יום שני , אוגוסט 8 2022
פברואר 2020 ב- yes דוקו

פברואר 2020 ב- yes דוקו


C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2020_FEBRUARY_DOCU_page-1.jpg
C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2020_FEBRUARY_DOCU_page-3.jpg
C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2020_FEBRUARY_DOCU_page-2.jpg
G:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\ישראלי\yes-Docu_Israeli_רקע-לבן.jpg

לציון 15 שנה להקמת YouTube נשדר את הסדרה הישראלית החדשה: 


 

100 מיליון צפיות  

בכורה: ימים ראשון-שלישי,16-18.2, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

וב-STINGTV.  C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\OHAD ROMANO-5177 FINAL.jpg

פסטיבל חיפה 2019

איתמר רוז, יוצר סרטונים סאטיריים פוליטיים ויוטיובר כושל, יוצא למסע עולמי כדי להבין מה הופך סרטון לויראלי ביוטיוב ואז לעשות את זה – להעלות סרטון שיגיע למאה מיליון צפיות. 

עם סרקזם עדין ולא מעט הומור שחור, רוז לוקח אותנו (ואת המשפחה שלו) למסע פרוע בעקבות האבולוציה שעבר אתר הווידאו, ששינה את העולם במשך 15 השנים מאז הוקם.

מהאגדות הויראליות, דרך תעשיית היוטיוברים ועד לצנזורה שיוטיוב החלה להפעיל על היוצרים שלה, שמובילה לפיצוץ ולטרגדיה.


 

פרקי הסדרה:

 

פרק 1 – תעלו את זה ביוטיוב!!! (PUT IT ON YOUTUBE)\\filesrv.yesdbs.co.il\ProductionsMedia\דוקו\הפקות 2020\100 מליון צפיות\LowRes\קרדיט צלם אבנר שחף.jpg

איתמר רוז, יוצר יוטיוב כושל, פוגש את האנשים שמאחורי הסרטונים הויראליים שסחפו מאות מיליוני צופים בשנים הראשונות של יוטיוב, מנסה להגיע לשומרי הסף של הויראליות, ולא בוחל באמצעים בדרכו למיליוני צפיות.

 

פרק 2 – להאכיל את המפלצת (KEEP FEEDING THE BEAST)\\filesrv.yesdbs.co.il\ProductionsMedia\דוקו\הפקות 2020\100 מליון צפיות\LowRes\קרדיט שצלם אבנר שחף 1.jpg

איתמר צולל לשלב הבא בהתפתחות של יוטיוב/ היוטיוברים – אלה שהפכו את יוטיוב למקצוע.

הוא מבקר באולפנים של יוטיוב ובכנס של התעשייה הנבנית, פוגש יוטיוברים עם מיליוני מנויים ונחשף ללחץ האדיר שיוטיוב מפעיל עליהם, באמצעות אותו אלגוריתם מסתורי.

\\filesrv.yesdbs.co.il\ProductionsMedia\דוקו\הפקות 2020\100 מליון צפיות\LowRes\100MV_Stills_04_Tomer Slutzky.jpg

פרק 3 – אל תדברו על… DON'T TALK ABOUT 

איתמר נחשף לצדדים האפלים של יוטיוב: צפיות מזוייפות, תוכן שיווקי, צנזורה, והסרת מיליוני סרטונים וערוצים מיוטיוב, מה שהורס את מפעל חייהם של עשרות אלפי יוטיוברים, גורם לתסכול וזעם, שמוביל לפיצוץ ולטרגדיה.

 

בימוי ותסריט: איתמר רוז | צילום: תומר סלוצקי, אבנר שחף | עריכה: ירון לבנה, איתי אוניק, תמר קיי, נועה וויינשטיין | מוסיקה מקורית: אלי סורני, שי רוט | מפיקים: איתמר רוז, נועם פנחס, טל ברדה.

הסדרה הופקה עבור yes דוקו בתמיכת קרן רבינוביץ' וארטה/ZDF (גרמניה)

(3X35 דק', ישראל, 2020)

 

* * *

 

2020C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\LOGO dococolnoa.png

 

לכבוד טקס האוסקר® 2020, תעלה ל-VOD, ביום שישי ה-7.2, קטגורית "דוקולנוע" עם סרטי התעודה הבינלאומיים המדוברים של השנה, על האמנות השביעית. 

הסרטים ישודרו בערוץ מה-9 בפברואר ועד ה-15 בפברואר.

 

 

טרנטינו: שמונת הראשונים | QT8: The First Eight

בכורה ב-VOD וב-STINGTV: מיום שישי, ה-7.2. שידור ביום ראשון, 9.2, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD.  C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\6270_142351_movie_banner_1.jpg

פסטיבל חיפה 2019

קוונטין טרנטינו הוא אחד הבמאים האהובים ביותר בעולם (ובמיוחד בישראל…) וסיפור חייו הוא סאגה אמריקאית – אדם שבנה את עצמו בכשרון ובהתמדה, מוכר בחנות וידאו עם שגעון לסרטים שהפך לאחד הבמאים הגדולים והמוכרים בהוליווד, יוצר מקורי ורב השפעה שהגדיר מחדש את הקולנוע האמריקאי המודרני. 

