יום שלישי , מאי 11 2021
דצמבר 2019, yes דוקו

דצמבר 2019 ב- yes דוקו


C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2019_DECEMBER_DOCU_page-1b.jpg
C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2019_DECEMBER_DOCU_page-2.jpg
C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2019_DECEMBER_DOCU_page-3.jpg

לציון 70 שנה להקמת המוסד הישראלי למודיעין ולתפקידים מיוחדים   נשדר את הסדרה הישראלית החדשה: 


W:\Yes Docu\היילייטס\לוגו משבצות חדשות להיילייטס\yes-Docu_Israeli_Black_for-hilights.png

לעיניו בלבד 

הפוליטיקה של המוסד   

For His Eyes Only: The Politics of the Mossad

 

בכורה: ימים שני-רביעי, 9.12-11.12, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

וב-STINGTV.

מה באמת קרה ב-70 שנות המוסד מאחורי הקלעים של פרשיות הריגול, ההתנקשויות והשגת הסודות? \\yesdbs.co.il\Env\Users\Folders\Desktop\adit\ביבי יוסי כהן 2.jpg

הסיפורים המסעירים ביותר מתרחשים בין תל אביב לירושלים, בין בלפור לגלילות, ביחסים בין ראש הממשלה לראש המוסד. מה מבקש הדרג הפוליטי מהדרג המקצועי? עד כמה יכול הרמס״ד לסייע לרה״מ לקדם את שאיפותיו המדיניות או האישיות ומה קורה כשראש המוסד מתנגש עם הממונה עליו. מבן-גוריון, מול ראובן שילוח ואיסר הראל, עד לנתניהו עם תמיר פרדו ויוסי כהן, כשבאמצע שני אלופים שהותירו חותם ושמם מאיר – עמית ודגן – והמתחים ביחסים עם אמ״ן ומשרד החוץ וה-CIA והשב״כ. ההברקות והכישלונות, ההתרעות למלחמה וגישושי השלום.

בהשתתפות: שמעון פרס, אהוד ברק, ד"ר הנרי קיסינג'ר, ציפי לבני, דן מרידור, עזר וייצמן, זלמן שובל, צבי זמיר, דני יתום, אפרים הלוי, תמיר פרדו, מאיר דגן, יצחק (חקה) חופי, מאיר עמית, איסר הראל, גנרל מייקל היידן, אבי דיכטר, אלי זעירא, נחיק נבות, מייק הררי, יחיעם מרט, איציק ברזילי, רפי איתן, רם בן-ברק, שמואל גורן, אברהם דר, ד"ר מירי נהרי,  איסר הראל, איסר הראל, מאיר עמית, עמוס גלבוע, גדי אייזנקוט, דובי וייסגלאס, יולה רייטמן ויוסף צ'חנובר.

 

יוצרי הסדרה: עמית גורן ואמיר אורן | בימוי והפקה: עמית גורן | תחקיר ותסריט: אמיר אורן | עריכה: נועה קידן | צילום: ניצן (ניני) משה | מוסיקה מקורית: שי אלון | תחקיר ארכיון: שרון ברוק | קריינות: אלון אבוטבול | הפקה: עמית גורן הפקות בע"מ 

הסדרה הופקה עבור yes דוקו בשיתוף הערוץ הציבורי הגרמני  – NDR – עורך אריק פרידלר, מגהפאן הפקות – פול קדיו ובתמיכת פיתוח הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה.


 

תקצירי הפרקים:

פרק א': "מת הכלב, נגמרה הכלבת"

בכורה: שני, 9.12, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

״יש לי שני סטים מכל דבר, לעבודה ולחיים,״ אומר איש מבצעים בכיר במוסד, החושש להתבלבל ולערבב בין קודש הפעילות וחול המשפחה. כך גם המוסד כולו: חציו למלחמה וחציו לשלום. נגד מדעני טילים במצרים ומדעני גרעין באיראן, להכנת המודיעין של צה״ל לפעול במדינות ערב, אבל גם לאיתור סדקים בחומת האיבה. מאיר דגן מול בנימין נתניהו, איסר הראל עם בן גוריון ונגדו, ריגול וחבלה, ״עסק הביש״ ואייכמן והטרור הפלסטיני. המוסד ממריא, והפסיכולוגים שלו מחפשים פילים, לא נמרים. 

 

פרק ב': "תרנגולת שהטילה ביצי זהב"

בכורה: שלישי, 10.12, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

בתוך עשור או שניים נעה המטוטלת הישראלית בפראות מחרדה קיומית לזחיחות שאננה. בהלת המצור הערבי והאיומים הסובייטיים מגבירה את תחושות המחנק ערב מבצע ״קדש״ ומלחמת ששת הימים. המוסד, שהיה תחת איסר הראל יריבם של צה״ל ושל הכור בדימונה, מתרכז בתקופת מאיר עמית בהכנת התשתית לניצחון. הקיסרות הישראלית הגדולה מסתחררת, קולטת התרעות ממקורות מעולים כמו אשרף מרוואן ומזלזלת ביכולתו של אנואר סאדאת לממש את איומיו. מלחמת יום הכיפורים על אלפי נפגעיה משקפת כישלון במדינאות, בהכנת החזית הצבאית ובהערכת המודיעין. ציבורית, המוסד נכווה פחות מאמ״ן אך בתוכו מתעוררות שאלות קשות. 

