יום רביעי , אפריל 1 2020
Home / כללי / חודש אוסקר בדוקאביב
ארץ הדבש, Ljubomir Stefanov

חודש אוסקר בדוקאביב

קולנוע דוקאביב מציג: 

חודש אוסקר בדוקאביב!

הסרטים הדוקומנטריים הגדולים מתוך רשימת המתמודדים לאוסקר 2020
בקולנוע דוקאביב לאורך חודש ינואר


ארץ הדבש

הטידזה מורטובה מטפסת לגבהים עצומים בנופיה היפים של מקדוניה כדי לרדות דבש של נחילים המסתתרים בנקיקים. כשלמקום מגיעה משפחת נוודים הם מאיימים על פרנסתה, אבל גם מנפצים את בדידותה. הצילום הנפלא זיכה את הסרט בפרס פסטיבל סאנדנס, זוכה פרס הסרט הבינלאומי בפסטיבל דוקאביב 2019.
לצפייה בטריילר

 

חמישי, 9 בינואר בשעה 20:00 בסינמטק תל-אביב
שלישי, 28 בינואר בשעה 20:00 בסינמטק ירושלים

 

אומת הילד היחיד

סרט תעודה מופתי של נאנפו ואנג ("חוליגנית"), היוצאת לבחון את אפקט הדומינו של מדיניות הילד היחיד בסין. הבמאית משלבת את סיפורה האישי עם חומרי ארכיון נדירים וחושפת שרשרת ארוכה של הפרות זכויות אדם: מתינוקות נטושים, דרך הפלות ועיקורים כפויים ועד חטיפות בשירות המדינה
לצפייה בטריילר

 

שבת, 11 בינואר בשעה 20:30 בסינמטק תל-אביב

 

אקוורלה

המים – העצומים, היפהפיים, המאיימים – מככבים בסרטו החדש של הבמאי הרוסי המוערך ויקטור קוסקובסקי. הוא יוצא למסע מצולם עוצר נשימה בין מפלים, קרחונים, סופות ונהרות, שסוחף את הצופים לחוויה חושנית עמוקה ומטלטלת.
לצפייה בטריילר

 

שישי, 17 בינואר בשעה 20:00 בסינמטק תל-אביב

 

משפחת חצות

יצירה תיעודית עטורת פרסים הלוקחת אותנו אל מקסיקו-סיטי, אל האמבולנס הפרטי של משפחת אוצ'ואה, שמתפקד ככוח הצלה חיוני אך פועל ללא היתר. בשעה שהשחיתות המשטרתית הולכת ומתפשאת והמתחרים שלהם לא בוחלים באמצעים, הם חייבים לגייס מספיק כסף כדי להכשיר את העסק המשפחתי.
לצפייה בטריילר

 

שבת, 18 בינואר בשעה 20:30 בסינמטק תל-אביב

 

אפולו 11

טיסתה ההיסטורית של אפולו 11 לחלל ונחיתת האדם הראשון על הירח תועדו על ידי נאס"א ועל ידי האסטרונאוטים עצמם ללא הפסקה. הסרט מורכב מן הרגעים והדימויים המרהיבים שחיכו 50 שנה בארכיון ומוצגים לראשונה בקולנוע.
לצפייה בטריילר

 

שבת, 25 בינואר בשעה 19:00 בסינמטק תל-אביב

 

לאה צמל, עורכת דין

לאה צמל מגינה על פלסטינים: מפמיניסטיות לפונדמנטליסטים, ממפגינים בלתי אלימים ללוחמים חמושים. כעורכת דין ישראלית שמייצגת אסירים פוליטיים זה כבר חמישה עשורים, במאבקה הבלתי נלאה למען צדק, צמל לעולם לא עומדת מנגד ותמיד עומדת על שלה.
לצפייה בטריילר

תאריכים באתר סינמטק תל-אביב

 

 

במסגרת "קולנוע דוקאביב" מוקרנים מדי חודש הסרטים הדוקומנטריים הגדולים של השנה. הקולנוע מתווסף לפעילות העמותה הקיימת, הכוללת את פסטיבל דוקאביב הבינלאומי המתקיים בתל אביב במאי, את דוקאביב גליל במעלות תרשיחא המתקיים בנובמבר, דוקאביב נגב בירוחם המתקיים בדצמבר, והקרנות נוספות ברחבי הארץ.

בעקבות הצלחת הפסטיבל, השופע ביצירות דוקומנטריות משמעותיות, ובהעדר פלטפורמה קבועה שתקרין אותן על המסך הגדול, דוקאביב הקים בית שמוקדש כולו ליצירה דוקומנטרית,  ומידי חודש עולים בו סרטים בינ"ל חדשים וסרטים שהצליחו בעולם השנה, חלקם בבכורה ישראלית. 

פרטים נוספים באתר www.docaviv.co.il 

 

 

Check Also

וידאו: The Neighbors’ Window

קבלו את הסרט הקצר The Neighbors’ Window שזכה בפרס האוסקר השבוע לסרט לייב-אקשן קצר הטוב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.