"טרנטינו: שמונת הראשונים" מתעד את דרכו של הבמאי החל מסרטו פורץ הגבולות "כלבי אשמורת", ובוחן כיצד שינו סרטיו את מפת הקולנוע. הסרט משלב ראיונות עם שחקנים, מפיקים ואנשי תעשיה, מסמואל ל. ג'קסון ועד כריסטופר וולץ, ומאפשר לנו להכיר את אחת הדמויות המרתקות והצבעוניות של הוליווד.

בימוי: טארה ווד (97 דק', ארה"ב, 2019)

לצפייה בטריילר

 

באסטר הגדול | The Great Buster: A Celebration   C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\107731-1078x610.jpg

בכורה: יום שני, 10.2, בשעה 22:00 

ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

פסטיבל ונציה – פרס הסרט הטוב לקולנוע 2018, פסטיבל דוקאביב 2019

את הגאונות של באסטר קיטון ניתן לראות בכל סצנה מסרטיו, וסצנות נפלאות כאלה משובצות בנדיבות רבה בסרטו של הבמאי פיטר בוגדנוביץ', המסכם את חייו ויצירתו. קיטון – שחקן, קומיקאי, תסריטאי ובמאי מחונן – הוא מהכוכבים הבודדים של הקולנוע האילם שלא נשכחו בחלוף השנים. להיפך – מל ברוקס, קוונטין טרנטינו, ורנר הרצוג, דיק ואן דייק וכוכבים רבים של הדורות הבאים ראו בו מקור השראה ומספרים כיצד השפיע ועיצב את תפיסתם הקולנועית. קיטון צמח במשפחה של בדרנים, ומילדות למד להשתמש בגופו לצרכים קומיים, גם במחיר חבלות ועצמות שבורות. הסרט עוקב אחר חייו דרך אנקדוטות מצחיקות ונוגעות ללב, הממפות אגב כך את תולדות הקומדיה האמריקאית. 

בימוי: פיטר בוגדנוביץ' (102 דק', ארה"ב, 2018)

לצפייה בטריילר

 

התשוקה של אנה מניאני | The Passion of Anna Magnani  

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: מיום שישי, 7.2. שידור בערוץ ביום שלישי, 11.2, בשעה 22:00.

פסטיבל קאן 2019, פסטיבל חיפה 2019

אחת הסצנות הזכורות ביותר בתולדות הקולנוע היא הסצנה בה נופלת ארצה השחקנית אנה מניאני לאחר שנורתה ע"י הגרמנים, כשעל פניה הבעת כאב עמוקה, בסרט "רומא עיר פרזות". השחקנית האיטלקייה המוכשרת, שסימלה את הניאוריאליזם וחוללה מהפכה בדרך בה הוצגו נשים בסרטים, היתה גם השחקנית האיטלקייה הראשונה שזכתה באוסקר. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2WNGYAUY.jpg

הסרט "התשוקה של אנה מניאני" מביא את סיפורה של מי שנחשבה לשחקנית אופי מהמעלה הראשונה. בעזרת חומרי ארכיון, שחלקם מאוספים פרטיים שטרם נראו, משרטט הסרט את סיפורה של השחקנית הקומית והטרגית, שהיתה לסמל ללידתה מחדש של מדינה שלמה אחרי המלחמה והפכה לאייקון בהיסטוריה של הקולנוע. 

בימוי: אנריקו צ'ראסואולו (60 דק', איטליה/צרפת, 2019)

לצפייה בטריילרC:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\MV5BMzJiYTMzMTEtOTk5YS00MDIyLThkMjEtNThlMzRiMzYzYTZhL2ltYWdlL2ltYWdlXkEyXkFqcGdeQXVyNDY1NTcwOA@@._V1_.jpg

 

פאולין קאל: מה שהיא אמרה

What She Said: The Art of Pauline Kael

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: מיום שישי, 7.2. שידור בערוץ ביום רביעי, 12.2, בשעה 22:00.

פסטיבל DOCNYC 2018 , פסטיבל ברלין 2019, פסטיבל דוקאביב 2019

סיפורה של מבקרת הקולנוע האגדית של "הניו יורקר".

פאולין קאל, אישה חלוצה בעולם שוביניסטי גברי, נחשבת לאחת ממבקרי הקולנוע המפורסמים ביותר בכל הזמנים. השבחים שלה סייעו לרומם את הקריירה של סטיבן שפילברג, מרטין סקורסזה ואחרים, בעוד שהביקורות השליליות שלה השאירו גם במאים פצועים לאורך הדרך. 

