יום רביעי , אפריל 8 2020
Home / כללי / הקרב על הגז
לוגו ידיעות ספרים

הקרב על הגז

22 שנים מאז צאת ספרו השלישי, ד"ר יובל שטייניץ מוציא את ספרו הרביעי החדש: "הקרב על הגז".

הספר שנקרא בנשימה עצורה מרגיש לעיתים כמו דרמה מותחת, מתובל בהומור קישוני ובסצנות כאילו נלקחו מהסדרה "כן, אדוני ראש הממשלה" או מהסדרה "פולישוק" ובעיקר מעניק הצצה אל אחורי הקלעים של אחד מהפרקים החשובים והדרמטיים בתולדות משק האנרגיה וכלכלת ישראל שהגיעו לשיאם ממש בימים אלה.

 

 

 

ידיעות ספרים שאוהבים

הקרב על הגז

יובל שטייניץ

הקרב על הגז

בספרו הקרב על הגז, מעניק לנו ד"ר יובל שטייניץ, מי שכיהן כשר האוצר ושר האנרגיה, הצצה נדירה אל הצד האפל, ההומוריסטי, האבסורדי וההזוי לפרקים של דרך קבלת ההחלטות הכלכליות המרכזיות במדינה.

שטייניץ חושף עשור של מאבק אימתני בטייקונים הגדולים במשק הישראלי בכלל, ובתחום האנרגיה בפרט. עשור שבו נאלץ להיאבק על עמדותיו מול הפופוליסטים מימין ומשמאל, מול חלק מחבריו בממשלה ובכנסת, מול עיתונאים בעלי אג'נדה, מול פקידוּת נוקשה ומקובעת בעמדותיה, מול שופטי בית המשפט העליון – ואפילו מול לחצים מכיוונם של נשיאי ארצות הברית לשעבר, ביל קלינטון וברק אובמה.

במהלך המאבקים האכזריים הללו זכה שטייניץ גם לכמה רגעים משעשעים, שאף הם מתוארים בספר, כמו לגלות איך הטייקון האדיר הופך לילד קטן הזועק, "זה שלי, זה שלי – תפסתי ראשון!" או להיחשף לסצנות שבהן נדמה כי ראש הממשלה וכמה משריו מככבים בסדרה הקומית הבריטית "כן, אדוני ראש הממשלה".

הספר מותח קו ישר בין מלחמת הכול בכול, שהחלה עם ההחלטה לשלש את המסים המוטלים על חברות האנרגיה, לבין חקיקת חוק הריכוזיות שפירק את הפירמידות הכלכליות וסימן את קץ שלטונם של הטייקונים הגדולים בכלכלה ובפוליטיקה הישראלית – ועד לגיבושו של מתווה הגז ופיתוחם של אוצרות הטבע של המדינה.

Check Also

בית התה על פס המוות

זוכרים את הישראלי הראשון שנכנס לבידוד? עיתונאי ידיעות אחרונות שנשלח לסקר את הוירוס האנונימי שהתפרץ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.