 

פרק ג': "לגנוב אתם סוסים"

בכורה: רביעי, 11.12, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

אלוף יצחק חופי מוציא את המוסד מהבור של יום הכיפורים אך אינו מצליח למנוע ממנו להוביל את בגין לבוץ של לבנון. הקשר המרוקאי שלו מחבר את התקע המצרי לשקע הישראלי. החניכה המצטיינת ציפי לבני נדרשת לבחור בין היחידה המבצעית לבין לידה ומשפחה. בשליחות נתניהו נפגע מנהיג חמאס משעל ואתו גם השלום עם ירדן. קצין האיסוף יהודה גיל מערים על מפקדיו וחבריו וכמעט מוביל למלחמה עם סוריה. יחד עם הנשיא, הרמטכ״ל וראש השב״כ בולם דגן את נתניהו בדרך לאיראן. כשהדרג הפוליטי – ראש הממשלה מוצא לעצמו שותף נאמן מדי בדרג המבצע – ראש המוסד, מתחדדת השאלה, המוסד לאן? 


 

* * *

 

                              

ארבע המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:

 

לציון יום האיידס הבינלאומי, החל ב-1.12, נשדר את הסרט: 

 

להרוג את חולה 0 | Killing Patient Zero

בכורה: יום ראשון, 1.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל hotdocs 2019

סיפורו הטראגי של האיש שהואשם בהפצת האיידס באמריקה.

גיייטן דוגה, דייל הומוסקסואל קנדי-צרפתי שעבד ב"אייר קנדה" דילג בין ערים רבות בקנדה ובארה"ב. בתחילת שנות ה-80, לאחר שלקה בסרטן נדיר (כתוצאה מהכשל החיסוני) החליט "המרכז לבקרת מחלות" לחקור את מצבו הרפואי ואת האנשים שחלו באיידס לאחר שבאו איתו במגע מיני. אז גם זכה דוגה לכינוי "חולה O". 

סרט הדוקו החדש מביא גישה בלעדית לאנשים שהיו הכי קרובים לדוגה ולדמויות מפתח באותה תקופה ומראה כיצד הסיפור הפרטי שלו מהווה מיקרוקסמוס לכל האבולוציה של המחלה באמריקה. מתקופת השחרור המיני החדש, העתיד הלא ברור והחיפוש אחר תשובות, ההגעה למסקנות שגויות, ההתקדמות המדעית שהחלה לספק הסברים וההיסטריה שהתעוררה מחדש באמצע שנות ה-80. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Gaetan%20Dugas.jpg

סיפורו הפרטי של האדם שהפך להיות מהותי בגילוי המחלה והואשם, שלא בצדק, בהתפרצותה של מחלת האיידס והתפשטותה בארה"ב. 

בימוי: לורי לינד (98 דק', ארה"ב, 2019)

לצפייה בטריילר

 

רוצח בן טובים: מוות בסנטרל פארק  G:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\crime פשע אמיתי\On_White.png

The Preppy Murder: Death in Central Park  

בכורה: ימים ראשון-חמישי, 29.12-2.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

סדרת פשע אמיתי חדשה.

ב-26 באוגוסט 1986 בשעות הבוקר המוקדמות נמצאה גופתה של הצעירה, ג'ניפר לוין, בסנטרל פארק בניו יורק, כשעל גופה סימני מאבק ואונס. העקבות הובילו את המשטרה אל רוברט צ'יימברס, בן טובים שנצפה עם לוין בבר בליל מותה. את השריטות שעל גופו נימק צ'יימברס למשטרה בתירוצים כמו "רבתי עם חתול" ו"אין לי שום מניע לרצח, ג'ני היתה חברה שלי" (משפט שעליו נכתב בהמשך השיר המפורסם של להקת הקילרז).C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\160824-preppy-killer-anniversary-02.jpg

כחלק מהקמפיין להוכחת חפותו, יצאו צ'יימברס ופרקליטיו במסע להכפשת שמה של המנוחה, בו ניסו לתייג אותה כחולת מין ומופקרת. הפרשה זעזעה את ארה"ב והפכה למשפט מתוקשר, במסגרתו טען צ'יימברס לאי שפיות זמנית, לנסיון אונס שלו מצד לוין ולבסוף טען שהשניים קיימו אקט אלים שיצא משליטה. 

