שבת , יוני 6 2020
Home / כללי / וניל
וניל, בתאל ביאו, ידיעות ספרים

וניל

וניל

 

לירז שותקת. היא לא יודעת מה בדיוק גרם לה לשתוק, אבל זה מה שהוביל אותה לאשפוז במחלקה סגורה, הרחק מכל מי שהכירה, ומהחיים הקודמים שלה. כעת היא מוקפת בנערים ונערות שזרים לה, בפסיכיאטרים שנותנים כדורים מבלי להבין אותה, בחלונות מסורגים ועם רצון לברוח מסודות המאיימים להתגלות. אל תוך הבדידות הזאת מתפרצת אלכס, נערה קשוחה וטובת לב, המנסה לפרום את קשר השתיקה של לירז.

 וניל - כריכה.png

 

וניל הוא סיפור על מילוט והתמודדות, על כאב שלא נותן מנוח ועל האופן שבו הנפש מגיבה למצבים קיצוניים. רומן נעורים מרגש הכורך יחד חברות ואהבה, פחד ועוצמה.

 

לירז חוותה טראומה קשה, אך לא יכולה לדבר עליה באופן גלוי. היא מאושפזת במחלקה סגורה, בודדה, מרוחקת ושותקת. בגלל שהיא לא מדברת, הפסיכיאטרים סביבה מלעיטים אותה בכדורים במקום לנסות ולהבין את נפשה.

 

במוסד הסגור היא מכירה את אלכס, נערה המאושפזת יחד איתה. אלכס מעניקה ללירז את התמיכה שהיא זקוקה לה יותר מכל ועוזרת לה לשחזר את מה שאירע ולהתמודד עם המצב.

 

בתאל ביאו עובדת כמנהלת חנות ספרים, ולא מפסיקה לכתוב. וניל הוא ספרה הראשון, והספר השביעי שנבחר לסדרת פרא לספרות מקור עכשווית, המביאה לקוראות ולקוראים קולות חדשים ולא שגרתיים.

 

286 עמ' |  78 ₪ | 14+

 

Check Also

החלום והבית

חדש בהוצאת כנרת-זמורה   החלום והבית רינה גרינולד   "מי שהתעניין באדריכלות היה יכול לזהות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.