יום שני , יולי 6 2020
אוהד נהרין ב"מיסטר גאגא", צילום: גדי דגון

וידאו: רטרוספקטיבה לתומר הימן באיסטנבול

רטרוספקטיבה לבמאי תומר הימן במוזיאון ה״פרה״ באיסטנבול

במסגרתה יוקרנו לאורך החודש סרטיו של הבמאי

זהו אירוע שני בסדרה, שנפתחה שנה שעברה עם מחווה דומה ליוצרת רונית אלקבץ ז״ל וזכתה להצלחה רבה

רטרוספקטיבה לבמאי ומפיק סרטי התעודה תומר הימן במוזיאון ה״פרה״ באיסטנבול- במסגרת הרטרוספקטיבה יוקרנו סרטיו של היוצר: “תומר והשרוטים”, “בובות של נייר”, ״I SHOT MY LOVE״, “למלכה אין כתר״, ״מיסטר גאגא״ ו״מי יאהב אותי עכשיו״.

האירוע הינו יוזמה של הקונסוליה הישראלית באיסטנבול עם מוזיאון ה״פרה״, אשר נחשב לאחד ממרכזי התרבות המובילים בעיר, שיתוף פעולה שהחל בשנה שעברה עם מחווה ליוצרת רונית אלקבץ ז״ל וזכה להצלחה רבה.

תומר יגיע לאיסטנבול לכבוד הרטרוספקטיבה ויהיה אורח כבוד באחת ההקרנות שתלווה בקבלת פנים, יערוך שיחה על מכלול יצירתו עם מבקר קולנוע טורקי מול קהל במוזיאון ויקיים כיתת אמן עם סטודנטים לקולנוע וטלוויזיה ומפגש עם נציגים מהקהילה הגאה באיסטנבול.

״הצלחת האירוע של השנה שעברה היא עדות לכך שהקהל הטורקי מתעניין בקולנוע הישראלי״ אמר אלעזר זינבל, נספח התרבות באיסטנבול ״תרבות ואמנות יכולות להפוך לגשר בין תרבותי וסרטיו של הימן, אשר עוסקים בנפש האנושית באופן רגיש ואוניברסלי, מתאימים לכך ביותר.״

״תומר הימן הוא במאי חשוב ואנחנו עוקבים אחר יצירתו שנים רבות״ אמרה גיזם בייקסל, מנהלת התכנית לקולנוע ווידאו של מוזיאון פרה ״רבות מעבודותיו עוסקות בקונספט המשפחה, לכן בחרנו לקרוא לרטרוספקטיבה ״משפחות נבחרות״ במטרה לעורר אצל הצופה את השאלות- מה המשמעות של להיות משפחה? ואיך אנחנו מרגישים לגבי תחושת ה״ביחד״ הזו?״

“זהו מעמד מרגש עבורי במיוחד, כיוון שאני מגיע לרטרוספקטיבה עם אם ילדיי התאומים, ועם סבתם הטורקייה, שלא בקרה באיסטנבול מאז עלתה לארץ.” אמר הימן “דווקא בזמנים האלו יש חשיבות יתרה לנסיעה הזו לטורקיה- גם בשל המאבק הקיומי של הקהילה הגאה, שחשוב לי להיות בו ולתמוך בו, וגם בשל התקופה פוליטית הסוערת בין המדינות. זו הזדמנות לפגוש קהל מקומי ולחשוף עוד רבדים ושכבות מישראל, דרך הקולנוע, שמהווה אמצעי לדיאלוג אנושי ופורה.”

האירוע מתקיים על רקע תקופה סוערת בטורקיה, הכוללת בין השאר מתיחות ביחסים בין טורקיה וישראל והמאבק על קיום אירועי הגאווה של העיר בשנים האחרונות.

Check Also

וידאו: טריילר ותאריך לעונה 4 של “וינונה ארפ”

העונה הרביעית של הסדרה המפורגנת “וינונה ארפ” תעלה בארה”ב בערוץ SYFY ב-26 ביולי. הנה טריילר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.