יום שישי , יולי 10 2020
אמנות כפרשנות, אמנות כפרשנות חלק ב', יעל מאלי, ידיעות ספרים

אמנות כפרשנות

אמנות כפרשנות חלק ב'

מאת יעל מאלי

 

אמנות כפרשנות מבקש לבחון את פרשות השבוע בראי יצירות האמנות ולהבין כיצד פירש האמן את הטקסט המקראי, במה שיקף פרשנות קלאסית ובמה חידש. כרך ב' עוסק בחומשים ויקרא, במדבר ודברים.


כריכה - אמנות כפרשנות.png

אמנות כפרשנות על החומשים ויקרא במדבר דברים הוא השני בסדרת ספרים שתעיין בפרשות השבוע ובמועדי ישראל בראי האמנות.

 

יעל מאלי מרצה וכותבת על אמנות ויהדות, מנחת מורים ומדריכת סיורי 'אמנוּתרבוּת' בחו"ל. מאמריה מתפרסמים בכתבי־עת מחקריים – וכן בבמות הפונות לציבור המתעניינים הרחב כגון מוסף 'שבת' של 'מקור ראשון' והבלוג שלה 'אמנות כפרשנות'.

 

ספריה של יעל מאלי מכילים ידע מקצועי רב, המוגש באופן שווה לכל נפש. ההיבטים האיקונוגרפיים מבוארים בטוב טעם ודעת. הפסוקים המקראיים ומסורות חז"ל משולבים ומוארים על ידי השילוב בין התמונות לבין המקורות. הרגישות המיוחדת לפרטים הקטנים מתגלה כחשובה בהטמעת הבנת המסר הפנימי של היצירות. זהו ספר שמעשיר את הקורא הממוצע ואף את המומחה לתולדות האמנות.

הרב פרופ' דניאל שפרבר, חתן פרס ישראל תשנ"ב

 

מה מבטאת, בשפת האמנות, שורת דמויות יושבות שבמרכזן דמות עומדת? כיצד מצליחה תמונה של כיעור אנושי להביע כל כך הרבה יופי וחמלה? ומתי הופכת התבוננות בציור להתבוננות פנימה, אל תוך הנפש ואל עומקה של תורה? סדרת "אמנות כפרשנות" של יעל מאלי משיבה על שאלות שאף לא ידענו לשאול, ומגלה בפרשות השבוע פנים חדשות לגמרי.

אמונה אֵלון, סופרת

 

207 עמ' |  118 ₪

 

 

Check Also

הדרך להצלחה

אומרים שסיפורים קורים לאנשים שיודעים לספר אותם. בספרו הראשון והחדש – "הדרך להצלחה" – חולק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.