יום שישי , ינואר 22 2021
ינואר 2020 , yes דוקו

ינואר 2020 ב- יס דוקו

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2020_JANUARY_DOCU_page-1.jpg


C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2020_JANUARY_DOCU_page-2.jpg
C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2020_JANUARY_DOCU_page-3.jpg
G:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\ישראלי\yes-Docu_Israeli_רקע-לבן.jpg

לשמור בבטן | Holding It In

בכורה: יום רביעי ,8.1, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

סיפורה של משפחה גרעינית שמחליטה להפוך למשפחה פונדקאית ולהעניק חיים לזוג שלא זכה להביא ילדים לעולם. 

גיבורי הסרט הם בני הזוג הפונדקאי, חן ועומר, שמפנים את המצלמה אל חייהם מרגע קבלת ההחלטה הלא שגרתית, לארח ברחמה של האישה עובר של זוג חברים שלהם, חשוכי ילדים. לצד רגעים מעצימים ומרגשים, נחשפים רצונות שמתנגשים וחיבורים שבריריים שמאיימים על ההרמוניה הזוגית והמשפחתית.


\\yesdbs.co.il\Env\Users\Folders\Desktop\adit\קרדיט עומר מסינגר5.jpg

 

בימוי: חן רותם ועומר יפמן | עריכה: אייל צרפתי | צילום: עומר יפמן וחן רותם | מוסיקה מקורית: אבי בללי | עריכת פסקול:  רונן נגל | עיצוב: מירב שחם | מפיק: ארי דוידוביץ – "היפרמדיה הפקות".

הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת קרן רבינוביץ'

G:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\ישראלי\yes-Docu_Israeli_רקע-לבן.jpg

עסקה עם אלוהים | I Was Not Born a Mistake

בכורה: יום רביעי ,22.1, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל חיפה 2019C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\6024_147741_movie_banner_1.jpg

בגיל 40 היה יעקב סמית נשוי עם שישה ילדים, יו״ר בבית חב״ד ודמות משפיעה עם עתיד גדול בקהילה. אז, עזב יעקב את משפחתו, את הקהילה ואת התורה. אחרי 20 שנה הוא חוזר. הפעם כאישה. 

סרטם של רחלי רוסינק ואיל בן משה עוסק, בכנות ובישירות, בנושא שהוא רלוונטי וחדשני גם יחד – טרנסג'נדריות בחברה החרדית, אולם הוא גם סרט על קבלה עצמית, אהבה, חמלה ומשפחה.

 

בימוי, צילום והפקה: רחלי רוסינק ואיל בן משה | עריכה: איל בן משה | מוזיקה מקורית: רונית רולנד | עיצוב פסקול ומיקס: רעי אלבז | עיצוב תמונה וצבע: אבירן אלדמע

הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת מפעל הפיס


G:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\תעודת גמר\תעודת גמר לבן.jpg

48 שעות עם אבא | 48 Hours With Dad

בכורה: יום רביעי ,29.1, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

גל נבחרה להיות ערֵבה לאביה איציק בן ה- 70 בחופשותיו מהכלא. גל היא היחידה מבין כל בני המשפחה ששמרה עם אביה על קשר. בכל חופשה שכזו, השניים נכלאים ל-48 שעות בדירה קטנה בה איציק מבלה את חופשותיו בלי אופציה לצאת או לברוח מהסיטואציה. גל מחליטה לנסות ולתקן את מערכת היחסים הפגומה עם אביה. במפגשים האינטנסיביים בין האב לביתו, עולות שאלות קשות על העבר של המשפחה שהתפרקה, ועל הדרך אותה יש ללכת מכאן והלאה.\\yesdbs.co.il\Env\Users\Folders\Desktop\adit\48 Hours with Dad צילום אור אזולאי.jpg

 

בימוי, הפקה ותסריט: גל דור | צילום: אור אזולאי | עריכה: ניר דבורצ'ין, מיכאל שוורץ. הסרט הופק במסגרת המכללה האקדמית ספיר בתמיכת קרן גשר ו-yes דוקו. (44 דק', ישראל, 2019)

ארבע המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:

 

הם לא יזקינו | They Shall Not Grow Old C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\MV5BNmJhMDI5NGItYTA2YS00YzNjLWE5MjktMTkyNDNiZGI2NzAzXkEyXkFqcGdeQXVyNjI2OTgxNzY@._V1_.jpg

בכורה: יום ראשון ,12.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, 

ב-yesVOD וב-STINGTV.

