יום ראשון , יולי 5 2020
לבן גדול, איתי דרוקמן

לבן גדול


כָּל מָה שֶׁיֵּשׁ לוֹ שֵׁם בָּעוֹלָם

וְכָּל מָה שֶׁאֵין לוֹ

אֶפְשָׁר לְצַמְצֵם לִכְדֵי

הִנֵּה אַתְּ

הִנֵּה אֲנִי

הִנֵּה אַהֲבָה

הִנֵּה הַפַּעַר

 

לבן גדול

ספר שירים וצילומים מאת איתי דרוקמן

המשורר והסופר רון דהן, עורך "לבן גדול": "זהו ספר על החמצה. החמצה כואבת, ללא סיבה, ללא מניע, מלבד החיים עצמם שמפוררים את האהבה ואין מה לעשות כנגד זה. החמצה שכל אדם חווה מעצם היותו אדם מרגיש, תוהה וטועה, מנסה ומחפש, נאחז, נאלץ בלית ברירה להתגבר ואז לבטא את הכאב. 'לבן גדול' הוא ספר חריג בנוף התרבות והספרות, המבקש ללכוד דבר ובאותו זמן מפר אותו – בשפה, בדימוי, בכישרון רב". 

המשורר והצלם איתי דרוקמן מוציא לאור את ספרו השני, "לבן גדול", המשרטט בנאמנות ובכנות דרך שירים וצילומים את מהלכה של האהבה, כוחה, פחדיה וסופה. השירים בספר מעבירים בצורה אותנטית עד כאב את קורות חייה של האהבה בחיינו. 

כל שיר מלווה בצילום המבטא בדרך ויזואלית את השיר ומנסה להנציח את הרגע,  את אותה התרחבות, אותה קפיאה בזמן המאשרת לנו את הקיים. בכל צילום יש הפרה של הרגיל, יש דרישה למבט חדש על סיטואציות, טקסטורות גופניות, חפצים דוממים, סיפורים. דרוקמן מצליח ליצור שיח מרתק בין שיריו לצילומיו עד לכדי יצירת חוויה רגשית רבת רבדים בפלטפורמה אחת.

הצלם זיו קורן: "הספר החדש של איתי דרוקמן מצליח לחבר קטבים ויזואליים לתוך היצירה החדשה שלו ולייצר שפה הומוגנית ואינטליגנטית בחיבור שבין הטבע לגוף האדם בהקשרים של טקסטורה קומפוזיציה ורגש. כל פריים מצליח לעמוד בפני עצמו כיצירה עצמאית אך החיבור הזוגי מאפשר לצופה לחוות את השלם העולה על סך חלקיו".

דרוקמן, בן 46, יליד הוד השרון ומתגורר ברמת השרון, מצלם מגיל 13. לאחר שפרש מקריירה של 25 שנים בתחום ההיי טק הוא מקדיש את עצמו בשנים האחרונות לכתיבה וצילום ומעביר הרצאות בתחומים אלה. דרוקמן גם עוסק בליווי אנשים שנמצאים בתהליכי שינוי בחיים. ספר השירים הראשון שלו "אולי הפוך" זכה להצלחה רבה ולווה בתערוכת צילומים של דרוקמן, אותה אצר זיו קורן. 

הספר יושק במסגרת תערוכת צילומים מתוך "לבן גדול" ב-11.2.20 בשעה 20:30 בבית קנדינוף, הצורפים 14 יפו. אוצרת: רוית הררי. 

 

128 עמודים | 150 שקל

הספר זמין לרכישה דרך האתר: https://www.poetography.me/inverse

לבן גדול, איתי דרוקמן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.