יום שישי , פברואר 21 2020
Home / כללי / החלון והמדרגות
החלון והמדרגות, עמרי חורש, ידיעות ספרים

החלון והמדרגות

 

ידיעות ספרים שאוהבים

 

בדיאלוג ספרותי מבריק פונה חורש לאוסטר כאב ספרותי ומבקש לשאול שאלות על היצירה שהשפיעה עליו עמוקות. בקומה נוספת ומרתקת שנבנית באופן מחושב אך מרגש, מאתגר חורש את המבנה היצירתי האוסטרי ואת היכולת של יוצר להלך ביצירתו של יוצר אחר, לשאול עליה שאלות ולהציע תשובות מרתקות.

 

"החלון והמדרגות"

עמרי חורש

ספר ביכורים

 

החלון והמדרגותספר הביכורים המקורי של עמרי חורש הוא מסע מערבל ומסעיר בתוככי עיר ובתוך נפשות לא פתורות. כ-15 שנים לאחר האירועים החידתיים שהתרחשו ב"עיר הזכוכית", הנובלה המבריקה של פול אוסטר, הרפתקה חדשה מתחילה והקורא נפגש מחדש עם האירועים, מזווית חדשה ומסקרנת.

דניאל אוסטר, בנו של פול, בלש פרטי שכבר הלך לעולמו מתפטר באחת מעבודתו מרובת השנים במפעל משפחתי. נישואיו ללורה מתפרקים. הוא עובר לבית חדש ובו צונחת לחייו תעלומה; מחברת מסתורית המתארת עבודת מעקב יוצאת דופן שאמורה הייתה להגיע לאביו, מעלה תהיות על חייו של האב המנוח ומציפה שאלות על צירופי מקרים, חיים שנגדעו ומה ש-עיר יכולה לעולל למתהלכים בה. חייו של דניאל מתערערים ומתמוטטים, והוא יוצא בהחלטה אמיצה למסע שישנה אותם מקצה אל קצה.

"החלון והמדרגות" אינו ספר בלש קלאסי, למעשה אין בו בלש כלל, אלא אנשים רגילים שהגורל זימן להם תעלומה יוצאת דופן.

זהו ספר הביכורים של עמרי חורש, בן 38, אשר נולד וגדל בקיבוץ עברון, כיום תושב תל אביב. חורש הוא בעל תואר ראשון בלימודי תרבות ממכללת ספיר ובעל תואר שני בלימודי השואה מאוניברסיטת חיפה. 

 

החלון והמדרגות, עמרי חורש, הוצאת ידיעות ספרים, 136 עמודים, 88 ש"ח.

Check Also

אמנות כפרשנות

אמנות כפרשנות חלק ב' מאת יעל מאלי   אמנות כפרשנות מבקש לבחון את פרשות השבוע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.