ארכיונים בני 100 שנה קמים לתחייה. 

הבמאי זוכה האוסקר® פיטר ג'קסון ("שר הטבעות: שיבת המלך") מציג סרט פורץ דרך: באמצעות טכנולוגיית רסטורציה ממוחשבת, שזו הפעם הראשונה שנעשה בה שימוש בקולנוע הדוקומנטרי, ג'קסון מחזיר לחיים, בצבעים עזים, את סיפורה של מלחמת העולם הראשונה ושל לוחמיה, כפי שלא נראתה מעולם.

הסרטונים שצולמו בשדות הקרב, בבסיסים שמהם נשלחו חיילים למלחמה ובשובם הביתה, שופצו, נצבעו ונערכו באיכות גבוהה, והם מלווים בהקלטות אותנטיות של לוחמים – חלקם נלקחו מאינספור ראיונות עם חיילים שחזרו מהמלחמה, ואחרים שוחזרו מתוך הסרטים בעזרת קוראי שפתיים.

התוצאה היא מסמך תיעודי נדיר, שלראשונה מזמין את הצופים להתבונן ב"מלחמה הגדולה" כפי שנראתה באמת.

בימוי: פיטר ג'קסון (109 דק', אנגליה, 2019)

לצפייה בטריילר

 

מיסטיפיי: מייקל האצ'נס |  Mystify: Michael Hutchence

בכורה: יום ראשון ,19.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל דוקאביב 2019, פסטיבל הוטדוקס 2019, פסטיבל טרייבקה 2019

מה באמת קרה לכוכב להקת "אינקסס" מייקל האצ'נס, ואיך זה שהרוקיסט הסקסי ביותר שהגיע אי פעם מאוסטרליה, הלך לעולמו בגיל 38? הבמאי ריצ'רד לוונשטיין, שגם ביים רבים מן הקליפים של "אינקסס", מנסה לפענח את התעלומה המטרידה את מעריצי האצ'נס כבר יותר מעשור. לשם כך הוא משוחח עם בני משפחתו, אהובותיו – ובהן קיילי מינוג והלנה כריסטיאנסן – וחבריו הקרובים, ומלווה גם את השנים הסוערות של האצ'נס בלונדון, חייו עם פולה ייטס והתמכרותו לסמים. האצ'נס הכריזמטי מככב בחומרי הארכיון המגוונים המשולבים בסרט: על הבמה, מאחורי הקלעים, ברגעים פרטיים מאוד ובשיחות כנות מול המצלמה. בפסקול להיטי "אינקסס" המלווה את הסרט שולבו גם הקלטות של האצ'נס שמעולם לא הופצו. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\121831-1130x610.jpg

בימוי: ריצ'רד לוונשטיין (108 דק', אוסטרליה/בריטניה, 2019).  לצפייה בטריילר

כאן מייק וואלאס | Mike Wallace Is Here  

בכורה: יום ראשון ,5.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל סאנדנס 2019, פסטיבל דוקאביב 2019 

בתקופה בה נשיא ארה"ב הנוכחי מגדיר את העיתונאים כ"אויבי העם" והפייק-ניוז מאיימים על הדמוקרטיה, תכנית התחקירים "60 דקות" שמזוהה יותר מכל עם העיתונאי מייק וואלאס, נחשבת בעיני רבים לקרן אור באפילה.