הדוקו הביוגרפי החדש על פאולין קאל מציג את המורכבות שלה ובוחן מחדש את הקולנוע של סוף המאה ה-20 דרך העדשה שלה, תוך שימוש בקטעי סרטים רבים, ארכיונים שטרם נראו מעולם, ראיונות נרחבים עם אנשי קולנוע, ביניהם קוונטין טרנטינו, אלק בולדווין, פול שריידר, תסריטאים, מבקרי קולנוע  ואת כתביה, בקריינותה של השחקנית שרה ג'סיקה פרקר.

בימוי: רוב גרבר (96 דק', ארה"ב, 2019)

לצפייה בטריילר

 

קומדיה רומנטית | Romantic Comedy

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: מיום שישי, 7.2. שידור בערוץ ביום חמישי, 13.2, בשעה 22:00.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\MV5BM2JjZmU2NzctODU0OC00MmYxLWI1ZWUtMGUzNjU0MWM1ZTEwXkEyXkFqcGdeQXVyNjA1ODEzNTg@._V1_SY1000_CR0,0,707,1000_AL_.jpg

פסטיבל שפילד 2019

למה אנחנו כל כך אוהבים קומדיות רומנטיות?

כשהמוזיקאית והסופרת, אליזבת סנקי, הייתה נערה היא התאהבה בסרטים מז'אנר ה"קומדיה הרומנטית". כעת, כבמאית הסרט, היא מצליחה לשים את האצבע על התבנית הקבועה שלפיה הם נוצרו: כל הדמויות לבנות, כל הגיבורים "סטרייטים", כל הנשים כיפיות ומשוחררות וכולם רוצים, בסופו של דבר, להתחתן. אז למה היא עדיין ממשיכה לצפות בהן שוב ושוב?  בסרט הדוקו "קומדיה רומנטית" יוצאת סנקי לחקור את העבר, ההווה והעתיד של הקומדיות הרומנטיות בעזרת אנשי קולנוע, שחקנים ומבקרים, שמאירים בפנינו את חוקי הז'אנר על רקע אינסוף קטעים מסרטים מוכרים ואהובים.

אז איך בעצם הוליווד מכתיבה לנו איך נראית "אהבה" ו"רומנטיקה"? למי מגיע להיות נאהב? והאם חוקי הכתיבה של "קומדיה רומנטית" הוליוודית מצליחה השתנו לאורך השנים? 

בימוי: אליזבת סנקי (בריטניה, 78 דק', 2019)

לצפייה בטריילר


 

עוד ישודרו:C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\terry-gilliam-alien.jpg

 

הנוסע השמיני: בחזרה למקורות – Memory: The Origins Of Alien

יום שישי, 14.2, בשעה 24:10 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל Sundance 2019

לציון 40 שנה לצאת הסרט – הסיפור המלא שעדיין לא סופר על "הנוסע השמיני".

כבר בשנת 1971 החל התסריטאי דן או'בנון לכתוב את התסריט לסיפור שלו – Memory, אך 8 שנים עברו עד שהרעיון התגבש בסופו של דבר ליצירת המופת של רידלי סקוט – "הנוסע השמיני". סרט האימה המדע-בדיוני, שובר הקופות, זכה באוסקר בפרס לאפקטים מיוחדים והוגדר כאחד הסרטים הטובים ביותר בכל הזמנים. שלושה סרטי המשך ושלושה סרטי פריקוול נעשו בעקבותיו והוא השפיע באופן משמעותי גם על תחומי תרבות נוספים – רומנים, ספרי קומיקס, משחקי וידאו, צעצועים ומוצרים נוספים שנוצרו בעקבותיו. 

בסרט התיעודי החדש מביא הבמאי אלכסנדר או. פיליפ את סיפורו של הסרט המצליח תוך שהוא חוקר את התופעה של החייזרים, מאיפה היא נוצרה וכיצד התבססה בצורה כה משמעותית בדמיוננו התרבותי? בעזרת חומרי ארכיון, ראיונות עם אנשי מפתח והרבה אהבה לעולם הקולנוע הבדיוני, מציג או. פיליפ את השורשים היוונים והמצרים המיתולוגיים שמהם צמח הסרט ומשלים לצופים את הסיפור שעדיין לא סופר עליו.

בימוי: אלכסנדר או. פיליפ (93 דק', ארה"ב, 2019)

 

מכסחי השדים: הסיפור האמיתי – Cleanin' Up The Town

יום שני, 10.2, בשעה 19:55 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

הסיפור האמיתי מאחורי שובר הקופות המצליח של שנות ה-80 וה-90 – "מכסחי השדים"

סרט הפנטזיה הקומי שצולם ב-1984, בעידן הפוסט דיגיטלי, כשהאפקטים המיוחדים עוד היו רק בתחילת דרכם, הפך במהרה לקלאסיקה. הוא עורר את דמיונם של מיליוני אנשים ברחבי העולם ונחשב עד היום לחלק מתרבות הפופ העל-זמנית. 