 סדרה הפשע-האמיתי החדשה בוחנת מחדש את הפרשה שנחשבת לאחת מפרשיות הפשע הידועות ביותר לשמצה בארה"ב. לאורך 5 פרקי הסדרה מוצגות עדויות של קרובי המעורבים והחוקרים, ראיות שלא היו קבילות במהלך המשפט לצד צילומי ארכיון ותיעוד אותנטי של הסיקור התקשורתי. במקביל לכך עוסקת הסדרה גם בנסיבות השונות שהביאו להתפתחותה של הפרשה, ביניהן התנהלות החברה האמריקאית באמצע שנות ה-80, אורח החיים המופקר של הסטודנטים ב"אפר איסט סייד" של ניו יורק, סקסיזם, אליטיזם, הסיקור התקשורתי העוין שהאשים דווקא את הקורבן וההתנהלות הבעייתית של מערכת המשפט האמריקאית.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\jennifer-levin-770.jpg

(5X60 דק', ארה"ב, 2019)

לצפייה בטריילר 

 

ולכבוד חנוכה, שני סרטים חדשים על הרוח היהודית  – 

 

כנר על הגג: נס על הבמה | Fiddler: Miracle of Miracles

בכורה: יום ראשון,22.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

לציון 55 שנה להעלאת המחזה הנודע.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\poster.jpg

המחזמר האייקוני "כנר על הגג", שמבוסס על סיפורו של הסופר היהודי שלום עליכם, עלה לבימת ברודווי ב-1964 והחזיק בשיא המחזמר הממושך ביותר על הבמות, למעלה מ-10 שנים. 

"כנר על הגג" זכה בתשעה פרסי טוני, הועלה לאחר מכן עוד 5 פעמים עם שחקנים שונים (ביניהם בגרסה הזכורה בכיכובו של חיים טופול) ונחשב עד היום למחזה הכי פופולארי בבתי ספר ברחבי ארה"ב ובתאטראות מפוארים ביפן, וינה, יוהנסבורג ואף במקסיקו סיטי.

הסרט התיעודי החדש "כנר על הגג: נס על הבמה" מביא אל המסך את הרגעים הבלתי נשכחים לצד הדמויות  שלקחו חלק בהעלאת המחזה. הוא משרטט את הדרך הארוכה שעבר המחזה מרגע עלייתו ועד ימינו ומסביר כיצד הפך טוביה החולב לדמות על-זמנית כה אהובה ברחבי העולם.

בימוי: מקס לווקוביץ' (93 דק', ארה"ב, 2019)

לצפייה בטריילר

 

קריית יואל, ניו יורק | City of Joel

בכורה: יום שלישי,24.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל פאלם ספרינג 2018

80 ק"מ צפונית לניו יורק סיטי, קריית יואל – Kiryas Joel – היא שטעייטל מודרני בעיירה מונרו, ניו ג'רזי. כבר כמה עשורים שהתושבים החרדים חיים בהרמוניה עם שכניהם, ברובם גויים לא דתיים. כאשר מוגשת בקשה לצירוף חלקת אדמה שתכפיל את גודל השכונה החרדית, הדבר מוביל את שאר התושבים לפתוח נגדם בקמפיין, שרבים מחברי הקהילה היהודית מגנים כאנטישמי. סיפור מעורר מחשבה על יחסים בין-דתיים בארה"ב של ימינו. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\screenshot-2016-08-06-23-44-01_0.jpg

בימוי: ג'סי סוויט (90 דק', ארה"ב, 2018)

לצפייה בטריילר


G:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\דוקושף\דוקושף רקע לבן.jpg

2019


 

השבוע הקולינארי של השנה,  מה-15.12 עד ה-21.12, עם 7 ימים של  סרטים מעוררי השראה ותיאבון והפעם בסימן – שפים מסביב לעולם.

 

פשוט טעים: דיאנה קנדי | Nothing Fancy: Diana Kennedy

בכורה: יום ראשון,15.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל hotDocs 2019, פסטיבל SXSW 2019, פסטיבל דוקאביב 2019

סיפורה של מלכת המטבח המקסיקני.

בגיל 95 דיאנה קנדי קמה מדי בוקר לצעידה אנרגטית בחורש הירוק שסביב ביתה. הבית, המוכר בשמו "קווינטה דיאנה", הוא בית אקולוגי בקצה דרך עפר שאפשר לעבור רק ברכב שטח, אבל הוא מושך אליו אינספור עולי רגל, המחכים למוצא פיה ותוצרי מטבחה של קנדי. 

קנדי, גורו-בישול, מחברת תשעה ספרי בישול שהכירו לשאר העולם את נפלאות המטבח המקסיקני, קבעה את מושבה במיצ'ואקאן שבמקסיקו לפני כחמישים שנה. היא הגיעה לכל פינה שבה יכלה לגלות מתכון, ירק, תבלין או צורת בישול שלא הכירה. גם היום היא דוהרת במכוניתה, מטיילת בשווקים, מבשלת, חוקרת, לומדת ומלמדת באותה התלהבות ממש.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\122191-1140x610.jpg

בימוי: אליזבת קרול (82 דק', ארה"ב/מקסיקו, 2019)

לצפייה בטריילר

 

טעם השמיים  | A Taste of Sky  

בכורה: יום שלישי,17.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל טרייבקה 2019, פסטיבל חיפה 2019

נופים מרהיבים ותבשילים בוליביינים בסיפור מעורר השראה על נתינת הזדמנויות.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\gustu.jpg

יזם הקולינריה הדני והמייסד השותף של מסעדת "נומה", קלאוס מאייר, הביא למהפכה גסטרונומית בבירת בוליביה, לה פז, עם פתיחתה של "גוסטו", מסעדה משובחת שהיא גם בית ספר לבישול לבני הנוער העניים במדינה. 

