יום שישי , ינואר 22 2021
לוגו ידיעות ספרים

סירות הדרקון

חוץ מהיותו רופא עיניים בכיר ומנתח מבוקש, סופר שכתב 4 ספרים ואחיו של ירון ברובינסקי, אריאל בר ( 56), הוא גם אל"מ במיל, קצין רפואה בצה"ל, הרפתקן חסר מעצורים שלקח חלק במשלחות חילוץ והצלה באסונות בינלאומיים שאירעו ברחבי העולם בשנים האחרונות (האיטי, סנדאי).

 

בספרו הרביעי – "סירות הדרקון" – יוצא בר למסע מסוג אחר – לחשיפת סיפורו המיוחד של אביו בעיר חרבין שבסין בראשית המאה הקודמת.

בעבודת בלשות מרתקת בר שם את ידיו על מסמכים נדירים שגילו לתדהמתו סיפור חטיפה מזעזע שהסעיר את הקהילה היהודית בעיר חרבין – קהילת מהגרים חולמים שהכתה שורש בקצה העולם, וניהלה את חייה כחלק ממיעוט רוסי בעיר סינית, תחת כיבוש יפני. תמלילי המכתבים שכתב הבן החטוף מן השבי ומכתבי האב שמאן לשלם את הכופר הדרוש לשחרורו היוו את ההשראה לספרו המותח והמרתק "סירות הדרקון".

 

 

ידיעות ספרים שאוהבים

רומן היסטורי מפתיע ומקורי, שנכתב בהשראת סיפור אמיתי

 

סירות הדרקון

 

אריאל בר

 

סירות הדרקון

בראשית המאה הקודמת, בעיר חרבין שבצפון מזרח סין, מזעזעת פרשת חטיפה דרמטית את הקהילה היהודית. בוריס קפלן, פסנתרן מצליח ובנו של בעל מלון מפואר, נחטף בידי חוליגנים רוסים ומוחזק בשבי בכפר סיני נידח.

במציאות בלתי-אפשרית, בחסות הכיבוש היפני, דורשים עבורו החוטפים כופר עצום, בעוד אביו ממאן לשלם את סכום הכסף שיוכל להביא לשחרורו.

נטליה זוגתו, כנרת מחוננת, יוצאת למסע חייה כדי לאתר את אהוב לבה ולהשיבו לחיקה. בעוד נהר הסונגרי שבחבל מנצ'וריה קופא, היא מצטרפת לצוות חילוץ מטעם הקונסוליה הצרפתית הפועל לאיתורו של בוריס.

בשפה מרובדת, פיוטית ועשירה, מחיה סירות הדרקון את סיפורה המרתק של קהילת יהודי חרבין – קהילת מהגרים חולמים שהכתה שורש בקצה העולם, וניהלה חיי תרבות תוססים כחלק ממיעוט רוסי בעיר סינית, תחת כיבוש יפני.

זהו ספרו הרביעי של אריאל בר, מנתח עיניים פלסטי, הרפתקן, לשעבר מפקד הרפואה בפיקוד העורף, שהוביל משלחות הצלה רפואיות ברחבי העולם. הפעם הוא יוצא למסע אישי אל ילדותו של אביו בחרבין. במלאכת מחשבת טווה בר את סיפור חייו של אביו – שבדומה לגיבורת הספר, נטליה, היה כנר מחונן – עם סיפורה המיוחד במינו של הקהילה בחרבין.

Check Also

נגד הרוח

נגד הרוח חיים רמון     שני מאפיינים חשובים מבדילים את חיים רמון מרוב שאר המנהיגים, בעבר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.