סרט הדוקו החדש "מכסחי השדים: הסיפור האמיתי" צולם לאורך 10 שנים וחושף את הסיפור האמיתי מאחורי הרעיון התסריטאי שהפך לסרט המצליח ואח"כ גם לסרט המשך. מעל 30 מרואיינים, בינהם השחקנים המקוריים – דן אקרויד, הרולד ראמיס, ארני הדסון וסיגורני וויבר ויוצרי הסרט – הבמאי איבן רייטמן, המפיקים, צוות האפקטים המיוחדים ואחרים מספרים על השתלשלות האירועים ומעלים אנקדוטות משעשעות שטרם שמענו.

בימוי: אנתוני בואנו (90 דק', ארה"ב, 2019)

 

מק'קלן: תפקיד חייו | McKellen: Playing the Part  C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\MV5BNDE2YWNlNDktYThkMy00ZTdmLTg5NjEtMjg1ZWJmMTUzNzI1XkEyXkFqcGdeQXVyMTk1MTUyMDA@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

יום שני, 10.2, בשעה 23:45 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

סר איאן מק'קלן: במילותיו שלו.

סיפור חייו מעורר ההשראה של שחקן התאטרון והקולנוע הבריטי, סר איאן מק'קלן, שזכה בפרס טוני ובפרס גלובוס הזהב והיה מועמד לשני פרסי האוסקר. 

הסרט שנערך מ-14 שעות של ראיון עם מק'קלן הוא מסע ייחודי דרך תחנות חייו של השחקן, מילדותו, דרך תחילת הקריירה שלו כשחקן תאטרון ועד להכרה הבינלאומית שקיבל בזכות השתתפותו בסרטים שוברי-קופות ("שר הטבעות", "אקס-מן"). בנוסף לכך הוא  גם מתייחס להיותו הומוסקסואל מוצהר ואקטיביסט למען זכויות ההומוסקסואלים. 

הסרט חושף את אוסף התמונות הפרטי של השחקן ומביא סצנות "מאחורי הקלעים", שטרם נראו, מתוך הצגות וסרטים בהם השתתף. כך נפרש בפנינו דיוקן של אמן מוכשר ורב-תחומי שתמיד ידע להתאים עצמו לתפקיד ברגע שהואר באור הזרקורים.  

בימוי: ג'ו סטיבנסון (87 דק', בריטניה, 2018)

 

סקוטי וההיסטוריה הסודית של הוליווד | Scotty and the Secret History of Hollywood  C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\MV5BYTEyZmE0NDItY2ZmNi00NTFhLWE3M2UtZmM5NDA0NzEwNjRjXkEyXkFqcGdeQXVyMDA4NzMyOA@@._V1_.jpg

יום רביעי, 12.2, בשעה 23:35 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV. 

סיפורו הלא יאומן של סקוטי באוורס, הסרסור הכי גדול בתולדות הוליווד.

סקוטי באוורס היה חייל מארינס לשעבר שנחת בהוליווד לאחר מלחה"ע ה-2. בתחילת דרכו שימש כמאהב הסודי של רבים מכוכבי הוליווד, גברים ונשים כאחד. אך בהמשך, בשנות ה-40 וה-50 החל סקוטי לשמש גם כסרסור עבור האליטה ההוליוודית. בתחנת הדלק שלו, שהיתה סמוכה לאולפנים, החזיק טריילר מצוייד לצורך המפגשים הסודיים בין חבריו לבין השחקנים והשחקניות. מאחר ורבים מכוכבי הוליווד נאלצו באותה תקופה להסתיר את זהותם המינית האמיתית וחששו שפשיטה משטרתית בפאבים הומוסקסואלים תחסל להם את הקריירה, הפתרון של באוורס היה מושלם עבורם. 

רק בשנת 2012, החליט באוורס לחשוף סוף סוף את הסודות הכמוסים של כוכבי הוליווד בספר שהפך מיד עם צאתו לרב-מכר. הסרט החדש, בבימויו של מאט טיירנאוור, מביא את סיפורו של באוורס ויוצא לבדוק האם הסיפורים שסיפר באוורס על אייקונים מתקופת הזהב ההוליוודית, בינהם קרי גרנט, קתרין הפבורן, ספנסר טרייסי, לנה טרנר, אווה גרדנר, בטי דיוויס ורבים אחרים אכן היו נכונים.  

בימוי: מאט טיירנאוור (98 דק', ארה"ב, 2018)

 

נשים בקולנוע: חצי מהתמונה | Half the Picture

יום חמישי, 13.2, בשעה 23:20 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

פסטיבל sundance 2018, פסטיבל SXSW 2018half-the-picture-documentary-amy-adrion-ava-duvernayjpg-1e91808caa8b2792

הנשים מאחורי המצלמה. הסיפורים מאחורי הנשים.