וואלאס שידר בתכנית מאז עלייתה ב-1968 ועד שפרש ב-2008. במהלך 40 שנות עבודתו הצליח וואלאס לראיין, בסגנונו הקשוח והישיר, את המנהיגים הגדולים ביותר של המאה ה-20, ביניהם מנחם בגין, אייתוללה חומייני, אנואר סאדאת, קורט ולדהיים, יאסר עראפת, מנואל נורייגה ואחרים. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\19851-1-1100.jpg

הבמאי הישראלי אבי בלקין ("פתלתל: סיפורו של נהר") סוקר בסרטו החדש את הקריירה הענפה של העיתונאי הוותיק ואת פועלו תוך שהוא מציג עשרות קטעי ארכיון שטרם נראו מהתכנית "60 דקות".

בימוי: אבי בלקין (94 דק', ארה"ב, 2018). לצפייה בטריילר.

 

לציון יום השואה הבינלאומי ו-75 שנה לשחרור אושוויץ-בירקנאו – 

 

בן פרנץ: להעמיד את הרשע לדין

Prosecuting Evil: The Extraordinary World of Ben Ferencz

בכורה: יום שני ,27.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל TIFF 2018, פסטיבל הקולנוע היהודי – ירושלים 2018

סיפורו של בנג'מין פֶרֶנְץ – אחרון התובעים ממשפטי נירנברג שעודו בחיים (בן 99), שהקדיש את חייו לגישה של "חוק ולא מלחמה". C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\3BF4B773.jpg

לאחר שחזה בזוועות הנאצים, נעשה פרנץ לתובע מוביל במשפט האיינזצגרופן בנירנברג, משפט הרצח הגדול ביותר בהיסטוריה. כל 22 הקצינים הנאצים שעמדו לדין על רצח למעלה ממיליון בני אדם הורשעו. פרנץ המשיך לפעול למען מתן פיצויים לקורבנות היהודיים של השואה, ולאחר מכן למען הקמת בית הדין הפלילי הבינלאומי. מאבקו למען הצדק הפך למטרה מרכזית בחייו הארוכים. 

בימוי: בארי אבריץ' (82 דק', קנדה, 2018)

לצפייה בטריילר

שתי סדרות חדשות שיעלו החודש: 

 

לציון יום הגירושין הבינלאומי החל ב-8 בינואר, נשדר את הסדרה המצליחה – 

 

טיפול זוגי |  Couples Therapy

בכורה: ימים שלישי וחמישי, החל מה-9.1, בשעה 21:30 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

סדרת דוקו חדשה וממכרת, מבית Showtime, פותחת בפנינו דלת לעולם נסתר: מערכות היחסים של אנשים אחרים. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\alison_couples_therapy_showtime_ringer.0.jpg

בניגוד לשלל תכניות הריאליטי המוגזמות בנושא, הסדרה החדשה "טיפול זוגי", מכניסה את הצופים לחוויה אותנטית של טיפול שבועי עם ארבעה זוגות בעזרת צילום "Fly on the wall", צילום תיעודי אמיתי מחדר הטיפולים ללא התערבות. 

המטפלת, ד"ר אורנה גורלניק,  ישראלית לשעבר שנחשבת למומחית בינלאומית בחקר הדפרסונליזציה, מדריכה את הזוגות, מובילה אותם בשדה המוקשים במהלך העימותים אחד מול השני ומול עצמם, וחושפת את המאבקים בחיים האמיתיים עד שמתרחשת פריצת דרך מאחורי הדלתות הסגורות. 

בימוי: ג'וש קריגמן ("וינר")   (9X30 דק', ארה"ב, 2019)

לצפייה בטריילר


 

שנגרי-לה | Shangri-La  

בכורה: ימי שלישי, החל מה-7.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

וב-STINGTV.

