יום ראשון , ספטמבר 27 2020
אוקטובר 2019 ב - yes דוקו

אוקטובר 2019 ב – yes דוקו

\\yesdbs.co.il\Env\Users\Folders\Desktop\adit\עיצובים אסף\היליטס\אוקטובר\2019_OCTOBER_DOCU_page-1.jpg
C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2019_OCTOBER_DOCU_page-2.jpg
C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2019_OCTOBER_DOCU_page-3.jpg
W:\Yes Docu\היילייטס\לוגו משבצות חדשות להיילייטס\yes-Docu_Israeli_Black_for-hilights.png

האושר המוחלט | Absolute Happiness

בכורה: יום רביעי, 23.10, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

התחרות הרשמית – פסטיבל חיפה 2019 

בשנת 1989 סחף אחריו איש התאטרון יוסף ספרא קבוצה של אמנים ואנשי אקדמיה ירושלמים, להקים את קיבוץ "נאות סמדר" בדרום הנגב. מטרתו של הקיבוץ היתה לייסד קהילה שיתופית שוויונית שתהווה "בית ספר ללימוד עצמו של האדם". 

רחל, אחותה של במאית הסרט אביב אור משולם, היתה גם היא אחת מאלה שנשבו בקסמו של הקיבוץ היפה בלב המדבר, בתורתו של ספרא הכריזמטי וברעיון לפצח את המכניזם של המחשבה האנושית ולמצוא את האושר המוחלט.

15 שנה מאוחר יותר, כשרחל מחליטה לעזוב בטריקת דלת את הקיבוץ, נשאלת השאלה – מדוע עזבה את גן-העדן הפסטורלי?  והאם יש אמת בשמועות שריחפו מעל הקיבוץ כל השנים, שראו במקום כת וביוסף ספרא גורו?

אור משולם פותחת באומץ את תיבת הפנדורה, וחוזרת עם תשובות מטלטלות. 


\\yesdbs.co.il\Env\Users\Folders\Desktop\adit\אושר.png

 

בימוי: אביב אור משולם | תסריט אביב אור משולם, אבישי ג'ון | צילום אביגיל שפרבר | עריכה אבישי ג'ון | מוזיקה הראל שחל, רחל טיפנברונר | הפקה אביגיל שפרבר – "פרדס הפקות". הופק עבור yes דוקו בתמיכת קרן מקור לסרטי קולנוע (60 דק', ישראל, 2019)

W:\Yes Docu\היילייטס\לוגו משבצות חדשות להיילייטס\yes-Docu_Israeli_Black_for-hilights.png

קויה נוי | Kuya Noy

בכורה: יום רביעי, 30.10, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

התחרות הרשמית – פסטיבל חיפה 2019 

בסוף שנות ה-70, תחת השלטון הדיקטטורי של פרדיננד מרקוֹס בפיליפינים, הקים נוי, צעיר מרדן, להקת פולק-רוק בשם "אסין". עד מהרה הפכה הלהקה לאחת הלהקות המצליחות בפיליפינים, תוך שהיא מייצרת להיטים שצרובים עד היום בתודעת החופש של העם הפיליפיני (אנקדוטה: ב-2003 ביצעה הלהקה Black Eyed Peas קאבר לאחד השירים המצליחים של "אסין" – The APL Song). כמה שנים לאחר התפרקותה של "אסין", התאהב נוי באיילת, סטודנטית ישראלית מרמת השרון שביקרה בפיליפינים, והחליטה להישאר. לאחר שנולדה להם ילדה, הם החליטו לעבור לישראל. אלא שהזוגיות לא שרדה, ונוי עבר להתגורר בדרום תל-אביב, תוך שהוא מתפרנס מניקיון וממתן עיסויים, ומזניח לחלוטין את המוסיקה. 

היום, כשהוא בן 61 ובתו ללאל עומדת להתגייס לצה"ל, חיידק המוסיקה ניצת בו מחדש, והוא מחליט לחזור לפיליפינים ולאחד מחדש את הלהקה המצליחה. לראשונה מזה שנים, יאחז בגיטרה שהשאיר מאחור ויעז לחלום על עתיד חדש. האם יקבל סיכוי נוסף? 


תמונה קשורה

  


 

בימוי: דניאל בינסטד | יוצרים: דניאל בינסטד, גילי מלניצקי, דורי פריאור | תסריט: גילי מלניצקי, דורי פריאור | צילום דניאל בינסטד, כליל ליאון | עריכה דניאל בינסטד | מוזיקה: אסין, נוי פיליורה | הפקה: אפרת כהן – "גאודאמוס הפקות" 

הופק עבור yes דוקו בתמיכת קרן מקור לסרטי קולנוע וטלוויזיה ואוניברסיטת תל-אביב. (52 דק, ישראל, 2019)

 

ארבע המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:

 

תהיה השכן שלי? |  Won't You Be My Neighbor?  

