" (כמו הרצאתו של ד"ר מיכה גודמן "מבט חדש על יחסי אדם-טכנולוגיה), הופעות מפסטיבלי הפיוט,  אירוחים ושירים מהסדרה המצליחה 'סיפורים במונו' ועוד.

 

"למרות הקשיים הרבים העומדים בפנינו, אנו מאמינים שהשעה המורכבת הזאת היא גם הזדמנות להיחשף ולהעמיק בעולם העשיר של התרבות היהודית- ישראלית" אומר מנהל בית אבי חי, ד"ר דוד רוזנסון . "בית אבי חי עושה את המיטב להביא את התוכן הייחודי שלו למבוגרים, ילדים ומשפחות אל תוך הבתים של הצופיים במטרה לספק הפוגה של עמוק ונקודת מבט אחרת מהחדשות המדאיגות"

 

 

***

 

התכנית המלאה:

ראשון עד חמישי 29.3–7.4 בשעה 9:00

 ראשון, 29.03

9:00 סוגיות במסכת פסחים – ד"ר יאיר פורסטנברג בשיעור יומי קצר, שיתמקד מדי יום ביומו בסוגיה מרתקת מעולמם של חז"ל העוסקת בחג הפסח. כיצד עיצבו חכמים את הפסח במשנה ובתלמוד? ואיך היצירה שלהם התגלגלה אל מנהגי שולחן הסדר שלנו כיום.

 

שני, 30.03

 9:00 – סוגיות במסכת פסחים: ד"ר יאיר פורסטנברג בשיעור יומי קצר

 In English:

In Preparation for Passover!

11:00 – Isaiah and the Exodus:Returning from the Babylonian Exile

Dr. Yael Ziegler in a two-part series relating to Israel's salvation from Egypt, the Bible's seminal event, and the way in which the Prophets view and describe the miraculous narrative. The first class will illustrate how the book of Isaiah adapts the story of the Exodus in order to inspire and encourage the exiles of Babylon to pursue their own liberation. 

 

 18:00- דוד אריה בבידוד- יוצאים להרפתקה – גם מהבית! מפגש מקוון עם הסופר האהוב ינץ לוי, לילדים ולהורים בישראל ובתפוצות. ינץ יספר איך נולדו "הרפתקאות דוד אריה" ו"כשסבא אליהו היה קטן", יגלה סודות מספרו הבא, ויענה על שאלות הגולשים. ותהיה גם הפתעה: ינץ יחשוף בבכורה את הסינגל החדש של דוד אריה – השיר "סיפורים הם ממתקים". כל המשתתפים יקבלו קישור לשיר.

 

20:00 – על פתיחת הדלת בעת סגירת הדלת: פסח בחסידות, חלק א' – לימוד לצעירים לקראת פסח עם רות יאיר-נוסבאום. על אינטואיציה ואותנטיות, כפייתיות ואובססיביות, ׳סדר׳ ו׳פסיחה׳, לידת הקול והתודעה: פסח בחסידות איז׳ביצה.

 

שלישי, 31.03

9:00 – סוגיות במסכת פסחים: ד"ר יאיר פורסטנברג בשיעור יומי קצר

10:00 – שרים ומסמנים שירי פסח -לקראת ליל הסדר, מובילי הרכב הווקה של בית אבי חי בשיעור מוזיקלי לילדים.

 

In English:

In Preparation for Passover!

11:00 – Chag Ha Pesach and Chag Ha Matzot

Rabbanit ShaniTaragin in a two-part series focusing on the meanings of Passover. 

20:30 – יאיר אגמון: זה זמן טוב לרבי נחמן -יוצאים מעצמנו ואל עצמנו – נפגשים בחבורה ללמוד רבי נחמן לקראת פסח. עם הסופר והקולנוען יאיר אגמון.

 

רביעי, 1.4 

9:00 – סוגיות במסכת פסחים: ד"ר יאיר פורסטנברג בשיעור יומי קצר

11:00 – חירות בהסגר – אפרת שפירא-רוזנברג וד"ר רוני רוזנברג בשיחה על מושג החירות בימי משבר, בפילוסופיה ובמחשבה היהודית.

20:00 – על פתיחת הדלת בעת סגירת הדלת: פסח בחסידות, חלק ב' – לימוד לצעירים לקראת פסח עם רות יאיר-נוסבאום. על אינטואיציה ואותנטיות, כפייתיות ואובססיביות, ׳סדר׳ ו׳פסיחה׳, לידת הקול והתודעה – פסח בחסידות איז׳ביצה.

 

20:00 – על ארבעה בנים, עשר מכות ואחד אלוהינו -הקריקטוריסט מישל קישקה והרב מישאל ציון על הומור ופוליטיקה בהגדה של פסח.

