יום שלישי , ספטמבר 21 2021
טרילוגיה על אהבה, מתוך "עיניים שלי", צילום: שי סקיף וניצן לוטם

טרילוגיה על אהבה

 

"טרילוגיה על אהבה" – שלושת סרטי האפוס הקולנועי של ירון שני

יוקרנו בבכורה עולמית בפסטיבל בוסאן 2019

הפסטיבל החשוב ביותר באסיה

 

פסטיבל בוסאן, פסטיבל הסרטים החשוב ביותר באסיה, יקרין בבכורה עולמית את "טרילוגיה על אהבה", הכוללת את שלושת סרטי האפוס הקולנועי של ירון שני: עירום, עיניים שלי ולידה. 

ירון שני שכתב ערך וביים את סרטי "טרילוגיה על אהבה" הוזמן להציג אותם בהקרנת הבכורה בפסטיבל בוסאן ה-24 בדרום קוריאה, שייערך השנה בין 3-12 באוקטובר 2019 . 

 

הסרט הראשון בטרילוגיה, "עירום", הוקרן בבכורה עולמית בפסטיבל ונציה 2018 , הסרט השני בטרילוגיה, "עיניים שלי", הוקרן בבכורה עולמית בפסטיבל ברלין 2019, והסרט השלישי החותם את הטרילוגיה "לידה" יוקרן בבכורה עולמית בפסטיבל בוסאן 2019.

 

הסרט "עיניים שלי", המועמד לפרסי אופיר של האקדמיה הישראלית השנה (הסרט הטוב ביותר, הבימוי, השחקן הראשי והליהוק) וגם מתמודד על מועמדויות בפרסי האקדמיה האירופית, הוקרן בבכורה בישראל בפסטיבל הקולנוע ירושלים 2019, שם גרף את שבחי המבקרים ואת הפרסים הגדולים של הפסטיבל (הסרט הטוב ביותר, השחקן הטוב ביותר וחביב הקהל). 

 

הבכורה הישראלית של הקרנת הטרילוגיה במלואה, תיערך בפסטיבל חיפה באוקטובר 2019  ובהמשך בפסטיבלים בינלאומיים בכל רחבי העולם. "לידה",  הסרט השלישי בטרילוגיה, ישתתף בתחרות העלילתית הישראלית השנה בפסטיבל הסרטים בחיפה. 

 

ירון שני, יוצר הטרילוגיה, עובד בשיטה ייחודית בזכותה היה מועמד עם סרטו 'עג'מי' לסרט הזר הטוב ביותר בפרסי האוסקר 2010.  צילומי הטרילוגיה התפרשו לאורך שנה שלמה והשתתפו בהם שחקנים לא מקצועיים, שעברו תהליך ארוך של היטמעות בדמות שבסופו מצולמת העלילה באופן כרונולוגי ללא תסריט. התוצאות הן אותנטיות נדירה ובחינת הדרך המקובלת לעשיית סרטים, דרך גישה קולנועית יוצאת דופן המטשטשת את הגבול שבין בדיה ומציאות ממשית. 

 

 

קרדיט צילום:

 

 

 

טרילוגיה על אהבה, מתוך "עיניים שלי", צילום: שי סקיף וניצן לוטם

 

יש לבדוק גם

מלאך משחית

“מלאך משחית”: סדרת מתח על- טבעית חדשה מבית היוצר של נח סטולמן (‘פאודה’, ה’נערים’) בהפקה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.