בכורה: יום ראשון, 6.10, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

אחד מסרטי התעודה המצליחים ביותר שנעשו אי-פעם בארה"ב: בקופות הקולנוע הכניס הסרט כ-23 מיליון דולר (מה שממקם אותו במקום ה-12 בטבלת סרטי הדוקו המכניסים ביותר של כל הזמנים), וקטף 45 פרסים, בהם פרס ה-Cinema Eye Honors היוקרתי, פרס המבקרים, פרס ה Film Independent-Spirit Awards, ועוד. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\MV5BMjM1NDg1MjUzNF5BMl5BanBnXkFtZTgwNTAxNjIzNTM@._V1_.jpg

 

סיפורו של מנחה הטלוויזיה האייקוני, פרד רוג'רס, שחינך דורות של ילדים אמריקאים באמצעות סדרת הטלוויזיה הפופולארית שלו. 

"השכונה של מר רוג'רס" – תכנית הילדים המיתולוגית, ששודרה החל מסוף שנות השישים ברחבי ארה"ב, בהנחייתו של רוג'רס, עסקה בנושאים מגוונים, ביניהם מוות, גזענות, גירושים ואף בהתנקשות בנשיא קנדי ובהתרסקות של מעבורת החלל צ'לנג'ר. רוגר'ס, שכתב בעצמו את כל פרקי הסדרה ושיחק בה, יצר סביבו עולם של דמויות שעזרו לילדים לעבד רגשות של כעס, כאב ושמחה.

סרט הדוקו המקסים "תהיה השכן שלי?", שגם זכה להמלצה חמה מהנשיא אובמה, בבימויו של זוכה האוסקר® מורגן נוויל ("20 צעדים מהתהילה"), מביא את סיפורו של האיש שניסה לגדל דור חדש של ילדים נדיבים, אנושיים ואמפתיים לזולת.

בימוי: מורגן נוויל (94 דק', ארה"ב, 2018)

לצפייה בטריילר

 

יופי רעיל | Toxic Beauty

בכורה: יום ראשון, 27.10, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Toxic_Beauty_1.jpg

פסטיבל HotDocs 2019

האם מוצרי הקוסמטיקה שלנו בכלל בטוחים לשימוש?

תעשיית מוצרי הטיפוח והיופי מגלגלת מיליארדי דולרים בשנה, אך למרות תשומת הלב הציבורית, חברות הקוסמטיקה ממשיכות להתחמק מתשובות לגבי נזקים אפשריים והצרכנים נאלצים להחליט בעצמם על איזה מותג לסמוך. 

סרט הדוקו המטריד – "יופי רעיל", עוסק בתביעה הייצוגית שהוגשה על ידי נשים שניצלו מסרטן כנגד חברת "ג'ונסון אנד ג'ונסון", נוכח התעקשותה על בטיחות מוצרי הטלק שלה לתינוקות. הסרט מציג ראיונות בלעדיים עם מדענים, אנשים מתעשיית הקוסמטיקה ועורכי דין ומצביע על בעיית המחסור המתמשך ברגולציה ממשלתית על מוצרי קוסמטיקה. לאורך הסרט אנו גם עוקבים אחר מימי, סטודנטית צעירה לרפואה, ששגרת היופי שלה כוללת שימוש ביותר מ-27 מוצרי קוסמטיקה. התוצאות המתקבלות בסוף תקופת המעקב – מזעזעות!  

אז האם תעשיית הקוסמטיקה היא בעצם האסון הכימי הגדול ביותר שמתרחש בתוך גופנו מבלי שאנחנו בכלל מודעים לכך?

בימוי: פיליס אליס (90 דק', קנדה, 2019)

לצפייה בטריילר


 

טרנספורמר | Transformer

 

בכורה: יום שלישי, 29.10, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל Hotdocs – ברשימת 20 חביבי הקהל. 

בקיץ של 2015 חייל המארינס לשעבר ומחזיק שיא העולם בהרמת משקולות, מאט "קרוק" קרוקזלסקי, יצא מהארון כטרנסג'נדר ושינה את שמו לז'אנה. התגובה לכך היתה קיצונית ונרחבת: הספונסרים נטשו אותה, הוריה התרחקו ממנה ונאסר עליה להמשיך ולהתחרות. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\la-1539842971-5c135c476q-snap-image.jpg

הסרט "טרנספורמר" עוקב אחרי ז'אנה בעודה מנסה למצוא את מקומה החדש בחברה. כשהיא מעוניינת לצמצם את שריריה ולהפוך לאישה קטנה יותר, היא מגלה שלא קל כעת לאבד את השרירים שהשיגה במאמץ כה רב לאורך שנים ולכן היא מוצאת את עצמה חיה יום אחד כזכר-אלפא ולמחרת כאישה עדינה. 

