יום שני , ינואר 18 2021
אופי טופי מלכת היופי, אופירה עזריאלי וד"ר נעמי אפל

אופי טופי מלכת היופי

כשאופירה עזריאלי הייתה בת תשע שאלו אותה אם היא בהריון. הילדה העגלגלה שלמדה לאהוב את עצמה בצל אידיאל היופי והגזרה, גדלה להיות סופרת שעוזרת לילדים לחזק את הערך העצמי שלהם, לצד שינוי הרגלי תזונה

אופי טופי מלכת היופי 

מאת אופירה עזריאלי וד"ר נעמי אפל | איירה מיכל גליק 

תזונה והשלכותיה משפיעות רבות על ילדים, הורים והיחסים ביניהם. איך אפשר לסגל לילדים תרבות אכילה טובה ובריאה? מה נכון להגיד לילד שלועגים לו על רקע המראה החיצוני? וכיצד לגשת אל נושא התזונה באופן מועיל ובונה ומבלי לגרום לנזקים? ספר ילדים חדש מסייע לשנות תפיסה ביחס למזונות השונים תוך טיפוח אהבה וקבלה עצמית, ומלמד את הילדים ואת הוריהם שפת אכילה חדשה

 

אופי טופי היא ילדת מלאת יופי, שמאוד אוהבת לאכול ממתקים. בהרפתקה מודרכת עם פירות אדיבים והורים אוהבים היא מגלה את סוד הבריאותונים וגם את אוצרותיה הפנימיים, אשר בזכותם היא מרגישה יפה מבחוץ ומבפנים. 

לספר נלווה עולם תוכן באפליקציית גרייט בוקס, חוויה סיפורית שמשלבת בין הטקסט למולטימדיה ממנה הם יכולים להנות תוך כדי ו/או לאחר הקריאה. בין היתר, הילדים והוריהם יוכלו להנות משעת סיפור עם הסופרת בעודם מדפדפים בבית יחד עמה, שיר על גיבורת הספר, שיח מונחה על החוזקות האישיות של הילדים, פעילות גופנית מומלצת כתוספת לשינויי התזונה ועוד. בנוסף, לספר מצורפת הדרכה להורים ובה כלים שיסייעו להם לטפח תרבות אכילה מאוזנת ובריאה בבית, וכן לנהל שיח בונה ומחזק עם הילדים כך שירגישו טוב עם עצמם ועם גופם. באפליקציה נלווה לכך ריאיון מצולם עם ד"ר נעמי אפל אשר מעניקה להורים כלים יישומיים נוספים להעלאת הערך העצמי של הילדים.

***

אופירה עזריאלי – ילדותה כילדה עגולה מאושרת ושמחה היא ההשראה מאחורי הסיפור. בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות. כתבה את ספר הסיפורים הקצרים "פירורים של חום". את הפירורים שאספה לאורך שביל חייה, היא מפזרת כעת בסיפורים ובהרצאות לקהל הרחב. 

ד"ר נעמי אפל – מומחית ומדריכה בטיפול התנהגותי קוגניטיבי (CBT), עו"ס, מנהלת מכון שיטות, מנהלת אקדמית של המגמה לטיפול הורי, זוגי ומשפחתי בתוכנית הישראלית להכשרת מטפלים התנהגותיים קוגניטיביים בתל השומר, מרצה בפקולטה לרפואה, אוניברסיטת ת"א. חיברה שבעה ספרים לילדים, הורים ומטפלים, בהם רב המכר: "לדבר CBT עם הורים וילדים". 

 

"הספר מכבד את רגשות הילד, הוא מעניין ומהנה ומתאר ילדה העוברת לאכילה המקדמת בריאות, הערכה עצמית ומודעות עצמית. הספר מגדיר במילים חדשות את מושג האכילה הבריאה ומעניק תפקיד חשוב להורים בתהליך זה." פרופסור זאב צ'רלס גרינבאום, לשעבר ראש מכון ע"ש האריס לגיל הרך, המחלקה לפסיכולוגיה, האוניברסיטה העברית בירושלים.

"אופי טופי היא אני, אלא שלא ידעתי שאני מלכת יופי, אלא רק בגיל מבוגר. הספר נוגע בציפור נפשם של ילדינו: הנראות שלהם, יחס הסביבה אליהם ובעיקר יחסם אל עצמם. הספר עדכני, מתאים לעידן המודרני וראוי שהספר יהיה בכל ספרייה. אני ממליצה בחום." מיכל דליות ("סופר נני"), אשת חינוך ותקשורת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.