שבת , יוני 6 2020
Home / כללי / הימים האחרונים של סטלין
הימים האחרונים של סטלין, יהושע רובנשטיין, ידיעות ספרים

הימים האחרונים של סטלין

 

"כפי שמתאר ג'ושוע רובינשטיין באופן מצמרר בספרו הכובש והכתוב בחיות, השבועות האחרונים בחייו של סטלין היו זמנים של אי-ודאות מוטרפת". ויקטור סבסטיין, "הסאנדיי טיימס"

"הימים האחרונים של סטלין היו סיפור מעשה דרמטי, ורובינשטיין מספר אותו היטב". שילה פיצפטריק, "הגרדיאן"

בדיווח חד ונוקב מתאר ג'ושוע רובינשטיין כל פן בחודשים שלפני מותו של סטלין באופן שגורם לקורא להבין את המשמעות העצומה הטמונה בנקודת המפנה הזאת". רובי מילן, "הטיימס"

הימים האחרונים של סטלין

יהושוע רובנשטיין

הימים האחרונים של סטלין.jpg

בשנת 1952 איש לא הצליח לחזות את סופו של המשטר הרצחני של יוסיף סטלין. הרודן קרא תיגר באמצעות כוחות מזוינים על נשיא ארצות הברית שזה עתה נבחר, והרחיב את הקמפיין האכזרי שלו כנגד יהודי ברית המועצות. ולפתע, במרס 1953, התמוטט סטלין ומת.

תוך שהוא מדווח על האירועים השונים כהווייתם, רוקם ג'ושוע רובינשטיין עלילה מרתקת ומאיר את החודשים שלפני מותו של סטלין באור חדש: קשירת הקשר הערמומית של בֶּריה, מלנקוב, חרושצ'וב ו"חברים לנשק" אחרים, שהבינו היטב את משמעות מותו הקרב ובא של המנהיג; עדויות מתועדות ממקור ראשון על מותו בהשוואה לגרסאות הרשמיות שפורסמו; השמועות על תוכניותיו של סטלין לכפות על יהודי ברית המועצות לצאת לגלות; תגובותיהם של נשיא ארצות הברית אייזנהאואר ומזכיר המדינה דאלס למחוות הפייסניות של הקרמלין לאחר מותו של סטלין; ואילו השלכות כבירות היו לגדיעת משטר האימים של מנהיג ברית המועצות באִבו.

בכתיבה נמרצת וחריפה מגולל רובינשטיין סיפור שכמעט לא סופר על נקודת מפנה הרת-גורל במאה ה-20. הימים האחרונים של סטלין 

Check Also

מי רוצה לבוא איתי לירח?

מה עומד מאחורי הסיפור של בראשית? מי רוצה לבוא איתי לירח? מאת דן רביב ולינור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.