יום שלישי , מרץ 31 2020
Home / כללי / החדש של סלמאן רושדי
בית גולדן , סלמאן רושדי, כנרת-זמורה

החדש של סלמאן רושדי

חדש בהוצאת כנרת-זמורה

בית גולדן

רומן החדש מאת

סלמאן רושדי

מאנגלית: ארז אשרוב

 

אפוס אמריקאי מודרני המתרחש על רקע הנוף של הפוליטיקה והתרבות העכשוויות,

תעלומה סוחפת עוצרת נשימה

 

"יצירת מופת מודרנית… מותירה את הקורא משתאה."  אסושיאייטד פרס

 

ביום השבעתו של ברק אובמה, עובר מיליארדר אניגמטי מארצות ניכר לגור בפנינה האדריכלית של "הגנים" – קהילה סגורה בגריניץ' וילג', ניו יורק. השכונה היא בועה בתוך בועה, והדיירים מסתקרנים מיידית מהשכן החדש האקסצנטרי וממשפחתו. לצד השם הלא סביר שלו, המבטא הבלתי מזוהה וניחוח הסכנה שאין לטעות בו, נירו גולדן מביא עמו את שלושת בניו הבוגרים: פטיה – אגורפוב ואלכוהוליסט, מתבודד מבריק ומיוסר; אפּוּ – אמן רב-תעוזה, טורף-כול מינית ורוחנית, מפורסם ברחבי עשרים גושי בניינים; ודי – בן עשרים ושתיים, התינוק של המשפחה, שצופן סוד נפיץ אפילו מפני עצמו. אין אמא, אין רעיה; לפחות לא עד שווסיליסה, גולה רוסית חלקלקה, לוכדת את נירו בעשור השמיני לחייו והופכת להיות המלכה שלצדו – מלכה המשתוקקת ליורש. 

המדריך שלנו לעולמם של בני משפחת גולדן הוא השכן שלהם, רֶנֶה, קולנוען צעיר, שתוך כדי עריכת תחקיר לסרט עליהם, עושה את דרכו בחנופה לתוך ביתם. הילת המסתורין האופפת אותם מושכת אותו להסתבך באופן בלתי נמנע במריבות שלהם, בבגידות שלהם, ולא פחות מכך בפשעים שלהם. בינתיים, כמו בדיחה גרועה, נבל קומיקס מסויים פוצח במסע בחירות וולגרי לנשיאות, שהופך את ניו יורק על פניה.

 

בית גולדן, שעלילתו מתרחשת על הרקע המוזר והשוקק של התרבות והפוליטיקה האמריקאיות העכשוויות, מציין גם את שובו המלהיב והמנצח של סלמאן רושדי לריאליזם. התוצאה היא אפוס מודרני של אהבה וטרור, אובדן והמצאה מחדש – סיפור עוצמתי שמגיע בשעתו הראויה ומסופר בנועזות ובראווה, שהופכות את סלמאן רושדי לכוח של אור בעידן של אופל.

 

סר סלמאן רושדי הוא מחברם של ספרי עיון ורומנים רבים, עטור פרסים על כתיבתו. חבר אגודת הספרות המלכותית ובעל עיטור מפקד מסדר האמנויות והספרות של צרפת. ב-1993 זכה ספרו  ילדי חצות בתואר "הבּוּקֶר של הבוקֶרים" – הרומן הטוב ביותר שזכה בפרס הבוקר ב-25 השנים הראשונות לקיומו. ביוני 2007 הוא קיבל תואר אבירות מטעם מלכת בריטניה.

 

"סטירי ופרוע ועם זאת אמיתי באופן נוקב… אם. סקוט פיצג'רלד, הומרוס, אוריפידס ושייקספיר היו משתפים פעולה בכתיבת אפוס נפילת אימפריה עכשווי שמתרחש בעיר ניו יורק, התוצאה הייתה 'בית גולדן'." – פואטס אנד רייטרס

 

"תוספת משיבת חיים לספרות האמריקאית… לא, העולמית!… טרגדיה יוונית עם שורשים הודיים וקואורדינטות ניו יורקיות." – סן פרנסיסקו כרוניקל

 

414 עמודים, 98 ₪ 

 

Check Also

העלמה והלילה

חדש בהוצאת כנרת-זמורה   העלמה והלילה רומן חדש מאת גיום מוסו מצרפתית: אביגיל בורשטיין   …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.