קנזו, צייד שגדל באמזונס הבוליביאני, ומריה קלאודיה, ילידת האלטיפלאנו בהרי האנדים, קבעו את משכנם החדש בלה פז במטרה לפתח את הקריירה שלהם באומנויות הקולינריה ולהדריך את בני הנוער. תחת פיקודו של מאייר, שני הבוליביאנים הצעירים פועלים למען עתיד טוב יותר בעודם מנסים לבסס את מדינתם כיעד הקולינרי הגדול הבא בעולם.

סרט תיעודי שמביא סיפור מעורר השראה על חוסן ומנטוריות אך דרך העדשה הגסטרונומית מתגלה גם חגיגה קולינרית מפוארת של האוכל הבוליבאני.

בימוי: מייקל יושן ליי (85 דק', ארה"ב/בוליביה/דנמרק, 2019)

לצפייה בטיזר

 

המנה הפיליפינית | Ulam: Main Dish

בכורה: יום שני,16.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

"האם האוכל הפיליפיני, ה"אנדרדוג" של המטבח האסיאתי, הוא שכובש סופסוף את העולם?", הניו יורק טיימס.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\ulam-main-dish-770x443-770x433.jpg

סרט דוקו-שף חדש ומעורר תיאבון מנסה לענות על השאלה המסקרנת תוך שהוא עוקב, בעזרת בצילומים מרהיבים, אחר ההתעוררות הקולינארית החדשה של האוכל הפיליפיני. מיטב השפים הצעירים מרחבי ארה"ב מביאים אל המסך את הריחות והטעמים ממטבחיהם. 

בימוי: אלכסנדרה קווארדו (79 דק', ארה"ב, 2019)

לצפייה בטריילר


 

חלומות של שוקולד

Chocolate Dreams: Inside Hotel chocolate

בכורה: שישי-שבת, 20-21.12, בשעה 21:15 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

וב-STINGTV.

סרט חדש, בשני חלקים, על ממלכת השוקולד הבריטית.

חברת Hotel Chocolate"" נחשבת ליצרנית השוקולד הגדולה ביותר בבריטניה. הסרט "חלומות של שוקולד" יוצא למסע מתוק, שעובר בכל השלבים בהם מיוצר השוקולד האיכותי של "Hotel Chocolate" – מהמפעל, דרך האנשים שממציאים את הטעמים הייחודיים, האנשים שמבצעים בדיקות איכות ואף המוכרים שעוברים הדרכה קפדנית בחנויות השוקולד. במקביל, מגיע הסרט גם אל אפריקה, אל החוות בהן מגדלים את פולי הקקאו האיכותיים. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\302x170.jpg

מומלץ לכל המכורים!

(45X2, אנגליה, 2019)

 

לאכול בעלי חיים | Eating Animals

בכורה: יום חמישי,19.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל IDFA  

מהו המחיר הכבד שגובה מאיתנו החקלאות התעשייתית?

ספרו המטריד של ג'ונתן ספרן פוייר – "לאכול בעלי חיים", שיצא לאור ב-2009, חיפש את התשובה לשאלה – "מדוע אנו אוכלים בשר?". פוייר הגדיר את החקלאות התעשיתית כ"דבר הגרוע ביותר שבני אדם עשו מעולם לבעלי חיים". הסרט "לאכול בעלי חיים", בהפקתה של נטלי פורטמן, מתבסס של ספרו של פוייר ומציג טיעונים משכנעים לטובת הצורך הדחוף בקיצוץ בצריכת בשר והגבלת הייצור התעשייתי של מזון מן החי. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\eating-animals-capture-01.jpg

הבמאי כריסטופר קווין מביא עדויות של מדענים, עיתונאים, פעילים וחקלאים, שכולם שופכים אור על הפנים האחרות של החקלאות התעשייתית – החל מהכנסת החקלאות למפעלים (כש"קנטקי פרייד צ'יקן" משמשת שחקן מרכזי במהלך), דרך ההשלכות המוסריות של המרדף אחר יצירת רווחים, ועד המחיר המזעזע שהאנשים, בעלי החיים והטבע צריכים לשלם עבור הביקוש הבלתי פוסק למזון זול. 

לצד התיעוד הקשה של החקלאות התעשייתית והסבל שעוברים בעלי החיים, מובאים גם קטעי ארכיון נוסטלגיים המציגים את יופיה של אמריקה הכפרית של פעם ועדויות מרגשות של חקלאים מסוג אחר, שמנסים להפנות את האחריות למצב אל הצרכנים.  

