שבת , מאי 30 2020
Home / כללי / ואנחנו היינו עוד ילדות
ואנחנו היינו עוד ילדות , גליה הראל דור, כנרת-זמורה

ואנחנו היינו עוד ילדות

חדש בהוצאת כנרת-זמורה

ואנחנו היינו עוד ילדות

גליה הראל-דור

 

לכל אחד ואחת מאתינו יש את החברה או החבר "הכי טובים" שנעלמו. אנחנו קוראים לזה: ניתקו קשר, התפיידו, התרחקו… וכמספר השמות להעלמות כך מספר הסיבות. כמובן רק אצל מי שזוכרים מה גרם לניתוק שאין ממנו חזרה: אם זה היה ריב ועל מה? מה הם אמרו או אנחנו? מי, אם בכלל, נכנסו וחיבלו בקשר? אבל כולנו זוכרים את הקשר וטועמים את הטעם החמוץ של געגוע ופספוס. 

ופתאום מגיע רגע, אחרי שנים, לעתים זו סתם סקרנות, לעיתים קריאה לעזרה – שלנו או שלהם. ולעיתים החיים מאותתים לנו שהזמן קצר ושהפרידה החמוצה הזו היא דבר שיש לאחות.

ברגע הזה ובהשפעותיו על העתיד וגם העבר כותבת גליה הראל-דור ברומן הנפלא ששמו הוא ציטוט מהשיר "תמונה" של דליה רביקוביץ. 

עם סיום כתיבת הספר, גליה בעצמה יצאה לחפש את החברה שלה ש"נעלמה".

§§§

 

"…אלונה נעלמה. אני אומרת לעצמי שוב ושוב בלב, מנסה לעכל את מה שאוסי סיפרה לי עכשיו. נעלמה באמת. כאילו בלעה אותה האדמה. לא כמו שנעלמה לי עם אוסי לפני עשרים שנה.

למה?? למה לעזאזל, למה?? אני רוצה לתפוס אותה בכתפיים ולטלטל אותה חזק. שיכאב לה. בדיוק כמו שכואב לי בכל פעם שאני נזכרת במה שהיה. אני רוצה שהיא תסביר לי למה הן הפסיקו להיות חברות שלי ביום בהיר אחד. אני רוצה שהיא תמלא לי את החור הענקי שנפער לי בבטן ואף חברה אחרת לא הצליחה לסתום. אני רוצה תשובה. אבל אוסי שותקת."

 

איילת, אוסי ואלונה היו החברות הכי טובות מהיום הראשון של כיתה א' ועד אחרי י״ב. אחרי עשרים שנה של נתק, כשהן כבר בנות ארבעים, איילת מצטרפת לאוסי למסע חיפוש חוצה יבשות כדי למצוא את אלונה, אבל גם תשובה לשאלה מה בעצם קרה לפני עשרים שנה ולְמָה בדיוק היא כל כך מתגעגעת.

ואנחנו היינו עוד ילדות הוא רומן סוחף וקולח, בו גליה הראל דור חוזרת לשנות נעוריה ברעננה של שנות השמונים, ומצליחה ברגישות, בכנות ובלא מעט הומור לשפוך אור על אחד מהנושאים המרתקים והמורכבים ביותר — חברות בין נשים — על עוצמתה, אכזריותה והנחמה שהיא מעניקה.    

זהו סיפור על נשים ועל הגברים בחייהן. על חברות שנעלמה. על געגועים. על זיכרונות ילדות ועד כמה הם מתעתעים. על הסודות הקטנים והגדולים של החיים שאנחנו אף פעם לא בטוחים אם כדאי לנו לפתוח או להשאיר אותם סגורים.

 

גליה הראל דור, ילידת 1969, גדלה ברעננה, בעלת תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים, היתה מנהלת השיווק התאגידי בקבוצת שטראוס עלית ובעלת חברת המיתוג Brand Vision. גליה היא בלוגרית, בעלת הבלוג "1-life״ בנושאי תרבות ונסיעות, ומצלמת את החיים מלמעלה באמצעות רחפנים. היא נשואה ואם לשלושה. ואנחנו היינו עוד ילדות הוא ספרה הראשון.

 

314 עמודים, 98 ₪ 

 

Check Also

העלמה והלילה

חדש בהוצאת כנרת-זמורה   העלמה והלילה רומן חדש מאת גיום מוסו מצרפתית: אביגיל בורשטיין   …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.