מיטב במאיות הקולנוע האמריקאיות ניצבות אל מול המצלמה ופותחות את ליבן על האפליה השיטתית, אתה נאלצו להתמודד לאורך השנים ועל הקריירה שהצליחו לפתח כנגד כל הסיכויים.

בראיונות המרתקים מספרות במאיות מובילות, בינהן אווה דוברניי ("סלמה"), ג'יל סולוויי ("טרנספרנט"), לנה דנהאם ("בנות"), קתרין הארדוויק ("דמדומים") ומירנדה ג'ולי, על שנות הקריירות המוקדמות שלהן, על המעבר שעשו לבימוי סרטים באולפנים ובטלוויזיה, איך הן מצליחות לאזן את קריירת הבימוי התובענית עם חיי המשפחה ומדברות גם על האתגרים וההנאה שבעבודתן. 

לצדן מציג הסרט גם ראיונות עם מומחים בנושא אי-השוויון בין המינים בהוליווד, ביניהם – מליסה גודמן מה-ACLU ("האיגוד האמריקאי לחרויות אזרחיות"), קרוליין ליברסקו, מראשי פסטיבל "סאנדנס", העיתונאית רבקה קיגן וד"ר מרתה לאוזן מאוניברסיטת סן דייגו.

בימוי: אמי אדריאון (92 דק', ארה"ב, 2018)

 

וסרטים נוספים.

 

* * *

 

המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:

ארץ הדבש | Honeyland 

בכורה: יום שלישי, 4.2, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

מועמד לאוסקר® 2020 בשתי קטגוריות – הסרט הבינלאומי והסרט הדוקומנטרי.

זוכה פרס השופטים ופרס הצילום – פסטיבל Sundance 2019, פסטיבל דוקאביב 2019 

הטידזֶה מוּרטוֹבָה היא כנראה הדבוראית האחרונה באירופה שעדיין רודה דבש מכוורות טבעיות. הן חבויות בפסגות צוקים, בנקיקים שאליהם היא נאלצת לטפס בשבילים צרים ואז לתחוב את ידיה החשופות אל לבם של נחילים מזמזמים. המצלמה מלווה אותה במשך שלוש שנים, בבית הרעוע והמבודד שהיא חולקת עם אמה, כלבה וחתולתה, במסעותיה המפרכים אל הדבורים – בנופי מקדוניה היפים – ובטקסי הרדייה המכשפים שלה, וגם במסעותיה לשוק, למכור את הדבש. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\113261-1140x610.jpg

השגרה הקשה אבל מחממת הלב הזו מופרת פתאום, כשלמקום מגיעה משפחה של נוודים. כוונתם להקים מכוורת מלאכותית מסודרת מאיימת על פרנסתה של מורטובה, אבל קרבתם, ובעיקר המפגש עם ילדיהם, מפוגגים את בדידותה.

בימוי: ליובומיר סטפנוב, תמרה קוטבסקה (85 דק', מקדוניה, 2019).

לצפייה בטריילר

 

63 אפ | 63 UP – 3 פרקים חדשים.

בכורה: ימים ראשון-שלישי, 2.2-4.2, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

וב-STINGTV.  

פסטיבל ניו יורק 2019, פסטיבל חיפה 2019C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\6248_879217_movie_banner_1.jpg

"הראה לי את הילד עד גיל שבע ואראה לך את האדם". האימרה של איגנטיוס מלויולה, מייסד מסדר הישועים, עומדת בבסיס סדרת סרטי 7אפ פורצת הדרך ועטורת השבחים של מייקל אפטד. 

אפטד, היום בן 78, עוקב אחר ארבעה-עשר בריטים מאז היו בני שבע, מדי שבע שנים, החל ב-1964. השנים חלפו, חלקם עזבו והצטרפו מחדש, והיום הם בני 63, מתכוננים לפרישה ומביטים אחורה על חייהם – נישואין, ילדים, גירושין, מחלת נפש, סרטן (עבור בחור מיורקשייר שהפך למדען באמריקה), מוות, ומנות גדושות של כנות – וזה נוגע ללב. בימים ראשון-שלישי, 2.2-4.2 נשדר מדי ערב ב-21:00 פרקים חדשים בסדרת התעודה רחבת ההיקף בתולדות הקולנוע הדוקומנטרי, ועם קצת מזל – זה עדיין לא נגמר.

בימוי: מייקל אפטד (3×60 דק', בריטניה, 2019)

לצפייה בטריילר

 

לציון חודש ההיסטוריה האפרו אמריקאית, נשדר בפברואר מס' סרטים על גיבורים אפרו-אמריקאיים בלתי נשכחים, ביניהם – 

 

טוני מוריסון: חלקי חיי | Toni Morrison: The Pieces I Am 

בכורה: יום שלישי, 25.2, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

 

פסטיבל Sundance 2019C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\MV5BMTExMjExMTc5MDZeQTJeQWpwZ15BbWU4MDk0MjgyMjcz._V1_SY1000_CR0,0,808,1000_AL_.jpg

ספריה של טוני מוריסון, הסופרת האפרו-אמריקאית זוכת פרס נובל ופרס פוליצר, עוסקים בעיקר בחברה האפרו-אמריקאית בארה"ב ובחוויות של ההשפלה, אפליה ודיכוי איתן הם נאלצו להתמודד לאורך ההיסטוריה. מוריסון היתה בין הסופרים הבודדים שכתבו לקהל אפרו-אמריקאי, ומהרגע שהבינה איך יכולה שפת כתיבתה לפעול ככוח מדכא או מרומם – היא סירבה להניח למילותיה לפנות אל השוליים. 