בימוי: כריסטופר קווין (94 דק', ארה"ב, 2017)

לצפייה בטריילר


 

המסעדה שעושה טעויות | The Restaurant That Makes Mistakes

בכורה: ימים שני-חמישי, 16-20.12, בשעה 21:10 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

וב-STINGTV.

סדרה חדשה, בת 4 פרקים, מביאה אל המסך את הסיפור המרגש מאחורי המסעדה הראשונה בבריטניה, שמעסיקה אנשים עם דמנציה. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Sue%20Strachan%20Restaurant%20Makes%20Mistakes%202.jpg

האם ג'ורדן, אווריל ורוג'ר, שלא זוכרים כבר את גילם, יצליחו לזכור את ההזמנה שהם צריכים לקחת מהלקוחות ולהתמודד עם הלחץ הנדרש מהם בעבודה? והאם המיזם פורץ הדרך יצליח לחשוף בפני הלקוחות והצופים את האנשים שמאחורי המחלה?

(4X47 דק', בריטניה, 2019)

 

כמו כן נשדר בשידור נוסף את הסרטים:

 

משוגעים על ראמן | Ramen HeadsC:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\unnamed.jpg

יום רביעי, 18.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

פסטיבל HotDocs 2017, פסטיבל idfa 2017

כל מה שלא ידעתם על ראמן והתביישתם לשאול.

הסרט, מעורר התיאבון, מלווה במשך 15 חודשים את השף היפני, אוסמו טומיטה, אשף הראמן המוביל ביפן ואת מעריציו. טומיטה מכניס אותנו אל המטבח שלו, חושף בפנינו את המתכונים ואת הפילוסופיה שמאחורי הטעם. 

בימוי: קוקי שיגנו (93 דק', יפן, 2017)

לצפייה בטריילר

 

סיורי הפיצה של סקוט | Scott’s Pizza Tours

יום שני, 16.12, בשעה 23:25 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

DOC NYC 2017

על האיש, שלקח את האובססיה שלו לפיצה צעד אחד קדימה. pizzatour1

סקוט ווינר הוא "פיצולוג" – מומחה בעל שם עולמי לפיצות. הוא יודע עליהן הכל, אוכל אותן מדי יום, שופט בתחרויות פיצה, כותב טור חודשי במגזין "Pizza Today" ומחזיק בשיא גינס עם אוסף של 1300 קופסאות פיצה מרחבי  העולם. אך התשוקה שלו למאכל האיטלקי לא מסתיימת בכך – "סיורי הפיצה של סקוט" ברחובות העיר ניו יורק הפכו מזמן לשם דבר ועשרות אלפי אנשים כבר לקחו בהם חלק. סרט משעשע ומסקרן, שבסיומו לא תוכלו להימנע מהזמנת פיצה…

בימוי: ק. ראיין ג'ונס, שון וויליס (80 דק', ארה"ב, 2016)

לצפייה בטריילר

 

אלה ברנאן: מפקדת השולחן | Ella Brennan: Commanding the Table  

יום שלישי, 17.12, בשעה 23:30 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

סיפורה של האישה שהפכה את ה"אוכל הדרומי" לסיפור הצלחה בעולם הקולינרי של ימינו. 

כשאלה ברנאן עוד היתה נערה בשנות ה-40 בניו אורלינס, עולם המסעדות המקומי גלגל לא יותר ממיליון דולר. כיום מגלגלים עסקי המזון במדינה יותר ממיליארד דולר, והרבה בזכותה.29Brennan1-superJumbo

הבמאית, לסלי איוורקס, שהיתה מועמדת לאוסקר® ולאמי® ("The Pixar Movie") מציגה בסרט שלפנינו ראיונות עם שפים מוכרים, בני משפחה ועם ברנאן עצמה (בגיל 91) לצד קטעי ארכיון נדירים מהתקופות השונות. כל אלה מביאים את סיפורה יוצא הדופן של ברנאן – סיפור אינטימי על אישה שהצליחה לשבור את החומות שבהן גדלה ולהשאיר חותם ענק על התרבות הקולינרית של ימינו.

בימוי: לסלי איוורקס (95 דק', ארה"ב, 2017)

לצפייה בטריילר

 

42 גרם | 42 Grams

יום ראשון, 15.12, בשעה 23:25 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

התהוותו ונפילתו של אייקון קולינריqjiDp5tquX7WTUzc0_GUBa98K_oUqL109CuE3umHGlU%2CbBf1PzMej8LGuXkMuAZYQFwU3vDAr7OR6k-BjG1b9_U

אחרי שעבד במיטב המסעדות בעולם, השף ג'ק בייקלהפט, מתקשה למצוא מטבח משל עצמו. הוא מחליט לפתוח עם אשתו, אלכסה, מסעדה מחתרתית בביתם לפודי'ז מכל העולם ובה הוא מבשל תפריט בן 15 מנות ל-10 אנשים בלבד. חוויה יוצאת דופן: טעמים חדשים לצד כלים מלוכלכים, ששוכבים בכיור הבית.