האם תצליח ז'אנה להתמודד עם גופה השרירי? כיצד מתמודדים ילדיה ומשפחתה הקרובה עם המהפך שלה? והאם הפיכתה לאישה תביא לה סופסוף את הגאולה או שתביא אותה למשבר פיזיולוגי ופסיכולוגי?

בימוי: מייקל דל מונטה (78 דק', קנדה, 2017)

לצפייה בטריילר

 

מכסחי השדים: הסיפור האמיתי 

 Cleanin' Up the Town: Remembering Ghostbusters

בכורה: יום שלישי, 22.10, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

הסיפור האמיתי מאחורי שובר הקופות המצליח של שנות ה-80    

סרט הפנטזיה הקומי שצולם ב-1984, בעידן הפוסט דיגיטלי, כשהאפקטים המיוחדים עוד היו רק בתחילת דרכם, הפך במהרה לקלאסיקה. הוא עורר את דמיונם של מיליוני אנשים ברחבי העולם ונחשב עד היום לחלק מתרבות הפופ העל-זמנית. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\a649f76754486e965a7f39a786146a4e_original.jpg

סרט הדוקו החדש "מכסחי השדים: הסיפור האמיתי" צולם לאורך 10 שנים וחושף את הסיפור האמיתי מאחורי הרעיון התסריטאי שהפך לסרט המצליח ואח"כ גם לסרט המשך. יותר מ-30 מרואיינים, בינהם השחקנים המקוריים – דן אקרויד, הרולד ראמיס, ארני הדסון וסיגורני וויבר ויוצרי הסרט – הבמאי איבן רייטמן, המפיקים, צוות האפקטים המיוחדים ואחרים מספרים על השתלשלות האירועים ומעלים אנקדוטות משעשעות שטרם שמענו.

בימוי: אנתוני בואנו (90 דק', ארה"ב, 2019)

לצפייה בטריילר

 

* * *

 

3 באוקטובר  – 19 באוקטובר 


C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

קרועים: הופרדו בגבול | Torn Apart: Separated at the Border

בכורה ב-VOD: מיום שישי, 11.10

שידור ביום שני, 28.10, בשעה 23:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

הסיפורים האנושיים מאחורי מדיניות ה"אפס סבלנות", מדיניות ההגירה הקשוחה שמפעיל ממשל טראמפ.

הבמאית זוכת האוסקר© והאמי©, אלן גוסנברג קאנט ("חיילים משוחררים: נא להקיש 1"), מביאה את סיפורן של שתי אמהות שהופרדו מילדיהן למשך חודשים לאחר שנמלטו מהסכנה במולדתן וביקשו מקלט בארה"ב. שתי האימהות נעזרות בעורכי דין "פרו-בונו" ומתנדבים כדי להתאחד מחדש עם ילדיהן, שהועברו למקלטים המרוחקים אלפי קילומטרים מהן ועם תקשורת מועטה.

שני הסיפורים הללו מהווים דוגמא למשבר המתמשך בגבול ארה"ב-מקסיקו וחושפים את האופן הטראגי בו משפחות נאלצות להיפרד ואח"כ לנווט בצורה נואשת דרך המערכת הבירוקרטית המסובכת כדי להתאחד מחדש.

בימוי: אלן גוסנברג קנט (40 דק', ארה"ב, 2019)

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

פסל החירות: אם המהגרים | Liberty: Mother of Exiles

בכורה ב-VOD וב-STINGTV: מיום שישי, 18.10

שידור ביום שני, 28.10, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.

פסל החירות נחשב מאז ומתמיד לסבל המובהק של העיר ניו יורק ושל האומה האמריקאית. הוא מסמל את הערכים הליברליים של החופש, הזכות לחיים ולשיוויון הזדמנויות, ואת אופייה של ארצות הברית כאומה של מהגרים.

