יום חמישי , יולי 9 2020
משחק ההמתנה, ברניס רובנס, הוצאת פן וידיעות ספרים

משחק ההמתנה

עם הומור מופרע ובלי הנחות, ברניס רובנס כותבת על הגוף המתכלה, חרטות החיים, אהבות מאוחרות ובעיקר על הניסיון העיקש למצות את החיים עד תום. רומן מצחיק ומהנה מאת האישה הראשונה שזכתה בפרס בוקר:

משחק ההמתנה מאת ברניס רובנס

מאנגלית: רחל פן | חדש בהוצאת פן וידיעות ספרים

 

בבית האבות "הוליהוקס" הדיירים מעבירים את הזמן ב"משחק ההמתנה"; אבל בעודם ממתינים "לדמות עם החרמש", למה לא ליהנות? בייחוד כשיש לך הזדמנות למחוק את העבר ולהמציא את עצמך מחדש.

תככים, מזימות, סחיטות והתאהבויות, כל אלה מתרחשים דרך קבע ב"הוליהוקס", אך שני דיירים חדשים משבשים עוד יותר את מהלך החיים בבית האבות: גברת פיינברג, יהודייה שופעת חיים המעוררת מיד את חשדם של הדיירים האחרים, ומר רופוס האלגנטי. פרשות עלומות מן העבר, העדפות מיניות לא שגרתיות והומור שחור יוצרים תערובת שאי-אפשר לעמוד בפניה.

ברניס רובנס נולדה בקרדיף שבוויילס ב-1923. במרוצת חייה כתבה עשרים וארבעה רומנים שזכו בפרסים יוקרתיים, בתשבחות המבקרים ובאהדת הקהל. ספרה הנבחר הפך אותה בשנת 1970 לאישה הראשונה שזכתה בפרס בּוּקר היוקרתי, וראה אור גם הוא בהוצאת פן. הרומןA Five Year Sentence , שיצא לאור אחרי הנבחר, נכנס לרשימה הקצרה של המועמדים לפרס בּוּקר ב-1978. כמה מספריה עובדו לקולנוע ולטלוויזיה, בהם I Sent a Letter to My Love בכיכובה של סימון סיניורה (1980), ומאדאם סוזצקה בכיכובה של שירלי מקליין (1988). 

"רומן המשלב הומור שוחט פרות קדושות עם תובנות מעמיקות… יוצא מן הכלל"Independent on Sunday  | "ייצוג של זקנה שלא חייב דבר לפוליטקלי קורקט… כן ואנושי" Independent | "רובנס רגישה ומלאת חמלה. היא גם, כתמיד, מחלצת בחדווה את הקומדיה מהמקורות הכי בלתי-צפויים"  Daily Telegraph| "אינטליגנטי ומצחיק, הפרוזה הנפלאה של רובנס לא נגועה ברגשנות מזויפת" Evening Standard

270 עמ' | 98 ₪ 

Check Also

כל הסיפורים

"על מנת לחוות את סגנונו ואת כושר ההבחנה המרהיב של קפוטה יש לחזור לפרוזה הקצרה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.