לאחר שנה, בעקבות הצלחת המקום, פותחים השניים את מסעדת – "42 גרם" בשיקגו. 

הסרט עוקב אחרי ג'ק ואישתו בתהליך ההקמה – מפיתוח התפריטים, גיבוש צוות העובדים, עיצוב המקום, לצד המשברים שמתחילים לצוץ בחיי הנישואין. 

בימוי: ג'ק ס. נוול (90 דק', ארה"ב, 2017)

דגים על צלחתי | Fish on My Plate 

יום חמישי, 19.12, בשעה 23:40 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

מה יקרה לנו אם נאכל דגים בכל ארוחה במשך שנה? 

ארגון הבריאות העולמי ממליץ לנו לאכול דגים ופירות ים לפחות פעמיים בשבוע. העיתונאי והסופר פול גרינברג

(Four Fish; American Catch) לוקח את ההמלצה צעד אחד קדימה ומחליט לערוך ניסוי על עצמו – לאכול במשך שנה שלמה דגים בכל ארוחה. אחרי שנה מתבררות התוצאות המפתיעות… 

בימוי: ניל דוצ'רטי (84 דק', ארה"ב, 2017)

לצפייה בטריילר

 

השפית וכוכב המישלן |Chef and Her Lucky Star   A

 יום ראשון, 15.12, בשעה 21:05  ב-yes דוקו וב-yesVOD.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\a-chef.jpg

המסע המפרך של שפית צעירה אל כוכב המישלן הנכסף.

מסעדת "אלכסנדר" בבריסל כבר זכתה בעבר בכוכב מישלן אחד עם השף הקודם אך כעת מצטרפת למסעדה השפית הצעירה איזבל ארפין והיא יודעת שרק כוכב מישלן משלה יוכל להציל אותה. 

הסרט שלפנינו מלווה אותה ואת אנקה פטרסקו, בעלת המסעדה, בחודשים שלפני ההכרזה על כוכב המישלן ואחריה. 

בימוי: דלפין לריסי (52 דק', בלגיה/צרפת, 2016).

 

מבוזבז! | Wasted! The Story of Food Waste

 יום רביעי, 18.12, בשעה 23:35  ב-yes דוקו וב-yesVOD.

הסרט הדוקו-אקטיביסטי "מבוזבז!", בהפקתו של השף המפורסם אנתוני בורדיין,  שם במרכז הבמה את הנושא הבוער של האוכל המבוזבז. הסרט לא רק מתמקד בבעיה אלא גם מציע פתרונות לצריכה נכונה של אוכל ולשינויים שאנו יכולים לבצע בעצמנו בשרשרת הכנת המזון  כדי לשמור על הקיימות של מערכת המזון העולמית.

בימוי: אנה צ'י, נרי קי (85 דק', ארה"ב, 2017)

 

אוכל 3.0 | Food 3.0  

ימים א'-ג', 15-17.12, בשעה 20:20 ב-yes דוקו וב-yesVOD.fullsizerender1200x800-960x490

המרוץ המטורף להאכלת 10 מיליארד אנשים.

המיני סדרה "אוכל 3.0" מציגה, בשלושה חלקים, את המרוץ הטכנולוגי, החקלאי והגנטי לפתרון האכלת תושבי כדור הארץ בעתיד.

בפרק הראשון עוסקת הסדרה בייצור של אוכל טכנולוגי מהונדס ובחברות בעמק הסיליקון שכבר עובדות על פיתוחי אוכל כמו – ביצים, שרימפס ובשר סינטטיים. (גם גוגל ופייסבוק כבר מעורבות, כמובן, במרוץ הזה).

הפרק השני יעסוק בפתרונות מכיוון האוכל הביולוגי – הוא יביא את הפיתוחים האחרונים של החקלאות המהונדסת ויציג לנו מה יהיו הרגלי האכילה של העתיד. והפרק האחרון בסדרה יעסוק ב-Frankenfood (אוכל שעבר שינוי גנטי) ובפיתוח של חקלאות טרנס-גנטית, שתסייע לנו לגדל את האוכל של המחר.

בימוי: קלייר לפבוור, ז'אן-בטיסט ארקה (3X43 דק', צרפת, 2017)

מסעדות נסתרות | Hidden Restaurants  

ימים רביעי-שבת, 18-21.12, בשעה 20:25 ב-yes דוקו וב-yesVOD.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Michel-Rouxs-Hidden-Kitchens-5300-copy.jpg

מסע בעקבות המסעדות הנסתרות של אנגליה.

מהפכת האוכל האמיתית החלה עם פתיחתן של מסעדות קטנות, שקטות, שלא זוכות לפרסום, במקומות רחוקים ויוצאי דופן שכדי להגיע אליהן נדרשת עבודת בילוש מעמיקה. 