סדרת דוקו-מיוזיק חדשה

"שנגרי-לה", האולפן האייקוני במאליבו של המפיק המוזיקלי האגדי, ריק רובין, משמש בסדרת הדוקו-מיוזיק החדשה כבמה לשיח מרתק על תעשיית המוזיקה. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Shangri-La_101_0002_R.jpg

מאז שנות ה-80 הפיק ריק רובין מאות אלבומים ואלבומי פלטינה, שזכו לביקורות מהללות  וזכה ב-8 פרסי גראמי, כמעט בכל ז'אנר מוזיקלי. בין המוזיקאים שעבדו איתו – ג'וני קאש, "הביסטי בויז", "רד הוט צ'ילי פפר", ג'סטין טימברלייק, קניה ווסט, אדל, שאקירה, אמינם, ג'יי זי, ליידי גאגא, אד שירן, קיד רוק ורבים אחרים. 

מורגן נוויל, הבמאי זוכה האוסקר® והאמי® ("20 צעדים מהתהילה", "תהיה השכן שלי?") ביים את שני הפרקים הראשונים וג'ף מלמברג את שני הפרקים הנוספים וביחד עם ריק רובין הם מביאים אל המסך את הסיפורים על הנשמה שמאחורי המוזיקה.

בימוי: מורגן נוויל, ג'ף מלמברג (4X60 דק', ארה"ב, 2019).

לצפייה בטריילר

 

* * *

5 בינואר  – 11 בינואר

 

כאן מייק וואלאס | Mike Wallace Is Here  

בכורה: יום ראשון ,5.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 7

 

שנגרי-לה | Shangri-La  

בכורה: ימי שלישי, החל מה-7.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

וב-STINGTV.

ראה עמ' 8

 

לשמור בבטן | Holding It In

בכורה: יום רביעי ,8.1, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 4 

G:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\דוקושוק\yes-Docu_Shock_רקע-לבן.jpg

הכלבים המטופחים בעולם | Well groomed

בכורה: יום חמישי, 9.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל SXSW 2019, פסטיבל hotdocs 2019C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\p.jpg

תחרות הכלבים המטופחים, שפרוותם מעוצבת בצורה היצירתית ביותר, נחשבת לתחרות הכי צבעונית בארה"ב. 

סרט הדוקו-שוק החדש עוקב לאורך שנה אחרי 4 ממעצבות התספורות היצירתיות לכלבים המובילות באמריקה ואחר כלביהם המקסימים, שנהנים מהפינוק ומתשומת הלב שהם מקבלים. 

התהילה שמאחורי העולם המרהיב וההזוי הזה, לצד קלוז אפים יפיפיים ומעקב מקרוב אחר הכלבים, המעצבות, בני המשפחה והחברים מעלה מחדש את השאלה – מה נחשב לאמנות? 

בימוי: רבקה שטרן  (87 דק', ארה"ב, 2019)

לצפייה בטריילר

 

12 בינואר  – 18 בינואר

 

הם לא יזקינו | They Shall Not Grow Old 

בכורה: יום ראשון ,12.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 6


G:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\דוקושוק\yes-Docu_Shock_רקע-לבן.jpg

האמת על אכלנים בררניים | The Truth About  Fussy Eaters

בכורה: יום חמישי, 16.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\The-Truth-About-Fussy-Eaters.jpg

כולנו מכירים את האנשים שנגעלים מעגבניה, לא יאכלו לעולם אבוקדו ובננה ומוכנים לאכול רק צ'יפס כל היום, אך כעת מתברר שלא תמיד מדובר בפינוק… לפעמים מדובר בהפרעה פסיכולוגית קשה המוכרת בעולם הרפואה.

ARFID (Food Arfid Intake Disorder) היא הפרעה פסיכולוגית מוכרת, שפוגעת במיליוני אנשים ברחבי העולם. הלוקים בה נמנעים מסוגי אוכל מסוימים וניזונים מתפריט סלקטיבי קיצוני שפוגע בתפקוד ועלול אף לגרום למחלות מסוכנות ולהתעוורות. 

הסרט "האמת על אכלנים בררנים" מביא את סיפורם של כמה אנשים הסובלים מההפרעה ובני משפחותיהם, בעודם מקבלים טיפול של פסיכולוגים מומחים כדי להתמודד עם הבעיה.

