יום חמישי , יולי 9 2020
גלעד, יעל דין בן-עברי, ידיעות ספרים

גלעד

גלעד

יעל דין בן-עברי

 

סיפור מעודן ומסקרן על אודות היריון אחד, לידה אחת ומחשבות של אישה אחת על כל אלה: כשאנבל, אישה כבת שלושים, נכנסת לחודש השלישי של הריונה, נהרג בן זוגה בתאונה. ברגע אחד היא הופכת מבת זוג, לאלמנה ולאם. מכאן והלאה היא יוצאת למסע כפול: האחד מכיל בתוכו חיים חדשים- העובר ברחמה, והשני- התמודדות עם האובדן הפתאומי הקשה.
ספר שובר מוסכמות בכל הנוגע לתהליך האבלות, וגם בתהליך ההפיכה לאם, להורה.

 

אנבל בחודש השלישי להריונה. היא נמצאת בעבודה כאשר היא מקבלת בשורת איוב בטלפון. היא לא רוצה לדעת את הפרטים, היא רק רוצה לשוב הביתה ולהמשיך ליצור חיים. גלעד.jpg

העובר שברחמה מטריד ומקסים אותה בה בעת. היא מרגישה אותו מפרפר. כשתלד, היא תעמוד על הרגלים מיד, אבל סוד גדול, שטומן בחובו כאב גדול עוד יותר, יצבע את חודשי האימהות הראשונים בצבעים קודרים. עד שיגדל התינוק, יזחל ויפטפט, תלמד אנבל לפרוט את ילדותה שלה לאחור ותתעמת עם זיכרונות חזקים ועמומים, בלתי-מובנים ובלתי-נשכחים.

זוהי הנובלה השנייה מפרי עטה של יעל דין בן-עברי (ילידת חיפה המתגוררת בברלין, אם לבת ולבן). 

בבהירות ובתשומת לב גדולה לפרטים מתארת דין בן-עברי רגעים הרי גורל שבין התחלת חיים ובין געגועים שאינם פוסקים; בין מפגש משנה חיים ובין פרידה שאין לה סוף. חוויית ההיריון והלידה מוצגת כאן כמסע רב-תהפוכות, שבמרכזו דיאלוג בלתי-פוסק עם פצעי העבר ועם התקוות לעתיד.

 

96 עמ' |  78 ₪

 

Check Also

הדרך להצלחה

אומרים שסיפורים קורים לאנשים שיודעים לספר אותם. בספרו הראשון והחדש – "הדרך להצלחה" – חולק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.