השף המצליח, מישל רו ג'וניור, שמנהל את המסעדה המפורסמת "לה גאברוש" (Le Gavroche), המחזיקה בשני כוכבי מישלן, יוצא בסדרה החדשה "מסעדות נסתרות" למסע חיפוש אחר אותן מסעדות נחבאות אל הכלים, לומד מבעליהן על המרכיבים להצלחה ומקבל השראה לעבודתו שלו. 

(4X50 דק', בריטניה, 2017).   


 

וסרטים נוספים.

 

* * *

 

1 בדצמבר  – 7 בדצמבר

 

להרוג את חולה O | Killing Patient Zero

בכורה: יום ראשון, 1.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 6

 

אמבטיות מעל ברודווי |  Bathtubs Over Broadway  

בכורה: יום שלישי,3.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פרס גילדת הכותבים של אמריקה לתסריט הדוקומנטרי הטוב ביותר ופרס הביכורים בפסטיבל טרייבקה

סטיב יאנג, תסריטאי של מערכונים קומיים בתכנית הלילה של דיוויד לטרמן, מוצא, באופן מפתיע, תקליטים עם שם מוזר. החקירה העצמית שלו מביאה לגילוי של ז'אנר מוסיקלי חדש ומרתק – מחזות זמר "מסחריים". מסתבר שבשנות ה-50 הופקו מחזות זמר, שעסקו במוצרי צריכה – אמבטיות, טרקטורים, מוצרי סיליקון, מכוניות וכו'. זה נחשב למעין זרם סודי בתעשיית הבידור. יאנג מחליט להתחקות אחר המלחינים, הכוראוגרפים וכוכבי ברודווי, שלקחו חלק בתעשיית הבידור המיוחדת הזאת, ובדרך מציג אהבה גדולה לססגוניות של מחזות הזמר ולומד גם כמה דברים על עצמו.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Bathtubs_Over_Broadway_1120x635.jpg

במאי: דאווה וייזננט (83 דק', ארה"ב, 2018) 

לצפייה בטריילר


 

8 בדצמבר  – 14 בדצמברC:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\GUEST_2b65e9b1-815c-415b-afcc-0fdf3179ee41.jpg

 

פרנהייט 11/9 |   Fahrenheit 11/9 

בכורה: יום ראשון, 8.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, 

ב-yesVOD וב-STINGTV.

14 שנה לאחר צאת סרטו המצליח "פרנהייט 9/11", שתקף את המדיניות של הנשיא בוש אחרי אסון התאומים, הבמאי זוכה האוסקר©, מייקל מור ("באולינג לקולומביין") חוזר בסרט תיעודי חדש העוסק הפעם בעלייתו ובתקופת נשיאותו  של הנשיא טראמפ. הסרט מציג מבט פרובוקטיבי והומוריסטי על הזמנים המוזרים בהם אנו חיים כשבמהלכו נבחנות שתי שאלות מרכזיות הנוגעות לעידן טראמפ בארה"ב – 1. איך לעזאזל הגענו למצב הזה? 2. איך לעזאזל אנחנו נחלצים ממנו? 

במאי: מייקל מור (123 דק', ארה"ב, 2018)

לצפייה בטריילר

 

לעיניו בלבד 

הפוליטיקה של המוסד   

 

בכורה: ימים שני-רביעי, 9.12-11.12, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

וב-STINGTV.

ראה עמ' 4-5

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

סונטת ליל ירח | Moonlight Sonata  

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: מיום חמישי, 12.12. שידור בערוץ ביום שני, 23.12, בשעה 22:00.

פסטיבל sundance 2019

לג'ונאס בן ה-11 יש שתל שבלול באוזן. למרות חירשותו, ג'ונאס מנגן על פסנתר ונאבק ללמוד את החלק הראשון ביצירה המיוסרת של בטהובן –  "סונטת ליל ירח", יצירה אותה כתב המלחין כשהחל להתחרש. סבו וסבתו של ג'ונאס, פול וסאלי, היו חרשים כמעט 80 שנה, אך בניגוד לג'ונאס, רוב חייהם עברו עליהם בדממה. ככל שג'ונאס צולל עמוק יותר למוזיקה של בטהובן, סבא וסבתא שלו מתחילים לחוש בפער שנמצא ביניהם. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\cq5dam.web.1200.675.jpg

הבמאית איירין טיילור ברודסקי, שזכתה באמי® על סרטה הקודם "עכשיו, תקשיב", מפנה כעת את הזרקור אל בנה החירש, אל המרוץ של עולם הרפואה לסיים את העידן של אובדן השמיעה ואל הסיפור המופלא של מלחין מהמאה ה-19, שכתב יותר ממחצית מהיצירות שלו כשהוא עטוף בשקט. התוצאה היא סרט מרגש המשתרע על פני 300 שנה של מוזיקה, מתעד שלושה דורות של משפחה ועוסק באופן בו הצליל שמחבר אותנו יכול גם לעיתים להפריד בינינו.

בימוי: אירן טיילר ברודסקי (89 דק', ארה"ב, 2019)

 

* לאחר שידור הסרט נשדר בשידור נוסף את סרטה הקודם של הבמאית על משפחתה – "עכשיו, תקשיב".

