יום שלישי , ינואר 19 2021
העוצמה שבשקט, כוחה של המדיטציה הטרנסנדנטלית, אומנות החיים

העוצמה שבשקט

"מעולם לא כתבתי הקדמה לספר, אבל אין זה סתם עוד ספר. העוצמה שבשקט הוא רב־מכר של הניו יורק טיימס העוסק בנושא שיש לי אליו יחס משמעותי עמוק – מדיטציה טרנסנדנטלית – וכתוב בצורה פשוטה, ברורה ומרתקת. מחברו, בוב רוט, הוא מהמומחים המובילים בעולם בתחום. רוט מפליא להפריך אי־הבנות באשר למדיטציה בכלל ולמדיטציה הטרנסנדנטלית בפרט… זהו ספר הולם לזמנים הסוערים שלנו, השופך אור על טכניקה מדיטטיבית שעשויה לחולל תמורה חיובית בנו כפרטים ובחֶברה שלנו כמכלול". ששון גבאי, פתח דבר, "העוצמה שבשקט – כוחה של המדיטציה הטרנסנדנטלית".

העוצמה שבשקט – כוחה של המדיטציה הטרנסנדנטלית

מאת בוב רוט מורה למדיטציה טרנסנדנטלית זה 45 שנה, שזכה להכשרה ממהרישי מהש יוגי עצמו. על אלפי תלמידיו נמנים ידועים רבים והוא הפך לשם דבר ברחבי העולם

ספר ראשון בהוצאת ספרים חדשה – אמנות החיים | מאנגלית: אורין סבג

 

"העוצמה שבשקט – כוחה של המדיטציה הטרנסנדנטלית" נסמך על מחקרים והוכחות מדעיות באשר להשפעותיה האפקטיביות של הטכניקה בת 5,000 השנה, שיש לה נגיעה ברורה וישירה לבעיות שלנו בעידן המודרני. הספר משלב עדויות מתלמידיו של בוב רוט, החל מדמויות מוכרות כמו אופרה וינפרי וג'רי סיינפלד, אלן דג'נרס וגווינת' פאלטרו, טום הנקס ודיוויד לינץ', וכלה באסירים בבתי כלא, יוצאי צבא הלומי-קרב ואימהות ואבות הכורעים תחת עומס חייהם. 

למעלה מ-6 מיליון אנשים בעולם מתרגלים מדיטציה טרנסנדנטלית (מֵעֵבֶר למחשבה), אשר השפעותיה הוכחו ב-600 מחקרים שונים. במדיטציה טרנסנדנטלית אין צורך להיפטר בכוח מהמחשבות או להתבונן בנשימה,  לא לפקח על תחושות הגוף או לדמיין משהו. מעבר לכך, אין הכרח לשבת בתנוחה מסוימת. אפשר לשבת בנוחות על כיסא בבית, בעבודה, ברכבת או במטוס, על ספסל בפארק ובכל מקום שנוח לכם . 

טכניקת המדיטציה הטרנסנדנטלית מוּכּרת היום כתרפיה רבת־עוצמה וכטיפול מונע בשלל הפרעות הנובעות ממתח,  וכן ככלי מעשי מאין כמוהו לשיפור הבריאות ורמת התפקוד. כשם שידועה לנו היום החשיבות של פעילות גופנית ומזון בריא, חלה גם התקדמות ניכרת בעולם 

 

בכל הנוגע להבנת שיבוצה המכרעת של מדיטציה בכלל, ושל המדיטציה הטרנסנדנטלית בפרט.

ספרו החדש של רוט בוחן את המדיטציה הטרנסנדנטלית ואת ההשפעות האפקטיביות שלה. "העוצמה שבשקט" מסביר בבהירות כיצד המדיטציה הטרנסנדנטלית יכולה לחולל תמורה דרמטית בתגובה שלנו למתח ולאתגרי החיים, להרגיע את הרוח, הגוף והנשמה ולהביא למיצוי הפוטנציאל הפנימי של יצירתיות ועוצמה. 

בין העדויות המובאות בספר ממתרגלים: 

גווינת' פאלטרו : "המדריך המרתק ביותר לטכניקה שנעשתה לי מקור של תמיכה".

אלן דג'נרס: "זאת ההזדמנות היחידה שלי לשקט כזה. אני כל כך אוהבת את זה".  

ג'רי סיינפלד, מודט כבר 41 שנה: "נהייתי ממש אובססיבי. כל אדם שאני פוגש, אני גורר אותו ואומר לו, 'אתה פשוט חייב לעשות את המדיטציה הטרנסנדנטלית. תראו את המיטה שלכם כשאתם קמים בבוקר. נראית כמו שדה קרב. זו לא מנוחה. כל מה שעשיתם זה לסחוב את המלחמות של היום לתוך המיטה. אתם נלחמים כל היום ונלחמים כל הלילה. חברים, אתם צריכים הפסקה. וזה מה שהמדיטציה הטרנסנדנטלית עושה. אנרגיה פיזית ומנטאלית היא בשבילי העושר הגדול ביותר של החיים האנושיים. מדיטציה טרנסנדנטלית היא כמו חשבון חינמי של כמות אינסופית של האנרגיה הזאת" .

ד"ר זאב גילקיס, ד"ר באינטליגנציה מלאכותית, חתן פרס ישראל לביטחון : "האויב הגדול של המערכת החיסונית הוא הסְטרֶס. המדיטציה היא התשובה הטובה ביותר לסְטרֶס הזה".  

 

230  עמ'| 94 ₪ 

 

העוצמה שבשקט, כוחה של המדיטציה הטרנסנדנטלית, אומנות החיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.