הסרט החדש של HBO  מספר את ההיסטוריה המפתיעה והפחות-מוכרת של יצירת פסל החירות והבאתו ל"אי החירות" לצד חשיבותו התרבותית עד היום. כיצד הפך החלום של הפסל הצרפתי אוגוסט ברתולדי למציאות, מהם האתגרים שעמדו בפני הפסל במשך עשרות השנים וכיצד משמשת אלת החירות "ליברטי" כסמל לחופש ומגדלור לתקווה לאנשים ומהגרים ברחבי העולם כולו.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\thumb_108917_cover_header.jpg

בימוי: פנטון ביילי ורנדי ברבטו (60 דק', ארה"ב, 2019)

22 באוקטובר  – 26 באוקטובר


 

מכסחי השדים: הסיפור האמיתי 

 Cleanin' Up the Town: Remembering Ghostbusters

בכורה: יום שלישי, 22.10, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 8


 

האושר המוחלט | Absolute Happiness

בכורה: יום רביעי, 23.10, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 4

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

בי"ס נהיגה לנשים בסעודיה | Saudi Women's Driving School 

בכורה ב-VOD וב-STINGTV: מיום שישי, 25.10

שידור ביום שני, 4.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.

ביוני 2018 הורשו, לראשונה, נשות סעודיה לנהוג באופן חוקי. הסרט התיעודי החדש מלווה נשים, שנרשמו לבית הספר לנהיגה לנשים בלבד בעיר הבירה ריאד. הנשים הסעודיות, שקיבלו החלטה אמיצה לצאת לדרך חיים חדשה וליהנות מהחופש הנובע מהיותן מאחורי ההגה, נחשפות בראיונות אינטימיים ובמהלך שיעורי הנהיגה. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\saudi-womans-driving-school-racer-hero-2460x1384_wideexact_1230.jpg

סרט פוקח עיניים שמציג בפנינו את המהפך המתחולל לאט לאט בחייהן של הנשים בסעודיה, את התקווה שיש להן לשוויון מגדרי נרחב יותר ואת האתגרים שעדיין עומדים בפניהן בממלכה, שנראית כמתקדמת, אך ממשיכה להשתיק את קולות הנשים ולכלוא את הנשים שפעלו למען אישורי נהיגה לנשים. 

בימוי: אריקה גורנל (57 דק', אנגליה/ערב הסעודית, 2019)

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

אקסיוס – עונה 2 | AXIOS

בכורה ב-VOD וב-STINGTV: פרק חדש מדי יום שישי, החל מה-25.10.

שידור בשישי-שבת, 29.11-30.11, בשעה 20:50 ב-yes דוקו וב-STINGTV.

במהלך אוקטובר נעלה ארבעה פרקים חדשים (פרקים 5-8) של סדרת הדוקו המרתקת של HBO – "אקסיוס". 

הסדרה מלווה את עורכי אתר החדשות האמריקאי "אקסיוס" ומציגה את האופן הייחודי בו מסקר האתר מגוון רחב של תחומים באופן שמותאם לקהל הטלוויזיוני והאינטרנטי כאחד.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\180925_jim_mike_swan_0024.t5bd948e4.m600.xKIQyVuaN.jpg

אתר החדשות האמריקאי "אקסיוס" נוסד ב-2016 ע"י מייק אלן, רוי שוורץ וג'ים ונדהיי (ממייסדי אתר החדשות "פוליטיקו"). הייחוד שלו הוא ביכולתו לשלב חדשות בלעדיות עם כיסוי מאיר עיניים ותובנות אמינות באופן שנועד מראש לשיתוף. הכתבות, שנוגעות לתחומי הכלכלה, הפוליטיקה האמריקאית והעולמית, הבריאות, הטכנולוגיה והתקשורת, תמיד ממוקדות. בד"כ לא עולות על 300 מילה ונכתבות מראש כך שניתן יהיה להעלות אותן בפלטפורמות כמו פייסבוק, טוויטר וסנאפצ'ט לצד פרסומן בניוזלטרים של אקסיוס ובאתר עצמו. 

הבמאים זוכי האמי® מת'יו או'ניל ("בגדד ER”" ) ופרי פלץ ("אזהרה: התרופה הזאת יכולה להרוג אותך") מציגים בארבעת הפרקים החדשים ראיונות בלעדיים עם העיתונאים המובילים של אקסיוס לצד שילוב ייחודי של התוכן החדשותי שלו ובכך עוזרים לצופים להבין טוב יותר את המגמות הגדולות שמעצבות מחדש את אמריקה ואת העולם כולו.

בימוי: מתיו או'ניל, פרי פלץ (4X35 דק', ארה"ב, 2019)

 

27 באוקטובר  – 2 בנובמבר

 

יופי רעיל | Toxic Beauty

בכורה: יום ראשון, 27.10, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 6


 

טרנספורמר | Transformer

 

בכורה: יום שלישי, 29.10, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 7


 

קויה נוי | Kuya Noy

בכורה: יום רביעי, 30.10, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 5

Check Also

אוקטובר בנטפליקס ישראל

הנה מגיע לו הסרטון החודשי עם פירוט חלק מהתכנים המקוריים של נטפליקס בחודש הבא. הו! …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.