15 בדצמבר  – 21 בדצמבר

שבוע דוקושף

ראה עמ' 9-15C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png


 

למצוא את הדרך הביתה | Finding the Way Home

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: מיום חמישי, 19.12. שידור בערוץ ביום שני, 30.12, בשעה 20:55.

סיפורם של 6 ילדים יתומים, שמצאו את הדרך לבית ולמשפחה חדשה.

סרט חדש ומכמיר לב המביא את סיפורם של ילדים יתומים שננטשו בבתי יתומים ברחבי העולם. חלקם הוזנחו בגלל עוני, חלקם בגלל נכויות פיזיות שונות וחלקם בגלל אסונות טבע. למרבה המזל, בזכות אנשים טובים הצליחו הילדים למצוא משפחה חדשה ולשנות את הגורל האכזר שאליו נולדו. מריה, בת ה-11 הסובלת משיתוק מוחין הושארה בבית חולים בגלל נכותה והועברה לבית יתומים עד שאומצה בגיל 8 ומצאה אמא חדשה, גרטרוד מהאיטי שמסרה את בנה הקטן לבית יתומים לאחר שלא יכלה לגדל אותו בעוני, גילתה שהוא עבר שם התעללות קשה והוציאה אותו משם בחזרה הביתה, דימה מבולגריה, אישה מלאה באהבה ונתינה אימצה לביתה את איסוס הסובל מפיגור ונכות קשה ומריה שאימצה את ליביה מבית היתומים בהודו ומגדלת אותה באהבה.

בימוי: ג'ון אלפרט ומת'יו אוניל (64 דק', ארה"ב, 2019)


 

22 בדצמבר  – 28 בדצמבר

 

כנר על הגג: נס על הבמה | Fiddler: Miracle of Miracles

בכורה: יום ראשון,22.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 8

 

קריית יואל, ניו יורק | City of Joel

בכורה: יום שלישי,24.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 8


 

29 בדצמבר  – 4 בינואר

 

רוצח בן טובים: מוות בסנטרל פארק  G:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\crime פשע אמיתי\On_White.png

The Preppy Murder: Death in Central Park  

בכורה: ימים ראשון-חמישי, 29.12-2.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 7

 

לשחק עם הפצצה | Playing With the Bomb

בכורה: יום ראשון,29.12, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\784399.entity.jpg

ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל idfa 2019

סרט תחקיר מרתק שיוצא בעקבות המדיניות הגרעינית של צפון קוריאה והאחראים לה. 

בעזרת גישה מיוחדת למסמכים מסווגים ובסיוע של סוכני מודיעין בינלאומיים ומומחים נוספים בתחום, הסרט מביא ניתוח מקיף של תוכנית הגרעין הצפון קוריאנית ושל ההשלכות שלה על העולם כולו. למרבה הצער, נראה שהסכסוך בין קים ג'ונג און לדונלד טראמפ עשוי להיות רק המהלך הראשון בהתדרדרות הצפויה. ברקע, מעצמות אחרות כמו איראן, סוריה, אוקראינה והחיזבאללה כבר מחכות להצטרף לעימות בינלאומי רחב יותר.

בימוי: ניק קלוג, מייקל מול, פיטר פ. מולר (52 דק', גרמניה, 2019)


 

מכוערת שכמותי: לחיות עם BDD

Ugly Me: My Life with Body Dysmorphia

בכורה: יום שלישי,31.12, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

אדם אחד מתוך 50 לוקה ב"הפרעת גוף דיסמוגרפית" (BDD): הפרעה פסיכיאטרית שגורמת לאנשים להאמין שהם מכוערים/א-סימטריים/בעלי פגמים גופניים וכתוצאה מכך הם מוטרדים בצורה אובססיבית מהופעתם החיצונית ומתקשים לתפקד בחיי היומיום. 

סרט הדוקו שלפנינו עוקב אחר ליאן בת ה-29, הסובלת מ"הפרעת גוף דיסמוגרפית" ובן זוגה מיץ' לאורך שנה, במהלכה עוברת ליאן טיפול אצל פרופ' דיוויד וייל, אחד המומחים המובילים בעולם בתחום ה-BDD. במהלך הטיפול עוזר לה פרופ' וייל להשתחרר מההתנהגויות הבעיתיות שקשורות להפרעה.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\p07jznnl.jpg

כמו כן, מביא הסרט סיפורים נוספים של אנשים הסובלים מההפרעה ונמצאים בשלבי החלמה שונים. אלו מספרים על חוויותיהם האישיות היומיומיות ועוזרים להאיר את מסעה ליאן ולחשוף בפני הציבור את ההפרעה שרבים כ"כ  סובלים ממנה אך רק מעטים יודעים עליה.

(59 דק', בריטניה, 2018)

לצפייה בטריילר

 

יש לבדוק גם

עונת הגשמים

   עונת הגשמים- עכשיו ב yes סינמטק   דרמה מרגשת ועטורת שבחים. חברות אינטימית ובלתי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.