בימוי: קלי לוונדר (45 דק', ניו זילנד, 2018)

 

19 בינואר  – 25 בינואר

 

מיסטיפיי: מייקל האצ'נס |  Mystify: Michael Hutchence

בכורה: יום ראשון ,19.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 6


 

עסקה עם אלוהים | I Was Not Born a Mistake

בכורה: יום רביעי ,22.1, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 5


G:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\דוקושוק\yes-Docu_Shock_רקע-לבן.jpg

אהבה וסקס בארה"ב | Love and Sex in the USA    

בכורה: יום חמישי, 23.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

האם כסף יכול לקנות אהבה?

בעידן המודרני שבו אנו חיים כבר נהיה קשה יותר ויותר למצוא אהבה. בארה"ב, למשל, יותר מ-45% מהבוגרים אינם חיים בזוגיות והנתון הזה, שעוד לא קרה מעולם בהיסטוריה האמריקאית, עוד צפוי לעלות.. ה"סינגלים", שמתרכזים בעיקר בערים הגדולות, לא מהססים להוציא סכומי כסף נכבדים כדי למצוא את הנפש התאומה שלהם וכבר יש מי שמנצל את המצב. 

סרט הדוקו-שוק הקומי "אהבה וסקס בארה"ב" מביא אל המסך מגוון של תופעות חדשות המתרחשות בארה"ב ועוסקות באהבה וסקס ובצורך הנואש למצוא בן זוג. ביניהן –   אש, מנהלת עסק ל"הצעות נישואין יצירתיות" שמגיעות עד לסכומים של אלפי דולרים, אלורה מארחת מדי שבוע בביתה, תמורת סכום נכבד, גברים ונשים באווירה חופשית ומשוחררת, בעודם לבושים בטוגה, כדי לעזור להם למצוא זוגיות וסטפני, שמחפשת זוגיות בעצמה, נעזרת ב"שדכנית" מודרנית. תמורת 30 אלף דולר היא מקבלת הנחיה "און ליין" דרך אוזניה מרחוק במהלך הדייט. 

בימוי:  שרה פורנייר   (58 דק', ארה"ב, 2019)

26 בינואר – 1 בפברואר

 

 דיקטטורת הזין | Dicktatorship

בכורה: יום ראשון, 26.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל Hotdocs 2018

מה הקשר בין שלושת ה- P's: פין, פאוור ופוליטיקה?

שני הבמאים האיטלקיים, גוסטב הופר ולוקה רגאצי ("איטליה – לאהוב או לעזוב"), יוצאים לבחון בסרטם החדש – C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\1551795873786.jpg

"דיקטטורת הזין" – את הקשר ההדוק בין שלושת ה- P's: פין, פאוור ופוליטיקה. דרך ההיסטוריה של איטליה, שרצופה בדיקטטורים אכזריים ומאהבים לטינים, הם מנתחים  את המערכת ה"פאלוצנטרית" ששולטת בעולמנו, תוך שהם נכנסים לעומקם של מוסדות הפוליטיקה, החינוך, התקשורת, הכנסייה והמשפחה. 

הסרט החצוף והמתריס הזה מצביע על המציאות העגומה בעולם הסקסיסטי שבו אנו חיים. עולם שנשלט ע"י גברים כוחניים, עם נשיא שוביניסטי מוצהר בבית הלבן, עולם פאלי ששולט בו היחס המזלזל כלפי נשים ומתחוללות בו אינסוף הטרדות מיניות. 

בימוי: גוסטב הופר, לוקה רגאצי (87 דק', איטליה, 2018)

 

בן פרנץ: להעמיד את הרשע לדין

Prosecuting Evil: The Extraordinary World of Ben Ferencz

בכורה: יום שני ,27.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 7


 

48 שעות עם אבא | 48 Hours With Dad

בכורה: יום רביעי ,29.1, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 5

 

Check Also

כבודו- עכשיו בגרמנית

הודעה מטעם yes :   עוד סופרסטאר בינלאומי "לכבודו": כוכב הקולנוע הבינלאומי סבסטיאן קוך ("חיים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.