 

חמישי 2.4 

9:00 – סוגיות במסכת פסחים: ד"ר יאיר פורסטנברג בשיעור יומי קצר

 18:00- דוד אריה בבידוד -יוצאים להרפתקה – גם מהבית! מפגש מקוון עם הסופר האהוב ינץ לוי, לילדים ולהורים בישראל ובתפוצות. ינץ יספר איך נולדו "הרפתקאות דוד אריה" ו"כשסבא אליהו היה קטן", יגלה סודות מספרו הבא, ויענה על שאלות הגולשים. ותהיה גם הפתעה: ינץ יחשוף בבכורה את הסינגל החדש של דוד אריה – השיר "סיפורים הם ממתקים". כל המשתתפים יקבלו קישור לשיר.

 19:00 – אדם בתוך עצמו הוא גר: סדנת ספוקן וורד – מזמינים אתכם לפתוח את היצירתיות בסדנת כתיבה, ספוקן וורד והשראה לנוער על בתים ללא קירות. עם עמית צפריר, אמנית רב תחומית.

20:00 – סוף עידן הפוליטיקה – הסופר וההוגה יאיר אסולין בשיחה על התהליכים הגדולים של הזמן הזה, נגיף קורונה כטריגר לשינויים קיומיים, ועל הספר החדש "במקום ייאוש" (הקיבוץ המאוחד).

21:00 – אביב בכר: תפילה אישית -אביב בכר במופע אישי אקוסטי, המחבר בין עולם הפיוט ליצירה מקורית.

  

שישי, 3.4

10:00 – שיר לשבת -אירוע לילדים: מובילי הרכב הווקה של בית אבי חי מלמדים ב"זום" שירים לשולחן השבת. 

  

ראשון, 5.4

9:00 – סוגיות במסכת פסחים: ד"ר יאיר פורסטנברג בשיעור יומי קצר

11:00 – מי מפחד משיר השירים? לימוד בעקבות הספר החדש "מגילת שיר השירים – פירוש ישראלי חדש" (ידיעות ספרים) מאת פרופ' יאיר זקוביץ ופרופ' אביגדור שנאן.

20:30 – יאיר אגמון: זה זמן טוב לרבי נחמן -חבורת לימוד על רבי נחמן עם מבט אל עבר פסח ואל עצמנו, עם הסופר והקולנוען יאיר אגמון.

 

שני, 6.4

9:00 – סוגיות במסכת פסחים: ד"ר יאיר פורסטנברג בשיעור יומי קצר

10:00 – שירי ילדים לפסח -ילדים מוזמנים למפגש בשידור חי עם זמרת וגיטרה, ללימוד שירים לקראת החג. מובילה – יהל הלחמיש.

In English!

In Preparation for Passover!

11:00 – Psalms of the Exodus: Rebuke and Songs of Praise

The second class in the series by Dr. Yael Ziegler relating to the way in which the Prophets viewed the story of Israel's salvation from Egypt. This class will focus on different Psalms as a way to understand the story of Israel's salvation in a new light. the meaning of Israel's salvation from Egypt, the seminal biblical event. Many prophets refer to Israel's liberation from Egypt, applying the miraculous narrative in various ways. 

 

20:00- והגדת – סדנת כתיבה חד פעמית לערב החג עם הסופרת שהרה בלאו וחוקר החסידות יוסי בן הרוש. בכל שנה בליל הסדר אנו מצווים לספר את סיפור יציאת  מצרים. שנה אחר שנה אותו הסיפור במדוייק. אבל השנה משהו ישתנה. אנחנו נשתנה ונראה את הסיפור העתיק בעיניים חדשות. אחרות.בואו לכתוב איתנו בעקבות סיפור יציאת מצרים, בואו נתבונן מחדש בציווי "והגדת" ונראה מה עוד ניתן להגיד…

סדנת כתיבה ולימוד חגיגית ומפוכחת ערב החג.

 

שלישי, 7.4

9:00 – סוגיות במסכת פסחים: ד"ר יאיר פורסטנברג בשיעור יומי קצר

 In English!

In Preparation for Passover

11:00 – ChagHaPesach and ChagHaMatzot: Leaven from Heaven

The second part in the series of RabbanitShaniTaragin'sclass on the meanings of Passover. 

 

20:00 – סאונד צ'ק -סדנת כתיבה עם הסופרת מיה טבת דיין: למצוא את הקול שלך בתוך הרעש הכללי.

 

רביעי, 8.4

10:00 – שרים ומסמנים שירי פסח -מובילי הרכב הווקה של בית אבי חי מלמדים ב"זום" שירים וסימנים לשולחן הפסח. עם יהלהלחמיש. 

* מספר המשתתפים מוגבל, היכנסו בזמן

 

 

 

 

— 


 

 

Check Also

לייט נייט: רוב, ביל, ראשידה ועוד ועוד

ג’ימי פאלון סת’ מאיירס ג’ימי קימל סטיבן קולבר ג’יימס קורדן שתפו עם חבריםFacebookTwitterLinkedin

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.