לאחר שנים של מאבק להשמיע את קולה, זכתה מוריסון בפרס פוליצר על כתיבתה, והרומנים שלה (המפורסם בינהם – "חמדת") נלמדים כיום בבתי ספר ברחבי העולם.

בעזרת חומרים ארכיונים וראיונות עם אופרה ווינרי, אנג'לה דיוויס, ג'יימס בולדווין וטוני מוריסון עצמה, מפגיש אותנו הסרט החדש עם ספריה המפורסמים ועם מקורות ההשראה לכתיבתה. 

בימוי: טימותי גרינפילד-סנדרס (120 דק', ארה"ב, 2019)

לצפייה בטריילר

 

אריתה פרנקלין: חסד מופלא | Amazing Grace 

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: מיום שני, 17.2. שידור בערוץ ביום ראשון, 23.2, בשעה 22:00.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\108481-1140x610.jpg

פסטיבל DOC NYC 2018, פסטיבל ברלין 2018, פסטיבל דוקאביב 2019

את אלבומה "חסד מופלא" הקליטה אריתה פרנקלין ביומיים. הסרט שתיעד את ההקלטה בכנסייה בקליפורניה חיכה 46 שנה ומוקרן עתה לראשונה. האגדה אומרת כי סידני פולק, הבמאי, שכח להשתמש בקלאפר, הלוח המסייע לסנכרון שבין התמונה לקול, ולכן לא הצליח לערוך אז את החומר המצולם. זה, כנראה, לא כל הסיפור. פרנקלין, שמאחוריה היו 31 (!) להיטים בצמרות המצעדים בארה"ב, התנגדה להפצת הסרט, ורק אחרי מותה העניקה אחייניתה את האישור המיוחל. התוצאה מסעירה וסוחפת, כצפוי מזמרת הגוספל הגדולה של כל הזמנים. פרנקלין מהפנטת ממש, וכמוה המקהלה הנהדרת של הכומר ג'יימס קליבלנד. די להביט בפני הנוכחים בכנסייה כדי להבין מה הפך את האלבום הזה ללהיט ענק.

בימוי: סידני פולק, אלן אליוט (87 דק', ארה"ב, 2018) 

לצפייה בטריילר

 

דייגו מראדונה | Diego Maradona   

בכורה ב-yesVOD: החל מיום חמישי 20.2. שידור ביום ראשון, 1.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

פסטיבל קאן 2019, פסטיבל ירושלים 2019

דייגו ארמנדו מראדונה נחשב לכדורגלן הגדול בהיסטוריה, אבל הסרט התיעודי עליו הוא הרבה יותר מאשר סרט על כדורגל. זה סרט על אדם שהפך לגיבור תרבות בשתי מדינות שונות: קודם במולדתו ארגנטינה ולאחר מכן באיטליה, ואם לא די בכך, עבר הגיבור שלפנינו תהליך נוסף, והפך מאליל במדינתו המאמצת לאדם הכי שנוא בה. למעשה מדובר באדם שרק דבר אחד היה יותר גדול מכישרונו, וזה ההרס העצמי שלו. לכן זהו למעשה סיפור על עלייתו ונפילתו של מראדונה. הדוקומנטריסט הבריטי זוכה האוסקר, אסיף קפדיה, בחר לספר את סיפורו ובכך הוא משלים טרילוגיה שהתחילה בזוכה ה-BAFTA – "סנה" והמשיכה בזוכה האוסקר® -"איימי". קפדיה נוקט באותו הסגנון בו השתמש בשני הסרטים הקודמים, תוך שהוא נמנע לחלוטין משימוש ב"ראשים מדברים" ומתבסס על עריכה קצבית ועשייה מלאת חיים. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\diego_maradona_new.jpg

בימוי: אסיף קפדיה,  (130 דק', בריטניה, 2019)

לצפייה בטריילר


 

* * *


 

2 בפברואר – 8 בפברואר

 

63 אפ | 63 UP

בכורה: ימים ראשון-שלישי, 2.2-4.2, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

וב-STINGTV.  

ראה עמ' 11

 

ארץ הדבש | Honeyland 

בכורה: יום שלישי, 4.2, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

ראה עמ' 11


C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

מק'מיליונים | McMillions  

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: מדי יום שלישי, החל מה-4.2. 

