יום שני , יולי 26 2021
סיפור פרסי , פרי סני, אגם

סיפור פרסי

"סיפור פרסי" מאת פַּרי סָני

מחברת רב המכר המוערך "תרנגול פרסי" 

חדש בהוצאת אגם

רומן אותנטי המהווה המשך עלילותיהם של בני משפחת לוי, גיבורי הספר "תרנגול פרסי", משפחה מאיראן, שעזבה חיים שלמים בטהראן כדי להגיע לארץ ישראל, כאשר על קשיי ההגירה מקלים הזיכרונות, השמירה על המסורת העתיקה, המנהגים והתרבות וגם אהבה אסורה מלאת תשוקה שנמשכת שנים.

המשך הסאגה המשפחתית של משפחת לוי מטהראן, גיבורי הספר תרנגול פרסי, נמצא במרכז עלילת הספר החדש "סיפור פרסי". על רקע שכונת עולים ירושלמית, מסופר סיפור חייהם לאחר שעלו לארץ האבות. שנות השישים בישראל הן שנים קשות לאבּרהים, אב המשפחה, לאחר שעזב בטהראן מעמד חברתי גבוה, בית מרווח ואת הנשים שאהב לתת בהן את עינו, ובא לגור בצריף דל בירושלים. 

גם אשתו מוּלוּק מחפשת את דרכה ואת מקומה בארץ החדשה, היא אינה מסוגלת לוותר על אהבתה הסודית להרצל, השליח מארץ ישראל, שהחלה עוד בטהראן ובעזרת אופיה המיוחד וכישוריה מצליחה לבסס מעמדה בקרב נשות השכונה כמנהיגה.

סיפורם הססגוני, החם ומלא התהפוכות של אבּרהים, מוּלוּק ושלוש בנותיהם נרקם בהווי החיים בארץ ובאיראן, ומוביל אותם בין תאוות חושים, חטאים אסורים, התעלות האהבה ומכות גורל.   

*****

פרי סני, ילידת טהראן, היא מרצה מבוקשת על ספריה ועל איראן ופעילה חברתית בתחומים רבים. סיפור פרסי הוא ספרה השלישי. ספריה הקודמים, תרנגול פרסי ומכתבי אהבה מטהרן זכו להערכה ולהצלחה רבה.

"'תרנגול פרסי' הוא סאגה משפחתית, מרתקת, המתוארת על רקע היסטורי, אותנטי של חיי היהודים בתקופה שלפני מהפכת חומייני. הספר מעלה ניחוחות, טעמים וצבעים ססגוניים, הרוקמים ביד אמן את ההוויה היהודית באיראן של פעם." אסתר שקלים, משוררת וחוקרת יהדות איראן. | "בקריאת ספרה של פרי סני יצאתי למסע אל איראן והקהילה היהודית שם, ובמסע זה גיליתי עולם שלא הכרתי. בדרכה שלה משכה אותי פרי סני לעולמות של חשק, תאוות, יחסים ומאוויים, כולם שזורים בחוט רומנטי חושני עדין. ספר המאיר בשפה ברורה את עולמות הסוד הפרסיים, תאווה של קריאה." יוסי אלפי

 304 עמודים |  96 ש"ח

יש לבדוק גם

צעצוע של סיפור? ארנב הקטיפה

נוסח עברי חדש של יהודה אטלס לקלאסיקה האהובה לילדים: אַרְנַב הַקְּטִיפָה אוֹ אֵיךְ צַעֲצוּעִים הוֹפְכִים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.