שידור בערוץ בימי שני, החל מה-24.2 בשעה 21:00. 

סדרה חדשה. איך עקץ איש ביטחון פשוט את קונצרן המזון המהיר, מקדונלד'ס, בעשרות מיליוני דולרים?C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\McDonalds-MONOPOLY-Game-1024x576.jpg

בשנת 1987 יצאה חברת מקדונלד'ס בקידום שיווקי נרחב תחת השם – Pick Your Prize Monopoly. לקופסאות אוכל וספלים צורפו חתיכות מונופול, שהחיבור ביניהם הביא לזכייה בהרבה פרסים קטנים וגם מעט פרסים גדולים (עד מיליון דולר).  חברת השיווק "Simon Marketing" היתה האחראית באותה תקופה על הפצת המשחקים וההגרלות של מקדונלד'ס. 

ג'רום ג'ייקובסון, שוטר לשעבר בן 58 ואיש ביטחון בחברת השיווק היה אחראי לנסוע עם חלקים מתוך המשחק למפעלים של הספלים והקופסאות של מקדונלד'ס ושם היו מצרפים אותם לאריזה. באמצע הנסיעה נהג ג'ייקובסון לפתוח את המעטפה החתומה, להוציא את החלקים הנדירים ולהעביר את השאר למפעל. את החלקים שהשיג נהג להפיץ לרשת ענפה של זוכים, ברחבי ארה"ב, מקרב בני משפחתו וחבריו. כל "זוכה" במיליון דולר העביר בתמורה לג'ייקובסון כ-50 אלף דולר. שיטת ההונאה הזו התרחשה לאורך עשור והגיעה עד להיקף של 13 מיליון דולר. 

ב-2001 פשטו סוכני FBI על הרשת ועצרו 8 חשודים, בראשם ג'ייקובסון. הוא נשפט ל-3 שנים בכלא ומק'דונלדס פיטרה מיד את חברת השיווק. 

הסדרה הדוקומנטרית החדשה, בהפקת מארק וולברג ו-HBO, מביאה את הסיפור, שעולה על כל דמיון, של הונאת הענק. לראשונה מוצגים צילומי ארכיון ומסמכי חקירה שטרם הוצגו לציבור, לצד ראיונות עם סוכני FBI שלקחו חלק בחקירת ההונאה, בכירים שעבדו במקדונלד'ס באותה תקופה, עורכי הדין שטיפלו בפרשה וראיונות עם זוכים בהגרלה, חלקם ידעו על ההונאה וחלקם לא.

בימוי: ג'יימס לי הרננדז ובריאן לזרטה. (6X60, ארה"ב, 2020) 


 

קוורטט משפחתי | A Family Quartet

בכורה: יום חמישי ,6.2, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל idfa 2017C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\A-Family-Quartet_main-still2-275x155.jpg

נועה ווילדשוט, כנרית גרמניה, אמנם רק בת 16 אך כבר נחשבת לעילוי בזירת המוזיקה הקלאסית הבינלאומית. אימה ואחותה הגדולה מנגנות גם הן על כינור ואביה מנגן על ויולה וביחד הם משפחה קאמרית יוצאת דופן. 

הסרט המוזיקלי החדש "קוורטט משפחתי" מלווה במשך 3 שנים את נועה, מגיל 13 ועד גיל 16, בשנים בהן מתרחשת הפריצה הבינלאומית שלה. לצד ההופעות שלה ברחבי העולם משולבים צילומי "הום וידאו" מקסימים שצילמו הוריה לאורך השנים ואלו מציגים, מצד אחד, את האופן בו הופכת ילדה בת 3 לכנרית מחוננת ומצד שני את הקשרים המשפחתיים העדינים והתומכים במשפחה מוזיקלית אוהבת ואמביציוזית.

בימוי: סימונקה דה יונג (73 דק', הולנד, 2017)

לצפייה בטריילר

 

9 בפברואר – 15 בפברואר

שבוע דוקולנוע 2020

ראה עמ' 6-10

 

עוד במסגרת חודש ההיסטוריה השחורה:C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

הקלטות של מוחמד עלי ודיק קאווט 

Ali & Cavett: The Tale of the Tapes

 

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: מיום רביעי, 12.2. שידור ביום שני, 9.3 בשעה  22:00.

פסטיבל SXSW 2019  

סיפורה של מערכת היחסים האישית הקרובה בין שני הכישרונות הגדולים: המנחה דיק קאווט והמתאגרף מוחמד עלי.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\ali-cavett-1-cropped.jpg

דיק קאווט הנחה במשך 30 שנה את תכנית הלייט-נייט הפופולרית שלו ועל אף היותו קומיקאי בעצמו, התכנית שלו התאפיינה בשיחות מגוונות, החלפת רעיונות ושילוב של בידור עם תוכן מהותי. מגוון רחב של כישרונות הגיעו להתארח אצלו בתכנית וביניהם חברו הטוב, המתאגרף מוחמד עלי. הקשר בין השניים נמשך לאורך שנים וחצה את גבולות המסך. 

עלי הופיע בתוכניות של קאווט 14 פעמים והסרט החדש "הקלטות של מוחמד עלי ודיק קאווט" מביא את סיפורה של מערכת יחסים זו בעזרת צפייה ברצף בקלטות התוכנית – מימיו הראשונים של עלי כמתאגרף, דרך נשיאת הלפיד באולימפיאדה ב-1996 ועד תקופת מחלת הפרקינסון בה חלה עלי. 

בימוי: רוברט ס. ביידר (95 דק', ארה"ב, 2018). לצפייה בטריילר

 

16 בפברואר – 22 בפברואר

 

יוטיוב ואני

בכורה: ימים ראשון-שלישי,16-18.2, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

וב-STINGTV.  

ראה עמ' 4

 

אריתה פרנקלין: חסד מופלא | Amazing Grace 

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: מיום שני, 17.2. שידור בערוץ ביום ראשון, 23.2, בשעה 22:00.

ראה עמ' 12

עוד במסגרת חודש ההיסטוריה השחורה:

ילדי פסטיבל מרטין לותר קינגC:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

We Are the Dream: The Kids of the Oakland MLK FEST 

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: מיום רביעי, 19.2. שידור בערוץ ביום שני, 24.2, בשעה 22:00.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2017-MLK-Abdullah-Usufzai-Ronald-Reagan-Middle-School__-WINNER-e1485270239350.jpg

יותר מ-56 שנה עברו מאז נשא נשא ד"ר מרטין לותר קינג את נאומו המפורסם "יש לי חלום", שבו קרא לשיוויון בין-גזעי ולקץ האפליה אל מול 250 אלף מפגינים בוושינגטון. 

הסרט "ילדי פסטיבל מרטין לותר קינג" עוקב אחרי צעירים אמריקאים הלוקחים חלק בתחרות ע"ש ד"ר מרטין לותר קינג, מכינים ומציגים אמירות אישיות המשקפות את מורשתו של  ד"ר קינג ומספרים כיצד נאומו מהדהד בחייהם.

(60 דקות, ארה"ב, 2020).


 

בית ספר לפיתוי | School of Seduction 

בכורה: יום חמישי, 20.2, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

פסטיבל CPH:DOX 2019, פסטיבל מינכן 2019, פסטיבל חיפה 2019C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\6272_155993_movie_poster.jpg

רוסיה של פוטין. שלוש נשים לוקחות שיעורים ב'בית ספר לפיתוי', בתקווה להתחתן עם גבר עשיר. לידה בזוגיות עם גבר נשוי ונמאס לה לגור עם אמא; ויקה מיואשת ומלאת חרדות לגבי מצבה; ודיאנה, אם חד הורית בודדה, רוצה לפגוש מישהו – אבל שיהיה מבוסס. 

הבמאית אלינה רודניצקאייה עוקבת אחר שלוש הנשים במהלך שבע שנים כשהן מנסות להגשים חלומות ועדיין לשמור על מידה של עצמאות בחברה שבה כסף ומעמד הם הכל. היא משלבת סיפורי חיים מלאי אנושיות בקורטוב של קומדיה ובתובנות שנונות על הפער המגדרי ברוסיה של המאה ה-21.

בימוי: אלינה רודינצקאייה (60 דק', דנמרק/אוסטריה/רוסיה, 2019)

 

23 בפברואר – 29 בפברואר

 

טוני מוריסון: חלקי חיי | Toni Morrison: The Pieces I Am 

בכורה: יום שלישי, 25.2, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

 

ראה עמ' 12


 

מאה ואגינות | Vaginas 100  

בכורה: יום חמישי, 27.2, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

סרט העצמה נשית על סקס ומיניות.

האמנית והצלמת, לורה דודסוורט', מציגה פרויקט אישי על הטאבו האחרון שעדיין קיים בחברה שלנו: הואגינה.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Womanhood212.jpg

לאורך הסרט יוצא הדופן הזה היא מצלמת 100 נשים בעירום ושומעת מהן את הסיפורים האינטימיים, המצחיקים, המזעזעים והעוצמתיים ביותר על איך הואגינות שלהן עיצבו את חייהן. הן משתפות אותה בחוויות מגיל ההתבגרות, תקופת הבתולין, ההריון והלידה, האימהות, גיל המעבר, מספרות על רגעי הנאה וסקס, חוויות טראומתיות ואונס ואף מדברות על השפעת הפורנו עליהן. 

בימוי: (47 דק', אנגליה, 2019)

לצפייה בטריילר 

 

יש לבדוק גם

אוגוסט 2022 בעולם הסרטים של yes

שבוע 1/8-3/8 חופש של אנימציה החל מ-1/7 ב-yes VOD Kids: וב-yes MOVIES KIDS האירוע הגדול …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.